Bir Sevgilim Olsun İstiyorum

Evlilik kısmet meselesi ama sizin mesleğiniz de güzel havada kapmalari gerekir
😄 öğretmen olduğum için benimle tanışmak isteyenler olmuştu evet. en az 3 çocuk yapıp onlara hem anne hem de öğretmen olup, harika yemekler yapacakmışım, istediği zamanda da süslenip eşimin yanında davetlere katılacakmışım. daha ne talepler vardı.. sevilmediğim, değerli görülmediğim, fikirlerimin önemsenmediği ilişkileri tabi ki istemedim

😄 öğretmen olduğum için benimle tanışmak isteyenler olmuştu evet. en az 3 çocuk yapıp onlara hem anne hem de öğretmen olup, harika yemekler yapacakmışım, istediği zamanda da süslenip eşimin yanında davetlere katılacakmışım. daha ne talepler vardı.. sevilmediğim, değerli görülmediğim, fikirlerimin önemsenmediği ilişkileri tabi ki istemedim
Bende 30 a girdim bugün , iki ay önce konuştuğum kişinin 3 hafta sonra düğünü var, bunu çok yaşadım, gorustuklerim evlendi arkadaşlarim evli hepsi, çevrem evlenmek istediğimi biliyor ama tanıştırma olayı olmadı uzun suredir, devamlı dua ediyorum , Allah hayırlısını versin tüm bekarlara

Evlilik kısmet meselesi ama sizin mesleğiniz de güzel havada kapmalari gerekir
Şu şehir efsanerini de yazmayın artık.gerçek değil öğrenemediniz mi? O dedikleriniz de yaşı geçkin teyzelerin sünepe oğullarına kız bakmasıyla falan gerçekleşiyor.adamın bile haberi yok.ya da öğretmen gruplarında iş ortağı gibi sömürülecek kadın arayanların.babanne gibi anlayışsızsınız haa.

İllaki karşı cinste hoş görünmeyen bişey var bence. Ben de 34 yaşındayım ama hiç kimse yok hayatımda. Mesela iş yerimde yaşı benden biraz büyük ve bekar erkekler var. Onların neden bekar olduklarını anlayabiliyorum. O zaman benim de muhakkak böyle bir durumum vardır diye çıkarımda bulunuyorum. Çevremdekilere de soruyorum sorun ne vs diye kimse kimsenin kalbini kırmak istediği için dürüst olmuyor. Yani bir insanın hayatına dahil olamayacak neyim olabilir hiç bir fikrim yok ama çevremden biraz öneri beklerdim onlar da bu konuda maalesef yetersizler. Bende kendi kendimde kusur aramaktan bulmaktan kendimi sevmez hale geldim

İllaki karşı cinste hoş görünmeyen bişey var bence. Ben de 34 yaşındayım ama hiç kimse yok hayatımda. Mesela iş yerimde yaşı benden biraz büyük ve bekar erkekler var. Onların neden bekar olduklarını anlayabiliyorum. O zaman benim de muhakkak böyle bir durumum vardır diye çıkarımda bulunuyorum. Çevremdekilere de soruyorum sorun ne vs diye kimse kimsenin kalbini kırmak istediği için dürüst olmuyor. Yani bir insanın hayatına dahil olamayacak neyim olabilir hiç bir fikrim yok ama çevremden biraz öneri beklerdim onlar da bu konuda maalesef yetersizler. Bende kendi kendimde kusur aramaktan bulmaktan kendimi sevmez hale geldim
Belki çok soğuk duruyorsunuz, yada laubali bilemiyorum. Güler yüzlü ,terbiyeli, anlayışlı , sohbeti hoş, çekici bide güzel mesleği olan kadınlara bakıyorlar, hayırlısıni isteyin dualarınızda

Belki çok soğuk duruyorsunuz, yada laubali bilemiyorum. Güler yüzlü ,terbiyeli, anlayışlı , sohbeti hoş, çekici bide güzel mesleği olan kadınlara bakıyorlar, hayırlısıni isteyin dualarınızda
Güzel miyim bilmiyorum ama güler yüzlü, esprili, hoş sohbet bir insanım ayrıca memurum. evet hayırlısıni istiyorum Allah beni bu konuda sınamasın ama ben yaşlanınca ne yapacağım diye dertlenir oldum. Allah umarım hepimizin karşına iyi insalar çıkarır. İyi dilekleriniz için teşekkür 🙏

Ne alakası var canim.tamamen kısmet.ilişkisi olanlar nitelikli kişiler mi? Hatta çoğu zaman tersi oluyor. Ne saçma salak kişiler evlenip, boşanıyor duruyor.bazı şeylerin açıklaması yok işte maalesef.şehirli ve eğitimli kadınların ortak sorunu.zor ya bu hayat çok zor valla.nasıl çözülecek bu işler bilmem.keşke hiç gelmeseydin diyorum neredeyse hergün.istediğim şeyler olmayacaksa ne halt yemeye geldim ki ben buraya?

Güzel miyim bilmiyorum ama güler yüzlü, esprili, hoş sohbet bir insanım ayrıca memurum. evet hayırlısıni istiyorum Allah beni bu konuda sınamasın ama ben yaşlanınca ne yapacağım diye dertlenir oldum. Allah umarım hepimizin karşına iyi insalar çıkarır. İyi dilekleriniz için teşekkür 🙏
[/QUO Allah karşınıza hayırlı bı insan çıkarsın ama sadece evlenmek için sümsük heriflerle evlenmeyin. Çok güzel mesleğiniz de. Benimde eşim , eniştemin arkadaşiydi öyle tanışıp anlaşıp evlendik 10 sene oldu.

Bu konuda kendimi detaylı ifade ettiğim bir konu açacağım. Konunun sahibinin derdini sabote etmeyeyim. Konu sahibine önerim kendinizi eleştirel bir gözle irdeleyin. Ben öyle yapıyorum bir işe yaradı mı emin değilim ama denemekte fayda var

Ben size katılmıyorum. Kendinizi eleştirmekten ya da yetersiz bulmaktan da vazgeçmeniz gerekiyor bence. Mutlaka bir kusur vardır mantığı da yanlış. İlişkileri olan ya da evlenen insanları değerlendirdiğinizde sizden daha yetersiz insanların da olduğunu göreceksiniz zaten

Bu konuda kendimi detaylı ifade ettiğim bir konu açacağım. Konunun sahibinin derdini sabote etmeyeyim. Konu sahibine önerim kendinizi eleştirel bir gözle irdeleyin. Ben öyle yapıyorum bir işe yaradı mı emin değilim ama denemekte fayda var
Sabote etmek olarak değerlendirmem, benzer problemimiz var 😊

Şimdi naçizane fikirlerimi yazacağım birilerinin tavsiyesi ile genellikle olan evlilikler kötü sonuçlanıyor istisnalar hariç kendin bulmayı denediğin de hevesin kalmayabiliyor kafa yapına uymayabiliyor ve bir sürü şey daha …
Bu işin gerçekten nasip olduğuna inanıyorum ve çaba olmadıkça da nasip gelsin bulsun diyemeyiz tabi . Size tavsiyem tanıştığınız insanlarla sohbetleriniz ilerletin cinsellik konusu açılırsa sınırlarınızı belirleyip konuşun karşı taraf sizi anlarsa zaten sohbetiniz ilerler veya biter yaşım geçiyor ne yapacağım düşüncesine asla girmeyin , Rabbim gönlünüze göre birini versin inşAllah

Şimdi naçizane fikirlerimi yazacağım birilerinin tavsiyesi ile genellikle olan evlilikler kötü sonuçlanıyor istisnalar hariç kendin bulmayı denediğin de hevesin kalmayabiliyor kafa yapına uymayabiliyor ve bir sürü şey daha …
Bu işin gerçekten nasip olduğuna inanıyorum ve çaba olmadıkça da nasip gelsin bulsun diyemeyiz tabi . Size tavsiyem tanıştığınız insanlarla sohbetleriniz ilerletin cinsellik konusu açılırsa sınırlarınızı belirleyip konuşun karşı taraf sizi anlarsa zaten sohbetiniz ilerler veya biter yaşım geçiyor ne yapacağım düşüncesine asla girmeyin , Rabbim gönlünüze göre birini versin inşAllah
Teşekkür ederim öneriniz için. İnşaallah 🙏

Ailem de bu konularda çekingendir. Tanışma tanıştırılma konusunu hiç başkasına açmazlar. Çöpçatanlık pek olmuyor 😅
bahsettiğiniz sitelerden güvenilir bildikleriniz varsa tavsiye alabilirim sizden 😊
Aileniz tanışma-tanıştırılma konusunu açmıyorsa ve çöpçatanlık olmayacaksa nasıl olacak ki o zaman? Bence erkeklerin de bulunduğu sosyal ortamlara (iş toplantıları, gezileri, piknik, nişan, düğün gibi) katılın, buna da sevgilisi, eşi olan kız arkadaşlarınız biraz yardımcı olsunlar. Samimi olduğunuz kız arkadaşlarınıza konuyu açabilirsiniz. Giyiminize, görünümünüze, bakımınıza, konuşmanıza biraz daha önem verin. İki aylık evliyim, ben de bir yıl öncesine kadar benzer bir stres hali yaşamıştım. Eşimle de köy pikniğinde tanıştık.

Ben yetersiz
Ben size katılmıyorum. Kendinizi eleştirmekten ya da yetersiz bulmaktan da vazgeçmeniz gerekiyor bence. Mutlaka bir kusur vardır mantığı da yanlış. İlişkileri olan ya da evlenen insanları değerlendirdiğinizde sizden daha yetersiz insanların da olduğunu göreceksiniz zaten
Ben yetersizlik demedim ki çevrenizde yaşı ilerlemiş insanlara bakınca onlarda hoşumuza gitmeyen huylar ve davranışlar görürürüz bunun dış görünüşle bir ilgisi yoktur. Dikkat ederseniz hepsinin de eli yüzü düzgündür. Ya aslında şöyle yapsa ne güzel olur vs dediklerimiz vardir. Net ifade etmek istediğim aslında buydu. Siz de çevrenizde ileri yaşlara gelmiş kişilere bakınca ne demek istediği anlayacaksınız. İstisnaları hariç tutarım.

Ya ben bu işlerin guzellikle , hangi meslekten oldugunla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Etrafıma bakıyorum ortalama güzellikte insanlar çok güzel ilişkiler yaşarken çok güzel çok hoş hanımlar yalnız olabiliyor.
insan kısmetsiz olacağına hiç doğmasın daha iyi.mamudo kurban niye doğdun yani.istediklerim olmayacaksa ne halt etmeye geldim ben bu dünyaya.yine yazacağım ileride evlenecek seviyeye gelebilsen bile çocuk yapmayın.çileden rezillikten başka birşey değil burası.ne hikmetse kocayı bulabilen de ilk iş bebeği basıyor kendi yaşadıklarını unutup.çok lazım sanki.neynişmiş ne zaman anne olacaklarmişmiş.olmayıverin len.sonuç sen ben işte.çok mu hayırlı oluyor sanki.

insan kısmetsiz olacağına hiç doğmasın daha iyi.mamudo kurban niye doğdun yani.istediklerim olmayacaksa ne halt etmeye geldim ben bu dünyaya.yine yazacağım ileride evlenecek seviyeye gelebilsen bile çocuk yapmayın.çileden rezillikten başka birşey değil burası.ne hikmetse kocayı bulabilen de ilk iş bebeği basıyor kendi yaşadıklarını unutup.çok lazım sanki.neynişmiş ne zaman anne olacaklarmişmiş.olmayıverin len.sonuç sen ben işte.çok mu hayırlı oluyor sanki.
Siz kaç yaşındasınız ?
İnanın kuzenim 38 yaşında çok mutlu bir ilişkiye başladı. Şu an evliler. Yani aslında yaş, iş değil konu. Doğru insanın denk gelmesi.

Siz kaç yaşındasınız ?
İnanın kuzenim 38 yaşında çok mutlu bir ilişkiye başladı. Şu an evliler. Yani aslında yaş, iş değil konu. Doğru insanın denk gelmesi.
30.sen ümitliysen çok iyi.ama bence astarı yüzünü karşılamıyor.20, 30, 35 yaşlarında şahane bir lipido oluyor insanda.fişek gibi zamanlarımı boş geçtikten sonra gelse ne gelmese ne.yine gelse iyi olur da gençliğim gitmiş yani

X