Biraz korktum yardımcı olur musunuz

Winnethepooh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2017
1.763
1.082
Kızlar selam konuyu ilgili topikte açtım ama gören olmadı vallahi içim içimi yiyor yardımcı olabilecek var mı?

Düğünüme az zaman kaldığı için doğum kontrol hapı Ginera kullanmaya başladım. Kutunun yarısını içtim neredeyse, evlilik için verdiğim kan testlerimde karaciğer enzim değerlerim yüksek çıkmış. Sonuç mesai saati sonrası çıktığı için doktora danışamadım pazartesiyi beklemem lazım ama çok stres oldum. Bu tarz ilaçların böyle etkileri olur mu? Çok korktum gerçekten ilacı şimdi bir anda kessem sorun yaşar mıyım onu da bilemedim. Deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim 🥺

4 yıldır yasmin içiyorum gayet sağlıklıyım... karaciğer değerlerini en çok oynatan ağrı kesici grubu oluyor. Ayda 10 dan fazla ağrı kesici kullanıyorsan değerler yüksek çıkıyor.

Bu tür ilaçlar o soruna yol açmaz. Ayrıca kutu bitmeden bırakmayın, adet döngünüz ters yüz olur.

Prospektüsünde bir şey yazmıyor mu? Yani ben zamanında kullanırken kan pıhtılaşması konusunda uyardıklarını hatırlıyorum başka bir şey söylememişlerdi.

O ilacı bilmiyorum ama doğum kontrol haplarının etkileyeceğini sanmıyorum.
Bu arada doğum kontrol hapları pıhtılaşma da yapıyormuş. Ben ilk evlendiğimde kullanmıştım. Sonradan pıhtılaşma riskim çıktı. Tekrar kullansam mı derken araştırdım öyle bir yan etkisi de varmış.

Tatlı tatlı yemenin acı acı çıkarması.. düğünü bekleyemezsin mi😃
Doğum kontrol ilaçları ilk günden koruma sağlamıyor. Hepsi değişkenlik gösterebilir tabi ama garanti olsun diye genelde insanlar bir kutu bitirmeyi tercih ediyor. Düğünden önce başlaması çok normal.
Ayrıca hadi diyelim düğünü beklemeyecekler. Bundan size ne? Bize ne? Milletin seks hayatına yorum yapmak niye? Tavrınız o kadar yanlış ki. Hemen yargılayıp suçluyorsunuz.

Önceden başlanması gerekiyor. Ertesi gün hapı değil bu.
Konu sahibi bundan dolayı değildir yükseklik. Doktor size söyler zaten. Değerler çok mu yüksek nedir?
ALT değerim değer aralığı 0-35 iken 83 olarak gelmiş. Bunun yanında GGT değeri de 0-38 değer aralığında 49 olarak çıkmış tüm bunların yanında da Crb değerim 0-5 değer aralığında 8,87 olarak sonuçlanmış endişelenmem gerekir mi bilmiyorum ama korktum

O ilacı bilmiyorum ama doğum kontrol haplarının etkileyeceğini sanmıyorum.
Bu arada doğum kontrol hapları pıhtılaşma da yapıyormuş. Ben ilk evlendiğimde kullanmıştım. Sonradan pıhtılaşma riskim çıktı. Tekrar kullansam mı derken araştırdım öyle bir yan etkisi de varmış.
Yani olabilen bir şeymiymiş yaşadığım durum 🥹

Sizi uyardılar mı? Ben yeni araştırırken öğrendim. Kimse uyarmadı beni.
Aa şaşırdım, önemli de bir konu. Hele sigara içen biriyse kesin söylemesi lazım, özellikle sigarayı sormuştu çünkü. Ama artık doktorlar eskisi kadar rahat vakit ayıramıyor hastalara, bunun da etkisi var.

Aa şaşırdım, önemli de bir konu. Hele sigara içen biriyse kesin söylemesi lazım, özellikle sigarayı sormuştu çünkü. Ama artık doktorlar eskisi kadar rahat vakit ayıramıyor hastalara, bunun da etkisi var.
Ben ilk evlendiğim zaman 2 ay kullandım iştahımı açtığı için bıraktım. Doktordan değil direkt eczaneden almıştım. 2. Oğluma hamileyken genetik olarak pıhtı riskimin olduğunu öğrendim. İyi ki kullanmaya devam etmemişim.

X