Biraz korktum yardımcı olur musunuz

Kızlar selam konuyu ilgili topikte açtım ama gören olmadı vallahi içim içimi yiyor yardımcı olabilecek var mı?

Düğünüme az zaman kaldığı için doğum kontrol hapı Ginera kullanmaya başladım. Kutunun yarısını içtim neredeyse, evlilik için verdiğim kan testlerimde karaciğer enzim değerlerim yüksek çıkmış. Sonuç mesai saati sonrası çıktığı için doktora danışamadım pazartesiyi beklemem lazım ama çok stres oldum. Bu tarz ilaçların böyle etkileri olur mu? Çok korktum gerçekten ilacı şimdi bir anda kessem sorun yaşar mıyım onu da bilemedim. Deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim 🥺
Valla böyle ilaclarin her şeyi yapacağına şüpheleniyorum ben,bence ilaç yüzündendir bırak reglini ol dugundede olsan nolcak ben ilaç içtim okadar düğünde temiz olayım diye bil bakalım ne oldu düğüne 1 gün kala regl oldum balayimda çöp oldu pis pis giremedim bı denize havuza halbuki ilaca baslamasydim başlayıp bitecekti bile düğüne kadar,çünkü bu heyecanlar adet düzensizliği yapiyir

hayir ben de düğünden önce 3 ay yasmin kullandım testlerimin hepsi temiz çıkmıştı. karaciğerle bir ilgisi yok. ama kanda pıhtılaşma yapabiliyorlar. migrenim olduğu için 3 ay sonra bırakmak zorunda kaldım ben. doktorum beyin kanaması riski oluşturduğunu söylemisti.

Valla böyle ilaclarin her şeyi yapacağına şüpheleniyorum ben,bence ilaç yüzündendir bırak reglini ol dugundede olsan nolcak ben ilaç içtim okadar düğünde temiz olayım diye bil bakalım ne oldu düğüne 1 gün kala regl oldum balayimda çöp oldu pis pis giremedim bı denize havuza halbuki ilaca baslamasydim başlayıp bitecekti bile düğüne kadar,çünkü bu heyecanlar adet düzensizliği yapiyir
Adet düzensizliğimle ilgili bir sıkıntım yok açıkçası bilemiyorum ilaca başlama vakti için uygun olduğunu düşünmüştüm of gerçekten çok korktum önemli bir şey değildir inşallah

hayir ben de düğünden önce 3 ay yasmin kullandım testlerimin hepsi temiz çıkmıştı. karaciğerle bir ilgisi yok. ama kanda pıhtılaşma yapabiliyorlar. migrenim olduğu için 3 ay sonra bırakmak zorunda kaldım ben. doktorum beyin kanaması riski oluşturduğunu söylemisti.
Evet kan pıhtılaşma olayından bana da bahsettiler değerlerimde o da yüksek çıkmış biraz sanırım ilacı değiştireceğim ya da bırakmak durumunda kalacağım doktorla konuşup ona göre bir yol izleyeceğiz ama bu karaciğer enzim olayı canımı sıktı ne yalan söyleyeyim önemli bir şey değildir inşallah sadece anlık bir yükselmedir :KK43:

Evet kan pıhtılaşma olayından bana da bahsettiler değerlerimde o da yüksek çıkmış biraz sanırım ilacı değiştireceğim ya da bırakmak durumunda kalacağım doktorla konuşup ona göre bir yol izleyeceğiz ama bu karaciğer enzim olayı canımı sıktı ne yalan söyleyeyim önemli bir şey değildir inşallah sadece anlık bir yükselmedir :KK43:
Telaş yapmayın, başka bir yerde tekrar yaptırın testi. Başka bir nedeni de olabilir.

Telaş yapmayın, başka bir yerde tekrar yaptırın testi. Başka bir nedeni de olabilir.
Gideceğim bakalım doktora enfeksiyon değerimde yüksek belki ondan kaynaklıdır bilemiyorum. Ne demeye baktıysam sonuçlara sanki doktorum da sağlıklı cevap verebileceğim akılsız kafam işte şimdi kendi kendimi yiyip duruyorum

Tatlı tatlı yemenin acı acı çıkarması.. düğünü bekleyemezsin mi😃

Doğum kontrol hapı düğünden birkaç ay önce başlanır zaten. Öyle olmasa bile sana böyle konuşma hakkını kim veriyor? Kendi cinsel hayatınla ilgili ciddi sorunlarını milletin özeline saldırarak çözemezsin bilgin olsun.

inşallah bir sorun yoktur. beden bazen yediğiniz şeylerden bile hemen etkilenip bazı tepkiler verebiliyor. umarım hiçbir sorun çıkmaz.

Üyenin yaptığı yorum yanlış evet ama neden ilk okul terk falan dediniz şimdi? Her ilk okul terk olan insan cahil değil inanın. Her üniversite bitiren de alim değil.
Bu benim dünya görüşüm. İlkokul mezunları yerine yüksek tahsil görmüş insanlarla daha iyi anlaşıyorum, beğeniyorum ve onaylıyorum. Bu arada bu ülke hariç hangi ülke acaba okuyanlara sürekli bir eleştiri yapıyor çok merak ediyorum.
18 yaşında dünya kadar stres çek. Sınava gir sonra 4 yıl oku didin teyzeler de gelsin alım değilsin desin.
Valla çok ilginç...

Bu benim dünya görüşüm. İlkokul mezunları yerine yüksek tahsil görmüş insanlarla daha iyi anlaşıyorum, beğeniyorum ve onaylıyorum. Bu arada bu ülke hariç hangi ülke acaba okuyanlara sürekli bir eleştiri yapıyor çok merak ediyorum.
18 yaşında dünya kadar stres çek. Sınava gir sonra 4 yıl oku didin teyzeler de gelsin alım değilsin desin.
Valla çok ilginç...

Bir de şey var; "ben hayat okulundan mezun oldum".. Yok yaaa :confused:

Valla çok ilginç...
Sizin dünya görüşünüz bu olabilir, akademik düzeyi daha yüksek insanlarla daha iyi de anlaşıyor olabilirsiniz. Ancak, yaptığınız yorum çok ayrıştırıcı. Sanki ilk okulu terk ve ya sadece ilk okul mezunu olan insanlar üniversite bitirmiş bir birey kadar kendilerini geliştiremezlermiş gibi bir mana çıkıyor sizin yorumunuzdan. Halbuki ki ne üniversite mezunları var şu dünyada. Farzı muhal, öyle bir tanesine denk gelmiştim ki, adam daha ateist kelimesinin ne anlama geldiğini dahi bilmiyordu. Yani olaya bir de bu yönden bakmak lazım.

X