Biri bana yardım edebilir mi? Lütfen..

Salvatores

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2012
89
9
Merhaba kızlar. Yaklaşık 1-2 haftadır kendimi o kadar çirkin ve kötü hissediyorum ki. Forumun her yerini karıştırdım,çok fazla bilgi olduğu için hangisini yapmam gerektiğini bilemedim.Eğer bu başlık altında önerilerinizi,tavsiyelerinizi yazarsanız çook mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Kızlar sorun şu ki;
Sorun 1-) Ben 2-3 ay önce cildiyeciye gitmiştim. Yüzümde iki tane küçük sivilce var diye. Çok önemli olmasa da herkes doktorun çok iyi olduğunu söylüyordu. Hatta benim bir kuzenim vardı aşırı sorunlu bir cildi vardı sivilceleri koparmaktan et et olmuştu yüzü. Onun bile yüzü bebek gibi olmuş bu kadında. Ben de dedim gideyim. Gittim,kadın çok önemli bir şey olmadığını söyledi. Bir sebium temizleme jeli bir de ısotrexin verdi. Ben kullanmaya başladım düzenli olarak. Fakat sivilcelerim gitmek yerine artıyordu. Dedim arttıktan sonra gider ,gitmedi sadece arttı. Tekrar doktora gittim. Ve bana ne desin ''Bence çok problemli bir şey yok. Aktif sivilcen yok sadece izler var. Ama zaten senin yüzün iz bırakan bir cilt. '' dedi . Ben ayar oldum tabi orda :KK70: ama çaktırmadım. Sonra yine ımex sabun ve azelderm verdi. Öbürkülere devam et dedi. Devam ettim,ediyorum ama başta alnımda 2 tane sivilce varken şimdi yüzümün her yerinde kızarıklıklar var. Bu forumda gezerken ''yıllar önce sivilcelerime bu suyla veda ettim'' diye bir topik gördüm. Sizce ordaki karışımı uygulamalı mıyım?

Sorun 2-) Bu sene anlam veremediğim bir şekilde her yerimde göbek,sırt bölgemde kıllanmalar oldu. Geçen sene böyle bir şey yoktu.
Anlamıyorum. Ergenliğe yeni girmedim sonuçta,adetim felan her şeyim düzenli. Resmen artık vücudumu görmek istemez oldum. Bu kıllar yüzünden. Alsan bir dert almasan bir dert. Ben de dayanamadım 2 gün önce göbeğimdekileri makineyle aldım ,mallık parayla mı ?Değil.
Kim bilir nasıl geri döncekler ,bilmiyorum. Ve annem dünyanın en kılsız insanıyken benim böyle olmam daha çok koyuyor? Şöyle düşünün annem bacağındaki kılları bile almaz,çünkü yok. Ya ben? Maşallah babamla aynıyız. Sadece sakal ve bıyık farkımız var . Sırt göbek aynı yani :KK70: Ha yine aptal ben,bacaklarımı hep makineyle aldım şimdi o benek benek kızarıklıklar gitmiyor. Bacağımda da sivrisinek izleri var. Yazın ne yapıcam onu da bilmiyorum. Kıl sorununda sizce ne yapmalıyım kızlar ?

Sorun 3-) Her bayan gibi kilo sorunu. Ben bu zamana kadar gerçekten aldığı kiloları haketmeyen biriyim. Tatlı sevmem,tuzlu fazla yemem,abur cubur sevmem. Genellikle et ürünleri tüketirim. Ama az sıklıklarla atta günde bazen 1 öğün yediğim için hep kilo aldım. Alıyorum. Hani sürekli kilo alıp verenlerde selülit olur ya,tamam sürekli kilo alıyorum ama vermezken yine selülitim oluyor. Sitemizde havuza girebilmek için ya mayo ya bikini giymek zorundayız. Ve ben artık bu halimle nasıl havuza girerim bilmiyorum. Havuza girsem kilo veririm evet,iyi bir yüzücüyüm okey. Ama işte insan kilo alınca havuza girmek istemiyor,havuza girmeyince de kilo alıyor-en azından ben- böyle bir kısır döngü içerisindeyim kızlar. Kilo sorunu için tavsiyeleriniz nelerdir?

BU ÜÇ SORUMA CEVAP İSTİYORUM. YARDIMIZI BEKLİYORUM :KK43:

1) o konuyu biliyorum ama baştan sona okumadım hiç sivilce problemim olmadığı için. bence baştan sona okuyup alınan tepkilere göre başlayabilirsin o karışıma, sonuçta o kadar sayfa ilerlemiş insanlar fayda görmese o kadar sayfa yazılmazdı.
2) bi anda niye öyle kıl çıktı ki? hormon testi yaptırmanda fayda var.
3) kilo konusu ancak diyetle ve sporla halledilebilir. o kadar çok görüyorum ki çevremde kiloluyum diye gezen ama icraat yok maalesef.
sende onlardan olma yap diyetini sporunu bak gör nasıl gidiyor kilolar.

Canım 1. soru için şunu söyleyebilirim,sayfada bayaa olumlu tepkiler var . Ama dediğim gibi gittiğim kadın içinde herkes çok övmüştü. Açıkcası 1. soruyu kullananlara yönelik sormuştum. Ve kıllar konusuna gelirsek,ben de anlamadım . Hem de hiç.Anneme söylediğim de çıkıcak olanlarlar çıkmamıştır yok işte bu sene çıkmıştır gibisinden saçmalıyor. Ne yalan söyleyeyim takmıyor açıkcası. Kendisinde hiç böyle bir problem olmadığı için. Dediğin gibi kiloluyum diyip sürekli oturan tipler tanıyorum,biliyorum. Onlara nazaran öyle değilim. En azından yürüyüşümü yapıyorum. Günde 50 mekik çekmeye çalışıyorum her gün. Ama ben daha bakımlı olmaya çalıştıkça daha kötü oluyorum. Geçen sene hiçbirini yapmıyordum bunların ne yememe dikkat ederdim ne sporuma ne de kendime bakardım öyle. Ama anlamıyorum bu olayı.

X