Boşanmalı mıyım? Lütfen yardım

Cidden şaşırtıcı babamda bu tarz biriydi de ev ve borç konusunda annem sıkıntı yaşamamıştı hiç.
Keza bir arkadaşımın eşi de böyle kadın davasını açtı ama onu da etkilemedi adamların maaşı dahi yok.
Şans mıdır bilmem ama yasal değil evlilik halinde de diye biliyorum.
Geçmiş olsun,bundan sonrası güzel olur umarım sizin için
Çok amin. Benim kaderim bu çekiyorum. Babam rahmetlinin borçlarıyla da 4 yıl uğraştım. Kazandım davayı ama mahvoldum. Teşekkürler hepimize inş 🌺

Evliliğinde mutsuz kadınlar ama eşim beni seviyor , iki gün iyi iki gün aramız kötü diyor. Erkek bu tabiki sevecek arada, sonuçta ihtiyacını gideriyor. Aldatan kocalar bile evdeki şüphelenmesin diye arada beraber oluyor, daha ilgili davranmaya başlıyor.

Biraz uzun olabilir hakkınızı helal edin. Eşimle 3 yıllık sevgililiğin ardından evlendik. Tanıştığımızda psikolojisi çok kötüydü ve ona üzüldüğüm için manevi destekte bulundum toparlanması için o dönemde aşık olduk. Ben tek başına iş için istanbula gelmiş iyi kazanan güzel yerlere gelmiş bir hemşireydim. Dimdik bir karakterim vardı. Askere gitti ve beni terk etti. Pandemide askerdi ve iletişimsiz olmak korkutmuş vs. Geldi yalvardı barıştık sonra evlendik. Çok aşıktık çok mutluyduk 3. Ayda hamile kaldım henüz çocuk istemiyordu eşim, ben çok istiyordum çok sevindim. Doğurdum çok zor bir lohusalık geçirdim. Destekçim olmadı, 24 saat boyunca hiç uyumadığı günler olan bebeğim vardı tek başıma aştım 14 aylık ettim. Ailesinden baskılar gördüm, destek değil köstek olundu sütüm de kesildi. Sesimi çıkarmaya başladım. Her pazar evlendiğimiz ilk haftadan beri ailesi bize gelir. Asla pazar tatilimiz yok. Habersiz çat diye gelir ğstelik. Ama birşey desem “sana ne zararları var” oluyor. Gelelim şimdiye. Eski ilgili aşık adam gitti. Öpsem ittirir, sarılsam çoğu zaman üffler git karşıya der. Bir gün öpmeye doyamaz diğer gün yüzüme bakmaz. Kumara başladı. İzliyordu öncekeri özenirsin yapma etme dedim yaptı. 13.000₺ kaybetmiş. Ben çalışamıyorum şuanda bir maaşımız o bizim. Özür diledi bidaha olursa boşarım dedim affet asla yapamm. Çocuğumun rızkını tövbe yedirmem dedi. Bir ay geçti ki bankadaki altınlarımızı kumara yatırdığını öğrendim. Yüzünde mahcubiyet bikr yoktu. İnanın ki gelse tedavi olayım affet dese destek olurdum yine de. Kafa açma git dedi konuyu açtığımda. Evden çıkmaz. Yabanidir arkadaşı yok. Konuşayı sevmez. Muhabbet etmez. Soru sorsan çoğuna cevap vermez kafasını telden kaldrıp bakmaz bile. Bense cıvıl cıvıl kahkahalarımla bilinen aşırı geniş çevreli çok enerjik biriyim. Işık saçardım önceleri şimdi ben karardım. Onunla evlenip farklı şehire taşındım. Ailem uzakta, iş okul çevrem uzakta. Yine de sitem etmedim alışırım ben uyumluyum dedim. Çevre edincek imkanım yok komşularımla görüşmeme bile izin vermiyor. Bu devirde herkes zararlıymış. Sadece ailesiyle görüşüyoruz. Ailesi de böyle. Çekirdek aile dışında herkesi kötülerler. Yüzüne gülüp arkasından bela okurlar geleni kabul etmezler kimseye gitmezler. Benim ailemse her akşam farklı bir misafirlik hep kalabalık doluydu. İlgi deseniz 0. Ben bakımlı biriyimdir, sevdim beğendim aldım ama ilk gördüğümde arkadaş bile olmam demiştim dış görünüşü için. Okul okumamış vs çevrem hep denk değilsiniz yapma etme dedi dinlemedim şimdi çekiyorum ceremesini. Bana çirkin diyor, kilo aldın doğumda ne aldık ne oldu diyor (38 bedenim fiziğim çok düzgün karnım bile dümdüz), üniversiteyi birincilikle bitirdim ben bu konuda bana “ bu zekayla nasıl okudunda birinci oldun” diyor. Sessiz konuşuyor duymasam kızıyor. Her şeye kızıyor. Eskiden onsuz duramazdım şimdi eveO gelecek diye kızıyorum istemiyorum çünkü her adımım korkarak neye kızacak diye. Ailesi de farkında güzel davran şu kıza vs diyorlar yanyanayken görünce. Suçlu ben mişim mağdur gibi yapıyormuşum. Her şeye bağıran o değilmiş gibi. Oğlumuz ağlasa beni rezil ediyor insan içinde. Çarşı pazar avm fark etmez hayatımı mahvettiniz diyor bağırarak çocuk ağlamış diye. İki gün sonra sarılıp uyuyor öpüyor aşığım diyor hediyeler alıyor varını yoğunu döker bana istesem gerçekten. Dyson kurutma airfryer marka giysi vs para biriktirir alır bana asla esirgemez tek maaş işçi üstelik kiradayız. Sinirle söylüyorum diyor ama artık katlanılacak gibi değil. Sürekli aşağılama hakaret sürekli. Kısıtlama, kıskançlık, ataerkillik. O kadar yoruldum ki. Boşansam annem babam ayrı ve görüşmüyorlar kime gitsem ayrı dert. Babam çok eski kafalı boşanmama karşı çıkar zaten. Annem kendi kafasını yaşıyor çok problemli bir insan zaten zor idare ediyorum annem uzaktayken bile. İş hayatına dönsem bebeğim 1 yaşında kim bakacak ona. Asla bırakmam oğlumu zaten asla o benim nefesim yaşam kaynağım. Bana akıl verin arkadaşlar ben ne yapayım? Alkol de alıyor bu arada sürekli ama sarhoş olacak kadar değil. Hiç sarhoş olup üzmedi beni bir kez sarhoş oldu onda da beni ne kadar sevdiğini anlatıp ağladı… şiddette hiç olmadı yani fiziksel şiddet. Psikolojik şiddet daima var…
Söylediklerinizin birebir aynısını bir tanıdığım yaşadı... Aynısı mı olur ama.. Bir an sizi o sandım. Ama onun cocugu daha büyük :KK70:
Adam kumarda 1 milyon tl yemis. Ev parası + altınlar + kredi..
O tanıdığım boşandı, annesinin yanına taşındı. Annesi baktı çocuğa, onun anne iyiydi ama. Babası da vefat etmisti tanıdığımın. Anne kız torun bir güzel yaşıyorlar ki çok mutlular. Kız boşandığına hiç pisman olmadı. Ne adamlar istedi kız pek güzeldi, kimse demedi çocuklu kadın diye. Hem işine döndü hem çocuk güzelce büyüdü. Başlarda çocuk boşanılmayı kabul edemiyor, size öfkeli olacak ama zamanla alışır. Babasının suclu olmadığını, hala arkadaş olduğunuzu ama sizi çok üzdüğünü söylersiniz. Bazen sen de arkadaşına küsüyorsun di mi falan dersiniz anlar çocuk.
En doğrusu biraz daha sabredip annenizle ya da babanızla yaşamak olacaktır belki de. Dedeler neneler torunları sever el üstünde tutar sizden iyi bakar

Evliliğinde mutsuz kadınlar ama eşim beni seviyor , iki gün iyi iki gün aramız kötü diyor. Erkek bu tabiki sevecek arada, sonuçta ihtiyacını gideriyor. Aldatan kocalar bile evdeki şüphelenmesin diye arada beraber oluyor, daha ilgili davranmaya başlıyor.
Bu öyle bir şey değil kocanızın sizi sevip sevmediğini küstürmemek için arada gösterdiği ilgili vs aradaki farkı anlıyor insan yani, salak değiliz ya cinsellik için yanaşsa bunu sevgi sanmam herhalde yani, saçımı bile tarıyor seve seve kurutuyor bin tane hatası var ama sevmiyor değil sevmese bilirim farkını

Söylediklerinizin birebir aynısını bir tanıdığım yaşadı... Aynısı mı olur ama.. Bir an sizi o sandım. Ama onun cocugu daha büyük :KK70:
Adam kumarda 1 milyon tl yemis. Ev parası + altınlar + kredi..
O tanıdığım boşandı, annesinin yanına taşındı. Annesi baktı çocuğa, onun anne iyiydi ama. Babası da vefat etmisti tanıdığımın. Anne kız torun bir güzel yaşıyorlar ki çok mutlular. Kız boşandığına hiç pisman olmadı. Ne adamlar istedi kız pek güzeldi, kimse demedi çocuklu kadın diye. Hem işine döndü hem çocuk güzelce büyüdü. Başlarda çocuk boşanılmayı kabul edemiyor, size öfkeli olacak ama zamanla alışır. Babasının suclu olmadığını, hala arkadaş olduğunuzu ama sizi çok üzdüğünü söylersiniz. Bazen sen de arkadaşına küsüyorsun di mi falan dersiniz anlar çocuk.
En doğrusu biraz daha sabredip annenizle ya da babanızla yaşamak olacaktır belki de. Dedeler neneler torunları sever el üstünde tutar sizden iyi bakar
Evet bende onların yanına dönmeyi düşünüyorum evden çalışıcam öyle geçip gidecek ömür gibi gözüküyor inanın umut oldu bana bu yazdığınız😍

Bu öyle bir şey değil kocanızın sizi sevip sevmediğini küstürmemek için arada gösterdiği ilgili vs aradaki farkı anlıyor insan yani, salak değiliz ya cinsellik için yanaşsa bunu sevgi sanmam herhalde yani, saçımı bile tarıyor seve seve kurutuyor bin tane hatası var ama sevmiyor değil sevmese bilirim farkını
Çok üzüldüm ilişkinizdeki kişiye, emin olun bence de sizi seviyor. Sevgi türlü türlüdür. Keşke o daha farklı birisi olsaydı, bunlar yaşayanmasaydı.
Belki de hasta diyebiliriz onun gibiler için. Ancak sizin kendinizi ve cocugunuzun geleceğini düsünmeniz gerekiyor. Siz bir eş-hayat arkadaşısınız evet ama.. ancak aynı zamanda siz bir annesiniz. Ve eşinizin bu tutumu gelecekte cocugunuzu kötü etkileyecek ise iğneyi kendinize batırmanız gerekiyor.
Hayatta iyi şanslar

Biraz uzun olabilir hakkınızı helal edin. Eşimle 3 yıllık sevgililiğin ardından evlendik. Tanıştığımızda psikolojisi çok kötüydü ve ona üzüldüğüm için manevi destekte bulundum toparlanması için o dönemde aşık olduk. Ben tek başına iş için istanbula gelmiş iyi kazanan güzel yerlere gelmiş bir hemşireydim. Dimdik bir karakterim vardı. Askere gitti ve beni terk etti. Pandemide askerdi ve iletişimsiz olmak korkutmuş vs. Geldi yalvardı barıştık sonra evlendik. Çok aşıktık çok mutluyduk 3. Ayda hamile kaldım henüz çocuk istemiyordu eşim, ben çok istiyordum çok sevindim. Doğurdum çok zor bir lohusalık geçirdim. Destekçim olmadı, 24 saat boyunca hiç uyumadığı günler olan bebeğim vardı tek başıma aştım 14 aylık ettim. Ailesinden baskılar gördüm, destek değil köstek olundu sütüm de kesildi. Sesimi çıkarmaya başladım. Her pazar evlendiğimiz ilk haftadan beri ailesi bize gelir. Asla pazar tatilimiz yok. Habersiz çat diye gelir ğstelik. Ama birşey desem “sana ne zararları var” oluyor. Gelelim şimdiye. Eski ilgili aşık adam gitti. Öpsem ittirir, sarılsam çoğu zaman üffler git karşıya der. Bir gün öpmeye doyamaz diğer gün yüzüme bakmaz. Kumara başladı. İzliyordu öncekeri özenirsin yapma etme dedim yaptı. 13.000₺ kaybetmiş. Ben çalışamıyorum şuanda bir maaşımız o bizim. Özür diledi bidaha olursa boşarım dedim affet asla yapamm. Çocuğumun rızkını tövbe yedirmem dedi. Bir ay geçti ki bankadaki altınlarımızı kumara yatırdığını öğrendim. Yüzünde mahcubiyet bikr yoktu. İnanın ki gelse tedavi olayım affet dese destek olurdum yine de. Kafa açma git dedi konuyu açtığımda. Evden çıkmaz. Yabanidir arkadaşı yok. Konuşayı sevmez. Muhabbet etmez. Soru sorsan çoğuna cevap vermez kafasını telden kaldrıp bakmaz bile. Bense cıvıl cıvıl kahkahalarımla bilinen aşırı geniş çevreli çok enerjik biriyim. Işık saçardım önceleri şimdi ben karardım. Onunla evlenip farklı şehire taşındım. Ailem uzakta, iş okul çevrem uzakta. Yine de sitem etmedim alışırım ben uyumluyum dedim. Çevre edincek imkanım yok komşularımla görüşmeme bile izin vermiyor. Bu devirde herkes zararlıymış. Sadece ailesiyle görüşüyoruz. Ailesi de böyle. Çekirdek aile dışında herkesi kötülerler. Yüzüne gülüp arkasından bela okurlar geleni kabul etmezler kimseye gitmezler. Benim ailemse her akşam farklı bir misafirlik hep kalabalık doluydu. İlgi deseniz 0. Ben bakımlı biriyimdir, sevdim beğendim aldım ama ilk gördüğümde arkadaş bile olmam demiştim dış görünüşü için. Okul okumamış vs çevrem hep denk değilsiniz yapma etme dedi dinlemedim şimdi çekiyorum ceremesini. Bana çirkin diyor, kilo aldın doğumda ne aldık ne oldu diyor (38 bedenim fiziğim çok düzgün karnım bile dümdüz), üniversiteyi birincilikle bitirdim ben bu konuda bana “ bu zekayla nasıl okudunda birinci oldun” diyor. Sessiz konuşuyor duymasam kızıyor. Her şeye kızıyor. Eskiden onsuz duramazdım şimdi eve gelecek diye kızıyorum istemiyorum çünkü her adımım korkarak neye kızacak diye. Ailesi de farkında güzel davran şu kıza vs diyorlar yanyanayken görünce. Suçlu ben mişim mağdur gibi yapıyormuşum. Her şeye bağıran o değilmiş gibi. Oğlumuz ağlasa beni rezil ediyor insan içinde. Çarşı pazar avm fark etmez hayatımı mahvettiniz diyor bağırarak çocuk ağlamış diye. İki gün sonra sarılıp uyuyor öpüyor aşığım diyor hediyeler alıyor varını yoğunu döker bana istesem gerçekten. Dyson kurutma airfryer marka giysi vs para biriktirir alır bana asla esirgemez tek maaş işçi üstelik kiradayız. Sinirle söylüyorum diyor ama artık katlanılacak gibi değil. Sürekli aşağılama hakaret sürekli. Kısıtlama, kıskançlık, ataerkillik. O kadar yoruldum ki. Boşansam annem babam ayrı ve görüşmüyorlar kime gitsem ayrı dert. Babam çok eski kafalı boşanmama karşı çıkar zaten. Annem kendi kafasını yaşıyor çok problemli bir insan zaten zor idare ediyorum annem uzaktayken bile. İş hayatına dönsem bebeğim 1 yaşında kim bakacak ona. Asla bırakmam oğlumu zaten asla o benim nefesim yaşam kaynağım. Bana akıl verin arkadaşlar ben ne yapayım? Alkol de alıyor bu arada sürekli ama sarhoş olacak kadar değil. Hiç sarhoş olup üzmedi beni bir kez sarhoş oldu onda da beni ne kadar sevdiğini anlatıp ağladı… şiddette hiç olmadı yani fiziksel şiddet. Psikolojik şiddet daima var…
Daha ilk tanıştığınız da psikolojik sorunları vardı demişsin sen hemşiresin psikolog değil kimsenin sorununu çözemezsin önce bu bir ikincisi ayrılmak için çok sebebin var kumar borcu psikolojik şiddet v.s. Sen merhametlisin ama şu saatten sonra ayrılmak senin için en sağlıklı karar olur. Adam için de diyeceğim tedavi olmalı ama ailesi de adam da normal değiller sen bunların içinde sağlıklı kalır mısın onu bilemedim.

Ben çok istiyordum, çok sevindim yazmışsınız. Ne hikmetse sürpriz bebekler hep bu sitede var. Nasıl sürpriz oldu mesela düzgünce korunurken mi oldu? Herkes tabi ki çocuğunu iyi ki var olarak görür orası başka bir durum ama eğer çocuğunuz olmasaydı şu an bambaşka bir hayatınız olacaktı. Siz eşinizden boşansanız bile aranızdaki bağ hep kalacak çünkü ortak bir çocuğunuz var. Tek başınıza bir hayat kurmanızla 1 yaşındaki bebekle hayat kurmanız aynı şey değil neticede
Ben bile eşim dünya iyisi olduğu halde en az cocuk için 3 sene mühlet istedim önce bir evlilikten emin olayım bu ne güven ya karşı tarafa

Ben bile eşim dünya iyisi olduğu halde en az cocuk için 3 sene mühlet istedim önce bir evlilikten emin olayım bu ne güven ya karşı tarafa

Ben de evlendikten 3 sene sonra hamile kaldım. Annem bile babamla 8 sene gezdiği halde evlendikten 3 sene sonra doğurmuş beni. Evliliğim otursun demiş. Bu sitede hep aynı 2 yıllık evliyim 1 yaşında bebeğim var, 5 senelik evliyim 4 yaşında çocuğum var. Gerçekten ilk 3 sene çocuk sahibi olmak yasaklanmalı ya. Çoğu insan doğru düzgün karı-koca olamadan anne-baba oluyor sonra gelsin sorunlar

Ben de evlendikten 3 sene sonra hamile kaldım. Annem bile babamla 8 sene gezdiği halde evlendikten 3 sene sonra doğurmuş beni. Evliliğim otursun demiş. Bu sitede hep aynı 2 yıllık evliyim 1 yaşında bebeğim var, 5 senelik evliyim 4 yaşında çocuğum var. Gerçekten ilk 3 sene çocuk sahibi olmak yasaklanmalı ya. Çoğu insan doğru düzgün karı-koca olamadan anne-baba oluyor sonra gelsin sorunlar
Yani ben eşimle iyiyim ama ailesi ile sorunlar var belki çözemicez çekip gidicem nereden bileyim adamı geçtim ben belki mutlu değilim. Emin olayım sonra mutsuz evliliğe çocukla taçlandırıp o evliliğe bağlı mı kalayım yani...

Boşanma konusunu gündeme koymadan önce iş bulun kayınvalideniz bebeğinize baksın. Sonrasında şartları ayarlayıp ayrılın. Bazı babanneler çocukları ayrılsalar da torununa bakıyor eski gelinleri çalışsın diye. Bence bunu da bir alternatif olarak tutun. Çünkü bahsettiğiniz konuların hepsi boşanmak için tek başına yeterli konular.

Adam siz tanıştığınız da psikolojik sorunları olan,her yönden eksisi olan, kafasına göre ayrılıp barisan gel git akıllının tekiymiş.Sizi uyaran çok olmuş ama işte ,İnsan kendine kötülük yapmak istemeye görsün ,cihan gelse dinlemez Hâlâ adamı akliyorsunuz Sizi aşağılayan, çocuğunun , eşinin rızkını kumarda yiyen,herkese bok atmayı marifet gören,asosyal adamı eş ve baba yapmışsınız aferin.......
Vallahi insan bazen kör mü oluyor ne dünya alem görüyor o göremiyor.

Sanırım anlamamışsınız zaten evlendikten sonra başladı bu sorunlar, sevgiliyken olan tek şey bir kez ayrılıktı, son zamanlarda oldu içki kumar bu tavırlar vs, yoksa deli miyim evleneyim, çocuk kazara oldu ve o an evliliğimiz gayet yolundaydı doğurmaya karar verdik, ben yardım istiyorum siz tam olarak anlamadan beni suçlamışsınız, dediğim gibi son zamanlara kadar her şey yolundaydı
Baştan beri problemli insanlar evlenince değişmez. Ama siz belki düzelir diye görmezden geldiniz herhalde. Yada kendini evlenene kadar iyi sakladı mesela ben k.v anlaşamayacapımı ilk yüzük almaya gittiğimde anladım 8 sene geçti hala anlaşamam... Çünkü sorunlu bir kadın. Nişanlandığımızda anladım her şeyi....

Adam size toplum içinde kötü davranıyor,sevgi göstermiyor,psikolojik siddet uyguluyor, birikiminizi habersiz harcıyor, siz dyson kurutma airfryer diyorsunuz alemsiniz
Bu tarz şeyleri kendi ailesinde yaşadıysa bunları normal görebilir... Kader motifli deniyor buna....

Hanımefendi eşim bebek istiyordu sadece önce birikimimizle ev alacaktık hatta ev almak üzereydik evi aldıktan sonra bebek istiyordu ona bakarken zorluk çekmemek için, arzum için kocamı kendi kendime nasıl baba yapabilirim acaba? Yardıma mı geldiniz eleştirmeye mi? Kardeş yapmayı da düşünmüyorum. Şans oyunu ve içki hayatımıza son bir kaç ayda girdi defalarca belirttim eşim evlendiğimizde böyle değildi. Bebeğime yazık ettiğimi asla düşünmüyorum. En güzel şekilde bakıyoruz. Kendi kafama göre hamile kalmadım hamilelik şok bir haberdi iki yöntemle korunmama rağmen. Çok istediğim için ona asla kıyamadım. İyi ki de doğurmuşum bilerce kez iyi ki. Sizin başınıza gelirse geleceği görüp eşinizin size kötü davranıp kumsr oynamaya başlayacağını görerek doğurmazsınız bebeği.. Tabii ki umarım başınıza gelmez..
İnsanoğlu işte hata yapabiliyor bazen aşk gözleri kör ediyor ama bir kere deng değilsiniz zaten ama dediğim gibi aşk duygusallık insanı kör ediyor hatanın neresinden dönersen kar bir kere hemşiresin işin var avantajları düşün...

Bizde gerdekten sonra adet görmeyene madalya takıyorlar canım, senin haberin yok anlaşılan 🤣

Son düzenleme:
Sanırım anlaşılmamış bebek planlı değildi sürpriz oldu ve aldırmaya kıyamadım o günaha da giremezdim o benim en büyük iyi kim bu hayatta :KK43:
Ahh canım… Seni o kadar iyi anlıyorum ki… Bende aynı süreçteyim ama farklı sebepler. Benim çocuğum diğer çocuklara göre biraz fazla özel ilgiye ihtiyacı olduğu için bakıcı kreş filan düşünemiyorum şuanda ama senim öyle bir sorunun yoksa çocuğun kreş çağına gelir gelmez boşan. Bu dünyaya bir kere geldik ve bu kadarı çileyi ne biz ne de çocuklarımız hakediyor

İyide işçi maaşı 18 bin alıyormuş eşin. 5 bini kira imiş. Ve bununla birikim bile yapıp sana dyson airfry marka giysi vs alabiliyormuş

Sen hemşiresin ayrılınca hemşire maaşın 18 ninin üzerinde olacak artı iştirak nafakası ödeyecek çocuğa en az 5 bin

Nasıl geçinemiyorsun ben anlamadım
İştirak nafakası nereye 5 bin? Aynı Türkiyede yaşadığımıza emin misiniz? Emsal kararlara bakın bir gerçek rakamları öğrenin en iyisi.

X