Birlikte yeniden başlayalım 💥

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Chocolita

Nirvana
Pro Üye
30 Ocak 2017
10.808
187.687
(Katılanlar listesi konu sonundadır 🤗)

Selam arkadaşlar 🧡 bazılarınız beni Neden yapamadığını biliyorum konumdan hatırlarsınız. Son derece kendime inanarak, bütün olumsuz düşüncelerim, zor geçen hayatım ve iç savaşlarımdan sonra nihayet ideal kiloma ve öz güvenime ulaşıp bunu da sizinle paylaşmıştım.
Neden yapamadığını biliyorum demiştim. Bazı konularda yanılmışım
Bunu şu an başladığım yerden söylemek öyle tuhaf ki. Acayip bir dejavu yaşıyorum. Birlikte kilo verip sonra yeniden kilo alan arkadaşlarım, belki siz de benim yaptığım o hatayı yaptınız. Ben bunları düzeltmek için yeniden buradayım

1) Sağlıklı yaşamanın odak noktası olması gerekirken genellikle zayıflama odaklı olmak
2) Ne sebeple olursa olsun kendimi iradesiz addetmek
3) Kilolu ve mutsuz bir geçmişi geride bırakınca eski halimden bir canavarmis gibi kaçmak

Yeniden mutsuz bir kadın olmaktan, aynı hatayı ikinci kez yapmaktan nefret ediyor insan. Hem de o kadar çaba ve farkındalıktan sonra. İlk zamanlar öyle küstüm ki kendime göz ucuyla bile olsa aynaya bakmak istemedim. İşte bu döneme böyle kaçılası bir anlam yüklemek benim en büyük hatamdı. Çünkü mükemmel olsun istedim

Evet yeniden kilo aldım ve yine mutsuzluk mutsuzluğu doğurdu. Kendimle yüzleşmeyi de kendime bir türlü yediremedim

Size diğer konumda "Ayna da gördüğün kadına bakma, görmek istediğin kadına bak" demiştim. İşte o hatalardan biri de bu
Çünkü zayıflamayı o kadar çok istemiştim ki gördüğüm kadını hiç sevememistim. Böyle olunca da bir travma yaşandı tabi. Hırsımı kendimden aldım. Sanki her şey aynadaki kadının suçuymus gibi
Ama o kadın da benim

Kilolar alındı
Sebebi malumunuz
Kaçış
Mutluluk arayışı
Ben artık kafamda bitirdigimi düşünürken en güçsüz kaldığım anımda yaklaştı ve "sonra halledersin" dedi. Yine. Ufak ufak esnekliklerle başladı derken ipin ucu hepten kaçınca kendime olan inancımı da yitirdim. Ama bu sefer sessiz bitmedi. Her şeyden el etek çektiğim bir dönem yaşadım

Çok şükür bu dönem bitti. Çünkü hayat devam ediyor bizler de bir yerden başlamak zorundayız. Sonra içimizdeki o barış külleri yeniden uçuşmaya başlıyor. Size beni yeniden bu sayfada görmenizi sağlayan şeyin o küller olduğunu söylemek isterdim ama beni uyandıran şey sağlık sorunlarım oldu

Şu an mutluyum. Çünkü benim bu mükemmelliyetci tavırdan vazgeçmek için bu dersi almam gerekiyordu.
Şimdi nerede hata yaptığımı biliyorum.

Önce içinde bulunduğumuz durumla barışmalı. Baskı altında hissettiğimiz her durumdan kaçtığımiz gibi öyle kaçtık ki bu kilo alma düşüncesinden, oda o yoğun enerjiyi bize doğru çevirdi. Bir daha o şekilde yiyememe fikriyle her şeyi fazlasıyla yememizi sağladı. Yani yüklenen anlam ne kadar fazlaysa enkaz o kadar fazla. Zayıflama hızı ne kadar fazlaysa alma hızı da o kadar fazla. Fazla olanın zararlı olduğunu da yıllardır bilir söyleriz.

Bu yüzden bu durum bana günlük hayatımda da olaylara daha yüzeysel bakmam gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Gerçekten derinleşmek bizi ne zaman mutlu etti ki?

Hayat bize neler gösterir bilinmez. Şu durumda mükemmeli aramak yanlış. Bu yüzden bir yerde sadece insan olduğumuzu hatırlayarak, kendimize daha fazla haksızlık etmeyerek, koşmak yerine yürüyerek devam etmeliyiz

Zayıflamak değil, sağlıklı yaşamak istemeliyiz.
Çünkü sağlık gidiyormuş arkadaşlar. Biz sadece kilo alıp verdiğimizi düşünürken sağlık malesef ki gidiyormuş
Bu durumlar yüzüme böyle tokat gibi çarpmasaydi eğer belki yine özüme dönecek cesareti bulamayacaktım. Rabbim daha büyük hastalık vermesin, olana da şifa versin. Artık bir şeker başlangıcım var. Yani o tatlı görünen şeyler çok tatsızmis aslında. İyi bir kamufleyle bizi bitiriyormuş

Demem o ki, gelin yeniden başlayalım. Ama bu sefer fazla anlam yüklemeden. Kabul edelim,
Yeniden üzülüp yeniden mutlu olucaz. Bütün duygular çok doğal.
Yiyeceklerle doldurduğumuz o zamanlarda koca bir boşluk hissedicez. Alışkanlıklarımız rahat vermeyecek. Benim gibi bir şeker bağımlısı için dayanma süreci sigarayı bırakanların dayanma süreci gibi olduğundan o vücut yine çırpınacak. Dolayısıyla yaptığımız diyete kızıcaz. Saçma ama evet bir tabak salataya sinir olucaz 🥗

Ama kısacık bir zaman sonra hepsi geçecek. Biz yeter ki bu kısa tırmanışa gönüllü olalım.
1 hafta.
Sonrası daha rahat geçecek. Öz güvenden gelen mutluluk yiyeceklerden geleni bastıracak. Hemen sonuç alamasak bile başlamış olmak iyi hissettirecek.
Başlayalım ama bu sefer nefisle savaşa hazırlanır gibi değil. Sakince. Sindirerek.

Kendimizi kabullenelim ❤️
Bir ruj sürelim ve nerede kaldıysak oradan devam edelim. Unutmayalım ki tombis yanaklara da yakışır süsler 🌹

Bu sefer odak noktamız zayıflamak değil sağlıklı beslenmek olsun. Her şeyin güzel olacağına inanın. Mükemmel olmak zorunda değiliz. Sadece sağlıklı olmaya çalışalım. Sonra bırakalım fizigimiz de bize sürprizler yapsın 🧡

Yine bir motivasyon konusu gibi görünse de bu bir diyet topigi olsun istiyorum. Bu sefer birlikte başlayalım 💪 Neler yaptığımızı paylaşırız. Her şeyden konuşuruz bu arada. Adına "diyet" deyince de ne kadar basitlesiyor her şey değil mi ☺️ hepimiz için farklı derinlikte alt metinlerin karşısında hiçbir anlam ifade etmiyor
O zaman bu sefer birlikte bütün bu alt metinlerin şerefine 🥂

⏩ Liste kuralları

💥 1 haftadan önce tartılmak tehlikeli ve yasaktır 👻
💥 Menü paylaşımı zorunlu değil, tavsiyedir.

💥 Pazartesi sabahı tartı günüdür.
💥 Kilo değişimi olmayan arkadaşlar o haftanın bildirimini yapmak zorunda değildir.
Eksiye düştükçe güncellenir. Liste de kalıp kilonuzu takip etmiş olursunuz.
💥Tartı bildirimi yapacak olanlar beni etiketlemeyi unutmasın.

(Liste başlangıç tarihi: 30.04.2023)

Chocolita Chocolita 💥 Boy:160 Kilo: 81.90 İlk hedef: 70 ↘️ 80.75 ↘️ 79.40

Iron Butterfly Iron Butterfly 💥 Boy: 168 Kilo: 106 İlk hedef: 95

Berrfeelinda Berrfeelinda 💥 Boy: 170 Kilo: 93 İlk hedef: 80 ↘️ 91.35 ↘️ 89.05

Cemoos Cemoos 💥 Boy: 152 Kilo: 62.8 Hedef: 55 ↘️ 61.60 ↘️ 60.90 ↘️ 59.85 ↘️ 59.65 ↘️ 58.85

Artemissisipi Artemissisipi 💥 Boy: 168 Kilo: 58 Hedef: 50 ↘️ 57 ↘️ 55.5

sweetgirlcandy sweetgirlcandy 💥 Boy: 167 Kilo: 80.5 İlk hedef: 70 ↘️ 79.05

Oksijensizsu Oksijensizsu 💥 Boy: 164 Kilo: 70 Hedef: 55 ↘️ 69

H Himal_ 💥 Boy: 168 Kilo: 83.5 Hedef: 76 ↘️ 82.2 ↘️ 79.8

Tenceresiz kaldim anne Tenceresiz kaldim anne 💥 Boy: 157 Kilo: 89.1 Hedef: 65 ↘️ 88.3

aypare ackerman aypare ackerman 💥 Boy: 168 Kilo: 62.5 Hedef: 57

Bibibella Bibibella 💥 Boy: 168 Kilo: 78 Hedef: 68

SIFIR MOD SIFIR MOD 💥 Boy: 165 Kilo: 83.5 Hedef: 75 ↘️ 81.5

E Eylul9921 💥 Boy: 158 Kilo: 88.5 Hedef: 70 ↘️ 86.6

Orangegreysky Orangegreysky 💥 Boy: 159 Kilo: 58 Hedef: 52 ↘️ 56.6 ↘️ 56.4

JustDerya JustDerya 💥 Boy: 160 Kilo: 69 İlk hedef: 59 ↘️ 68.4 ↘️ 66.6

CereNF CereNF 💥 Boy: 173 Kilo: 83.2 İlk hedef: 79 ↘️ 82.4 ↘️ 82

Incredible incredible Incredible incredible 💥 Boy: 158 Kilo: 70 İlk hedef: 65

M -Murphy 💥Boy: 168 Kilo: 72 Hedef: 68

Novaa Novaa 💥 Boy: 160 Kilo: 90 Hedef: 60

caroline84 caroline84 💥 Boy: 170 Kilo: 99.0 İlk hedef: 80 ↘️

A armin83 💥 Boy: 160 Kilo: 61 Hedef: 53 ↘️ 57.7 ↘️ 57.4 ↘️ 56.5 ↘️ 55.3 ↘️ 54.7

TemelinSafinazi TemelinSafinazi 💥 Boy: 163 Kilo: 77 Hedef: 59

Pembe Lotus Pembe Lotus 💥 Boy: 158 Kilo: 90.8 Hedef: 55 ↘️ 85.8 ↘️ 84.6 ↘️ 83.8 ↘️ 82.8 ↘️ 80.7 ↘️ 78.8

L LADY VEGA 💥 Boy: 158 Kilo: 56.5 Hedef: 48 ↘️ 55.3

Z zumah2011 💥 Boy: 163 Kilo: 94 Hedef: 89 ↘️ 88

Griinci Griinci 💥 Boy: 170 Kilo: 73.8 İlk Hedef: 69

delfinia delfinia 💥 Boy: 169 Kilo: 102,5 İlk Hedef: 90 ↘️ 101.8 ↘️ 101 ↘️ 100.5

akekusu akekusu 💥Boy: 170 Kilo: 92,5 İlk Hedef: 80

Z ZllBlc 💥 Boy: 170 Kilo: 77 İlk Hedef: 60 ↘️ 73.8 ↘️ 69.1 ↘️ 66.7 ↘️ 65.3 ↘️ 61.3 ↘️ 60.5

Papatyamelo Papatyamelo 💥 Boy: 161 Kilo: 71 Hedef: 60 ↘️ 68

labellevie labellevie 💥 Boy: 165 Kilo: 72 İlk Hedef: 60

WunderLost WunderLost
💥 Boy: 165 Kilo: 80 Hedef: 68 ↘️ 77.5

M Miila 💥 Boy: 159 Kilo: 57 Hedef: 50

M Muhittin 💥 Boy: 170 Kilo: 66.75 Hedef: 50

Son düzenleme:
Evet. Yaptığımız en büyük hatalardan biri yemek yemeyi seven, deli gibi yiyen kadını yok saymak hatta ona canavar diyerek baskilamaya çalışmak. Ama bir yerde korktuğumuzla yüzleşmek en büyük ve zor kısım. Halbuki o da benim bu da benim deyip sevebilseydik sarilabilseydik belki böylesine gelgitlerle, kendi icimizle savaşmakla geçirmezdik. Geçen yıl ramazandan beri diyet yapamıyorum. Yazın hareketliligi ile fazla almamıştım ama eylülden sonra tamamen koyverdim. Sanki 111 kg ile başlayan, iki küçük bebekle başaran ben değilmiş gibi tekrar başlayamiyorum. Çünkü hâla kendime öfke besleyip koruyamadim diyorum, içten içe kendime kızıyorum. Sorunlarının ama kaynağını bulmaktan kaçıyorum. 67den 83e çıktım. Bu hafta misafirim gelicek o telaşı atlatıp bir yerden başlayacagim. Destekçinim canım 💞

Evet. Yaptığımız en büyük hatalardan biri yemek yemeyi seven, deli gibi yiyen kadını yok saymak hatta ona canavar diyerek baskilamaya çalışmak. Ama bir yerde korktuğumuzla yüzleşmek en büyük ve zor kısım. Halbuki o da benim bu da benim deyip sevebilseydik sarilabilseydik belki böylesine gelgitlerle, kendi icimizle savaşmakla geçirmezdik. Geçen yıl ramazandan beri diyet yapamıyorum. Yazın hareketliligi ile fazla almamıştım ama eylülden sonra tamamen koyverdim. Sanki 111 kg ile başlayan, iki küçük bebekle başaran ben değilmiş gibi tekrar başlayamiyorum. Çünkü hâla kendime öfke besleyip koruyamadim diyorum, içten içe kendime kızıyorum. Sorunlarının ama kaynağını bulmaktan kaçıyorum. 67den 83e çıktım. Bu hafta misafirim gelicek o telaşı atlatıp bir yerden başlayacagim. Destekçinim canım 💞
Kendimizle derdimiz hiç bitmiyor. Bende sırf kendime küsmekten aylarca yüzleşemedim. Ama o sağlık sorunlari tokat gibi çarpınca mecburen dönüp aynaya bakabildim. O kadar ki kizgindim bende. Mutsuzluk mutsuzluğu doğuruyor. Kendimize kizmadan barisarak da yapabiliriz bir çok şeyi. Her şeyi gözümüzde büyütmeden yavaş yavaş baslayabiliriz. Ben geçen Sefer çok kısa sürede resmen koşarak kilo vermiştim. Bu sefer zayıflamayı amaç edinmicem. Sağlıklı beslenmeyi amaç edinicem. 1 ay da -1 bile olsa artidayiz.

Selam arkadaşlar 🧡 bazılarınız beni Neden yapamadığını biliyorum konumdan hatırlarsınız. Son derece kendime inanarak, bütün olumsuz düşüncelerim, zor geçen hayatım ve iç savaşlarımdan sonra nihayet ideal kiloma ve öz güvenime ulaşıp bunu da sizinle paylaşmıştım.

Neden yapamadığını biliyorum demiştim.
Bazı konularda yanılmışım.

Bunu şu an başladığım yerden söylemek öyle tuhaf ki. Acayip bir dejavu yaşıyorum. Farklı olan şu, üzgün değilim. Çünkü o zaman neden yapamadığımı biliyordum. Şimdi de nasıl yapacağımı biliyorum

Birlikte kilo verip yine birbirimizden habersiz kilo alan arkadaşlarım, belki siz de benim yaptığım o hatayı yaptınız. Ben hata yaptığım yerleri düzeltmek için yeniden buradayım

1) Ne sebeple olursa olsun kendimi iradesiz addetmek
2) Kilolu ve mutsuz bir geçmişi geride bırakınca eski halimden bir canavarmis gibi korkmak

Geçmişte ki o mutsuz kadına dönüşmekten, aynı hatayı ikinci kez yapmaktan hem de o kadar çabadan ve farkındalıktan sonra. İlk zamanlar öyle küstüm ki kendime göz ucuyla bile olsa aynaya bakmak istemedim. İşte bu döneme korku filmi gibi kaçılası bir anlam yüklemek benim en büyük hatamdı. Çünkü mükemmel olsun istedim

Evet yeniden kilo aldım ve yine mutsuzluk mutsuzluğu doğurdu. Kendimle yüzleşmeyi de kendime bir türlü yediremedim

Size diğer konumda "Aynada gördüğün kadına bakma, görmek istediğin kadına bak" demiştim. İşte o hatalardan biri de bu
Çünkü zayıflamayı o kadar çok istemisim ki gördüğüm kadını hiç sevememisim. Böyle olunca da bir travma yaşandı tabi.
Ama o kadın da benim
Şu an aynada gördüğüm kadını duyabiliyorum. İçimde çıkmak için bekleyen o incecik kızı değil. Yani söylediğim her şeyin tam tersini yaşıyorum

Kilolar alındı
Sebebi malumunuz
Kaçış. Yine yeniden.
Mutluluk arayışı ikinci kez kandırdı beni. İkinci kez beni iradesiz olduğuma inandırdı. Ben artık kafamda bitirdigimi düşünürken sorunlarla baş edemediğim o hassas anımda yaklaştı ve "sonra halledersin" dedi. Bende bunun geleceğinden korkuyordum. Sonra da kendime olan inancımı yitirdim. Ama bu sefer sessiz bitmedi. Her seyden el etek çektiğim bir dönem yaşadım. Kendimden hincimi almak ister gibi dibe batmak istedim

Bu dönem bitti. Çünkü nasıl olursa olsun hiç bitmeyecekmis gibidir ama biter. Sonra içimizdeki o barış külleri yine alevlenir. Size beni yeniden bu sayfada görmenizi sağlayan şeyin o küller olduğunu söylemek isterdim ama beni uyandıran şey sağlık sorunları oldu

Şu an mutluyum. Çünkü benim mükemmelliyetci choco dan vazgeçmek için bu dersi almam gerekiyordu. Yine o şiş göbeğe bakıyorum evet. Ama kendimi bu yüzden yipratmiyorum. Nerde hata yaptığımı gördüm ve sizinle de paylaşmak istedim

Önce icinde bulunduğumuz durumla barışmali. Öyle korkup kaçtık ki bundan aslında istemeden baskılamis olduk. Baskılanmış duyguların enerjisi de kötü dönüyor malesef. Bununla yüzleşmek kolay degil. Ama bir gün yeniden kilolar verip öyle bir döneme denk gelebiliriz ve yeniden kilo alabiliriz. Yarın ne yaşayacağımızı bilmiyoruz. Şu durumda mükemmeli aramak yanlış. Bu yüzden bir yerde sadece insan olduğumuzu hatırlayarak, kendimize fazla haksızlık etmeden, koşmak yerine yürüyerek devam etmeliyiz

Kilo almaktan korkmuyorum. Sorunlarla baş etmek için önce kendimi sevmem gerekiyor. Kendini sevmek de kendine iyi bakmak demek. En önemlisi de sağlığımı kaybetmek istemiyorum

Zayıflamak değil, sağlıklı yaşamak istiyorum.
Bunun getireceği güzelliklere de kendimi açıyorum

Sağlık gidiyormuş arkadaslar. İnsana şaka geliyor o zararlıdır bu zararlıdır deyince. Sadece kilo alıp verdiğimizi düşünüyoruz ama sağlık gidiyormuş.
Bu durumlar yüzüme böyle tokat gibi çarpmasaydi eğer belki yine özüme dönecek cesareti bulamayacaktim. Rabbim daha büyük hastalık vermesin, olana da şifa versin. Benim vücudumda kendiliğinden küçük yaralar çıkmaya başladı. Kaşıntı da cabası. Sebebi şeker. Yani canavarın uzattığı şeyler çok tatsızmis aslında. İyi bir kamufleyle bizi öldürüyormus

Demem o ki, gelin yeniden başlayalım. Ama bu sefer fazla anlam yüklemeden
Sadece insanız. Yeniden üzülücez. Yeniden mutlu olucaz. Tatlı krizlerimiz gelecek. Alışkanlıklarımız rahat vermeyecek. Başlayalım ama bu sefer nefisle savaşa hazırlanır gibi değil. Sakince. Sindirerek.
Kendiyle barışık mutlu bir kadın olmanın huzurunu hissederek. Kendimizi kabullenip bir ruj sürelim ve nerde kaldıysak oradan devam edelim. Unutmayalım ki tombis yanaklara da yakışır süsler 🌹

Her şeyin güzel olacağına inanın. Mükemmel olmak zorunda da değiliz. Sadece sağlıklı olmaya çalışalım. Sonra bırakalım fizigimiz de bize sürprizler yapsın 🧡

Yine bir motivasyon konusu gibi görünse de bu bir diyet topigi olsun istiyorum. Neler yaptığımızı paylaşırız. Her şeyden konuşuruz bu arada. Adına "diyet" deyince de ne kadar basitlesiyor her şey değil mi ☺️ hepimiz için farklı derinlikte alt metinlerin karşısında hiçbir anlam ifade etmiyor

O zaman bu sefer birlikte bütün bu alt metinlerin şerefine 🥂
Kendimi ifade etmeye kalksam belki bu kadar iyi anlatamazdim diğer yazında beni bi o kadar etkilemişti. Kim kimin hayatına nasil dokunur bilinmez. Güle oynaya bazen dertleşecek cok güzel bir topik olacağını hissediyorum 🥰 aynadaki görüntüsüne psikolojik şiddet uygulayan ben, o kadar iyi geldi ki🙏

Kendimi ifade etmeye kalksam belki bu kadar iyi anlatamazdim diğer yazında beni bi o kadar etkilemişti. Kim kimin hayatına nasil dokunur bilinmez. Güle oynaya bazen dertleşecek cok güzel bir topik olacağını hissediyorum 🥰 aynadaki görüntüsüne psikolojik şiddet uygulayan ben, o kadar iyi geldi ki🙏
İyi gelmesine çok sevindim 🥰 bizi mutlu eden her şeyi paylaşabiliriz. Sadece diyetle alakalı olmasina gerek yok. Bol bol deşarj olalım

İyi gelmesine çok sevindim 🥰 bizi mutlu eden her şeyi paylaşabiliriz. Sadece diyetle alakalı olmasina gerek yok. Bol bol deşarj olalım
Cok ihtiyacım vardı böyle bir ortama🤗 enerjin bana çok iyi geldi. Ben kısaca kendimi tanitayim; 33 yaşındayım 2 oğlum var. İstanbulda yaşıyorum. Yemek yemeyi seven duygusal tam bir Boğa burcuyum😆 yıllarım diyetkerle gecti aldim verdim en az 60 kiloya kadar indim. Suan 90 küsür kilodayim hayatımda hiç bu kilolarda olmamıştım o yüzden vücudum bana çok yabancı geliyor😬 boyum 1.70 şimdilik bu kadar 😁

Resmen benim duygularım bunlar😌 her defasında yarın başlayayım deyip amann boşver sonra halledersinle güne devam etmek. Diyet sözcüğünün bende istemsiz yeme isteği uyandırması. Ama gün sonunda hep sağlıklı yaşamayı isteyip hayıflanmak. Bu duyguların hepsi ben de var 😅

Resmen benim duygularım bunlar😌 her defasında yarın başlayayım deyip amann boşver sonra halledersinle güne devam etmek. Diyet sözcüğünün bende istemsiz yeme isteği uyandırması. Ama gün sonunda hep sağlıklı yaşamayı isteyip hayıflanmak. Bu duyguların hepsi ben de var 😅
Yanliz değilsin sarılabiliriz😅

Cok ihtiyacım vardı böyle bir ortama🤗 enerjin bana çok iyi geldi. Ben kısaca kendimi tanitayim; 33 yaşındayım 2 oğlum var. İstanbulda yaşıyorum. Yemek yemeyi seven duygusal tam bir Boğa burcuyum😆 yıllarım diyetkerle gecti aldim verdim en az 60 kiloya kadar indim. Suan 90 küsür kilodayim hayatımda hiç bu kilolarda olmamıştım o yüzden vücudum bana çok yabancı geliyor😬 boyum 1.70 şimdilik bu kadar 😁
Bende 80 küsur kiloyum. Boyda kisa oturunca yigiliyor üst vücut 🥴 ve 59 kiloya kadar düşüp yine buradayım evet. Oyy oy sakinn olmalıyımmm su ann 😌 çünkü yine sinirlerim zıplıyor düşündükçe. Cidden zor atlattım şu durumu. İyiyizz iyi olucaz. Kendimizle barışık olucaz

İstemsiz yeme isteği uyandırması baskı hissettiğin durumdan kaçıyorsun. Doktor beni de şeker hastaligiyla ilgili uyardığında iki gün korkup üçüncü gün yine abandım. Eskisinden de fazla yedim. Özellikle de şekerli şeyler. Sonra bu yaralar çıkmaya başladı ve şu an doktora gitmem gerekiyor. Korkup gitmedim. Ama gidicem yapacak bir şey yok

İstemsiz yeme isteği uyandırması baskı hissettiğin durumdan kaçıyorsun. Doktor beni de şeker hastaligiyla ilgili uyardığında iki gün korkup üçüncü gün yine abandım. Eskisinden de fazla yedim. Özellikle de şekerli şeyler. Sonra bu yaralar çıkmaya başladı ve şu an doktora gitmem gerekiyor. Korkup gitmedim. Ama gidicem yapacak bir şey yok
Çok çok doğru.şeker yok ama tiroid ve kolesterol var. Ayrıca pıhtılaşmam çok yüksek iğne kullanıyorum ara ara. Bunun için de doktor devamlı uyarıyor sağlıklı beslenip kilo ver devamlı hareket halinde ol diye. Dediğin gibi iki gün dikkat edip üçüncü gün eskisinden beter oluyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X