Bitkisel yağları karıştırarak saça uygulamak

sweqzeyno

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
1
1
23
Selamlar. Saçım için birçok bitkisel yağ satın aldım. Şimdi ise aklıma bir soru takıldı. Örnek veriyorum; aldığım Badem yağı, argan yağı, hint yağı gibi bitkisel yağların hepsini karıştırıp saçıma sürsem sıkıntı çıkarır mı sizce? Eğer bilgisi veya tecrübesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim :)

Selamlar. Saçım için birçok bitkisel yağ satın aldım. Şimdi ise aklıma bir soru takıldı. Örnek veriyorum; aldığım Badem yağı, argan yağı, hint yağı gibi bitkisel yağların hepsini karıştırıp saçıma sürsem sıkıntı çıkarır mı sizce? Eğer bilgisi veya tecrübesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim :)
Kullananlar var youtuber uygun buluyor.Ben eskiden tek olarak badem ve Argan yağından saçıma sürüyordum.Muhtesem parlaklık veriyor.Tavsiye ederim.Birde benim saç derim çok yağlı olmasına rağmen.

sorun sadece durulama aşamıasında olabilir onun dışında onlarca karışım yağ satılıyor hazır olarak sonuctaa
sıkıntı olmaz yanii memnun kaldığınız karışımı önerirseniz cok guzel olur<3

Merhaba, o yağlar sabit yağlar, uçucu yağlar diye çeşitlere ayrılıyor ve etkili olanlar diğer yağları taşıyıcı olarak kullanılarak az damlatılıyor, yani oranlarını bilmelisin, tamamen atıyorum bir kaç tatlı kaşığı zeytin yağına sadece 2 damla falan lavanta yağı konuluyor. İnternetten saç maskesi falan deyip yağların bir kaçının isimlerini yaz, ne tür saç problemi yada ihtiyacına göre hangi oranlarda ne tür karışımlar yapıldığı formülleri çıkacaktır. Ama sürekli böyle yağların oranlarıyla uğraşmayayım dersen örneğin ben Restorex'in 9 yağ içeren saç bakım yağını (250 ml kavanozda katı formda, hair butter olarak da geçiyor) marketten indirimli yakında 55 TL'ye aldım. İçerisinde Shea, Avokado, Argan, Tatlı Badem, Zeytinyağı, Hindistancevizi, Çörekotu ve Gül yağları varmış. Anlatmaya çalıştığım yağları birbiriyle kafana göre hemen hemen eşit oranda karıştırırsan, bazıları yarar yerine zarar verebilir, tahriş yada cilt problemi, kepeklenme, dökülme falan yaratabilir. Bazılarının diğerlerine göre çok azar azar konması gerekiyor.

X