Bitmeyen öksürmeler

Benim alerji testimde hiç alerji yapmayan yiyeceklere alerjim çıkmıştı. Çilek, domates, yer fıstığı vs. Ben bunları kendimi bildim bileli yiyorum deyip önemsememiştim. Sebebi ne olabilir ki bunun?

Ve ilaçlar hakkında söylediklerinize kesinlikle katılıyorum, ömür boyu ilaçla baskılayamayız alerjiyi. Sorunu bulup önlem almamız gerekiyor.
Bütüncül bakmak gerekir burdan muayene ve anamnez tam alınamaz ancak size bir örnek olması için yazayım. Her zaman alerjimiz olan yiyeceğe ciddi düzeyde reaksiyon göstermeyebiliyoruz ama bu yok demek değil. Düşünün gluten hassasiyeti olan birisi bazen yıllar sonra tanı alabiliyor. Her alerji aynı düzeyde değil . Bu ilaçlar için bile böyledir . Daha önce penisiline reaksiyon göstermemiş birisi 5. Dozda ciddi anaflaksi geçirebilir. Hangi damlanın bardağı taşıracağını bilemezsin denir bu sebeple . Çok geçmiş olsun 🌸

Burnumda tıkalı değil sadece geniz akıntısı var çok gıcık şekilde öksürmek geliyor
Benimki de böyle başlamıştı suan nefes aliyorum ama burnum kesinlikle akmiyor sadece genzim akiyor bu da kuru öksürük yapiyor benimki baya ilerledi artik gece nefes alamiyorum cogu zamann ama sizinkiyle ayni durum olmayabilir tabi

Benimki de böyle başlamıştı suan nefes aliyorum ama burnum kesinlikle akmiyor sadece genzim akiyor bu da kuru öksürük yapiyor benimki baya ilerledi artik gece nefes alamiyorum cogu zamann ama sizinkiyle ayni durum olmayabilir tabi
Evet benimde burnum akmıyor genzim akıyor kuru öksürük yapıyor aynı işte alerji ilacı verdi bana ne alaka bilmiyorum

Selam arkadaşlar iki aydır kuru öksürükle mücadele ediyorum doktora gittim. Herşeyin normal alerjin var diyor ama ilaçta kullanmama rağmen halen düzelmedim geceleri özellikle daha çok artıyor genizde normal bir akıntı var dedi başka birşey yok dedi acaba var mı bunu yaşayan benim gibi lütfen yardımcı olur musunuz ne tapmam gerek
göğüse gittim en son kortizon bile kullandım geçmedi kulak burun boğaza gittim geniz akıntısı varmış. ilaç kullandım geçti

Selam arkadaşlar iki aydır kuru öksürükle mücadele ediyorum doktora gittim. Herşeyin normal alerjin var diyor ama ilaçta kullanmama rağmen halen düzelmedim geceleri özellikle daha çok artıyor genizde normal bir akıntı var dedi başka birşey yok dedi acaba var mı bunu yaşayan benim gibi lütfen yardımcı olur musunuz ne tapmam gerek
benım bıtmek bılmeyen oksueugum vardı sonra refludan kaynaklı oldugunu ogrendık amelıuat oldum oksueugum kesıldı sukur

Alerjik astım olabilir. 3 ay geceleri beni uyandıracak derece kuru öksürük ve kaşıntıyla uyanıyordum ama kaşıntı dıştan kızarıklık falan değil böyle sanki ciğerim kaşınıyor gibi. Alerji ilacı içip geri yatıyordum mahvetti beni o dönem. Şans eseri randevu bulunca alerjik astım çıktı röntgen falan çekilmişti. Rahatlatıcı inhaler vermişti dokrorum sağolsun rapor da çıkarmıştı. Sabah ve yatmadan 2 doz kullandım en başlarda, sonra sadece gece yatmadan devam ettim. Şimdi sadece çok zorladığı zamanlarda kullanıyorum bazen gülerken içim ötüyor gibi ses çıkıyor 😃 sonrası o kuru öksürük kaşıntı geliyor hemen hava kullanıyorum. Baya bi rahatlattı beni

X