Bizi neredeyse öldürüyorlardı

Benim eşim sırf bu sebeplerden ötürü silah ruhsatı aldı ve taşıyor. . Ilk zamanlar çok kavga ettik ama artık alıştım.. hiçbir şekilde eşimi savunmuyorum ama bunları okuyunca haklı mı acaba dedim??

Eşiniz de silahına güvenip ona buna çatmıyordur umarım. Her tartışmada silahını çıkaranlar var :/

Benim eşim sırf bu sebeplerden ötürü silah ruhsatı aldı ve taşıyor. . Ilk zamanlar çok kavga ettik ama artık alıştım.. hiçbir şekilde eşimi savunmuyorum ama bunları okuyunca haklı mı acaba dedim??
Haklı değil malesef.
Silahı kullanırsa neticesinde ya canından olacak ya da özgürlüğünden..
Değer mi bu magandalar için.

Böyle olaylarda en mantıklısı plaka alıp, ordan uzaklaşmak.

Eşiniz de silahına güvenip ona buna çatmıyordur umarım. Her tartışmada silahını çıkaranlar var :/
Haklı değil malesef.

Kesinlikle öyle bir durum söz konusu değil. . Bende çok sorguladım bunu.. silahını güvenip böyle böyle yaparsın diye.. kolay mı adam vurmak. Allah korusun en kötü ihtimal havaya sıkar uzaklaştırırım diyor. Yoksa dışarda asla bulaşan birine cevap bile vermez. Başıma iş açmıyim diye..
İlk günler çok kavga ettim silah için.. bu çevrede taşıyan çok var.. ilk başta heves tabi.. ama bana sebep olarak bunu söylüyor. Burda çok fazla suriyeli de var.. ne bilim. . Sayıyor bişeyler. Inşallah en kısa zamanda taşımayı bırakır. .

Dün başıma gelenleri anlatmak istiyorum.
Biz nişanlımda akşam 10. 45 sularında motorumuzla çıktık beni eve bıracaktı. Bomboş çevre yolundan giderken bir araba yan yoldan hızlıca çıkıp önümüze kırdı. O acı lastik sesi ve hızı tahmin edebilirsiniz. Belli bilerek yaptı. Canımızı zor kurtardık zor kırdı motoru. Nişanlım da can havliyle elini kaldırdı napıyorsun sen diyip bir küfür etti. Meğer bunlar 2 arabaymış. İki araba dolusu hırbo, cahil, it sürüsü... Gözlerine bizi zaten kestirmişler.

Bizi sıkıştırmaya başladılar. Bir yandan da ağız dolusu küfür ediyorlar 'çek lan sağa ananı s.....' diye bağırıyorlar. Dibimize geldiler biri önde biri hemen elimi uzatacağım kadar yakın. Arabaya vuruyo, direkiyona vuruyo küfür ediyo salya saça saça başını falan direksiyona vuruyo hıncından.. Diyorum 'lütfen gidin ne olur başımıza iş açmayalım' diye yırtınıyorum bağırıyorum yok!

Biz bi açıklık yakalayıp aşağı kalabalık yola ters yönden girdik. Arabaların arasında kaçıyoruz ters yönden akan trafikte. Ara sokaklara girdik izimizi kaybettirmeye çalıştık. Ama bunlar yine bizi buldu nasıl olduysa, son hız basıyoruz onlar da basıyor yakalasalar öldürecekler nerelere girdik haberimiz yok dakikalarca kaçtık. Biri arkamızdan geliyo biri önden pusu kurmak önümüze çıkmak için dolanıyor. Son hız kırmızıda falan durmak yok adamların fren sesi geliyo lastik sesi geliyo gözlerini kan bürümüş!!! Plaka alamadık zaten can derdinden. Açtım en son polisi aradım daha doğrusu aklım başıma gelince. Benim telefonla konuştuğumu görünce durdular ve gittiler. Kendimizi attık kalabalık bir dükkana yardımcı oldular sağolsunlar. Uzun süre çıkamadık ordan. Acaba pusu kurdular mı, plakayı kesin aldılar diye. Çünkü farkedilmeyecek plaka ve motor değil. Şimdilik motoru bağladık.

Neden ya neden? Neden bu hınç, öfke bu öldürme isteği? Nasıl bir ailede yetiştiniz nasıl oldunuz böyle nasıl? Yolunda giden iki insana sataşmak öldürmek istemek, taciz etmek neden? Ya nişanlımı bıçaklasalardı, ya beni de kaçırıp tecavüz etselerdi? Amaçları bu yöndeydi zaten durduk yere taciz etmeye önümüze kırmalarından kazaya sebep vermek istemelerinden belliydi. Her gün oluyor bunlar çok uzak değil abartı değil siz de biliyorsunuz. Böyle insanların yaşamaya ne hakkı var diye düşünüyorum! Ben bu insanlarla yaşamak istemiyorum artık. Her gün biraz daha ülkemden ve insanlarında soğuyorum. Her gün başka başka tacizler, laf atmalar, kavgalar yaşamaktan, çaresiz kalmaktan bıktım artık.
Aklıma bir haber geldi araba motoru sıkıştırıp trafikte kovalayıp dar sokakta kanyonu ile ezmişti
Deli çok

Biz kaska kamera taktık, bazen sıkıştırıyorlar, hatalı hareketler yapıyorlar, bir de utanmadan el kol yapıyorlar. Eşim hemen polis çağıralım izleyelim görüntüleri diyince özürler başlıyor.
Tavsiyem kamera takın, bir nebze de olsa geri çekilen oluyor onu görünce.

Haklı değil malesef.

Uzaklaşamasaydılar ya? Ki zor kurtulmuşlar.. ben haksız diyemiyorum bu yüzden hatta kendim için istiyorum da .

Olayı yaşadım resmen. Allah korumuş sizi.

Herkes kontrolsüz gezer oldu. Bu ülkenin suyuna mı aşına mı bir şey koydular anlamiyorum. Millet kavga etmek hır çıkarmak icin buyuk ugraş veriyor. Gelmiş gecmis olsun.

Mobeselerden tespit edilirler. Sikayetci olsaniz. Sonucta trafigide zora sokmuşlar. Suç üstüne suç işlemişler.

Uzaklaşamasaydılar ya? Ki zor kurtulmuşlar.. ben haksız diyemiyorum bu yüzden hatta kendim için istiyorum da .
Ah elbette, şanslılarmış kurtulmuşlar.
Birçok insan zarar görüyor bu tür pislikler yüzünden.
Bilemiyorum.... Silah kötü, korkunç geliyor..
Ama haksız da değilsiniz...

Okuduğum yerde gerildim resmen. Saati ve güzergahı polise bildirin, mobeseden bulunsun pislikler...

Psikolojim bozuldu böyle olaylar yüzünden, ben de ruhsatlı silah alacağım bu gidişle:KK51:

Biz nişanlımda akşam 10. 45 sularında motorumuzla çıktık beni eve bıracaktı. Bomboş çevre yolundan giderken bir araba yan yoldan hızlıca çıkıp önümüze kırdı. O acı lastik sesi ve hızı tahmin edebilirsiniz. Belli bilerek yaptı. Canımızı zor kurtardık zor kırdı motoru. Nişanlım da can havliyle elini kaldırdı napıyorsun sen diyip bir küfür etti. Meğer bunlar 2 arabaymış. İki araba dolusu hırbo, cahil, it sürüsü... Gözlerine bizi zaten kestirmişler.

Bizi sıkıştırmaya başladılar. Bir yandan da ağız dolusu küfür ediyorlar 'çek lan sağa ananı s.....' diye bağırıyorlar. Dibimize geldiler biri önde biri hemen elimi uzatacağım kadar yakın. Arabaya vuruyo, direkiyona vuruyo küfür ediyo salya saça saça başını falan direksiyona vuruyo hıncından.. Diyorum 'lütfen gidin ne olur başımıza iş açmayalım' diye yırtınıyorum bağırıyorum yok!

Biz bi açıklık yakalayıp aşağı kalabalık yola ters yönden girdik. Arabaların arasında kaçıyoruz ters yönden akan trafikte. Ara sokaklara girdik izimizi kaybettirmeye çalıştık. Ama bunlar yine bizi buldu nasıl olduysa, son hız basıyoruz onlar da basıyor yakalasalar öldürecekler nerelere girdik haberimiz yok dakikalarca kaçtık. Biri arkamızdan geliyo biri önden pusu kurmak önümüze çıkmak için dolanıyor. Son hız kırmızıda falan durmak yok adamların fren sesi geliyo lastik sesi geliyo gözlerini kan bürümüş!!! Plaka alamadık zaten can derdinden. Açtım en son polisi aradım daha doğrusu aklım başıma gelince. Benim telefonla konuştuğumu görünce durdular ve gittiler. Kendimizi attık kalabalık bir dükkana yardımcı oldular sağolsunlar. Uzun süre çıkamadık ordan. Acaba pusu kurdular mı, plakayı kesin aldılar diye. Çünkü farkedilmeyecek plaka ve motor değil. Şimdilik motoru bağladık.

Neden ya neden? Neden bu hınç, öfke bu öldürme isteği? Nasıl bir ailede yetiştiniz nasıl oldunuz böyle nasıl? Yolunda giden iki insana sataşmak öldürmek istemek, taciz etmek neden? Ya nişanlımı bıçaklasalardı, ya beni de kaçırıp tecavüz etselerdi? Amaçları bu yöndeydi zaten durduk yere taciz etmeye önümüze kırmalarından kazaya sebep vermek istemelerinden belliydi. Her gün oluyor bunlar çok uzak değil abartı değil siz de biliyorsunuz. Böyle insanların yaşamaya ne hakkı var diye düşünüyorum! Ben bu insanlarla yaşamak istemiyorum artık. Her gün biraz daha ülkemden ve insanlarında soğuyorum. Her gün başka başka tacizler, laf atmalar, kavgalar yaşamaktan, çaresiz kalmaktan bıktım artık.

Geçmiş olsun.
Trafikte manyak dolu, geçenlerde benim ilerlediğim şeride doğru kıran bir arabaya sadece uzun korna çaldım diye selektör yaka yaka peşime düştü, takip etti.
Allah böyle manyaklardan bizleri korusun, onların da cezasını versin.
Her an bir psikopata denk gelebiliriz.

Ayyy allah bildigi gibi yapsın bu pislikleri kendi baslarini yesin serefsizler nasil sinir oldum cok gecmis olsun... Bunlardan birini oldursen adam yerine koyacaklar hapislerde hayatlar mahvolacak

Çok geçmiş olsun. Nişanlınız küfür ederek istediklerini vermiş ellerine. Bence küfür "ne olursa olsun" olmamalı.
Abaza ayyaş tipli oldukları belli zaten.
İnşaallah son olur.

Geçenki bir olayı hatırladım. Sıkışık trafikte adam sola dönecek bir tane adam durmadı sonra kırmızı yandı..gidecek yer yok. Sol taraftan 3 kişi indi ve yol vermeyen adama kapısını açıp vurdu falan. O kadar araba var kimse de yardım etmedi. Şok olmuştum.

X