Boşanıyorum :(

Genelleme yapmıyorum ama neden öğretmen olup bu kadar saçmalıkları yapıyorsunuz dayak yiyen mi ararsın aldatılıp susan mı niye hep bu öğretmenlerden çıkıyor. Yaşadığınız olaya gelince taksideki adama nasıl güvenip konum atıyorsunuz kafanızı bi toplayın Allah aşkına boşanırsanız bari biraz zaman tanıyın kendinize. Sağa sola yaşadığınız olayı anlatmayın biraz içinizde yaşayın.

eşim bu arada bipolar hastası
birincisi hata diyelim de 2. ne?insan taksiciye tüm hayatını anlatır mı telefonunu verir mi?neci olduğunu bilmediği adamla sevgili olup üstüne de evlenir mi yeniden.valla size üzülmedim ailenize üzüldüm.öğretmen olmuşsunuz ama daha mantık süzgeçinizi bile kullanamıyorsunuz

Alevilikte dini nikahı hoca yerine alevi dedesi kıyıyor. Kısacası hoca ve dede aynı şeydir. Sonuçta ikisinin amacı da Allah'ın rızasını almak
Hayır zaten biri dede nikahına diğeri de imam nikahına bu kadar takiliyorsa kendi mezhebinden birileriyle evlenselerdi. Evlenince akıllarına geliyor bazı şeyler . Mesele inatlasmak senin dediğin olsun benim dediğim olsun

birincisi hata diyelim de 2. ne?insan taksiciye tüm hayatını anlatır mı telefonunu verir mi?neci olduğunu bilmediği adamla sevgili olup üstüne de evlenir mi yeniden.valla size üzülmedim ailenize üzüldüm.öğretmen olmuşsunuz ama daha mantık süzgeçinizi bile kullanamıyorsunuz
Bende aynı şeyi düşündüm ceycey konu sahibine değil de ailesine cidden yazık neler yaşatmış . Ben o kadar taksiye bindim hiç böyle bir samimiyetim olmadı . Taksici olmasa başka biri olurmuş

Hayır zaten biri dede nikahına diğeri de imam nikahına bu kadar takiliyorsa kendi mezhebinden birileriyle evlenselerdi. Evlenince akıllarına geliyor bazı şeyler . Mesele inatlasmak senin dediğin olsun benim dediğim olsun
Aynen haklısınız. Bizde eşimle mezhep olarak farklıyız. Benim ailem eşime "imam nikahı olsun bizim için fark etmez" dedi. Eşim de bana "istersen dede nikahı da yaparız" dedi. Ben de sadece imam nikahı yaptırdım. Önemli orta yolu bulmak. Bir de böyle durumları önceden konuşup ona göre adım atmak

babamı 10 aydır her tartışmamızda arayıp küfür etti anneme orospu dedi bana küfürler hakaretler şiddet en son ben eve terketmek zorunda kaldım
en son ben eve terketmek zorunda kaldım cunkku eve gelmemeye basladı
Eve gelmemeye başlaması mı sorun
Ailenize küfretmiş dahasının ne önemi var?
annemin kapısına dayanıp orospu dedi anneme küfürler ettı annemde ona kızdı agladı
Hala eşim diye bahsediyosunu.
O kendini bilmez vs demiyosunuz

Bugün uyandım dedim ki ilahi adalet var karma var yorum yaparken dikkat et hatta yorum yapma artık ister istemez büyük konuşuyosun veya bilmeden kalp kırıyosun belki yapma dedim ama yani ... garip ya
Sondaki bipolar cümlesi de kendinizi avutma cümlesi olmalı
Valla Allah herkesi aklı başında hayırlı anne baba olmayı nasip etsin.Evladında hayırlı aklı başında olmayı nasip etsin.
Üzüldüm anne babanıza

Keşke ilk eşinizden kalan yaralarınız iyileşmeden ikinci kişiyi hayatınıza almasaydınız. Çünkü o şekilde doğru karar verilemiyor, çok duygusal olup mantıklı bakılamıyor hayata. Siz de o yüzden ikinci eşinizin gerçek yüzünü görememişsiniz. Bir de siz bu ikinci evliliğim bir daha boşanamam dedikçe kendini vazgeçilmez sanmış. Her insan her an vazgeçilebileceğini bilmeli bence. Şimdi sizin yapacağınız bir an önce kendi yolunuza bakmak ve bir süre hayatınıza hiçbir erkeği almamak.

Iki erkkte kesin yakışıklı idi bence. Yas kucuk oldugi icin kan hizli akiyor düşünmeden hareketler bunlar aslında ilk evlilik tecrube olur kimseye güvenme olmaz ama bence taksici hem yakisikli idi hemde etkili konuştu boşluktan gitti genc kardesimiz.
artik bosan 4 sene kimseye bakma kafani dinlen atanmak icin ugras .
bi tanidigmiz vardi 4 kere evlendi en son evliligide yuva yıkan cinsten.lutfen artik dikkatli ol

Aynen haklısınız. Bizde eşimle mezhep olarak farklıyız. Benim ailem eşime "imam nikahı olsun bizim için fark etmez" dedi. Eşim de bana "istersen dede nikahı da yaparız" dedi. Ben de sadece imam nikahı yaptırdım. Önemli orta yolu bulmak. Bir de böyle durumları önceden konuşup ona göre adım atmak
Yani ikisi de yapılsın ya da yapılmasın iki insan birine evlenecek kadar kıymet veriyorsa bu gibi ayrıntılara takılmamalı . Seven insan zaten inatlaşmaz ya

Valla yanlış anlamayın ama bazı evlatlar ailenin imtihanı oluyor galiba ailenize çok üzüldüm. Başınızdan böyle birşey geçmiş daha bu yaşta neden yine doğru dürüst tanımadan etmeden evlilik? Allah aşkına taksiciye boşanma hikayenizi niye anlatıyorsunuz, evlenip köle gibi yaşayıp adamı bir de annenize babanıza sövdürüyorsunuz. İnşallah artık aklınızı başınıza toplarsınız bu nasıl bir toksik yaşam.

Alevilikte dini nikahı hoca yerine alevi dedesi kıyıyor. Kısacası hoca ve dede aynı şeydir. Sonuçta ikisinin amacı da Allah'ın rızasını almak

Alevilerde Cem evindeki din görevlisine dede denir. Camideki imamla aynı şey. Nikahı imam değil dede kıydığı için dede nikahı demişler.
Ufkum açıldı. Teşekkür ederim. Bugün de bir şey öğrendim.

hiç düzelmezmi bunlar
Ben sizin de ruhsal yönden çok sağlıklı bir kadın olmadığınızı düşünüyorum.Bu yüzden sağlıksız insanları hayatınıza alıyor ..bu aşamaya gelene kadar da evli kalıyorsunuz.Siz kendiniz için destek alın ve sorunlarınızı çözün..o zaman da yine karaktersiz insanlar karşınıza çıkacak ama siz sağlıklı olduğunuz için o insana kapılarınızı açmayacaksınız

X