Boşanıyoruz.. Nolur yardım edin

Konuşup anlaşmalımıyız? Yoksa boşanmalı mı?

• Boşanın

• Boşanmayın

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

Jimyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2018
22
13
Öncelikle herkese hayırlı günler, hızlı hızlı anlatmaya çalışacağım yazım yanlışım olursa affola..
Bana artık birilerinin akıl vermesi için kayıt oldum, yakın çevreme danışmak istemiyorum.
Biz 4 yıllık flört+nişanlılık döneminden sonra evlendik. 2 yıllık evliyiz. Çocukluk aşkım ilk heyecanım herşeyim idi. Hala öyle mi bilmiyorum. Gitmediğimiz şehir gezmedigimiz yer kalmadı 4 senenin neredeyse her günü beraberdik. Ben onun en kıymetlisiyim, kimse (ailesi dahil) tek bir kelime söyleyemez, eleştiremez biri yan gözle bakamaz öyle koruyup kollar eskiden beri. O da benim en kıymetlim, böyle düşündüğüm zaman neden diyorum, neden biz bir aile olmayı başaramıyoruz. Yaşımız mı ufak ondan mı kaynaklanıyor, yoksa herkesin ailesinde mi sıkıntılar oluyor diye düşünüyorum(23-24 yaşındayız) Şöyle bir kısaca konuyu anlatayım; Biz evlendik bir kaç ay herşey güzeldi daha sonra yavaş yavaş herşey berbat bir hal almaya başladı kavgalar gürültüler ayrılıklar vs derken barıştık başka bir eve taşındık (ben hep eski evde büyü olduğuna inandım çünkü bizim senelerdir hayalini kurduğumuz evliliğin böyle sorunlu olması imkansızdı) Yeni evde herşey güzel derken şuan için tek sorunumuz gezmek. Eşim evde yatıp film izleyip vs vakit geçirmek istiyor. Ben dışarı çıkıp gezmek istiyorum haftada 1 gün en azından başka bir yerlere gidebiliriz diye düşünüyorum. He hiç mi gitmiyorsunuz derseniz elbette gidiyoruz ayda 1-2 sefer bazen. Hani normal disari cikiyoruz markete pazara anneme ivira zivira bundan bahsetmiyorum. Ben baska yerlere gidelim romantik vakit gecirelim istiyorum. Geçen hafta cumartesi baliga gittik. Hafta içi konuşurken 'cumartesi akşamı çıkarız ertesi gün rahat uyurum, işe gitmek için erken kalkınca başım ağrıyor sonra dedi bende tamam dedim. Sonra bir kaç gun sonra yanliş hesaplamisiz cumartesi gunu calisiyorum pazar günü gezeriz dedi (cumartesi akşam çıkıyordu işten çünkü) bende onayladim. Pazar günü kalktık kahvaltı falan yaptık sonra yatıp film falan izledik. Sonra o kalktı hazırlandı odaya gitti televizyondan belgesel izledi ben bu arada ağlamıştım o görmedi. Sonra bende yüzümü gözümü silip yanına gittim. Neden ağladın, seni gezmeye götürmüyorum diye mi ağladın dedi gülümseyerek. Bende neden böyle yaptığını sorduğumda içimden gelmiyor dışarı çıkıp gezmek beraber evde film izlemek falan daha iyi geliyormuş. Bende bunun böyle olmayacağını artık yorulduğumu ve kıymetli olmak istemediğimi söyledim. O da benim zaten onun için herşeyden kıymetli olduğumu söyledi. Eskisi kadar sevmiyorum dedi bir ara. Bende bir insan sevmediği bir insanla nasıl aynı yatakta uyur sarılır dedim. O da yanlış anlıyorsun hiç sevmiyorum demedim eskisi kadar çok sevmiyorum dedim seni yine seviyorum dedi.(bizim aşkımız dillere destandı herkes bilir yaşadığımız şehirde) iste oyle konustuk biseyler, ben telefon bakmaya gideyim 1 saat sonra geleceğim sen karar ver dedi. Ve kapı çaldı bir açtım ki işyerinde ki koca köpeği getirmiş cin alsani çok tatlı bir köpek. Dışarı çıktığımız zaman mutlaka gideriz onu sevmeye normal zamanda. Iceri girdiler hadi hazırlan markete gidelim dedi bende hazırlandım kapıya indik dolaştık biraz markete girdi biseyler aldı eve geldik. Biseyler yedik içtik derken bu arada konuştuk ben kararımı verdigimi boşanacağımı söyledim oda tamam dedi 15 gün ayrı deneyelim yapabilirsen davayı açarsın dedi.(kendi açmayı asla kabul etmiyor) Benim bu evde yaşayabileceğimi bütün ihtiyaçlarımı karşılayabileceğini söyledi bende bu evde yaşayamam ailen gelir (üst katta annesiyle kardeşi oturuyor) o da gelemez kimse dedi. Istersen başka begendigin evi tutarız orda yaşarsın dedi (kira elektrik su her şeyi o karsilayacak) ben de böyle birseyi kabul edemeyeceğimi başka bir kızla görüşmeye başlayınca beni unutacagini kızın böyle birseyi istemeyeceğini ben elin kizinin ağzına bağlı yaşayamayacağımı ve ailemin de boyle bir seye izin vermeyecegini söyledim. O da asla başka birisinin olmayacağını banada kimsenin karisamayacagini söyledi. Esyalari bile kim ne aldiysa alacak ona kadar bile konustuk kizlar. Neyse ben gelme dedim o da gelmeyecegini soyledi. Neyse velhasıl kelam pazar gecesi çalışıyordu zaten dün gece de gelmedi. Ama yanina hic kiyafet almadı. Daha önce bu gitgelleri yaşadık zor günler atlattık artık yorulduk. Ben sanki ayrılınca daha mutlu olacakmışım gibi oluyor. Bu ilçeden taşınacağım annem ve kardeşimle(dayılarımızın olduğu ilçeye gidicez) Annemin konudan haberi var adam akilli konusun artik gelirsen bir daha gidemezsin vs dedi arkamdalar her türlü babamda öyle. (Annemle babam ayri ama görüşüyorlar ben annemle konuşurken babamda yanindaydi) neyse işte kızlar kalbim acıyor çok zor geliyor bu evi anıları dağıtmak. Evi boşaltırken hayal ediyorum çok zor çok yanlız hissediyorum kendimi. Pişman olmaktan çok korkuyorum. Hayallerim yarım kaldı içim çok acıyor. Bir yandan güçlüyüm bir yandan ayakta zor duruyorum. Ben ne yapmalıyım bana akıl verin lütfen her kelimenizi dikkate alacağım yardım edin. Çok mu zor boşanmak ayrı kalmak severken. Daha mutlu olur muyum. Çevrenin tepkisi ne olur. Kizlar Ben şuan için eminim kız falan olmadığına öyle heveslerinin olmadığına eşimin. Ama ayrılmayalım demedi bu beni çok üzüyor. Aşırı gururlu bir insan ölse gelip söylemez. Ben ne yapacağım ne yapmalıyım. Artık bazı şeyler birikti bende birazda ondan bu hallerim. Kaldıramıyorum galiba evliliği. Bazen ben neden çamaşır yıkıyorum diyip ağladığımı bilirim yoruldum artık herşeyden. Biraz mutlu olmak istiyorum akıl verin lütfen
Bu arada çocuğumuz yok eşim istemiyor para biriktiriyoruz. Normal zamanlarda napiyorsunuz derseniz eşim çalışıyor ayriyeten araba alım satim işi yapıyor tamirci parçacı o bu derken çoğu zaman iş koşturuyor anlayacağınız.

Acilen kendinize iş bulun.oyalanirsiniz. Yoksa sürekli kendinizi dinlersiniz bu şekilde.Bosanma sebebi değil bana göre bunlar.bizler de sürekli gezmiyoruz ki.biraz sizin istediğiniz biraz onun istediği oldun orta yol bulun yani.Biz de eşimle tartışırız arada bir ama aramızda boşanma konusu geçmez.evden çekip gitmek geçmez.boyle şeylerin blofu bana göre yapılmaz.1 kere çıkıldı mi o kapıdan dönüşmemeli.sadede gelecek olursam boşanma için geçerli sebepler değil bunlar aile olmak yürütmek gerçekten karşılıklı anlayış saygı ve fedakarlık.
Seni eskisi kadar sevmiyorum çok kırıcı olmuş yalnız.bir süre sonra elbette artık rutine bağlıyor. Ama bunu bu şekilde dillendirmek sizin gibi dillere destan bir ilişkiye hiç yakışmamış

Ayrılmayalım demiyor demişsiniz bi de
7 yıllık evliyim eşim gelse bana ayrılalım karar verdim dese ben de ayrılmayalım demem.
Ne yapacaktı ki mutsuzum ayrılalım diyen birinin ayağına mı kapanacaktı? Küçük şımarıklıklar olarak görünüyor yaptığınız. Ayrılmaya kesin kararlı değilseniz asla dile getirmeyin. Yalama olur tabiri caizse. Bu da benden size tavsiye olsun.

gezmediginiz şehir yok ama her hafta başka yerlere gidemediginiz için ayrılmayı
sizi korudugu laf söyletmedigi için ayrılmayı
ortak yaşadıgınız evde bazı işleri yapmak sizi duygusal çöküntüye soktugunu yazmışsınız bu süre de yaşadıgınız şeylerin ayrılıkla çözüme ulaşacagına da inanmışsınız dogru okudum dimi?
ciddi ciddi ayrılmayı düşünüyorsanız sonuçlarından en zoru sizi bu şekilde şımartacak bir erkek bulamazsınız emin olun.
ayrılınca bile geçiminizi ondan gelen para ile saglamayı planlayan ayaklarının üzerinde daha durmayı düşünmeyen biri olarak çokkk zorlanırsınız çokkk.

ya gerçekten şımarıklığını koca bir paragrafta anlatmışsın arkadaşım kusura bakma. ayrılacam çünkü kocam beni gezdirmiyor, ayrılacam çünkü çamaşır yıkıyorum, ayrılacam çünkü kocam ayrılacam deyince ayrılmayalım demedi. hayatın olağan şeylerini sorun gibi anlatmışsın. adam işe gidiyor çalışıyor elbette evde oturmak ister kaldı ki ayda bikaç kez çıkıyormuşsunuz. her Allahın günü gezmeye para mı yeter. ben çalışıyorum ama sen gibi isteklerim yok valla. en tuhafı da böyle ayrılık saçma sapan nedenleri varken ailenin arkanda durması.

sizinki şımarıklıktan başka şey değil, ben eşinizin yerinde olsam aynı tepkiyi verirdim, zaten ayrılırsanız da eşinizden bir kuruş almayın madem gezmek tozmak için adamdan ayrılmayı göze alıyorsunuz girersiniz bir işe kendiniz kazanır kendiniz harcarsınız!!!
para kazanmak ,iş hayatı ne kadar zor ne kadar stresli sizin haberiniz var mı?
faturalar,varsa kira, yeme içme , sağlık giderleri daha da artar bu liste adam hafatnın neredeyse tamamını çalışarak geçirsin sürekli geçim kaygısı yaşasın sizin tek derdiniz evde yıkadığınız çamaşır ki makine yıkıyor ve tüm gün evdesiniz bir zahmet yıkayıverin ve gezememek, sanki herkes her haftasonu şehir dışına mı gidiyor gezmeye??
önce insanın kendini dinç hissetmesi lazım sonrada para lazım sürekli dışarda takılmak, gezmek için...
keşke büyümeden evlenmeseymişiniz..

Öncelikle herkese hayırlı günler, hızlı hızlı anlatmaya çalışacağım yazım yanlışım olursa affola..
Bana artık birilerinin akıl vermesi için kayıt oldum, yakın çevreme danışmak istemiyorum.
Biz 4 yıllık flört+nişanlılık döneminden sonra evlendik. 2 yıllık evliyiz. Çocukluk aşkım ilk heyecanım herşeyim idi. Hala öyle mi bilmiyorum. Gitmediğimiz şehir gezmedigimiz yer kalmadı 4 senenin neredeyse her günü beraberdik. Ben onun en kıymetlisiyim, kimse (ailesi dahil) tek bir kelime söyleyemez, eleştiremez biri yan gözle bakamaz öyle koruyup kollar eskiden beri. O da benim en kıymetlim, böyle düşündüğüm zaman neden diyorum, neden biz bir aile olmayı başaramıyoruz. Yaşımız mı ufak ondan mı kaynaklanıyor, yoksa herkesin ailesinde mi sıkıntılar oluyor diye düşünüyorum(23-24 yaşındayız) Şöyle bir kısaca konuyu anlatayım; Biz evlendik bir kaç ay herşey güzeldi daha sonra yavaş yavaş herşey berbat bir hal almaya başladı kavgalar gürültüler ayrılıklar vs derken barıştık başka bir eve taşındık (ben hep eski evde büyü olduğuna inandım çünkü bizim senelerdir hayalini kurduğumuz evliliğin böyle sorunlu olması imkansızdı) Yeni evde herşey güzel derken şuan için tek sorunumuz gezmek. Eşim evde yatıp film izleyip vs vakit geçirmek istiyor. Ben dışarı çıkıp gezmek istiyorum haftada 1 gün en azından başka bir yerlere gidebiliriz diye düşünüyorum. He hiç mi gitmiyorsunuz derseniz elbette gidiyoruz ayda 1-2 sefer bazen. Hani normal disari cikiyoruz markete pazara anneme ivira zivira bundan bahsetmiyorum. Ben baska yerlere gidelim romantik vakit gecirelim istiyorum. Geçen hafta cumartesi baliga gittik. Hafta içi konuşurken 'cumartesi akşamı çıkarız ertesi gün rahat uyurum, işe gitmek için erken kalkınca başım ağrıyor sonra dedi bende tamam dedim. Sonra bir kaç gun sonra yanliş hesaplamisiz cumartesi gunu calisiyorum pazar günü gezeriz dedi (cumartesi akşam çıkıyordu işten çünkü) bende onayladim. Pazar günü kalktık kahvaltı falan yaptık sonra yatıp film falan izledik. Sonra o kalktı hazırlandı odaya gitti televizyondan belgesel izledi ben bu arada ağlamıştım o görmedi. Sonra bende yüzümü gözümü silip yanına gittim. Neden ağladın, seni gezmeye götürmüyorum diye mi ağladın dedi gülümseyerek. Bende neden böyle yaptığını sorduğumda içimden gelmiyor dışarı çıkıp gezmek beraber evde film izlemek falan daha iyi geliyormuş. Bende bunun böyle olmayacağını artık yorulduğumu ve kıymetli olmak istemediğimi söyledim. O da benim zaten onun için herşeyden kıymetli olduğumu söyledi. Eskisi kadar sevmiyorum dedi bir ara. Bende bir insan sevmediği bir insanla nasıl aynı yatakta uyur sarılır dedim. O da yanlış anlıyorsun hiç sevmiyorum demedim eskisi kadar çok sevmiyorum dedim seni yine seviyorum dedi.(bizim aşkımız dillere destandı herkes bilir yaşadığımız şehirde) iste oyle konustuk biseyler, ben telefon bakmaya gideyim 1 saat sonra geleceğim sen karar ver dedi. Ve kapı çaldı bir açtım ki işyerinde ki koca köpeği getirmiş cin alsani çok tatlı bir köpek. Dışarı çıktığımız zaman mutlaka gideriz onu sevmeye normal zamanda. Iceri girdiler hadi hazırlan markete gidelim dedi bende hazırlandım kapıya indik dolaştık biraz markete girdi biseyler aldı eve geldik. Biseyler yedik içtik derken bu arada konuştuk ben kararımı verdigimi boşanacağımı söyledim oda tamam dedi 15 gün ayrı deneyelim yapabilirsen davayı açarsın dedi.(kendi açmayı asla kabul etmiyor) Benim bu evde yaşayabileceğimi bütün ihtiyaçlarımı karşılayabileceğini söyledi bende bu evde yaşayamam ailen gelir (üst katta annesiyle kardeşi oturuyor) o da gelemez kimse dedi. Istersen başka begendigin evi tutarız orda yaşarsın dedi (kira elektrik su her şeyi o karsilayacak) ben de böyle birseyi kabul edemeyeceğimi başka bir kızla görüşmeye başlayınca beni unutacagini kızın böyle birseyi istemeyeceğini ben elin kizinin ağzına bağlı yaşayamayacağımı ve ailemin de boyle bir seye izin vermeyecegini söyledim. O da asla başka birisinin olmayacağını banada kimsenin karisamayacagini söyledi. Esyalari bile kim ne aldiysa alacak ona kadar bile konustuk kizlar. Neyse ben gelme dedim o da gelmeyecegini soyledi. Neyse velhasıl kelam pazar gecesi çalışıyordu zaten dün gece de gelmedi. Ama yanina hic kiyafet almadı. Daha önce bu gitgelleri yaşadık zor günler atlattık artık yorulduk. Ben sanki ayrılınca daha mutlu olacakmışım gibi oluyor. Bu ilçeden taşınacağım annem ve kardeşimle(dayılarımızın olduğu ilçeye gidicez) Annemin konudan haberi var adam akilli konusun artik gelirsen bir daha gidemezsin vs dedi arkamdalar her türlü babamda öyle. (Annemle babam ayri ama görüşüyorlar ben annemle konuşurken babamda yanindaydi) neyse işte kızlar kalbim acıyor çok zor geliyor bu evi anıları dağıtmak. Evi boşaltırken hayal ediyorum çok zor çok yanlız hissediyorum kendimi. Pişman olmaktan çok korkuyorum. Hayallerim yarım kaldı içim çok acıyor. Bir yandan güçlüyüm bir yandan ayakta zor duruyorum. Ben ne yapmalıyım bana akıl verin lütfen her kelimenizi dikkate alacağım yardım edin. Çok mu zor boşanmak ayrı kalmak severken. Daha mutlu olur muyum. Çevrenin tepkisi ne olur. Kizlar Ben şuan için eminim kız falan olmadığına öyle heveslerinin olmadığına eşimin. Ama ayrılmayalım demedi bu beni çok üzüyor. Aşırı gururlu bir insan ölse gelip söylemez. Ben ne yapacağım ne yapmalıyım. Artık bazı şeyler birikti bende birazda ondan bu hallerim. Kaldıramıyorum galiba evliliği. Bazen ben neden çamaşır yıkıyorum diyip ağladığımı bilirim yoruldum artık herşeyden. Biraz mutlu olmak istiyorum akıl verin lütfen
Bu arada çocuğumuz yok eşim istemiyor para biriktiriyoruz. Normal zamanlarda napiyorsunuz derseniz eşim çalışıyor ayriyeten araba alım satim işi yapıyor tamirci parçacı o bu derken çoğu zaman iş koşturuyor anlayacağınız.
Bosanin kesinlikle.boyle bir adam gercekten en iyisini ve kendini en iyi hissettireni hakediyor.calisiyor ayda bir iki defa gezdiriyor.herseyi karsiliyor ezdirmiyor..adama uzuldum.

Evliliği biraz yanlış anlamışsınız galiba. Sanırım bu da sürekli evde kalmaktan kaynaklanıyor. Siz de kendinize farklı meşguliyetler bulun. Bu kadar düşünmesiniz ve kocanız da yuklenmezsiniz o zaman. Biz bırakın ayda bir 6 ayda bir bu tarz etkinlikleri yapınca sukrediyoruz ve bu boşanmayı gerektirecek bir durumda değil ki. Çok farklı bir karaktere sahipsiniz sanırım.

İşte bu yüzden diyoruz ki erken evlenmeyin.
Siz çalışmıyor musunuz?
Çalışma hayatı insanı bitiriyor inanın.
Bazen öyle oluyor ki insan göresim gelmiyor benim.Keza erkek arkadaşımda öyle.
Sokağa çıkıp insan kalabalığını görmektense film izlemeyi tercih ediyorum.
Çünkü bazı yerlerde adım atmak bile işkence.Haftasonu Kadıköy'de yürümek için ayrı bir çaba sarfetmek zorunda kalıyoruz.
Sanırsın savaştayız.Halbuki amaç kafa dağıtmak aksine streslenip evimize dönüyoruz.
Bence eşinizin biraz anlayışa ihtiyacı var.
Tepemde dırdır gezelim gezelim diyen adamı ben de çekemezdim.

Küçük yaşta, karakterleriniz oturmadan evlilik yapmışsınız, ağır gelmiş. Ortada elle tutulur bir boşanma sebebi yok. Hatta şımarıklık olarak görünüyor. İnsan çamaşır yıkıyorum diye, her haftasonu gezmiyoruz diye ağlar mı? Çalışmıyorsanız iş bulun kendinize, odak noktanız evliliğinizle ilgili istediğiniz ama olmayan şeyler olmasın.

Su konuyu okuyan herken sizin kesinlikle ayrilmayacaginizi anlar. Nekadar cahil konusmalar nekadar kalitesiz sacma muhabbetler bunlar, hemde kocanizla. Baska kizlar olurmusta baska kizin agzina bakamazmissinda. Sen KOCANI baska bir kizla nasil hayal edebiliyosun? Aklimin ucuna getirince bile karnima sancilar girer benim, Allah korusun.
Siz sevgili degilsiniz, kari kocasiniz. Buyuyun. Erkenden evlenmeyi biliyosaniz olgunlasmayida bi zahmet ogreniverin. Adam cok calisiyor diyosun e demek ki yoruluyor, sende tek basina o calisirken gez adama muhtac mi senin gezme istegin? Cocukca seyler.

Belliki bosanmicaksiniz.ama bu davranslari surekli hale getirirsenz evlilik oyuncak olur elinizde. Daha mantikli dusunun brz.
Evlilik sevgililige benzemez.

Boşanın sizde..zaten evlilikler artık o kadar basit hale geldi ki sevgili olur gibi evlenip bir iki tartışma,zorluk görünce hadi boşanalım ile bitiyor. Evlilik zorlukta hastalıkta bir olabilmek demektir. Yok gezemedim yok çamaşır yıkadım sıkıldım.. zaten evliliğe hazır olmayan iki insanmışsınız bu yaşta sonun bu olması kaçınılmaz. Sabır yok çünkü. Adam evde, yanında film izliyor seninle vakit geçiriyor üstüne titriyor ee olay dışarıda seninle vakit geçirmemesi mi? Herkesin zevkleri farklı iş güç yorgun düşüyordur. Zamanında baya da gezmişsiniz.
Artık biraz da sen çabala ortam yarat etkile dışarı çıkmak için denemeler yap. İyi ki çocuk yok ne diyeyim:işsiz:

X