boşanma sancıları

rankan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2024
58
38
39
Merhaba kızlar,
15 yıllık evlilik 2 çocukla çekişmeli boşanma davası açtım. 40 yaşındayım 9 aydır ayrı yaşıyorum.çocuklarla ilgilenmedi hiçe yakın görmüştür o da ben ve çocuklar talepte bulununca. hayat çok zor bir yandan işe yeni başladım özel sektör canım çıkıyor. iş hayatı evde ergen çocuklar ekonomik darboğaz derken uyku uyuyamıyorum sabah 4 de kalkıp kurmaya başlıyorum. o kadar yorgun olmama rağmen maalesef kaygı,depresif durumlarım arttı. karşı tarafla iletişim kurmaya çalıştım ama gözü ne beni ne çocukları görüyor.engelledi telefondan beni ve biz çocuklar için bile hiç konuşmuyoruz.;telefonda bile . biraz yükü üzerimden alsa veya barışmak için veya dostça görüşmek için adım atmasını istiyorum açıkcası.. ben bu halde olmaktan kendimden sıkıldım ve kaygım arttı. şu an en doğru yol terapist ile görüşemem olacaktır. fakat bütçe olarak ayıracak durumum yok.işten aldığım izinler çocukların hastane okul işleri için izinler oluyor.
bu durumu aşmam ve kendimi rahatlatmak için tavsiyeleriniz benim için çok kıymetli. uzun yıllar alıştığı durum dışına çıkan kadınlar (kötüde olsa bilinen alan) nasıl baş ediyorsunuz?

sevgiler,

Son düzenleme:
Merhaba kızlar,
15 yıllık evlilik 2 çocukla çekişmeli boşanma davası açtım. 40 yaşındayım 9 aydır ayrı yaşıyorum.çocuklarla ilgilenmedi hiçe yakın görmüştür o da ben ve çocuklar talepte bulununca. hayat çok zor bir yandan işe yeni başladım özel sektör canım çıkıyor.m iş hayatı evde ergen çocuklar ekonomik darbopğaz derken uyku uyuyamıyorum sabah 4 de kalkıp kurmaya başlıyorum. o kadar yorgun olmama rağmen maalesef kaygı,depresif durumlarım arttı. karşı tarafla iletişim kurmaya çalıştım ama gözü ne beni ne çocukları görüyor.engelledi telefondan beni ve biz çocuklar için bile hiç konuşmuyoruz.;telefondan.. biraz yükü üzerimden alsa veya barışmak için veya dostça görüşmek için adım atmasını istiyorum açıkcası.. ben bu halde olmaktan kendimden sıkıldım ve kaygım arttı. şu an en doğru yol terapist ile görüşemem olacaktır. fakat bütçe olarak ayıracak durumum yok.işten aldığım izinler çocukların hastane okul işleri için izinler oluyor.
bu durumu aşmam ve kendimi rahatlatmak için tavsiyeleriniz benim için çok kıymetli. uzun yıllar alıştığı durum dışına çıkan kadınlar (kötüde olsa bilinen alan) nasıl baş ediyorsunuz?

sevgiler,
Karsi taraftan hic birsey bekleme. Adam degilmis zaten. Bende ayni durumdayim. Gram beklentim yok kimseden. Morali kendin kendine vereceksin. Calisiyorsam kendim ve cocuklarim icin diyeceksin.
Ister istemez insan magdur rolune kaplaniyor. Yapma bunu.
Senin bu durumuna gelmek isteyen busuru kisi var ve sen basarmissin. Basaracaksinda💪

Merhaba kızlar,
15 yıllık evlilik 2 çocukla çekişmeli boşanma davası açtım. 40 yaşındayım 9 aydır ayrı yaşıyorum.çocuklarla ilgilenmedi hiçe yakın görmüştür o da ben ve çocuklar talepte bulununca. hayat çok zor bir yandan işe yeni başladım özel sektör canım çıkıyor.m iş hayatı evde ergen çocuklar ekonomik darbopğaz derken uyku uyuyamıyorum sabah 4 de kalkıp kurmaya başlıyorum. o kadar yorgun olmama rağmen maalesef kaygı,depresif durumlarım arttı. karşı tarafla iletişim kurmaya çalıştım ama gözü ne beni ne çocukları görüyor.engelledi telefondan beni ve biz çocuklar için bile hiç konuşmuyoruz.;telefondan.. biraz yükü üzerimden alsa veya barışmak için veya dostça görüşmek için adım atmasını istiyorum açıkcası.. ben bu halde olmaktan kendimden sıkıldım ve kaygım arttı. şu an en doğru yol terapist ile görüşemem olacaktır. fakat bütçe olarak ayıracak durumum yok.işten aldığım izinler çocukların hastane okul işleri için izinler oluyor.

sevgiler,
Hadi sizinle boşanıyor, çocukları gözü görmeyecek kadar ne oldu, ne yaşıyor bu adam?

Kirada mısınız?
Bu devirde iki çocuk, tek maaş, bir de psikolojik buhran, sizi tüm bu yaşadıklarınıza rağmen barışmaya itiyor sanırım. Gelmesini adım atmasını umuyorsunuz sanırım.

Umarım mahkeme bir an önce sonuçlanır da tazminat ve nafaka alabilirsiniz.

mahkeme tarihi 11 ay sonrasına verdi mart ayında olacak ilk duruşma bu süreç için nafaka vs bağlanmadı. kira değil ev..psikolojik kısmı ve ne bekliyor beni bilinmezlik beni kaygılandırıyor.. barışmak isteyen adım atar bana değilse bile çocuklarına adım atar. çocuklarla ilgilense zaten onlar mutlu olunca bende olurum.aksine kaçıyor sorumsuzdu şimdi ekmeğine yağ sürdüm. 24 saati parası her şeyi kendisine ait.

mahkeme tarihi 11 ay sonrasına verdi mart ayında olacak ilk duruşma bu süreç için nafaka vs bağlanmadı. kira değil ev..psikolojik kısmı ve ne bekliyor beni bilinmezlik beni kaygılandırıyor.. barışmak isteyen adım atar bana değilse bile çocuklarına adım atar. çocuklarla ilgilense zaten onlar mutlu olunca bende olurum.aksine kaçıyor sorumsuzdu şimdi ekmeğine yağ sürdüm. 24 saati parası her şeyi kendisine ait.
Avukatınız ne diyor ne şekilde ilerlermiş mahkeme?
Nafaka bağlanınca barışmak için adım atar.
Ama defetmeniz en mantıklısı.
Nereye kadar idare edeceksiniz ki. Kurtulmaya bu kadar yaklaşmışken..

Karsi taraftan hic birsey bekleme. Adam degilmis zaten. Bende ayni durumdayim. Gram beklentim yok kimseden. Morali kendin kendine vereceksin. Calisiyorsam kendim ve cocuklarim icin diyeceksin.
Ister istemez insan magdur rolune kaplaniyor. Yapma bunu.
Senin bu durumuna gelmek isteyen busuru kisi var ve sen basarmissin. Basaracaksinda💪
sağ olun siz bu süreçlerden geçtiniz sanırım

size destek olacak, hiç olmasa deridinizi dinleyecek bir arkadaş,komşu yakınınız vs yok mu?arada onlara anlatsanız biraz rahatlarsınız.
bence öyle hissetmeniz çok normal, hissetmeseniz tuhaf olurdu.
borcum olduğu dönemde işim de stresliydi ben de geceleri uyanıp uyuyamıyordum karabasan gibi, beynim düşünce dolu olurdu.
allah yardımcınız olsun

Dava sürecinde nafaka alınmıyor mu?
sanırım ezberlerimizi bozmamız gerekiyor
eskiden tedbir nafakası bağlanıyordu
bu kaçıncı konu oldu tedbir nafakası bağlanmadığını okuyorum
demek ki hukuk sistemimiz artık nafaka konusunda iyice kendini aştı.

yasada kaldırmazsın ama uygulamada işte böyle bi güzel kaldırırsın, olan bu ya da olacak olan bu gibi duruyor.
kadının evi iyi kira değilmiş ev de kira olsa aç kalacak...

sanırım ezberlerimizi bozmamız gerekiyor
eskiden tedbir nafakası bağlanıyordu
bu kaçıncı konu oldu tedbir nafakası bağlanmadığını okuyorum
demek ki hukuk sistemimiz artık nafaka konusunda iyice kendini aştı.

yasada kaldırmazsın ama uygulamada işte böyle bi güzel kaldırırsın, olan bu ya da olacak olan bu gibi duruyor.
kadının evi iyi kira değilmiş ev de kira olsa aç kalacak...

Ne yazık bunun asıl sebebi sosyal medyada mağdur olmadığı halde hatta hiç evlenmdigi halde kendini nafaka mağduru olarak gösteren erkekler ve bu erkeklerin destekçisi kadınlar.

size destek olacak, hiç olmasa deridinizi dinleyecek bir arkadaş,komşu yakınınız vs yok mu?arada onlara anlatsanız biraz rahatlarsınız.
bence öyle hissetmeniz çok normal, hissetmeseniz tuhaf olurdu.
borcum olduğu dönemde işim de stresliydi ben de geceleri uyanıp uyuyamıyordum karabasan gibi, beynim düşünce dolu olurdu.
allah yardımcınız olsun
çok arkadaşım yok ara ara telefon ile iletişime geçip anlatıyorum. kısır döngü anlık rahatlama.. sonra ben ve düşüncelerim baş başa satlerce dizi film açıyorum düşüncelerimi susturmak için.

İşiniz yoğunmuş ama kendinizi motive etmeniz lazım. Çocuklarınızla akşamları bir şeyler yapabilirsiniz ya da 1 günlük izniniz varsa o gün dışarı çıkabilirsiniz. Çocuklar için ergen demişsiniz yani sorumluluk alabilecek yaştalar ev işlerini halledip yemek yapabilirler ev içerisinde iş bölümü yapin. En önemlisi işinizi sevmeye çalışın eğer sevebilirseniz her şey daha kolay olur 🙏

Sabahlara kadar elimde kahveyle balkonlarda sabahladığım haftalarca uyuyamadığım günler aklıma geldi beynim sanki bir makine gibi durmaksızın çalışırdı ben boşanmayı çok ağır atlattım .Ev kira değilse korkma çocuklarında seni anlayacak yaştalarsa sırt sırta verir kendi yağınızda kavrulur gidersiniz ev işi temizlik düzen çok takılma herşeyi dört dörtlük yapmaya kalkışma olduğı kadar olsun aslında iş yoğunluğu avantaj olabiliyor hiç olmazsa gündüz düşünecek zaman kalmaz daha çabuk toparlarsın herşey yoluna giriyor düzenini kuruyorsun merak etme sadece zamana ihtiyacın var geri barışmayı ise sakın düşünme onlar adam olsaydı bize adliye koridorlarını avukat ofislerini karakol ifade odalarını öğretmezlerdi

Merhaba kızlar,
15 yıllık evlilik 2 çocukla çekişmeli boşanma davası açtım. 40 yaşındayım 9 aydır ayrı yaşıyorum.çocuklarla ilgilenmedi hiçe yakın görmüştür o da ben ve çocuklar talepte bulununca. hayat çok zor bir yandan işe yeni başladım özel sektör canım çıkıyor. iş hayatı evde ergen çocuklar ekonomik darboğaz derken uyku uyuyamıyorum sabah 4 de kalkıp kurmaya başlıyorum. o kadar yorgun olmama rağmen maalesef kaygı,depresif durumlarım arttı. karşı tarafla iletişim kurmaya çalıştım ama gözü ne beni ne çocukları görüyor.engelledi telefondan beni ve biz çocuklar için bile hiç konuşmuyoruz.;telefonda bile . biraz yükü üzerimden alsa veya barışmak için veya dostça görüşmek için adım atmasını istiyorum açıkcası.. ben bu halde olmaktan kendimden sıkıldım ve kaygım arttı. şu an en doğru yol terapist ile görüşemem olacaktır. fakat bütçe olarak ayıracak durumum yok.işten aldığım izinler çocukların hastane okul işleri için izinler oluyor.

sevgiler,
Karşı taraf adam olsa siz söylemeden yapar yapması gerekenleri siz neden barışmak istiyorsunuz,ergen dediğinize göre çocuklariniz büyük beraber birbirinize destek olup süreci aşabilirsiniz..ben 2 ve 7 yaşında 2 küçük çocukla boşandım kendinize inanın ve biraz sabırlı olun bence iletişim kurmayın sizin adımınızla olan barişmada size daha kötü davranır

çok arkadaşım yok ara ara telefon ile iletişime geçip anlatıyorum. kısır döngü anlık rahatlama.. sonra ben ve düşüncelerim baş başa satlerce dizi film açıyorum düşüncelerimi susturmak için.
Bilinmezlik sizi strese sokuyor. Eşinizden neden boşanııyorsunuz. Çocuklar kaç yaşıında.

Eeee adam sizinle görüşmek istemiyor ki. Barışmak isteyen adım atar demişsiniz. İki çocukla hayata yeniden başlamışsınız tebrik ederim. Sizin karşı tarafı s.ktredip hayatınızdan silmeniz gereken yerde beklenti içindesiniz. Şaşılacak durum doğrusu. Şu an sağlıklı düşünemiyorsunuz belli ki. Boşandım ekmeğine yağ sürdüm diyorsunuz. Zaten yapmanız gereken bu değilmiydi? Bırakın ne hali varsa görsün pislik. Siz bıraktığınızda devran dönecektir. Güçlü kadınsınız,atlatacaksınız.

X