Boşanma Sonrası Erkek Psikolojisi

Bende ayni durumdayim.2 hafta oldu ayrilali annemin evindeyim.bosanmadik daha bosanmayi esim istedi bende cok caba gosterdim fakat o bosanmayi kafaya koymus bi kere.esimin yuklu miktarda kredi borclari var ve bu yuzdende bunalimda oldugunu dusunuyorum.maddi manevi evliligin yukunu tasiyacak gucum yok diyor.ben bunun sebep olamayacagini dusunuyorum.esim beni aramiyor sormuyor hicmi ozlrmiyor bu kadarmi basitti hrrsey cok aci cekiyorum :KK43:

Siz çalışıyor musunuz ?

Yeni bir konu açsanız kendinize, belki daha çok işinize yarar ?

Evet konu eski konuymus fakat ben konu sahibini merak ettim acikcasi su an ne durumda? Esi geri dondumu?ayrilik surecini nasil atlatabildi?cavaplarsaniz cok memnun olurum...

Evet konu eski konuymus fakat ben konu sahibini merak ettim acikcasi su an ne durumda? Esi geri dondumu?ayrilik surecini nasil atlatabildi?cavaplarsaniz cok memnun olurum...
Arkadaşım konu sahibi en son 2015'te girmiş,nasıl görsün sorularını?
Hakkında hayırlı olsun senin de inşallah.

konu 43 bin kere tıklanmış sanırım herkes başlıktaki sorunun cevabını merak ediyor, aslında bunu erkeklere sormak lazımda, normal erkek arkadaşı, erkek kardeşi, iş arkadaşı boşananlarda pek yardımcı olmamış başlıktaki soru konusunda:KK53:

Bende 4 gün önce eşimden ayrildim beni istemiyormuş artık :KK43: aileme ikinciye donuyorum bu sefer kafasinda tamamen bitmiştir ( inşallah bitmemiştir) bana çok kötülük etmesine rağmen nefret edemiyorum ondan :KK43:

burdaki yorumlardan anladığım kadinlar erkeklerin hep adım atmasını beklediği.arkadaşlar bende eşimle boşanma aşamasına geldim bunuda isteyen bizzat kendimdim. eşim her tartışmamaızda benimle gelip barışıyordu ben asla adım atmıyordum iş ailelere intikal edince (ben yansıttım) işler çığırından çıktı ailem kesinlkle boşanmamı istiyordu.herkesin üstüme geldği ve benimde tam gaz boşanmaya gittiğim anda 360 derece dödüm eşime görüşmek istedğimi söyledim ve buzları erittik bazen delikanlı olmak kadınlardada gerekiyor. a beklesem eşim adım atardı muhtemelen bikaç ay içinde ama ben okadar süre beklemek istemedim ve adım attım

Senin soruların özlem kokuyor. Aslında hiç bitmesini istemediğin fakat artık yıldığın için bitirdiğin bu ilişkiyi, kafanda sorgularla çözmeye çalışıyor gibisin..
Evlilik kolay şey mi, yıkıldığında izi kalmayacak kadar..
Senin göremediğin ne duygular vardır emin ol..

Kadın ilk zamanlar üzülür, erkek çok rahattır! Zaman geçtikçe kadın düzelir, erkek bir mutsuzluğa ve pişmanlığa düşer.

Benim evliliğim de bitti, bitiyor... Rüya gibi başlamıştı herşey, evlendiğimiz gün değişti, sonrasında kısa sürse de hiçbir şey anlamadığım bir evlilik oldu. Bir gün mutlu olmadım bu evlilikte. Ama Allah biliyor ya çok sevdim, o da beni sevdi, ya da ben öyle sandım. Şu an eşimden ayrıyım, ailemin yanındayım, boşanma davasını bekliyorum. Bazı anlarda o kadar üstüme geliyor ki herşey, içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Hep ağlamak istiyorum, güzel günleri düşünüyorum onun beni sevdiği zamanları düşünüyorum. Sonrasında kötü anılar doluyor zihnime ve üzüntü, öfke her türlü duyguyu aynı anda yaşıyorum. En ağır gelen ise bir zamanlar beni seven adamın artık beni sevmemesi. Nasıl olur diyorum, o büyük sevgisi nasıl bitebilir? İçim acıyor. Eşim ise gününü gün ediyor belki, çok uğraştım evliliği düzeltmek için olmadı, o hiç çabalamadı, boşanmaya kararlı. Artık ben de öyleyim. Ama o hiç mi üzülmüyor, biraz olsun mu içi acımıyor merak ediyorum. Belki erkekler duygularını göstermiyor bizim kadar, belki o da üzülüyordur, ne olursa olsun bir evlilik bitiyor ama duygularını mı yansıtmıyor acaba diye kendimi teselli ediyorum. Ama onun bu kadar duyarsız olması, sanki eşinden değil üç günlük sevgilisinden ayrılmış kadar rahat gözükmesi içimi acıtıyor. Ben bu kadar kötüyken o nasıl bu kadar rahat olabiliyor? Kendini hiç değer verilmemiş, sevilmeyen istenmeyen bir kadın gibi hissediyorum.

Sorum basit, bir erkek boşandıktan sonra neler hisseder? Boşanmak erkeklere aslında daha ağır gelir derler. Sizce bu ne kadar doğru? Bir erkek boşanmayı istese bile sonrasında o da üzülür mü, o kadar şey paylaştığı eşini özler mi? Zamanla tekrar barışmak için adım atar mı, kendi terketmiş bile olsa? Boşanmış erkeklerin psikolojisi ne durumdadır? Benimle gördüklerinizi, bildiklerinizi, düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

canim.oncelille sabir.diliyorim sana bende ayni durumdayim sennle.ama benim.mahkeme cekismeli.bana evliligi kurtarmak icin cabalarindan onerin varmj metak ettim

Çok haklısın, beni çok iyi analiz etmişsin canım. İçimde kalan çok fazla şey var. Çünkü çok sevdim çok emek verdim, o da şımardı ve hiç çabalarımın karşılığını alamadım. İçimde çok büyük bir öfke var dinmiyor aylardır, her gece öfkeyle uykuya dalıyor her sabah öfkeyle uyanıyorum. Psikolojik destek de alıyorum ama faydasını göremedim. Hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor bu öfke. Belki geçmesinin tek yolu eşimin yola gelmesi, o da imkansız.

geçiyor cnm geçiyor her gece aglardim bende ama soguyor yangın :KK43:

geçiyor cnm geçiyor her gece aglardim bende ama soguyor yangın :KK43:
Gercekten geciyor mu ? Hic gecmicek gibi ama bosanma derecesindeyiz deli gibi severdik birbirimizi .. simdi senden tiksiniyorum seni sevmiyorum diyor bir bucuk annemin yanindaydim eve gittigimde dekont gordum 350 liralik bi canta almis simdi bugun yarin bosanma gerceklisicek her yerde onu goruyorum nasil atlaticam bunu

Benim evliliğim de bitti, bitiyor... Rüya gibi başlamıştı herşey, evlendiğimiz gün değişti, sonrasında kısa sürse de hiçbir şey anlamadığım bir evlilik oldu. Bir gün mutlu olmadım bu evlilikte. Ama Allah biliyor ya çok sevdim, o da beni sevdi, ya da ben öyle sandım. Şu an eşimden ayrıyım, ailemin yanındayım, boşanma davasını bekliyorum. Bazı anlarda o kadar üstüme geliyor ki herşey, içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Hep ağlamak istiyorum, güzel günleri düşünüyorum onun beni sevdiği zamanları düşünüyorum. Sonrasında kötü anılar doluyor zihnime ve üzüntü, öfke her türlü duyguyu aynı anda yaşıyorum. En ağır gelen ise bir zamanlar beni seven adamın artık beni sevmemesi. Nasıl olur diyorum, o büyük sevgisi nasıl bitebilir? İçim acıyor. Eşim ise gününü gün ediyor belki, çok uğraştım evliliği düzeltmek için olmadı, o hiç çabalamadı, boşanmaya kararlı. Artık ben de öyleyim. Ama o hiç mi üzülmüyor, biraz olsun mu içi acımıyor merak ediyorum. Belki erkekler duygularını göstermiyor bizim kadar, belki o da üzülüyordur, ne olursa olsun bir evlilik bitiyor ama duygularını mı yansıtmıyor acaba diye kendimi teselli ediyorum. Ama onun bu kadar duyarsız olması, sanki eşinden değil üç günlük sevgilisinden ayrılmış kadar rahat gözükmesi içimi acıtıyor. Ben bu kadar kötüyken o nasıl bu kadar rahat olabiliyor? Kendini hiç değer verilmemiş, sevilmeyen istenmeyen bir kadın gibi hissediyorum.

Sorum basit, bir erkek boşandıktan sonra neler hisseder? Boşanmak erkeklere aslında daha ağır gelir derler. Sizce bu ne kadar doğru? Bir erkek boşanmayı istese bile sonrasında o da üzülür mü, o kadar şey paylaştığı eşini özler mi? Zamanla tekrar barışmak için adım atar mı, kendi terketmiş bile olsa? Boşanmış erkeklerin psikolojisi ne durumdadır? Benimle gördüklerinizi, bildiklerinizi, düşüncelerinizi paylaşır mısınız?
Ben boşanmak istiyorum dediğimde eski eşim tek laf etmedi
Ne zaman ki o kagıdı aldı bana soyledği tek sey amma bosanma meraklısısın oldu
Biz tek celsede bosandık
Herkese dermiş ki; dreamla biz ayrılmamalıydık
İçip içip denize atlamıs zor toplanmıs
Ama suanda evli ve iki aylık bebeği var
Tabi ben de evliyim:KK66:

Yasadığınız duygularınız cok normal
Allah içinize ferahlık versin
Hepsi gececek emin ol

eşimin 2. karısı olarak yazıyorum
ben bunu eşime sordum boşanma da erkeklere ne olur ?
kendinden ve ark. örnek verdi.
kendi istememiş ayrılmayı mesela. ilk eşi istemiş ve sadece saygı duymuş. ilk başta onun başkası ile birlikte olması fikri cok agır gelmiş. ruyalarıına girmiş. sonra bu fikre kendini alıştırmış. sonra cinsel durtuleri azalmış. bu boyle mi devam edecek demiş ve kendini toplamış. sonra yuzugunu denize fırlatmış. aşırı sinir ve öfke yaşamış üstesinden gelmiş. kendini işine vermiş. bir zaman sornada sevgileleri olmuş. o yaşadıklarını vs. sindirmiş ( bak dikkat et unutmuş degil sindirmiş )
diger boşannalara gelince cok carpışmalı evlilkten cıkan erkek rahatlar ohh der. cogu böyle.
kadınlar neden cok üzülür- kendi boşanmayı istese dahi- biz ajitasyonu ve melankolik takılmayı severiz. gereksiz ama yaparız. sanırım bu da bizim aslında acıyı sevdigimizi gösteriyor.
benimde sevgilim olmuştur. eşimden önce. ayrıldıgımda hep cok mutlu olmuşumdur. çünkü üzerimde yük gitmiştir. bir kere acı cektim. o da söz atmıştım. calışmıyordu ( hiç ) mecbur attım. cunku ben calışırken onun evde oturması zoruma gidiyordu. ben miyim erkek o mu ? diyordum ve buna son vermek zorunda idim. iyi ki atmışım. 3 sene sonra eşimle tanıştım

Canım bir arkadaşa daha söylemiştim sanada söyliyim kulağına küpe yap.Şimdi bir erkek boşanınca yada ayrılınca kafada bir ampul yanar " özgürüm lan artık istediğimi yapabilirim " diye.bu kimi öküze göre 2-3 hafta kimi öküze göre ise 1-2 ay seyir gösterebilir.Lakin ne zaman özlemeye başlar ve artık kaybettiğini anlama dönemi başlar o zaman pişmanlık ve üzüntü başlar.Kadın ise ayrılığın ilk dönemlerinde üzüntüsünü yaşar aynı şekilde 2-3 hafta veya 2-3 ay sonra kendine gelir özgüvenini toplar geçmişi siler ve yoluna devam eder.Bu böyledir değişmez....

X