Boşanma sürecinde ve yeni boşanmış kadınlar toplanalım.😊

Merhaba bende 1 buçuk yıllık evliyim. Eşim oldukça evine sadık çok düşünceli dünyasının merkezine beni koyan bir insan bi çok kadının istediği yapıda. Fakat evlenmeden önce sürekli eski ilişkikerimi kurcalayan araştırmalar yapan hatta eski erkek arkadaşımla kaba bi şekilde cinsel hayatımı soran yetmeyip kavga ettiğimizde instagramdan fake hesap açıp eski sevgilime kavga ettiğimi aramızı nasıl düzeltebileceğimizi soran biriydi. Buna rağmen evlendim. Aynı evin içi cidden çok farklı oluyormuş. Yine eski mevzuları açmaya başladı sürekli her kavgamızda onunla nasıldı onu mu düşünüyosun derdi. Sürekli evliliğimizi başka evliliklerle kıyaslardı. Bende genelde sessiz kalırdım hiç konuşmazdım evet bu doğru bir davranış değil çünkü ben sustukça o daha çok konuşur daha çok bağırırdı. Pek sohbet edemiyorduk açıkcası kafa yapılarımız farklı. Sohbet etmek için sürekli dışarıda olmamız gerekiyor evde sıkılıyordum eğlenemiyordum. Her neyse onun tek istediği sürekli ona ilgi göstereyim sürekli ona sevgi sözcükleri söyleyeyim ondan başka hayatım olmasın bu nedenle evde benim kişisel alanıma saygı göstermiyodu. Zamanla bu tarz psikolojik kavgalar arttı haliyele ben soğudum cinsel beraberliğimizde azaldı. Ben uyurken ellerini benim genital bölgeme götürürdü ya da benim ellerime kendi cinsel organına götürdü korktuğum için bi şey yapamazdım. Resmen tacize giriyor. Sürekli arkadaşlarımı arayıp tüm kavgalarımızı anlatırdı. Sonra göreve gitti 6 aylık. Göreve gitmeden önce boşanalım diye konuştuk. Görevdeyken benim arkadaşlarıma kendi arkadaşlarına benim dedikodumu yapmış. İftira atmış. Bi çoğuna bende şahit oldum. Aileme ben hiç bir sorunumuzu anlatmadım. O babamı aramış bir şeyler çıtlatmış. Babam beni aradı boşanma gibi bi şey olursa beni reddeceğini söyledi. Ailem destek olmadı. Sonra görevin sonlarına doğru hatalarını anladığını söyledi. Haklı olduğumu psikolojik şiddet uyguladığını kabul etti. Ne karar verirsem saygı duyacağını söyledi. Avukatımı falan tuttum fakat kafam karışık. Düzeletmeye çalışsam düzelir mi acaba. Şehir değişkiliği ev değişikliği falan yapsak. Kararsızım yardım edin. Elle tutulur işim yok. Destek verecek ailem yok. 26 yaşındayım. Çocuğumuz yok.
Sorununuzla ev değişikiği iehir değişikliğinin ne ilgisi var? Adam o evde başka diğer evde başka birine mi dönüşecek keramet evde ya da şehirde değil. Anlattıklarınız çok korkunç bir ruhsal hastalık. Çocuk yaparsanız çok büyük vebal alırsınız bunu net söyleyim

Kesinlikle çocuk yapmayın. Lütfen korunun. Geleneksel yöntemlerle değil, modern yöntemlerle korunun.
Ailenize hiç anlatmamışsınız, sizin ağzınızdan dinleseler, belki böyle tepki vermezler? Eşiniz yalan yanlış şeyler söylemiş olabilir. Bazı insanların ağzı iyi laf yapar. Ailenize sizi suçlayıcı şeyler söylemiş olabilir. Tekrar konuşun aileniz ile düzgünce. ( Boşanmak istiyorsanız)
Aileniz arkanızda olmasa bile boşanmak istiyorsanız katlanmak zorunda değilsiniz. Ancak öncelikle ne isteğinize karar verin.

Eşinizin psikolojik sıkıntısı var gibi geldi bana. Sürekli eskileri kurcalaması falan tuhaf. Şüpheci bir tavır içinde anladığım kadarıyla. Psikiyatrik bir bozu
Kesinlikle çocuk yapmayın. Lütfen korunun. Geleneksel yöntemlerle değil, modern yöntemlerle korunun.
Ailenize hiç anlatmamışsınız, sizin ağzınızdan dinleseler, belki böyle tepki vermezler? Eşiniz yalan yanlış şeyler söylemiş olabilir. Bazı insanların ağzı iyi laf yapar. Ailenize sizi suçlayıcı şeyler söylemiş olabilir. Tekrar konuşun aileniz ile düzgünce. ( Boşanmak istiyorsanız)
Aileniz arkanızda olmasa bile boşanmak istiyorsanız katlanmak zorunda değilsiniz. Ancak öncelikle ne isteğinize karar verin.

Eşinizin psikolojik sıkıntısı var gibi geldi bana. Sürekli eskileri kurcalaması falan tuhaf. Şüpheci bir tavır içinde anladığım kadarıyla. Psikiyatrik bir bozukluğu olabilir mi ?
Psikoloğa gittik. Samimiyet ve arkadaşlık ilişkiniz yok dedi. Ben ayrı gittiğimde sen tacizcinle evlenmişsin dedi. Kendisi bana güvenmiyor ne yaparsam yapayım. 10 tane çocuk yapıp eline versem yinede güvenmez gibi geliyor. Düğün istemiyordum normalde hatta kendiside istemediğini söylüyordu ama sırf eski sevgilim ile dans ederek fotoğraf koyduğum için ben seninle dans etmek istiyorum başkasıyla ettiğin gibi diyerek düğün istediğini söylemişti. Bide ailesi tehdit etmişti düğün yapmazsanız nikahınızı kendi başınıza yaparsınız diye. Ailesi ile görüşmüyorum zaten.

Fake hesap açıp senin Eski sevgiline msj atan birinin sağlıklı bir düşünce yapısı olmadığını umarım fark etmişsindir bence ailene ne çıtlattigini öğren, ailen bosanmayin dedi ve sırf o yüzden hatasını anlamış gibi yapıyorsa daha kötü bir durum olur senin için. Hayatını kararlarını ailene ve buadamin ellerine birakmamalisin, kimse kimsenin malı değil. Kendi ayakların üstünde durmaya çalış işe gir lütfen 🙏
Ailem o görevdeyken onu arayıp halini hatrını sormuş o da kızınız beni hiç arayıp sormuyo sürekli geziyo demiş. Gezmemi isteyen o ona sorarsan tabii ki gezebilirmişim ama başkalarına öyle demiyordu. Bunun yüzünden babam beni suçlamıştı. Hatta normalde nişan atmıştım babam yine bana destek olmamıştı. Ve ben aileme düşkün biriyim onlara zaafım olduğunu biliyo. Şimdi her şeyden mahçup olduğunu söylüyo. Kafam çok karışık

Sorununuzla ev değişikiği iehir değişikliğinin ne ilgisi var? Adam o evde başka diğer evde başka birine mi dönüşecek keramet evde ya da şehirde değil. Anlattıklarınız çok korkunç bir ruhsal hastalık. Çocuk yaparsanız çok büyük vebal alırsınız bunu net söyleyim
Ne bileyim belki iyi gelir diye her yolu düşünüyorum çok büyük savaş içerisindeyim kendimle

26 yaş... Bi işe girin önce. Kendi hayatınızı kurmak için kimseye muhtaç olmazsınız o zaman. Ailenizin destegine de ihtiyaciniz olmasin. Çalışmak çok zor değil. Ben 18 yasimdan beri çalışıyorum. Markette, bi fabrikada, restoranda vb. Bi yerde ise başlayın. Sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir
Evet bir yandan bende bunu istiyorum. İnsanların eline bakmaktan ziyade tek başıma bir şeyler başarmak istiyorum. Tebrik ederim sizi🌹

Ailem o görevdeyken onu arayıp halini hatrını sormuş o da kızınız beni hiç arayıp sormuyo sürekli geziyo demiş. Gezmemi isteyen o ona sorarsan tabii ki gezebilirmişim ama başkalarına öyle demiyordu. Bunun yüzünden babam beni suçlamıştı. Hatta normalde nişan atmıştım babam yine bana destek olmamıştı. Ve ben aileme düşkün biriyim onlara zaafım olduğunu biliyo. Şimdi her şeyden mahçup olduğunu söylüyo. Kafam çok karışık
Seni suçlu çıkartıp boşanma kararını kendin ver istiyo ailenden çekindiği için
Bu versiyonlar böyle kendi bosanma kararlarını bile söyleyemez sen sebep ol ister.

Psikoloğa gittik. Samimiyet ve arkadaşlık ilişkiniz yok dedi. Ben ayrı gittiğimde sen tacizcinle evlenmişsin dedi. Kendisi bana güvenmiyor ne yaparsam yapayım. 10 tane çocuk yapıp eline versem yinede güvenmez gibi geliyor. Düğün istemiyordum normalde hatta kendiside istemediğini söylüyordu ama sırf eski sevgilim ile dans ederek fotoğraf koyduğum için ben seninle dans etmek istiyorum başkasıyla ettiğin gibi diyerek düğün istediğini söylemişti. Bide ailesi tehdit etmişti düğün yapmazsanız nikahınızı kendi başınıza yaparsınız diye. Ailesi ile görüşmüyorum zaten.

Şu koyu renkte belirtilen kısmı anlamadım, ne demek bu ?
Sürekli şüpheci, sürekli güvensiz, sürekli eskileri kurcalıyor. Kişilik bozukluğu vs olabilir gibi geldi bana. Eşinizin bu durumları için bir tanı verilmedi mi ?

Sürekli şüpheci, sürekli güvensiz, sürekli eskileri kurcalıyor. Kişilik bozukluğu vs olabilir gibi geldi bana. Eşinizin bu durumları için bir tanı verilmedi mi
Sürekli şüpheci, sürekli güvensiz, sürekli eskileri kurcalıyor. Kişilik bozukluğu vs olabilir gibi geldi bana. Eşinizin bu durumları için bir tanı verilmedi mi ?
Evlenmeden önce flört döneminde bana karşı cinsel yaklaşımı kaba bir şekilde olmuştu detay vermeye çekiniyorum. Bedenimi elleyip kendini tatmin etti diyeyim. Daha önce aldatıldığı için onda travma oluşmuş. Doktor bi kaç teknik uyguladı kötü anıları zihninden silmek için ne kadar başarılı oldu bilmiyorum. Şu an sürekli özür diliyor arkadaş gibi her şeye yeniden başlamamızı istiyor. Beni kimseyle kıyaslamayacağını. Benden eskisi gibi sürekli ilgi istemeyeceğini tek istediğinin mutlu bir aile olmak olduğunu söylüyor.

Seni suçlu çıkartıp boşanma kararını kendin ver istiyo ailenden çekindiği için
Bu versiyonlar böyle kendi bosanma kararlarını bile söyleyemez sen sebep ol ister.
Kararı ben verdim ilk başlarda kabul etmedi. Hatta “sen böyle bi insansın kaçan sorun çözmeyen her şeyi bu kadar basit gören bi insansın neden benimle evlendin amacın neydi” diyordu. Sevgiliyken ya da nişanlıyken de ayrılmak istediğimde sürekli böyle konuşuyordu. İnsan psikolojisi işte bende kendimi kanıtlama çabasına girmiştim öyle bi insan değilim demek için.

Kararı ben verdim ilk başlarda kabul etmedi. Hatta “sen böyle bi insansın kaçan sorun çözmeyen her şeyi bu kadar basit gören bi insansın neden benimle evlendin amacın neydi” diyordu. Sevgiliyken ya da nişanlıyken de ayrılmak istediğimde sürekli böyle konuşuyordu. İnsan psikolojisi işte bende kendimi kanıtlama çabasına girmiştim öyle bi insan değilim demek için.
Son olayda psikolojik baskı uyguladığını kabul etmiş ve kararı sana bırakmış, kendinin farkına varıp çaba da göstermeye başlamış eşiniz , bazısı hiç anlamıyor. Bence terapiye devam edin düzelme şansı varsa bir şansı hak ediyor gibi esiniz

Terapide tanı ne kondu?
biraz daha bekleyin belki içiniz rahat eder 🤷 çaba gayret olunca ilerleme katedilebilir diye görüyorum ben

Son olayda psikolojik baskı uyguladığını kabul etmiş ve kararı sana bırakmış, kendinin farkına varıp çaba da göstermeye başlamış eşiniz , bazısı hiç anlamıyor. Bence terapiye devam edin düzelme şansı varsa bir şansı hak ediyor gibi esiniz

Terapide tanı ne kondu?
biraz daha bekleyin belki içiniz rahat eder 🤷 çaba gayret olunca ilerleme katedilebilir diye görüyorum ben
Terapistimiz çift terapisinden verim alamadığını bu yüzden bireysel devam etmemiz gerektiğini söyledi bir süre bireysel devam ettik. Sonra arkadaşlarıma terapistimizinde beni kötülediğini anlatmış tabi bende bunu gidip direkt terapistimize sordum o da mesleki açıdan böyle bi şeyin doğru olmayacağının eşimin sürekli beni kötüleme gibi şeylere başvurduğunu söyledi. Yani inanır mısınız uçan kuştan bile kendi hakkımda asılsız şeyler duydum. Yatak odamızda olan bi olayı ben kardeşime arkadaşıma kendi arkadaşına anlatmış ve bunları çok sonradan öğrendim. Garip bir kişilik eve arkadaşlarım gelip kalmak istiyordu ben önce 2 hafta öncesinden haber veriyodum. Gelsinler istedikleri kadar kalsınlar diyodu çokta güzek ağırlıyodu. Sonra bi gidiyolardı niye geldiler niye çağırdın diye benimle tartışıyodu.

Terapistimiz çift terapisinden verim alamadığını bu yüzden bireysel devam etmemiz gerektiğini söyledi bir süre bireysel devam ettik. Sonra arkadaşlarıma terapistimizinde beni kötülediğini anlatmış tabi bende bunu gidip direkt terapistimize sordum o da mesleki açıdan böyle bi şeyin doğru olmayacağının eşimin sürekli beni kötüleme gibi şeylere başvurduğunu söyledi. Yani inanır mısınız uçan kuştan bile kendi hakkımda asılsız şeyler duydum. Yatak odamızda olan bi olayı ben kardeşime arkadaşıma kendi arkadaşına anlatmış ve bunları çok sonradan öğrendim. Garip bir kişilik eve arkadaşlarım gelip kalmak istiyordu ben önce 2 hafta öncesinden haber veriyodum. Gelsinler istedikleri kadar kalsınlar diyodu çokta güzek ağırlıyodu. Sonra bi gidiyolardı niye geldiler niye çağırdın diye benimle tartışıyodu.
Terapistle Ayrı olarak devam ettiğiniz süreçte psikoloğun sana önerisi ne oldu, ona nasıl davranman gerektiği veya tanı ilgili size bilgi vermedi mi ?
Bundan sonra geçmişte olan olayları sürekli düşünmemeye çalış canım mesela bir sınır var her gün bunun üzerine mi çıktığını yoksa altına mi indiğini gözlemle, iyileşip iyileşmedigini buna göre gozlemlersin, yoksa seninki zaten alt seviyeden başlamış hata ararsan bulmaya devam edeceksin, ama kimse de kimseyi düzeltmek zorunda değil sen devam etmeyi sectigin için böyle bi yol izleyebilirsin sadece
İşin hiç kolay değil yinede 😔

Terapistle Ayrı olarak devam ettiğiniz süreçte psikoloğun sana önerisi ne oldu, ona nasıl davranman gerektiği veya tanı ilgili size bilgi vermedi mi ?
Bundan sonra geçmişte olan olayları sürekli düşünmemeye çalış canım mesela bir sınır var her gün bunun üzerine mi çıktığını yoksa altına mi indiğini gözlemle, iyileşip iyileşmedigini buna göre gozlemlersin, yoksa seninki zaten alt seviyeden başlamış hata ararsan bulmaya devam edeceksin, ama kimse de kimseyi düzeltmek zorunda değil sen devam etmeyi sectigin için böyle bi yol izleyebilirsin sadece
İşin hiç kolay değil yinede 😔
Bana önerisi bu ilişkinin yürümeyeceği yönünde oldu. Evet geçmişte olanları düşündükçe daha da geri çekiliyorum. Bütün tartışmalarımız benzer olaylardan oldu ve hiç bir değişiklik göremedim. Aksine ben soğudum. Bütün her şeyi bir kenara bırakıp sevgimden emin miyim değilim aslında en önemlisi bu sanırım. Eşim beni seviyor hemde takıntılı derece ama benim üzerimde hakimiyet kuramaması onu çıldırtıyor. Bizim problemlerimizi anlattığı yakın arkadaşım şey dedi eğer bir gün senin üzerinde hakimiyet kurarsa en ufak ilgisizliğinde sana dünyayı dar eder dedi. Benim bekar arkadaşım olsun istemiyor mesela çok garip. İşin kötüsü 3-4 arkadaşım var başka yok.

Bana önerisi bu ilişkinin yürümeyeceği yönünde oldu. Evet geçmişte olanları düşündükçe daha da geri çekiliyorum. Bütün tartışmalarımız benzer olaylardan oldu ve hiç bir değişiklik göremedim. Aksine ben soğudum. Bütün her şeyi bir kenara bırakıp sevgimden emin miyim değilim aslında en önemlisi bu sanırım. Eşim beni seviyor hemde takıntılı derece ama benim üzerimde hakimiyet kuramaması onu çıldırtıyor. Bizim problemlerimizi anlattığı yakın arkadaşım şey dedi eğer bir gün senin üzerinde hakimiyet kurarsa en ufak ilgisizliğinde sana dünyayı dar eder dedi. Benim bekar arkadaşım olsun istemiyor mesela çok garip. İşin kötüsü 3-4 arkadaşım var başka yok.
Canım zaten sonuç belli psikoloğun söylemiş yürümeyecek diye.
sevgi maalesef yeterli değil çok üzgünüm ama sende kabullenmelisin bence durumu
Onu duzeltmeye çalışırken senden gidiyor bunu tek zaman olarak düşünme. Umarım çok uzun sürmez anlaman 😔

Canım zaten sonuç belli psikoloğun söylemiş yürümeyecek diye.
sevgi maalesef yeterli değil çok üzgünüm ama sende kabullenmelisin bence durumu
Onu duzeltmeye çalışırken senden gidiyor bunu tek zaman olarak düşünme. Umarım çok uzun sürmez anlaman 😔
Çok teşekkür ederim hakkınızı helal edin başınızı ağrıttım desteğiniz oturup düşünmeniz yorum yapmanız çok kıymetli benim için. 🌹❤️

Çok teşekkür ederim hakkınızı helal edin başınızı ağrıttım desteğiniz oturup düşünmeniz yorum yapmanız çok kıymetli benim için. 🌹❤️
Burdaki kadınlar da bana çok destek oldular, bende boşanma aşamasındayım
Yorumlar biraz sert oluyor ama hickimse bukadar doğru konuşmadı çevremde güçlü kadınlar var cidden burada bakış açım çok değişti, umarım en kısa zamanda huzura ve mutluluğa kavuşuruz hepimiz Allah hakkımızda hayırlı olanı versin 🙏

Burdaki kadınlar da bana çok destek oldular, bende boşanma aşamasındayım
Yorumlar biraz sert oluyor ama hickimse bukadar doğru konuşmadı çevremde güçlü kadınlar var cidden burada bakış açım çok değişti, umarım en kısa zamanda huzura ve mutluluğa kavuşuruz hepimiz Allah hakkımızda hayırlı olanı versin 🙏
Amiin inşallah hepimiz🌹🙏🏻

kızlar boşanma sürecindeyim.çok üzülüyorum. aile olmayı evliliği seviyordum.anılar hayallelrim bana yapılanlar acaba pişman olurmuyumlar kaybettiklerim canımı yakıyor. çok üzülüuorum.ne yapmam lazım. çok canım acıyor.

X