Boşanmak çözüm mü? Lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşın..

Bende aldattığını düşünmüyorum. Psikolog eşiniz sizi herkesin yerine koymuş hem eşi hem annesi hem babası hem arkadaşı herşeyi olmuşsunuz diyor. Benim de terapiden sonra aklıma şu geldi annesine olan öfkesini benden mi çıkarıyor? Bu yüzden terapiye götürmek istiyorum iyileşmesini istiyorum ama maalesef tedavi olmadığı takdirde bana zarar verebilir bunu da biliyorum. Terapist de bu şekilde olabileceğini ve zarar görmemem için eşim iyileşmek için çabalamıyorsa benim de yapabileceğim bir şey olmadığını söyledi.
Ben de bazen kıyamıyorum zaten iyi değil bir de ben yalnız bırakmayayım destek olayım diyorum bazen de benim canıma zorum ne benim suçum ne niye çekeyim diyorum...
Bakın böyle insanlar tedavi görmeyi kolay kolay kabul etmezler. Kendileri de dipdiri dururken yanlarındaki insanlar kırk çeşit hastalık sahibi olurlar. Onun annesi ve babası ile yaşadıklarında sizlik bir durum yok. O problemleri kendi çözecek. Kimse onun bu hastalıklı hallerine katlanmak zorunda değil. Kendinizi koruyun , menfaatinizi koruyun.

Söylediklerinize saygı duyuyorum. Fakat beni bu şekilde yargılamanız ne kadar doğru tartışılır. Bu değişim zaman içinde olan bir durum bir günde bunları giymeyeceksin demedi bende ufak şeyler için birbirimizi kırmayalım dedikçe zaman içinde dozu arttı şuan kot pantolon giyiyorum ama onu da eleştiriyor. Zaten kavga etmemizin sebebi benim yapmaya çalıştıklarına izin vermemeye başlamam. Sorunlu olduğunun farkındayım bir çare bulabilir miyim umudu ile çırpınıyorum ve sizlerin görüşlerini almak için bu konuyu açtım. Sosyal yaşantımda dominant biriyim, baskın bir karaktere sahibim fakat evli hanımlar hak verecektir evlilik çok farklı bir durum. Pek çok dinamik söz konusu. Beni bu şekilde aşağılamaya çalışmanız hoş değil. Teşekkürler..

Size yardimci olmaya calisinca sizi yargilamis mi oldum? Bunu yapmamistim cunku sizi kirmak istememistim ama madem oyle gercek dusuncemi yazayim, cunku siz olculu yazmaktan pek anlamiyorsunuz. Bir kere siz bosanmazsiniz su basligi acmaniz bile komik olmus o yuzden. Neden mi bosanacak insan ufak seylerden birbirimizi kirmayalim diye kot pantolon giymekten vazgecmez. Kocam beni kiskaniyor demek ki seviyor diye dusunmeyen bir insan sizin yaptiklarinizi yapip ama ufak seylerden birbirimizi kirmayalim demez. Bence siz esinizle cok uyumlusunuz. Bosanmayacaginiz da cok belli bari bunun blofonu yapmayin da elinizde patlamasin. Evli hanimlar bana hak verecektir evlilik cok farkli bir durum demissiniz ya iste ben evliyim size hak vermiyorum cunku benim ne giyecegime kocam karar vermiyor, bana saygi duyuyor. Sizin bunu anlayabileceginizi hic sanmiyorum cunku boyle bir saygiyi hic gormemissiniz ama yazdim iste.

Size yardimci olmaya calisinca sizi yargilamis mi oldum? Bunu yapmamistim cunku sizi kirmak istememistim ama madem oyle gercek dusuncemi yazayim, cunku siz olculu yazmaktan pek anlamiyorsunuz. Bir kere siz bosanmazsiniz su basligi acmaniz bile komik olmus o yuzden. Neden mi bosanacak insan ufak seylerden birbirimizi kirmayalim diye kot pantolon giymekten vazgecmez. Kocam beni kiskaniyor demek ki seviyor diye dusunmeyen bir insan sizin yaptiklarinizi yapip ama ufak seylerden birbirimizi kirmayalim demez. Bence siz esinizle cok uyumlusunuz. Bosanmayacaginiz da cok belli bari bunun blofonu yapmayin da elinizde patlamasin. Evli hanimlar bana hak verecektir evlilik cok farkli bir durum demissiniz ya iste ben evliyim size hak vermiyorum cunku benim ne giyecegime kocam karar vermiyor, bana saygi duyuyor. Sizin bunu anlayabileceginizi hic sanmiyorum cunku boyle bir saygiyi hic gormemissiniz ama yazdim iste.
"Ölçülü yazmaktan pek anlamıyorsunuz"
* Beni ne kadar tanıyorsunuz da böyle bir kanıya vardınız? Ölçü kriterini kim belirliyor siz mi? Ayrıca söylenen kadar söyleyiş tarzı ve üslup da çok önemlidir ama 2 mesajınız da baştan aşırı saldırganca tavırla yazılmış.

*Kot pantolon giymiyorum demiyorum giydiğim için bile eleştiriliyorum diyorum ikinci kere. Sanırım o kadar öfkelisiniz ki okurken detayları kaçırıyorsunuz ama bu öfkeyi üzerime çekecek ne yaptım anlayamadım.

"Boşanmanın blöfünü yapmayın"
* Burada hiç tanımadığım yüzlerce insana neden blöf yapayım? Bu hayatı ben yaşıyorum ve blöf yapmıyorum canıma tak ettiği için çare arıyorum bulamazsam kaçılmaz son boşanma olacak.

"Evlilik farklı bir durum " derken evliyim kocam herşeyime karışır demiyorum sosyal yaşantımda baskın bir karakter olsam da aile yaşantısında bu böyle olmayabiliyor diyorum.

*Evlilik konusunda başarısız olup saygısız durumlarla karşılaşmam yaşamın diğer alanlarında saygı görmediğim anlamına gelmiyor.

Bu öfkenizin kaynağını araştırın derim. İyi günler..

"Ölçülü yazmaktan pek anlamıyorsunuz"
* Beni ne kadar tanıyorsunuz da böyle bir kanıya vardınız? Ölçü kriterini kim belirliyor siz mi? Ayrıca söylenen kadar söyleyiş tarzı ve üslup da çok önemlidir ama 2 mesajınız da baştan aşırı saldırganca tavırla yazılmış.

*Kot pantolon giymiyorum demiyorum giydiğim için bile eleştiriliyorum diyorum ikinci kere. Sanırım o kadar öfkelisiniz ki okurken detayları kaçırıyorsunuz ama bu öfkeyi üzerime çekecek ne yaptım anlayamadım.

"Boşanmanın blöfünü yapmayın"
* Burada hiç tanımadığım yüzlerce insana neden blöf yapayım? Bu hayatı ben yaşıyorum ve blöf yapmıyorum canıma tak ettiği için çare arıyorum bulamazsam kaçılmaz son boşanma olacak.

"Evlilik farklı bir durum " derken evliyim kocam herşeyime karışır demiyorum sosyal yaşantımda baskın bir karakter olsam da aile yaşantısında bu böyle olmayabiliyor diyorum.

*Evlilik konusunda başarısız olup saygısız durumlarla karşılaşmam yaşamın diğer alanlarında saygı görmediğim anlamına gelmiyor.

Bu öfkenizin kaynağını araştırın derim. İyi günler..

Inanin yazdigim ilk 2 mesajda sizi kirmak, incitmek istememistim. Sizi yazdiklariniz kadar taniyorum ve yazdiklariniz cok sey anlatiyor. Iyi niyetle yazdigim mesaja verdiginiz tepki de esinize veremediginiz tepkiniz. Ofkemin kaynagi sizin gibi kocasina ses cikaramayip iyi niyetle yazilan yorumda bile beni asagilamaya calisiyorsunuz diyenler. Oysa sizi asagilayan belli ama bu asagilamaya verdiginiz cevap ufak seylerden birbirinizi kirmayalim diye elestirilmeye sabretmeniz oluyor. Adam hasta aman ben yalniz birakmayayim, iyilessin demek oluyor. Kendi psikolojinizi hice sayip adam icin terapi almak oluyor. Sonra kotu biz oluyoruz. Size kolay gelsin.

Merhaba sevgili hanımlar. Kısaca bahsetmek istiyorum; ben 26 eşim 29 yaşında 2 yıla yakındır evliyiz çocuğumuz yok. Aklımda evlenme fikri yokken eşimle tanışıp 1 yıl içinde de evlendik fakat evlendikten kısa bir süre sonra anlaşmazlıklar yaşamaya başladık. Eşim aşırı kıskanç beni de sürekli olarak her konuda eleştirir ve son zamanlarda bu kıskançlık konusunu iyice abartmış durumda beni en yakın akrabalarımdan hatta kendi öz erkek kardeşimden bile kıskanıyor. Sürekli beni baskı altına almaya çalışıyor ve her konuda kavga çıkarıyor. Evlendikten kısa bir süre sonra psikolojik destek almayı aile danışmanına gitmeyi teklif ettim defalarca ama tamamıyla reddediyor asla psikologa gitmem diyor. Bende son zamanlarda gerçekten kendimi artık iyi hissetmediğim için psikologa gidiyorum. Psikolog sizin daha fazla yapabileceğiniz birşey yok noktalayın diyor ama eşimi de seviyorum sadece aşırı kıskançlıkları olmasa iyi biri lütfen bana yardımcı olun benimle fikirlerinizi paylaşın ne yapmalıyım? Devam edersek ileride daha da sorun yaşar mıyız ya da boşanan arkadaşlar pişman oldunuz mu?
Valla bizim bir enişte aynen böyle kadıncağız yıllardır çekiyor, daha dün konuştum keşke yıllar önce boşasaydım dedi , şimdi 4 çocukla bir yere de gidemiyor, size tavsiyem sadece kendinizi düşünün...

Kuzum henüz 26 yaşındasın. Bizlere demesi kolay tabi ama ömrünü heba etmemelisin. Kocanın psikologtan önce psikiyatriste ihtiyacı var.
Ailesindeki kadınları kendi penceresinden görüp onların "kötü" olduğuna karar vermiş ve tüm kadınlar aynıdır denklemini kurmuş bir beyne ne yapsan faydasız.

Söylediklerinize saygı duyuyorum. Fakat beni bu şekilde yargılamanız ne kadar doğru tartışılır. Bu değişim zaman içinde olan bir durum bir günde bunları giymeyeceksin demedi bende ufak şeyler için birbirimizi kırmayalım dedikçe zaman içinde dozu arttı şuan kot pantolon giyiyorum ama onu da eleştiriyor. Zaten kavga etmemizin sebebi benim yapmaya çalıştıklarına izin vermemeye başlamam. Sorunlu olduğunun farkındayım bir çare bulabilir miyim umudu ile çırpınıyorum ve sizlerin görüşlerini almak için bu konuyu açtım. Sosyal yaşantımda dominant biriyim, baskın bir karaktere sahibim fakat evli hanımlar hak verecektir evlilik çok farklı bir durum. Pek çok dinamik söz konusu. Beni bu şekilde aşağılamaya çalışmanız hoş değil. Teşekkürler..
sana bişey deyimmi çoğu yoruma aldırış etme yok kesin aldatıyodur sen çakmazsın yok seni manipüle ediyor ben erkek olsam eşimin tayt ve kısa badi giymesine asla izin vermezdim ne var ne yok herşey ortada burası müslüman bi ülke artık insanlar bi silkelenip kendine gelsin bi kültürümüz var elin avrupalısının her bi haltını bişey sanıp kültür yaptık kendimize asıl çok özgüvenli gezen yok eşim bişeyime karışmaz diyenlerinki aldatmaya daha meğilli daracık taytı eşi giyip arkadan onu izleyen adam ne hayaller kurarken eşini gıdım kıskanmayan adam daha itici emin ol

sana bişey deyimmi çoğu yoruma aldırış etme yok kesin aldatıyodur sen çakmazsın yok seni manipüle ediyor ben erkek olsam eşimin tayt ve kısa badi giymesine asla izin vermezdim ne var ne yok herşey ortada burası müslüman bi ülke artık insanlar bi silkelenip kendine gelsin bi kültürümüz var elin avrupalısının her bi haltını bişey sanıp kültür yaptık kendimize asıl çok özgüvenli gezen yok eşim bişeyime karışmaz diyenlerinki aldatmaya daha meğilli daracık taytı eşi giyip arkadan onu izleyen adam ne hayaller kurarken eşini gıdım kıskanmayan adam daha itici emin ol
İyi misiniz siz? Adam kendi kardesinden kıskanıyor kadını. Nerden biliyorsunuz tayt giyen kadınların kocasının aldatmaya daha meyilli oldugunu? Bilimsel bir arastirma mi yaptınız bununla ilgili? Kendine ve esine guvenen insan kıskanmaz hanimefendi. Kendi b.mb.k hayatlarınızı eşim beni kıskaniyor cok seviyor minvalinde yasamaya devam edin cenderede fakat kimseye boyle bir sey tavsiye etmeyin. Bu ulkede damacanaya tecavuz ediliyor alooo tayt mi giyiyor damacana? Ayrica burasi musluman degil laik bir ulke. Ulkelerin dini olmaz.
Konu sahibi sana gelecek olursak ogretmenim diyorsun ne diye cekiyorsun elin klinik vakasini? Travmalari varsa destek alip cozmeye yanasacak kimse kimsenin psikologu degil. Her gecen gun hasta olur, yukaridaki uye gibi bahaneler bulmaya baslarsin beni seviyor ondan kiskaniyor diye.

Saçmalamaktan bıkmıyorsunuz cidden.

Evet böyle bir durumda çözüm.
Henüz çocuğunuz yok.
Sizi bağlayan bir şey yok.
Sevgi derseniz eşinizde keşke sizi gerçekten sevseydi de aile danışmanına gitmeyi kabul etseydi.
Bu kadar fedakarlığı yapmayacak ise evliliği noktalandırmak sizin gelecek hayatınızda bir çözüm.
Kıskanmanın da bir sınırı vardır öyle seven kıskanır ayağına gelirse...
Erkek kardeşinizden dahi kıskanmak facia bir düşünce.

Benim onu aldattığımı ima ediyor ama aldatmadım aldatmıyorum.
Ve siz böyle biriyle hala evli kalmak istiyorsunuz..
Evlilik bu değil hayat bu değil böyle yaşanır öı?
Sizi kardeşinizden kıskanan birine nasıl tahammül edebiliyorsunuz..
Ayrıca boşanmış kadına neden öyle gözle baksınlar bu düşüncelerinizden kurtulun çünkü toplumun çoğu kurtuldu..

Şuan zaten neden ev sahibine merhaba dedin, yok kafanı çevirdin kime bakıyorsun gibi kavgalar ediyoruz eve kamera takacağım diye tehdit ediyor ki sanki yaksa ne olacak? Bunlar 1 günde olan şeyler değil zaten zaman içinde dozu artarak sürekli hale gelen durumlar ve insanı suçlayıp bastırmaya yönelik şeyler. Maalesef ki konu kardeşime kadar gelince dank etti bende... Bi umut tedavi olursa düzelir mi diyorum ama onu da kabul etmiyor...
Genceciksiniz ya. Bu güzel yaşları bir psikopatı yoka getirmek için harcamaya değer mi? Güzel yaşlarınızı ve hayatı daha fazla kaçırmayın ve ayrılın. Boşanın yazık ermeyin kendinize

O kadar pis bir zihniyetiniz var ki o kadar olur.
Ve hayatımda gördüğüm en sinir bozucu yorumlardan oldu.
Yalnız bu ülke müslüman ülke değil, laik bir ülke. İnsanların ne giydiğine karışmaya da kimsenin hakkı yok. Medeni, eşine saygı duyan düzgün erkeklere bu şekilde hakaret edemezsiniz.
Zihniyeti bozuk kıskanç erkekleri bu kadar candan korumanıza şaşırdım. Sizde de var bir sorun

Benim onu aldattığımı ima ediyor ama aldatmadım aldatmıyorum.
Eşinizde paranoid kişilik bozukluğu olabilir, kıskançlık tipi. Kafasında neler kuruyordur o daha. Eğer düşündüğüm gibiyse boşamak dışında çareniz zaten yok. Çekilmez olur paranoid insanlar ve tedaviye de asla yanaşmazlar.

PES!

Terapiyi kabul etse bile terapi mucize değil insanın yaşantısındaki ufak sorunlar kaygı endişe gibi çok üst düzey olmayan sorunlar için işe yarar terapi ama eşinizin ki farklı bir boyut yani bence kendinizi kandırmayın terapi ile düzelirmi diye uzun süreli bir tedavi gerektirir durumu ama sonucu da işe yarar mı bilemezsin. Çocuk yokken bence boşanmamanın yolunu arayıp sorunları gözünde küçümseme çünkü gerçekten iki yılda böyle olduysa daha da ileriye gider. Bende bir senelik evliyim her eş arasında kıskanclık olur tartısma olur bunlar her oldugunda zaten boşanmak düşünülmez ama eşinizin durumu sağlıklı değil mantıklı değil. Terapi de mucize değil

merhaba, benim konularımı bilenler bilir. bende zaman içinde manüple edilerek tüm kıyafetlerim hareketlerim otrumam kalkmam gülmem konuşmam eleştririldi, karışıldı, direndiğim için bende şiddet vari tepkilere uğradım. aşırı kıskanç baskın sevgili konumu okuyabilirsin. ben değiştiremedim senelerece uğraştım. hatta ayrılalım dediğimde çok uğraştı peşimden koştu dedim ki şuna şuna izin ver sadece bunu yapmanı istiyorum. yok banamısın demedi. dediğim dedikse düşünceleri değişmiyorsa katıysa ve sabit fikirliyse işin çok zor. o yüzden yol yakınken ayrıl bence. çünkü senelerin heba olur. gittiğin ortamlarda arkadaşların rahat rahat giyinip otururken sen sürekli tetikte olursun. çünkü bir zaman sonra onun deyimine göre düzgün giyinsen ve kapalı giysen bile heryer, herşeyi düşünmeye meyilli paranoyak oluyorsun. benim 6-7 senem öyle geçti ve şimdi toparlanamıyorum. ayrılmasamıydım dediğim çok oldu çünkü kendim gibi rahat özgür yaşamayı unutalı çok olmuş benim yerime kararlar alıp uygulamasını ve bana dayatma yapmasına öyle alışmışım ki. kendim kendim için iyi ve doğru olanı bulup uygulayamıyorum. inşallah sen senin için doğru olanı yaparsın. tek tavsiyem bu süreçte elalem ne deri sakın düşünme. kend mutluluğuna odaklan ben bunu çok yaptım. herkesin lafına çok baktım kim hakkımda ne düşünür vs diye. kafan rahat özgürce yaşa bundan mutlusu yok. oda seni seviyorsa bu mutluluğuna şahit olsun.

bi bitmediniz...

X