Boşanmak İstiyorum

Çevresine iyi görünmek için evlendi. Evli çocuklu bir aile babası imajı istedi. Evet eminim çok çok çirkinleşecek ama hiç önemli değil. Ben onun kalbinin kötülüğüne alıştım. Sadece arabası var 450 000 TL değerinde ama onu da sakınacaktır. İki kardeşiz ablam var o da yanımda sağolsun beni destekliyor. Dayılarımla konuşucam büyüğüm olarak onlar var. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.
Ortak konuta şerh koydurulabiliyor, belki arabaya da oluyordur, boşanmak istediğinizi anlayıp bi akrabasına falan devretmeden önünü almaya bakın. Yapmaz dediğiniz şeyler varsa birkaç tane, emin olun onları da yapacak, hazır olun öyle çıkın karşısına.

Çekirdek ailem benim kırmızı çizgim, anneme babama şu tavrı gösteren herif 50 senelik kocam olsa boşarım. Ben de yaşlı babama baktım, son ana kadar elleri ellerimdeydi; şimdi de annem var, onunla da ben ilgileniyorum. Ha ileride kaynanam sağ, onu da kendi annemden babamdan ayırmayacağım. Evladının evi onun da evi, düşkünlük durumunda elimden geleni de yaparım. Benim yüreğim yaşlılara karşı çok yumuşak, belki babamla geçirdiğim sürecin etkisi vardır.

Maalesef miktar olarak barınma ve yemek ihtiyaçlarını anca karşılar, eşinizle anlaşmaya bakın. Çocuklarından sakınır mı?
Haklısınız. Benim annemin de saglığı hiç iyi değil ve daha kaç sene yaşayabilir böyle bilmiyorum. Evlatlık vazifemi sonuna kadar yerine getirmek istiyorum ve buna eşim bile karışamaz.
Eşim maddi açıdan çocuklarımızı eksik bırakmaz diye düşünüyorum. Benden sakınır ama onlardan sakınmaz.

Hakkınızda hayırlısı olsun inş. Ben nafaka konusunda yorum yapacağım. Aynı durumda 2 çocuğum 2500 nafaka alıyorum. Ama ÜFE oranında zam yazmıştık muhtemelen ocakta 6250 civarı olacak. Zaten kızımın kreşi 3500 bezi 600. Şu konumda yetmiyor verdiği ama sabırla Ocak’ı bekliyorum. Anlaşın nafakada yoksa az çıkıyor. Bir de arabanın yarısını kesinlikle al asla gurur yapma. Arabası deme arabamız de

Hakkınızda hayırlısı olsun inş. Ben nafaka konusunda yorum yapacağım. Aynı durumda 2 çocuğum 2500 nafaka alıyorum. Ama ÜFE oranında zam yazmıştık muhtemelen ocakta 6250 civarı olacak. Zaten kızımın kreşi 3500 bezi 600. Şu konumda yetmiyor verdiği ama sabırla Ocak’ı bekliyorum. Anlaşın nafakada yoksa az çıkıyor. Bir de arabanın yarısını kesinlikle al asla gurur yapma. Arabası deme arabamız de
Evet hatta canı deme canımız de, acıma al yarısını. O heriflerin çocuğunu büyütüyorsunuz, yarın babayım diye çıkarlar meydana.

Ben gidersem bunları kim yapacak?
Emin olun bunları yapacak bir saf bulur,alışmış kudurmuştan beter misali..

Benim merak ettiğim kardeşiniz annenin maaşından talebi yok mu o da baktığı için ayrıca siz çalışmak durumunda kalsanız kardeşiniz bakım aylığını ben istiyorum demeyecek mi?

Her şeyi etraflıca düşünün mesele maddi olunca kardeş kavgası bunlardan çıkıyor..

Emin olun bunları yapacak bir saf bulur,alışmış kudurmuştan beter misali..

Benim merak ettiğim kardeşiniz annenin maaşından talebi yok mu o da baktığı için ayrıca siz çalışmak durumunda kalsanız kardeşiniz bakım aylığını ben istiyorum demeyecek mi?

Her şeyi etraflıca düşünün mesele maddi olunca kardeş kavgası bunlardan çıkıyor..
Boşanma konusunda ablam en büyük destekçim maddi olarak korkma ben hep yanındayım diyor. İlk yıllar erkekler böyledir şöyledir düzelir falan derdi ama o kadar çok şey yaşadım ki ablam da artık boşanmamı mutlu olmamı istiyor. Maddi açıdan ablamın durumu benden kat kat iyidir o yüzden de bunu sorun etmiyor.

Son düzenleme:
Boşanma konusunda ablam en büyük destekçim maddi olarak korkma ben hep yanındayım diyor. İlk yıllar erkekler böyledir şöyledir düzelir falan derdi ama o kadar çok şey yaşadım ki ablam da artık boşanmamı mutlu olmamı istiyor. Maddi açıdan ablamın durumu benden kat kat iyidir o yüzden de bunu sorun etmiyor.
İyi bari, abla yanınızdaysa sorun yok.

10 yılını vermiş 10
Böyle konular açmamak için bazen şu kocayı boşayasım geliyor Daha 3 yıllıkken.
Benim çok zoruma gider ya 10 yılımı heba edeyim ve hiç uğruna olsun

Sırtından eş kişisinin yükünü atarsan rahatlayacaksın. O zamanda her şekilde anneciğinle ve yavrularınla geçinir gidersin. Adama bak zaten yoksun birde ruhsal eziyet çektiriyor pislik. Bari hiç olma şu kadıncağız rahat etsin. Ama yok konfor alanı bozulur. Kimse çekmez senin kocanı o da bunun farkındadır seni boşamaz.

Merhaba arkadaşlar. Ben 10 yıllık evliyim ve iki çocuk annesiyim. Eşimle evliliğimizin başından beri problemlerimiz var. Aslında başından beri normal olmayan bir evliliğimiz var da diyebilirim. Eşim evde vakit geçirmez, benimle ilgilenmez, herşeye küser, herşeye kızar suratı her daim asıktır. Her akşam görümcemlere her haftasonu da köyüne gider. İlk yıllar ben de peşine takılır giderdim ama artık gitmiyorum. Beni sevsin diye sadece onun değil bütün kardeşlerinin etrafında dört dönerdim artık dönmüyorum. Evde kalsa gitmese diye gözlerinin içine bakardım ama artık bakmıyorum. Hatta evde olmadığı zamanlarda kendimi daha huzurlu hissediyorum. Ayrı yatıyor, ayrı yaşıyoruz ama adımız evli. Bekarlığımda rahmetli babam çok eziyetliydi ve ben hep ikinci hayatım yani evliliğim çok güzel olacak diye düşünürdüm. Çok iyi bir eş çok iyi bir anne olmaya çalıştım. Ama ben ne kadar fedakarlık etsem değerim o kadar azaldı. Olmayan bir evliliği oldurmak için 10 yılımı verdim. Ama artık benim için de herşey bitti. Sevmiyor istemiyorum.
Alzheimer hastası annem var ve ablamla dönüşümlü bakıyoruz. Engelli olduğu için odasından da çıkamıyor. Bütün ihtiyaçlarını ben karşılıyorum. Eşim odasına girmediği müddetçe annemi görmüyor bile. Geçen hafta annem odasından seslenmiş seslenmiş duymamışım. Tuvaleti gelmiş kendisi kalkamıyor, o yüzden odasındaki tuvalete oturabilmesi için yardım etmem gerekiyor. Ben duymayınca yaşlı kadın başlamış söylenmeye.Malesef kafası yerinde değil ve bazen beddua bile ediyor. Eşim duydu ve annemi artık istemediğini ima etti. Sadece ablamda kalsın istiyor. Bu hafta da bu yüzden benimle konuşmamaya, terslenmeye ve Yüzüme bakmamaya başladı. Ama artık ben de hiç alttan almıyorum. Hele ki böyle bir konuda asla.
Sonuç olarak arkadaşlar onun bana zaten yoktu ama artık benim de ona tahammülüm kalmadı. Kaç kez ayrılmak istediğimi söyledim ama çocukları bahane edip istemedi. Aslında rahatı bozulsun istemiyor. Camaşırları yıkansın, ütülensin, yemeği hazır önüne gelsin, evi temizlensin. Yedirilmiş, giydirilmiş, ödevleri yaptırılmış çocukları sadece sevsin, başka bir zahmetlerini çekmesin. Ben gidersem bunları kim yapacak?
Şuan köyde. Geldikten sonra onunla konuşup anlaşmalı boşanma yoluna gitmeye çalışıcam.
Aranızda boşanan çocuk nafakası alan varsa 15.000 TL civarı geliri olan bir eş iki çocuk için ne kadar nafaka ödemeli. Bilginiz ya da tahmininiz var mı? Rahmetli babamdan emekli aylığı alıcaz ve ben engelli bakım aylığı için başvurmayı düşünüyorum. Buralarda en ucuz kira 3000 TL ve malum koşullar çok zorlaştı. Herşey ateş pahası. Ama ben azıcık aşım kaygısız başım yaşamak istiyorum.
Beni neler bekliyor siz neler yaşadınız?
Çok karmaşığım hayatım büyük bir hayal kırıklığından ibaret gibi ve ben artık sadece çocuklarımla mutlu olmak istiyorum.
Çocuklarınızın yaşı ve size desteği çok önemli. Kendi aile bireylerinin size desteği yardımı yardımı önemli. Ama benden size yıllarca çocuk yaşta tek yaşamış biri tavsiyesi, Bi tane canınız var ve kıymetini bilin. Zengin biri değilim ama dara düşersiniz bisey olur. Destekte olmak isterim. Elimden geldiğince lütfen kendinizin kıymetini bilin.

Çocuklarınızın yaşı ve size desteği çok önemli. Kendi aile bireylerinin size desteği yardımı yardımı önemli. Ama benden size yıllarca çocuk yaşta tek yaşamış biri tavsiyesi, Bi tane canınız var ve kıymetini bilin. Zengin biri değilim ama dara düşersiniz bisey olur. Destekte olmak isterim. Elimden geldiğince lütfen kendinizin kıymetini bilin.
Allah razı olsun. Ben de öyle düşünüyorum bu hayat bana bir kez daha verilmeyecek. Ama durumlar malesef değişti. Eşime ayrılmak istediğim konusunda ısrar edince eşim de boşanmam diye diretmeye devam etti. Sonuç olarak büyüklerimden yardım istedim. Dayımlar arkadayız dediler. Eşimle konuştular ama eşim hala düzeltebiliriz demeye devam etti. Bu arada 9 yaşıdaki büyük oğlumda boşanmak istediğimi anladı ve ben ona durumu açıkladım. "Baban ve ben ayrı evlerde yaşıycaz ama değişen başka birşey olmayacak. Siz istediğiniz zaman babanıza gidebilir onunla vakit geçirebilirsiniz" dedim. Oğlum tamam dedi ama hemen ardından hastalandı. Baş ağrısı, ateş ve kusma başladı. Doktor ve pedagog görüşmesi sonrası psikolojik olduğunu anladık. Çok hassas ve duygusal bir çocuk. Hayal dünyası çok geniş ve bu ayrılığı kendince nasıl yorumladı bilemiyorum. Eşim bir taraftan, çocuk bir taraftan derken evliligimize yaza kadar bir şans daha verdik. Oğlum da pedagog görüşmelerine devam edecek eğer tekrar ayrılık kararı alırsam pedagog oğlumu bu duruma hazırlayacak. Ve eşimle de anlaştık. Bu kez de olmaz ve boşanmak istersem sorunsuz anlaşmalı boşanacağına söz verdi. Şimdilik eşim değişmeye durumu düzeltmeye çalışıyor farkındayım ama bunun geçici bir çaba olduğunu düşünüyorum. Ben yine zihnim ve kalbimdeki karmaşayla başbaşayım. Allah sonumuzu hayır etsin ne diyim.

X