Boşanmak mı? Ne yapmalıyım..

Arkadasım yazılanların hepsını okudum.Senın askın esının yaptıklarını gormenı engellıyor bence.Aslında engellemıyor da. Cogu seyı yazmıssın. Gelecegını dusun ve ayrıl bence. Zaten daha once muhlet vermıssın ve o sana kufurler yagdırmıs,senın aılendekı cocukları dovmus bu ne ya. Ayrı eve cıktıgınızı dusun.Esın yıne calısmayacak.Eve geldıgınde esını evde degıl annesınde bulacaksın bu ne ana kuzusu gıbı.Bı de cınsellık...Cıcım aylarındasınız ama esın cok sogukmus okudugum kadarı ıle.Esın hep bayanlarla mı buyumus ne yapmıs teyzeler anneler falan...Bence arkadasım son bı kez esınle konus ya boyle olur ya da bıter dıye.Sen mutsuzsun calısıyorsun onlara para getırıyorsun esın pc basında gun gecırıyor,kaynana laf sokuyor,evde gelen gıden eksık degıl.Zor bence bır an once kurtulmaya calıs.

ayrıldığına pişman olacağın bi evliliğin yok arkadaşım....
seni üzmek istemem......

Sende melek sabrı var anladığım kadarıyla. Ama kendini ezdirme lütfen. İnan su an acaba değişir mi, düzelir mi diye seni düşündüren sey alışkanlıklarından baska birşey değil.
Sunu gördüm ki, bir kere bozulan bir ilişki hep kötüye gidiyorrr.Düzelebilmesi için her iki tarafında azimle mücadele etmesi gerekiyor.Tek tarafın mücadelesi, karsı tarafın kendini kaf dağında sanıp, yasattığı sıkıntıları artırmasına yarıyor sadece. Ve olan haklıya oluyor.
Alışkanlıklarından sıyrılmaya calış lütfen, 1 tane kötü şey değilki saydığın, bir sürü faktör var.Kendi kendine mücadele vererek hangi birini düzeltebilirsin ki.
Bence biraz alışkanlıkların ve duygularından UZAKLAŞ, biraz dışardan bak yaşadıklarına. İŞin, mesleğin var yahu, muhtaç değilsin kimseye. Kendine bu kadar haksızlığı nasıl reva görüyorsun, çok sinirlendim vallahi yaşadıklarına.Allah hakkında hayırlısını versin

Son düzenleme:
Hiç kusura bakma canim ama senin esinde zerre kadar is yokmus

Annecigimin elini morartsin da bi goruyum ben, onun anasini babasini toplu sulalesini yakarim yemin olsun

Hangi bulutlarin uzerinde kendisi acaba ? daha birinci sayfada sinir oldum ya, Allah Allah yasi gelmis 31 e akli 10 yasindaki çocuktan fazla degil
Alsin anasini koynuna yatsin aksama kadar
Bosa çekiyorsun bunlari
Seviyorsun belki ama evide ayrisaniz (ki esin asla kabul etmeyecektir) mutlu olamazsiniz gibime geliyor
O zamanda annesi gelip sizde kalmasin ?

Kusura bakma seni uzmek için degil bunlar ama sanirim biraz dusunsen vakit geç olmadan iyi olur...

Hakkinda hayirlisi olsun insallah ne diyim

valla seni etkilemek istemem ama yerinde olsam ne kadar seversem seveyim bu karakterdeki insanlara daha fazla şans veripte kendimi ezdiremem...

bizde boşanmanın eşiğinden dönmüştükte ordan biliyorum maddi manevi tazminat isteyebilirsin...bide eğer sigortan yoksa nafaka talep edebiliyorsun bide tedbir nafakasımı ne vardı mahkeme sonuçlanana kadar veriyolarmış diye duydum...bide eşin sigortalı görünüyorsa seninde sigortan yoksa alabilirsin diye düşünüyorum...

canım ya ınan okudukca delı oldum burda
bence kendı saglıgın ıcın uzatma bu evlılıgı dıcem
etraf onu der bunu der dıye dusunme
kımse senın orda nerler yasadıgını bılmıyor
aynı evı paylastıgın ınsanlar bıle

Yaşadıklarını okurken hayatın gözümün önünde canlandı sayfaları okumadan yazmak istedim eşinin yaptığı hataları,vurdumduymazlığını,seni umursamadığını,böyle evlilik olamayacağını herkes yazmıştır eminim ki sende biliyorsun ve farkındasın dahası eşinin karakteri de oturmamış evli olduğunun bile farkında değil farkındamısın,ona göre sen onun gönüllü kölesisin o ve annesi de efendin,sence sen buna layıkmısın?Bence sen de ne yapılması gerektiğini biliyorsun ama 2 şey seni engelliyor birincisi düzelmesi umudun;ki insanlar değişmezler ancak kendileri isterlerse değişirler ve bu uzun bir süreçtir istemek yetmez sadece,emek vermek gerekir,bu adamda rahata (maaşını ona vermen) ve senin emek vermene ve tavizlerine o kadar alışmışki asla emek vermesi gerektiğini düşünmez,yetiştirilme tarzı da buna izin vermez,verse bütün emekleri annesi tarafından dolduruşa getirilerek boşa gider,annesi sizi oğlunun eşi olarak görmüyor,oğlu biraz değişse eskiye dönmesi için elinden geleni yapacaktır,ve değişmek sabır ister eşiniz bu sabrı sayılı zaman gösterir çünkü karakteri oturmamış sonra sıkılacaktır,ama kendine göre çok şey yaptım senin için der.İkincisi seni tutan şey yani aşkın;bu konuda birşey diyemem,anlıyorum seni ama aşkı yaşamak için illa sevgiliye ihtiyaç yoktur,aşkı tek başına da yaşabilirsin,şimdide tek başına yaşıyorsun zaten,sen onu seviyosun 1 günde bitmez sevgi,sana kötü davransada zamanla körelir duyguların ,sen yine sev onu ama bil ki o senin kadar emek vermeyecek,ve değişmeyecek,düzelmeyecek,boşan demek bekara kolay derler,bende yeni evliyim kendimi yerine koyuyorum,götüremezdim diyorum,eşinin seni kaybetme korkusu yok en önemlisi bu ,dedim ya kölesisin sen onun ve bu onun dayanağı bunu hissetmesini sağlardım mutlaka beni kaybedebileceğini gösterirdim ona,yine de umurunda değilsem inan kurtulduğuma sevinirdim ne kadar seviyor olsamda,daha fazlasına izin vermezdim eminim ayrıyken sevgim daha değerli olurdu,sevgim kirlenmezdi.
Hayal edebiliyormusun hiç sorunlarınız olduğunda,senin de canın sıkkın,üzgün olduğunda alttan alamayıp ona cevap verdiğinde ,sen onun egosuna zarar verdiğinde yada cinsellikle ilgili bir şikayette bulunduğunda (ona göre şikayet hakkın yok) kardeşlerini,kuzenlerini ciddi ciddi döven adam sana neler yapacak,illa fiziksel değil,göreceğin psikolojik şiddeti,ben edemiyorum,çok karamsar bir tablo çizdim sana ama ne yapman gerektiğini bildiğini düşünüyorum sadece cesarete ve desteğe ihtiyacın olduğunu düşündüğüm için yazdım,haddimi aştıysam affola ama bu yani,herkes aynı şeyi söylüyorsa aklın yolu bir değil mi?Çok gençsin daha 23 ne günler var önünde,kimler ,neler,kendine hakettiğin değeri ver lütfen,kimse için değil kendin için,sen bu acıları tek başına çekiyorsun,akrabalarınla değil,onlar sadece ah-vah derler unutma,ailen yanındaysa kimse umrunda olmasın.

cok uzuldum durumuna:KK43:(
yazikya bu kadinlar erkeklerden ne cok cekiyo.
esinin cok eksikleri var senin durman hata kendi kaybeder.sen hic bisey kaybetmezsin hem isinde var
daha yasinda cok genc
yuvani yikmak istemem ama beklemekte seni cok yipratir yazik sana ve gencligine sagligini bozar boyle bi evlilik yurumez.allah yardimcin olsun.

Bana güvendiğini sevdiğini sööylüyor bazen ama hiç inanmıyorum sevdiği neyse de bana hiç güvenmedi biliyorum. Devamlı sen giderken ben dönüyordum yaşın kaç ki falan diyor ama bir sürü insan ondan daha olgun olduğumu söylüyor. 31 sene yaşamış ama her ortamda özellikle ailemin yanında beni kaç defa rezil etti. Konuşması oturması hep umursamaz saygısızca. Annemlere giderdik hiç konuşmazdı kim olursa olsun devamlı pc başında oyun oynardı. 10-11 yaşlarında yiğenlerim var devamlı onları dövüyor hemde ciddi ciddi dövmek yani.bir kereyiğenimin yüzünü kanattı. Bir kere erkek kardeşimin boğazını sıkmaktan kıpkırmızı yaptı. Bir kere kardeşime vurmak için annemin elini morarttı. Annem ve babam yine benim hatrıma bizden ayırmadılart oğlum oğlum diye. Eğer onun ailesine ben onun yaptığının birisini yapaydım çokktannn kovmuştular beni evden.
benneyaptımkiyani arkadaşım sana pes diyorum ya böyle bir adamı hala sevdiğini söylüyorsun yani benim eşim yeğenime kardeşime böyle bir hareket yapıcakta benim babamda benim hatırımı dinlicek haa çok saçma o kim oluyo sen bukadar şeyi yaşıyorsun ve hala boşansammı diyorsun yaa o adam dünyadaki tek erkek değil unutma ne sevgiler biliyorum ben unutulan zaman her şeyin ilacı unutma o adam seni hiç bir şekilde hak etmiyor bence kendini daha fazla ezdirme ne güzel mesleğin var ailen arkanda en önemlisi daha ne istiyorsun anlamadım bu evliliğin kurtarılcak hiç bir yanı kalmamış hem çevrene ne bakıyorsun sen kim ne derse desin o ailden kurtul derim bendelikafadulden

23 yasındasın işin gücün var çok çok güzel..neden bir daha aşık olmayacagını sanıyorsun ki ?
neden milletin seni hor görecegini düşünüyorsun ki?
annen baban ne mutlu ki arkanda eee ne duruyorsun ya evliya mısın sen?adam uyusun tüm gün sabahlara kadar tv izlesin yatagına yatmayıp annesiyle yatsın...ne var hep senle mi yatıcam desin...teyze ve annesinin kucagında bebek gibi oynasın sana yaklaşmasın
ve sen hala aşıgım de aşıgım de olacak şey mi bu ya?
sen bu kafayla daha cok dışlanırsın o aileden...onlara degil sana kızdım ve senin gibilere hep kızıyorum siz kendi kaderinizi kendiniz çiziyorsunuz bence...sen calış güzelim devam et onlar da yesinnn ohhhhh eline saglık ..hala da aşığım de yeter biraz da gurur ve güven lazım..agır oldu ama içimden gecenler kusura bakma acı söyledim ama acı gerçeklerin yüzüne vurulması lazım..

Yeni okudum bir de kardeşlerini dövmüş ya bu adam yakında seni de döver bir deliyi ve ailesini beslemek zorunda mısın ne duruyorsun kaç ordan arkadasım cekilmez çekilmez..

sabrınıza hayran kaldım arkadaşım
eşiniz aklınca size tepki veriyor
ama sabırda bir noktaya kadar
erkek adam biraz olgun olur hem annesini hem eşini idare eder:nazar:
31 yaşında bir adamdan bahsediyoruz
bu yaştan sonra değişmez tatlım iyi düşün hayatına ona göre bir yön vera.s.

ayyy hepsini okuyamadim cildirdim yaa kafamçokkarıştı
pskoljim bozulaakk burda benim sinir oldummmmmm:eek:klava::eek:klava:

ayy yazilan yorumlarda ofof23 un yazdiklarindanda uzun herkez benim gibi sinir olmus belli okuyup bitirmeye imkan yok Allah yardimcin olsun canim :KK43:

eşim geçtiğimiz ekim ayında bana sürpriz doğuım günü partisi yapmıştı düşünün 1 hafta boyunca düşünmüş annemleri tüm arakadaşlarımı kendi ailesini toplamıştı ve doğum günü yapmışlardı bana. Ama o gün bile kaynananın doğum günüydü sanki nikahımda bile gelin oydu sanki. öyle bir havalara giriyordu ki. şimdi de öyle karısı o sanki dibinden ayrılmazlar kocamın ne teyzeler ne ana. Neyse yani bana bunu bile yapmıştı yapmadığı şeyler o zamanda vardı. Yani ben ne zaman kaynana ile konuştum her şey o zaman değişti. Bir de eve çok misafir geliyordu bazen bende dayanamıyordum haftanın 5 günü yatılı kalıyorlardı hafta sonu insanlar dinlenir ben yorulurdum ne kocamla gezebilirdim ne yatabilirdim. Kaynanaya bunu dedim biraz eşim ile yalnız kalayım dedim. Kıyametler koptu o zaman. Ozamandan beridir de her geçen gün kötüleşiyor. Ondan öncesinde eşim çok iyiydi davranış oalrak fakat cinsel problem ilk günden beridir var...e adamda cinsel dürtü olmayınca da ne benimle yalnız kalıyordu ne de fırsat kolluyordu. Anasının teyzelerinin dizinin dibinde resmen evcilik oynuyorduk küçük bebeler gibi. Adam onların yanında canım aşkım tatlımdı odamıza girince sırtını döner yatardı. Ben söylerdim ona ne oluyor böyle diye yok yorgunum yok hastayım yok başım ağrıyor yok banyo yapamam yok hava soğuk gibi cevaplar verirdi. Ama davranış olarak çok iyiydi. Eşim iyi davranınca kaynana da açıkça bişey yapamıyordu ama şimdi eşim kötü davranıyor o da artık gizlemiyor hiç bişiyi. Akşama kadar da eminim dalga geçip kocamı dolduruyordur. çünkü ben daha 2-3 aylık gelinken beni şikayet etmiş. Bir de ilk evlendiğim zamanlar çok ağlıyordum demiş ki bu ne be ağlasın diye mi aldık biz bunu demiş eşim de bakıcam icabına anne demiş zaten ağladığım zaman hemen kızıyordu gidiyordu. Ama ben çalışmadığım için akşama kadar kaynanayla dayanamıyor ağlıyordum....

Yazdiklarini bastan sona okudum ve inan okurken bile icim sisti.Simdi sana ne yazsam en fazla yardimci olurum diye dusünüyorum ama benimde düsüncelerim diger arkadaslarimdan farkli degil.Kísaca biran önce kurtuzl bu adamdan ve kadindan demek isterim ama senin duymak istedigin bu degil diye düsünüyorum.Bende evliligimde cok problemler yasadim,bi cogumuz yasamisizdir ama problemler hallolduktan sonra yasam normala dönmeli.sanirim sen biraz mücadele edip bu olaylar sorunlar hallolsun istiyosun yani bi yanin aglarken acirken bi yaninda o adamin canini istemeden yaktigina inaniyo yada inanmak istiyo.Yas olarak ayni yastayiz sana akil veremem belki ama düsüncelerimi soylemek isterim evde bütün gün anasiyla oturup oyun oynayan,karisinin ve anasinin parasini yiyen,sana küfreden hakaret eden,hatta sinirlarini iyice asip siddetini senin ailene kadar yansitmis bi adam senin icin hergün dogum günü partisi yapsa ne olur?Yada soyle sorayim bü party sana yasadigin kötü seyleri unutturdumu sildimi yada dogum gününe gelen ailen senin gercekten mutlu olduguna inandilarmi.Bence bu adam sana hergun karisi gibi davransa ama dogum gunu partisi yapmasa daha iyi olmazmi.Sen esini evini hatta yatagini bile birakip gitmeye korkabilirsim ama inanki bu bi aliskanlik evliliginin ilk zamanlarini düsün o zamanda babanin evinden koptun suan kaldigin yer sana yabanciydi.Yarin öbur gün bi cocugun oldugunda ayrilsan dahami iyi olucak o zaman hersey daha da zorlasicak.Bence yol yakinken dönkendi kendine bu eziyeti yaptirma buna göz yumma.Cok gencsin isin var para kazaniyosun ailende seninyanindaysa sakin düsünme,inan düsündükce gözünde büyür hersey yapamazsinBelki ilerde seni mutlu edicek gercekten degerini bilicek bi insanlada karsilasirsin.Bunca seyden sonra esine olan duygunun sevgi ask degil sadece ona olan bi aliskanlik bagimlilik olduguna inaniyorum.Umarim hakkinda dogru karari verir ve yol alirsin.Sana deger veren insanlara harca zamanini ve gencligini.SEVGIYLE KAL

sen boşanmakiçin ne bekliyorsun.hem para kazanıp hemde alttan alıyorsun.çoksaçma.kendini biraz ağırdan sat.para getir,alttan al adam senin annene bile gitmesin.kardeşini boğsun,yeğenlerini dövsün.o zaman onun annesinin ne işi var evinde.sen en başında niye kabul ettin kaynananla aynı evde oturmayı.sana boşanalım demiş sen biraz daha beklayeyim diyorsun.senin hiç gururun yok mu.seni istemiyor.sen niye paranlarezil oluyorsun.o evden arkana bile bakmadan ailenin yanına git.tek boşanan sen değilsin.daha 23 yaşındasın.çocuk falan olmadan ailene dön.KOCANDAN HİÇ BİRŞEY OLMAZ.DÜZELMEZDE.

gözlerim bunları görüyor ben bütün bunları yaşıyorum ama kalbim inanmıyor yapmaz diyor ama görüyorum yapıyor içimde öyle bir kavga içindeyindeyim ki anlatamam. o bana bütün bunları yaparken ben eski günlerin geleceğine nasıl inanabiliyorum neden inanıyorum. nasıl hala seviyorum bilmiyorum ama ben evimi çok seviyorum.evime yatağıma herşeye çok alıştım nasıl koapyım bu kadar bağlanmışken. bu yaşıma kadar oradsa değildim bu evde değildim onlarla yaşamıyordum. Biliyorum ama içimde bir yerler burada olmaktan mutlu artık adı aşk mı sevgi mi bilmiyorum. bu hissi anlamıyorum bu kadar eziyet ediyor bana ve ben nasıl eski günlerin geleceğine mutlu olacağıma inanabiliyorum anlamadım. bir anlasam zaten bu ikilemde bitecek...

Bırak gülüm bırak yaaa!!! Sen hala nelerden bahsediyorsun.
Senin herif resmen sapık; hem de sapığın önde gideni. 31 yaşında adam niye anasıyla aynı yatakta yatsın karısı dururken. :1shok:
O ana nasıl bir anadır ki, oğlunu kocası gibi yatağına alıyor. :kızgın:
Freud cü mü bunlar... Nedir yanii...
Sülalece sapık mı bunlar!!!

Anasıyla gezmelere gidiyormuş haber vermeden karısına; 31 yaşında adam anasını koluna takıp, karısına tek laf etmeden nere gider. kötükedihüso
Yaaa normal bi erkeği öldürsen anasıyla tek başına gezmeye gönderemessin; gecenin bilmem kaçına kadar...

Ne "mutlu günü" anam; senin bu evde olabileceğin en mutlu gün; aklını kaybedip millete leylaaa gibi anlamsız anlamsız bakmaya başladığın gün olur.

Daha neden bahsediyorsun sen, daha neyin peşindesin. :mymeka:
Eğer "burda olmaktan mutlu oluyorum" diyorsan hala; geçmiş olsun derim.
Resmen sıyırtmışlar seni de.

Heeey Allaaam yaaa. Şşşşşşttt . Kime diyorum ben :kızgın:
Mazoşist eğilimlerin başlamış resmen...
Acı çeke çeke, acıdan zevk alır hale gelmişsin... :uhm:

Bak; gözünü seviyim aklını başına al. Şöööyle bi silkelen yaaa..
Bundan daha kötü ne yaşayabilirsin.

Derhal bırak o adamı; sakın bir daha da, asla deneme şansı tanıma..
yasakkelime

Belki yine devam ediyodur bi çeşit sumu ne eve döküyolar öle bişeler duydum bi çok çeşiti olabilir tekrar bi hocaya gitseniz anlatsanız olayı en son çare boşanmanız üzülceksiniz ama devam edersenizde bu sevgi size zarar vericek daha çok gençsizin mesleğinizde var ne kadar güzel o size muhtaç olsun bırakın o sizin peşinizden koşsun tabi dediği gibi seviyosa aksi halde sevmiyo demektir sizi sevmeyen biriyle bi ömür nsl geçirirsiniz.

Ne büyüsü Allahhh aşkına yaaaa. Büyüyle müyüyle olcak işler mi bunlar, töööbe yaa.
Bin hocaya da gitse bu kızcağazın kocası değişmez... :mymeka:

Bi de kızcağazı buna inandırıp; işleri yokuşa sürmeyin Allaaasen yaaa. kaydirigubbakcemile
Zaten kız, kendine kocasının durumu için bahane arayıp duruyo, gerçeği görmemek için mutsuzluğuna sebep arıyo kendine...

Öfffffff... Bu konu beni acaaip gerdi. :kızgın:

Yaşadıklarını okurken hayatın gözümün önünde canlandı sayfaları okumadan yazmak istedim eşinin yaptığı hataları,vurdumduymazlığını,seni umursamadığını,böyle evlilik olamayacağını herkes yazmıştır eminim ki sende biliyorsun ve farkındasın dahası eşinin karakteri de oturmamış evli olduğunun bile farkında değil farkındamısın,ona göre sen onun gönüllü kölesisin o ve annesi de efendin,sence sen buna layıkmısın?Bence sen de ne yapılması gerektiğini biliyorsun ama 2 şey seni engelliyor birincisi düzelmesi umudun;ki insanlar değişmezler ancak kendileri isterlerse değişirler ve bu uzun bir süreçtir istemek yetmez sadece,emek vermek gerekir,bu adamda rahata (maaşını ona vermen) ve senin emek vermene ve tavizlerine o kadar alışmışki asla emek vermesi gerektiğini düşünmez,yetiştirilme tarzı da buna izin vermez,verse bütün emekleri annesi tarafından dolduruşa getirilerek boşa gider,annesi sizi oğlunun eşi olarak görmüyor,oğlu biraz değişse eskiye dönmesi için elinden geleni yapacaktır,ve değişmek sabır ister eşiniz bu sabrı sayılı zaman gösterir çünkü karakteri oturmamış sonra sıkılacaktır,ama kendine göre çok şey yaptım senin için der.İkincisi seni tutan şey yani aşkın;bu konuda birşey diyemem,anlıyorum seni ama aşkı yaşamak için illa sevgiliye ihtiyaç yoktur,aşkı tek başına da yaşabilirsin,şimdide tek başına yaşıyorsun zaten,sen onu seviyosun 1 günde bitmez sevgi,sana kötü davransada zamanla körelir duyguların ,sen yine sev onu ama bil ki o senin kadar emek vermeyecek,ve değişmeyecek,düzelmeyecek,boşan demek bekara kolay derler,bende yeni evliyim kendimi yerine koyuyorum,götüremezdim diyorum,eşinin seni kaybetme korkusu yok en önemlisi bu ,dedim ya kölesisin sen onun ve bu onun dayanağı bunu hissetmesini sağlardım mutlaka beni kaybedebileceğini gösterirdim ona,yine de umurunda değilsem inan kurtulduğuma sevinirdim ne kadar seviyor olsamda,daha fazlasına izin vermezdim eminim ayrıyken sevgim daha değerli olurdu,sevgim kirlenmezdi.
Hayal edebiliyormusun hiç sorunlarınız olduğunda,senin de canın sıkkın,üzgün olduğunda alttan alamayıp ona cevap verdiğinde ,sen onun egosuna zarar verdiğinde yada cinsellikle ilgili bir şikayette bulunduğunda (ona göre şikayet hakkın yok) kardeşlerini,kuzenlerini ciddi ciddi döven adam sana neler yapacak,illa fiziksel değil,göreceğin psikolojik şiddeti,ben edemiyorum,çok karamsar bir tablo çizdim sana ama ne yapman gerektiğini bildiğini düşünüyorum sadece cesarete ve desteğe ihtiyacın olduğunu düşündüğüm için yazdım,haddimi aştıysam affola ama bu yani,herkes aynı şeyi söylüyorsa aklın yolu bir değil mi?Çok gençsin daha 23 ne günler var önünde,kimler ,neler,kendine hakettiğin değeri ver lütfen,kimse için değil kendin için,sen bu acıları tek başına çekiyorsun,akrabalarınla değil,onlar sadece ah-vah derler unutma,ailen yanındaysa kimse umrunda olmasın.

dün akşam aynı bu kırmızıya boyadığım yerlerde ki konuşmayı yaptı bana. işte benim için herşeyi yapmış da çok emek vermiş de bundan sonra hiç bir şey vermeyecekmiş de umurunda değilmişim de ben evi terketmeye kalktığım gece onun için bitmişimde. bende dedim terkettirme o zaman terketmeyeceksin dedi ben sana ne yaparsam yapaım terketmeyeceksim evli kalmak istiyorsan beni seviyorsan dedi. bende beni sinirlendirip küçük düşürüp dalga geçip üstüne bir de evden kovarsan iyi bile kalmışım ben dedim sen nasıl bana bunu yapamazsın diyorsan bende beni kovamazsın diyorum dedim. sen en baştan beni önemsememişsin ki değerim yokmuş ki sen beni daha ilk bozgunda terkediyorsun dedim. Bana yaptıklarını düşünmüş haksızlık yaptım mı diye kendine sormuş ve kesinlikle bana ne haksizlık yapmadığına ne de hakkımı yemediğine karar vermiş çok düşünmüş ve de içi rahatmış hiç bir pişmanlığı yokmuş. Ne tesadüf benim de yok hiç bir pişmanlığım dedim . ama benim bir yerde var dedi sana iyi davrandığım zamanlardan pişmanım dedi. Hiç birini haketmiyormuşsun dedi. Düşünebiliyor musunuz ben annesine eşim ile yalnız kalmak istiyorum akrabaların gelip gitmesine bir düzen koyalım diyorum kadının bana etmediği hakaret neyin kalmıyor ve ben bunu haketmiş oluyorum.sonra diyorum ki tamam bu kötü günlerimizi geçelim olumlu ve uyumlu davranalım birbirimize diyorum ben demişmişim ki tamam suç bende değişicem demişmişim ve yalan sölemişim değişmemişim. Allah allaha demek ki bunları hiç alttan almayacakmışım benim de en büyük hatam oradaymış.

X