Boşanmak yada bosanmamak iste bütün mesele bu!!!!

Baska kadinlara cicek gondermek mi yobazliksa yobaz diyin bosanma sebebi
Her şeye "mağaradan mı yazıyorsun" dedikleri için yobazlık derler diye düşünmüşsünüz fakat yobazlık değil bu basbayağı yavşaklık. İş yerinde kadınlar olabilir, konuşabilirler, yemek de yiyebilirler iş arkadaşları olarak ama çiçek göndermek haddi hududu aşar. Orada bi duracak 😏

Ne münasebet çiçek göndermek? Misal evine davet eder, siz de bir buket çiçek alır götürürsünüz o çok ayrı da doğum gününde çiçek göndermek ne demek? Ben hiç iyi kokular almadım bu durumdan. Kadın da iade etmediğine ya da bildiğimiz kadarıyla bir tepki vermediğine göre onda da bir sorun var.

Benim kocam değil gül maydanoz gönderse anasından doğduna pişman ederim

sizde fazla ipleri salmışsınız eşinizse masum değil

Merhaba,
Kim olduğumu anlatmadan dert ortağı olacağım tek yer burası sanırım, yardım edin lütfen hemde en yakın zaman için çünkü benim ruhum sıkışıyor.
Başlıyorum...
Eşimle 10 senedir evliyiz hatta dün 10 senemiz doldu. Kıskanç veya kısıtlayan bir eş değilim iş yerinden bayan arkadaşları olur iş çıkış saatlerinde telefonlasirlar sorun etmem. kendinden yaşça küçük arkadaş grubunda kızlarda olur sorgulamam ki hepsiyle tanismisimdir. Esimi anlatmam gerekirsede öğlen yemek parasi cok harcasa arayip haber veren bir tip yaaa bugun biraz fazlaa harcadim diye arar vicdanini rahatlatir. Gelelim asıl meseleye dediğim gibi kıskanç değilim bu rahatligida vermişim tabi, esimin işyerinden ve işten ayrılan bir Bayan arkadaşı var yaşça birbirlerine yakın, daha öncede dediğim gibi herseyini anlatan adam kadının doğum gününde kadina çiçek gönderiyor ve daha önce böyle birsey oldugunda beni arayıp ben anlamıyorum sen zevklisin sen seç diyen adam. Tabi ben maillerinde farkediyorum ve 3 gün sonra yıl dönümumuz olduğu için içime atıyorum bakalım napacak diye ve bana hiç birsey söylemiyor yıl dönümünden 1 gün önce kızıma ve bana 1 er buket çiçek getiriyor yarın annenlere felan gidersin diye bugün getirdim diyerek, aksam yemeginde planlar yapiyor yarin suraya mi gitsen ailecek kizimla diye ben orda anliyorum hic birsey planlamamis. Tabi ben o sinirle duramıyorum ve soruyorum ona o kadına neden çiçek gönderdin diye oda gülümsemek aaa unutulmuşum sana soylemeyi ona mı takıldın diyor ve kadına gönderdiği çiçek rengarenk çiçeklerden oluyorsan gul buketi, sorguluyorum Tabi bana layık gördüğün bumu diye ben senin karinim ya bana özel bisey olmamamlimiydi diye çünkü kadının özel gününde çiçek gönderip benim yıl donumumde banada çiçek getirmen beni özel yapmiyor diye, ki tuvalette yaptin şeyin rengine kadar arayıp bana anlatan sen bunu nasıl unuttun diye soruyorum Tabi cevap yok üstüne herzaman kullandığı kredi kartını kullanmayıp hiç kullanmadığı yedek kartan alıyor soruyorum cevap yok. Tabi ben aceleci davrandım 1 gün öncesiydi yarın sana çiçek gondermeyecegimi nerden biliyorsun dedi dedimki aptal degilim kapidan girerken yarin annenlerde olursun diye bugunden getirdim bunu diyen adam yarin cicek gondermez,ertesi gün sanki bu konuşmalar olmamış gibi bana çiçek gönderdi. Küçük bir not: kadınsa evli ve 1 çocuğu var, aslında kadını suclamiyirum tamamen bizimkinden suç
İçim almıyor şimdi adamı napim ben bosayim versin nafakami bakim kızıma diyorum. Arkadam duran bir ailem yok. Kimselere derdimi anlatamıyorum napim ben. Yarı buçuk anlattım işte ben haksız miyim
Ben de kiskanc biri degilimdir. Ama esimin baska bir kadina cicek gondermesini normal kabul etmem. Buyuk olay cikarir, burnundan getiririm. Bosanmaya kadar bile gidebilir.

Arkadaşlar teşekkür ederim, cevaplarınız için, yazdıklarınızı tek tek okudum. Ben hiç kadının eşi ne demistir diye düşünmemiştim. Tabi
Farklı bir bakış açısı. Gul diye biraz abartmış olabilirim. Rengarenk çiçeklerin olduğu bir buket. Tabi konu aslında Bu değil. Kafam çok karışık ne diyeceğimi ne yapacağımı bilmiyorum. Şuan konuşmuyoruz ama o da açıklama yapma gibi bir çabaya girmiyor tamamen ikimizde birbirimizden uzak duruyoruz. 8 yaşında bir kızım var ve tek düşündüğüm o şuan. Bu rahatlığı ben verdim derken daha önce kendinden üst mevkide bir Bayan vardı buna iş veren yıl başında ona kase içinde küçük cam ağacının olduğu bir çiçek göndermiştik ben vesile olmuştum hatta hoşluk olur diye. Bu kadında beraber çalışıyorlardı. Sonra işten ayrıldı. Bir iş fırsatı olur diye irtibatı koparmadi. Ama çiçek ne alaka bende bilmiyorum. Ona sorduğumda bir art niyetinin olmadigini öylesine birsey olduğunu söyledi. Ortağı olan bir Bayan var neden ona hiç göndermedin ozaman madem bukadar iyi niyetlisin diyorum koca bir sessizlik. Şuan en çok delirdiğim aynı evin içinde zorundalik olmadıkça konuşmamak. Konuyu ben açmak istemiyorum gelsin biseyler söylesin istiyorum sanırım safca hala ben konduramiyorum. Cunku bugune kadar 100 kadının icine girse 1ine bakmaz derdim ailesindeki herkez oyle düşünür. Bir kadın yanlış anlamasın diye tavrı bile farklı olur her zaman. Hala şoktayım nasıl oldu diye. Ne düşündü ne gecti niyeti neydi Hee bisey olur mu bu saatten sonra hiç sanmıyorum yakalandı çünkü benim salaklığım beklememek oldu.
Siz karı-koca niye devamlı kadınlara çiçek gönderme derdindesiniz? Adam sizden gizli yapıyor sanıyorum ama bizzat siparişi de veren sizsiniz. Hoşluk moşluk demeyin ne münasebet evli barklı kadınlara çiçek gönderiliyor? Siz hiç karşıdaki kadın açısından baktınız mı olaya? Evli veya bekar kadına evli bir erkek çiçek gönderemez. İş-departman değişikliği, hastalık olur veya doğumgünüdür grup olarak çiçek gönderilir. O da iş yerine eve değil.

Yobaz mıyım ben diyen olmuş, yabancı ülkelerde en açık fikirli insanlarla da tanıştım gittim geldim arkadaşlarım var. Orada bile böyle saçmalık duymadım. İnsanlar böyle bir şeyi saygısızlık olarak görür, evleri mahremdir özel alanlarıdır ve kim olursa olsun özel alanlarına sokmazlar. Çiçek hediye gönderme vs buna dahil. İş arkadaşıysa işyerinde kutlanır hediyesi çiçeği verilir, ya da evinde davet parti yapıyorsa o zaman götürür-gönderirsin. Bu şekil bir genişliği rahatlığı ilk kez görüyorum hem de kendi ülkemde. Erkek yapar gizler, karısı yakalar kavga eder veya boşanır; siz bizzat işin içindesiniz yetmiyor ofisboy gibi adamın siparişlerini hallediyorsunuz.

Siz şoktaysanız belki evli olan kadınlar daha çok şoktadır. Ya ne münasebet elin evli barklı adamı evime çiçek gönderiyor diye cinleri tepesine çıkmıştır belki.

Benim de 2 kızım var, şanslıyım eşim dört dörtlük babadır ama olmasaydı yemin ederim boşardım. Evladımın huzuru sağlıklı büyümesi her zaman önde gelir. Sizin koca hem yapıyor hem de yaptığının arkasında durup bir de tripleniyor. Üstelik siz de liseli ergenler gibi kim önce pes edip konuşacak diye bekliyorsunuz. Yazık o 8 yaşındaki çocuğa.

Ayy kusura bakmayın da eşiniz başka kadınlara çiçek böcek yolluyo ve siz bunu normal kabul ediyorsunuz iyimisiniz yaa
Maşallah buradaki kadınlarda çok normalleştirmiş herşeyi bu kadarda genişlik olmaz
Şimdi başlarlar Avrupa Avrupa demeye böyle geniş davranarak medeni olduklarini filan sanıyorlar
Benim eşim başka kadına çiçek yollayamaz bu kadar basit.Çicek yollayacak kadar samimi olmuşlarsa altında mutlaka bı hoşlanti flortleşme vardır isteyen kendini kandırsın ve göz yumsun
medeniyet adı altında kocamın başka kadınlarla flortleşmesine samimi olmasına göz yummam fazla yüz veriyorsunuz eşinize yapmayın lütfen sınır bilmiyorlar bişi bilmiyorlar O kadında evli kocası kim bilir öğrense neler düşünür haklı olarak
Biri benim kocama çiçek böcek hediye yollasa ben neler neler düşünürüm ne alaka yani
Bizim toplumumuzda bazı örf adetlerimiz var sınırımız var ve bunlarla biz güzeliz kim ne derse desin.
Buradaki hiçbir kadın normal karşılamadı, ben belki saksı çiçeğine göre daha uygunsa fiyatı iş değişikliği için mi diye sordum, doğum günüymüş. Ben çok doldurmak istemiyorum konu sahibini ama boşanma nedeni. Şöyle söyleyeyim iki sebebi olabilir, birincisi aralarında bir şey vardır, ikinci sebebi adam yaptığı davranışın sonuçlarını düşünemeyecek kadar saftır.

Buradaki hiçbir kadın normal karşılamadı, ben belki saksı çiçeğine göre daha uygunsa fiyatı iş değişikliği için mi diye sordum, doğum günüymüş. Ben çok doldurmak istemiyorum konu sahibini ama boşanma nedeni. Şöyle söyleyeyim iki sebebi olabilir, birincisi aralarında bir şey vardır, ikinci sebebi adam yaptığı davranışın sonuçlarını düşünemeyecek kadar saftır.
Baktığm zaman buradaki çoğu kadın bi kadın eşinden şüphelense,kıskansa kıskanc yobaz damgası vurup kadının eşine ne yapsa da bişey dememesini bekliyor
Hayır sana göre evli bı erkeğin kadın arkadaşi olabilir ama bana göre olamaz yobazsam yobazim kiskancsam kıskancım mecburmuyum eşimi bayanlarla yemeğe tek yollamaya başbaşa bırakmaya mecburmuyum modernlik adı altında eşimin bir ton kadın arkadaşının olmasına göz yummaya
Mecburmuyum bunlara göz yummaya
Benim dini hassasiyetim varsa neden bana hangi yüzyılda yasiyosun diye zirvaliyaliyorlar mesela
Mezhebim geniş değilse modern diilmiyim
Avrupalı gibi yaşamak zorunda mıyım
Herkes kendine saygı bekliyor ama kimse bizim gibi cıvıklığa seviyesizliğe gelemeyen insanlara saygı göstermiyor hemen yapistiriyolsr yobaz mağaradan çıkmış bilmem ne
Sizde doğru dediniz boşanma sebebi net.Kusura bakmasında evli adam başka kadınlara çiçek yolluyorsa aralarında demekki bı samimiyet mutlakaaa var yoksa hiçbir insan samimi olmadığı flortleşmedigi karşı cinse çiçek gondermeye cesaret edemez.

Konu sahibi sende ister kabul et ister etme.
Kocana maşallah hertürlü yüzü vermişsin ki artık rahat rahat karşında bu yaptığını savunuyor bu yüzü ona sen verdin.
Aldatılıyorsun
O kadınla aralarında birşey var
Ve sende boyle bu rahatlığı ona vermeye devam et kendin bilirsin adam senden çekinmiyor bile.

Başka bir kadına özel olarak gül göndermek nedir. Ben de fena bozulurdum. Tavrınızı devam ettirin bence

X