Boşanmaya götürecek kusurlar nelerdir

Eşiniz doktora yapıyor ama araştırma görevlisi kadrosu kovaladı mı hiç? Bu arada 39 yaşına gelmiş hala doktora da bitmemiş. Ve yüksek yapmak türkiyede iş dünyasına girmekten, hayat mücadelesinden kaçış için zaman kazanma gibi oldu. Yani işe başlamamak için doktoraya başlamış olmasın. Tamam doktora zahmetli bir süreç ama öğrencilik görece olarak sorumsuzluk lüksü olan bir sıfat. Bence bu da başlı başına bir sorumluluktan kaçınma durumu

merhaba, cocuk düsenmenize gercekden sasirdim.
geliriniz düsük ve aile yardimi olmadan kendinizi bile su üstünde tutamazken cocuk düsencesi bence yersiz-
bir atasözü vardir, fare delige sigmamis....

esinizin sizi elestirmesi gercekden hos degil ama kilo sorununuzu cözmek zorundasiniz.
adam demekki begenmiyor- begenmek zorundada degil bence.
benim nisanlimda son zamanlarda kilo aldi ve bende begenmiyorum ve bunu acik acik söylüyorum. ortada hastalik vs. yoksa kilo sorunu bence olmamali.

Hahahah adam 40 yaşına gelmiş hala öğrenciyim diye geziyor :KK70: Siz de master öğrencisi okumuş birisiniz hala elalem ne der'in derdindesiniz. Çok ilginç bir çiftsiniz, söylemeden geçemeyeceğim.

Konudan bağımsız olarak: Acilen kilo vermeniz gerekiyor. Sağlığınız şuan tehlikede. Boyunuza oranla kilonuz müthiş fazla. Eşinizin beğenmesi için değil sağlığınız bunu en kısa sürede yapmalısınız.

Esiniz bu yaşına kadar nasıl hiç çalışmadı? Bir soz vardır ya elden gelen öğün olmaz diye.Başkasının verdiği para ne kadar yeterli olabilir? Kilo almanız da sanırım duygusal açlık sebebiyle yemek yemeye yöneldiniz. Yasiniz küçük Kilo vermek yeni bir başlangıç yapmak elinizde. Sorumsuz erkek değişmiyor. Benim bir akrabam var eşi tembel bütün gün kahvede oturuyor. Kadın merdiven temizliğine gidiyor tarlada çalışıyor. Yaşları da 40li yaşlar. Faturaları ödeyen de hep o kadın. Degismeyeceginı düşünüyorsanız şimdiden ayrılmak mantıklı.

Kime göre neye göre başarı?
Evli olup sürekli aldatılan diken üstünde yaşayan ya da mutsuz olup boşanmayanlar başarılı mı?
Başarı bu demek değildir. Kendini tanımak, tanımaya çalışmak ve seni mutlu eden meşgale bulmak ya da seni sevip değer veren insanlarla olmak.
Ama sen de haklısın başlarının gözünde boşanmış ve mutsuz kadın olmaktansa her gün dipe çekildiğin evliliğine devam et. Belki bir gün masllardaki gibi mutlu olursun...

Eskiden kör kütük aşıktım yaşımda küçüktü mücadele ederdim hırs yapardım evliliği bitirmek başarısızlık gelirdi. Hala da şunca seneden sonra boşanırsam başarısız hissedeceğim..

Ne değişik bir düşünce tarzınız var. Kırk yaşına gelmiş ev geçindirmeyi bilmeyen adamla evli kalmak mı başarı? Böyle bir adamdan bebek ummak mı? Maddi manevi size yetemeyen adam, bebeğe nasıl yetecek?

Sizde sağlıklı düşünemiyorsunuz. Aileler destek olmasa idi boğaz derdine düşseydiniz hiç başarı vs düşünmeden boşardınız kocanızı emin olun. Çünkü kimse aç yatıp kalkmak istemez. Şimdi ekmek elden su gölden yaşıyorsunuz tabi çocuk düşünürsünüz.

Adam ruhsuz ,adam duyarsız ,adam tembel ,39 yaşında hala öğrenci ,adamın sana verdiği hiç bişi yok neyi bekliyorsunuz ? Boşanmak için
İyikide çocuğunuz yok bu psikolojik durumda arada nolacaktı
Acil doktora gidin o boy o kilo hayati tehlike neredeyse 50 kilo fazlanız var mazallah nefes alamazsınız

39 yaşında, öğrenci, çalışmıyor... koskoca adam hiçbir bahanesi olamaz. Baştan aşağı sorumsuzluk sadece amacı vakit kazanmak seni oyalayıp. Böyle bir insan çocuğunaa nasıl bakacak, evini nasıl geçindirecek. Bence ailenin de dediği gibi bırak.

Sevilmiyorsunuz, aşağılanıyorsunuz üstüne kazık kadar adam çalışmıyor siz ona bakıyorsunuz. Eziyet çekmeyi seviyorsanız eziyet çekmeyi seviyorum diyin. Zaten tüm kötü şeyler evliliğin içinde, boşanınca bundan kötüsünü yaşamazsınız. Eşinizin sizden ayrılmak istememesi de çok normal. Hem kendisini seven, arkasını toplayan, hem de hıncını çıkarabileceği biri var. Böylesini daha bulamayacağını kendisi de biliyor, dışardaki kadınların özsaygısı var çünkü.

Reklam İçerikli Mesaj

Son düzenleyen: Moderatör:
X