Bosanmaya nasil karar verilir

Haziran90

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2021
29
5
33
9 yillik evliyim esimle birbirimiz icin cok emek verdik 14 yildir birlikteyiz.son 1 seneye kadar esim beni el ustunde tutardi.sarilmadan uyuyamazdi basit bi sebepten tartissak isyerime gelirdi gonlumu alirdi her sabah operek uyandirirdi ben mutfaktayken gelir sarilirdi...hassas bir insanim.kalbim dilimdedir uzulunce hemen aglarim sabahinda ise gidecegi gecenin 3unde agladimmi diye eliyle kontrol edip benimle konustugunu bilirim...boyle yillarca ilgisi sevgisi olan evden ise isten eve duzgun biriydi benim gozumde.simdi isler cok karisti surekli bi soguma mevzusu var.1 yil once bi kac hareketi soguk geldi kirildim icime kurt orda dustu.9 ay once basta sebepsiz uzaklastim dedi surekli inisler cikislar kararsizliklar ben cozmeye calistikca isler kotulesti sogudum dedi sonra guvenimi zedeledi gidecwktim durdurdu pismanmiydi vijadanmi yapti bilemem 1 ay falan baya bi ugrasti ama ben bedel odetmeye calistim bida korksun diye ama korkmak yerine bikti yafa unutmicagimdan emin oldu.simdi.artik acik.acik.dile getiriyor sogudugunu bazende mutlu olamicagimizi falan zirvaliyor ben yapilanlari unutmazmisim surekli dile getirirmisim ole dio...cooook bocaladim cunku beklemedigim yerden fena vuruldum.sınır cizemedim cozmeye calistim.konusmaya calistim kavgalar ettik bu surecte analtilacak anlatilamayacak bircok sey oldu.bosanmak istedi evden gittim sonra almaya geldi ama sucunu pek bilmeden. bende uzatamadim cnku kayinvalidemlere gitmek zorundaydim saglik sorunu olan vardi sonucta gitmessem birde bu karisiklik cikacakti.eve gelmeye korktugumu soledim kendinden eminmiydi bilmem ama bidaha uzmicem dedi.ama oyle olmadi.bu sozleri bi kac gun tuttu.ben onla eve dondum sevilmedigimi hissediyorum dedigim anda basa sardi.guvenim azaldi kalbim cok kirildi ama vazgecemedim hep duzelir belki diye cunku biterse onunla eskiden oldugu gibi bir iliskim bidaha olabilecegini hic sanmiyorum.son bi kac haftadir iyice sarpa sardi alay eder gibi konusuyor eskiden gozumun icine bakan insan?aldatiliyomuyim bilmiyorm cok kez sordum.ezanda bile yeminler etti kurana el basti yeminine inandim.bunu hala soyluyor ama benim icin hic cabalamiyor. evliliginde benzer durumda bosanan arkadaslar var mi hic pisman oldunuzmu?cok korkuyorum ve mutlu gunlerimizi cok ozledim.duzeltmeye calistikca bozuldu kafam cok karisik bu iliski anca gidersem duzelir ama ya gidisimle hepten bitersek?beni kaybetmekten korkmasinin tek yolu ayrilmakmidir?yoksa ben bosunami ugrasiyorum...duzelmicekse nasil anlarim? kafam soruyla dolu.bu arada yardimci olmak istemeyene saygi duyarim yorum yapmadigi surece.basa gelmeden kimse anlamiyomus emin olun hersey kabak gibi ortada bile olsa goremiyorum....

Bacım, kadı anlatana göre fetva, hakîm dinlendiğine göre karar verir.

Sizin durumunuzda elde kesin kanıt olmadan itham etmemek gerek. Sogumasinin nedenlerini çözmek size düşer.

Boşanma kararı yürekten ve beyinden gelir. Öylesine emin oluyorsun ki sel olsa durmuyor önünde.

Bence profesyonel destek alin. Ortada elde tutulur birsey yok. Esler arasina o kadar cabuk sogukluk girebiliyor ki dikkat edilmese. Kendinizde yaziyorsunuz bazi seyleri uzattiginizi. Bence biraz düzeltme cabasina girmeniz lazim ikiniz de.

Günahını almak istemem ama bana aldatılıyorsunuz gibi geldi.

Birdenbire soğudum ne demek onu da anlamıyorum. 14 senelik birliktelikte durup dururken soğumak diye bir kavram yoktur bence. Flört değilsiniz siz. Bu sebeple soğudum bahanesine inanmiyorum.

Eşinizin size değer vermesi ya da vermemesi doğrudan sizin elinizde olan bir şey değil. Yani şöyle yaparsam tekrar beni sever, kaybetmekten korkar diye bir şey yok.

Sevmek ; sevilen kişinin değil seven kişinin marifetidir. Gönül meselesidir. Gönül meselesine dışardan müdahale edemiyoruz.

Ben sizin yerinizde olsam karşıma çekip oturturdum. Insan evladı gibi derdi neyse söylemesini anlatmasını rica ederim. Tabi ki gözümün icine baka baka aldatiyorum diyemez ama "soğudum sebebi yok" derse o zaman bana yapılacak tek bir şey kalıyor.

Eşyamı toplar evi terk ederim. Ve şuna eminim ki; siz evi terk ettiğiniz an boşanmak için sizden hızlı davranacak.

Çok üzgünüm. Bu adam sizi sevmiyor. Boşanmaniz için kasten yapıyor bile olabilir.

Siz ; ayrılmak için değil de size değer vermesini sağlamak için evi terk etmeyi düşünüyorsunuz ama üzgünüm. Bu yolun sonu size değer vermeye değil mahkeme salonuna çıkıyor.

Son düzenleme:
9 yillik evliyim esimle birbirimiz icin cok emek verdik 14 yildir birlikteyiz.son 1 seneye kadar esim beni el ustunde tutardi.sarilmadan uyuyamazdi basit bi sebepten tartissak isyerime gelirdi gonlumu alirdi her sabah operek uyandirirdi ben mutfaktayken gelir sarilirdi...hassas bir insanim.kalbim dilimdedir uzulunce hemen aglarim sabahinda ise gidecegi gecenin 3unde agladimmi diye eliyle kontrol edip benimle konustugunu bilirim...boyle yillarca ilgisi sevgisi olan evden ise isten eve duzgun biriydi benim gozumde.simdi isler cok karisti surekli bi soguma mevzusu var.1 yil once bi kac hareketi soguk geldi kirildim icime kurt orda dustu.9 ay once basta sebepsiz uzaklastim dedi surekli inisler cikislar kararsizliklar ben cozmeye calistikca isler kotulesti sogudum dedi sonra guvenimi zedeledi gidecwktim durdurdu pismanmiydi vijadanmi yapti bilemem 1 ay falan baya bi ugrasti ama ben bedel odetmeye calistim bida korksun diye ama korkmak yerine bikti yafa unutmicagimdan emin oldu.simdi.artik acik.acik.dile getiriyor sogudugunu bazende mutlu olamicagimizi falan zirvaliyor ben yapilanlari unutmazmisim surekli dile getirirmisim ole dio...cooook bocaladim cunku beklemedigim yerden fena vuruldum.sınır cizemedim cozmeye calistim.konusmaya calistim kavgalar ettik bu surecte analtilacak anlatilamayacak bircok sey oldu.bosanmak istedi evden gittim sonra almaya geldi ama sucunu pek bilmeden. bende uzatamadim cnku kayinvalidemlere gitmek zorundaydim saglik sorunu olan vardi sonucta gitmessem birde bu karisiklik cikacakti.eve gelmeye korktugumu soledim kendinden eminmiydi bilmem ama bidaha uzmicem dedi.ama oyle olmadi.bu sozleri bi kac gun tuttu.ben onla eve dondum sevilmedigimi hissediyorum dedigim anda basa sardi.guvenim azaldi kalbim cok kirildi ama vazgecemedim hep duzelir belki diye cunku biterse onunla eskiden oldugu gibi bir iliskim bidaha olabilecegini hic sanmiyorum.son bi kac haftadir iyice sarpa sardi alay eder gibi konusuyor eskiden gozumun icine bakan insan?aldatiliyomuyim bilmiyorm cok kez sordum.ezanda bile yeminler etti kurana el basti yeminine inandim.bunu hala soyluyor ama benim icin hic cabalamiyor. evliliginde benzer durumda bosanan arkadaslar var mi hic pisman oldunuzmu?cok korkuyorum ve mutlu gunlerimizi cok ozledim.duzeltmeye calistikca bozuldu kafam cok karisik bu iliski anca gidersem duzelir ama ya gidisimle hepten bitersek?beni kaybetmekten korkmasinin tek yolu ayrilmakmidir?yoksa ben bosunami ugrasiyorum...duzelmicekse nasil anlarim? kafam soruyla dolu.bu arada yardimci olmak istemeyene saygi duyarim yorum yapmadigi surece.basa gelmeden kimse anlamiyomus emin olun hersey kabak gibi ortada bile olsa goremiyorum....
Negatıf hıslerınız yazınıza burunmus .İçim karanlık doldu bır anda .Aldattımı sızı

Negatıf hıslerınız yazınıza burunmus .İçim karanlık doldu bır anda .Aldattımı sızı
Bilmiyorum 1 kez bi oyunda yazisma gordum sonra birbirmize girdik alamadim.telfnu devamini okutmadi sildi gidiyodum ama kanitlamaya calisti o kisiyeyazip yazilari bana atti. o kisi bunun yaptigi aciklamanin aynisini yazmis orda.sordum defalarca yemin etti anne babasinin ustune.tanidigim kadariyla yalan yemin etmez hele ailesine ama benim tanidigim adam bana bunlari da yapmazdi..nasil ogrenebilirim ki bunu telefonunu soyleyerek aldim 1-2kez bi dk durunca elimde bu yaptin terbiyesizlik diyip aliyo.cnku bakarken annesi gibi bakalim burda ne varmis falan diyomusum.ama hic demiyoki susup bakacaksan al.en basinda dedi bn istemedim.bn artik nasil ogrenebilirim bilmiyorum

Birdenbire soğudum ne demek onu da anlamıyorum. 14 senelik birliktelikte durup dururken soğumak diye bir kavram yoktur bence. Flört değilsiniz siz. Bu sebeple soğudum bahanesine inanmiyorum.

Eşinizin size değer vermesi ya da vermemesi doğrudan sizin elinizde olan bir şey değil. Yani şöyle yaparsam tekrar beni sever, kaybetmekten korkar diye bir şey yok.

Sevmek ; sevilen kişinin değil seven kişinin marifetidir. Gönül meselesidir. Gönül meselesine dışardan müdahale edemiyoruz.

Ben sizin yerinizde olsam karşıma çekip oturturdum. Insan evladı gibi derdi neyse söylemesini anlatmasını rica ederim. Tabi ki gözümün icine baka baka aldatiyorum diyemez ama "soğudum sebebi yok" derse o zaman bana yapılacak tek bir şey kalıyor.

Eşyamı toplar evi terk ederim. Ve şuna eminim ki; siz evi terk ettiğiniz an boşanmak için sizden hızlı davranacak.

Çok üzgünüm. Bu adam sizi sevmiyor. Boşanmaniz için kasten yapıyor bile olabilir.

Siz ; ayrılmak için değil de size değer vermesini sağlamak için evi terk etmeyi düşünüyorsunuz ama üzgünüm. Bu yolun sonu size değer vermeye değil mahkeme salonuna çıkıyor.
Sizce baska bir sorunu olamazmi gercekten o kadar canim yaniyoki...paikolojisi yada ne bileyim biseyi varsa diye cok bekledim onu bole gormeye dayanamiyorum.1 aya kdr git bosan beni sevmiyosan deyince bosanmak istemiyodu bi sevgi var ama ask yok diyodu.evdwn gidemiiyodu geri donuyodu simdi bosan desem gider evden.diyoki sen bunLri unutmazsin biz bida eskisi gbi olamayiz diyo acaba ne bileyim cok ugrastim.duzeltmek icin gormedin sen diyo.ve ben neye inanacagimi sasirdim baskasi olsa bende aynisini derdim ama basima geldignde gozum kor oldu sanki😥

Sizce baska bir sorunu olamazmi gercekten o kadar canim yaniyoki...paikolojisi yada ne bileyim biseyi varsa diye cok bekledim onu bole gormeye dayanamiyorum.1 aya kdr git bosan beni sevmiyosan deyince bosanmak istemiyodu bi sevgi var ama ask yok diyodu.evdwn gidemiiyodu geri donuyodu simdi bosan desem gider evden.diyoki sen bunLri unutmazsin biz bida eskisi gbi olamayiz diyo acaba ne bileyim cok ugrastim.duzeltmek icin gormedin sen diyo.ve ben neye inanacagimi sasirdim baskasi olsa bende aynisini derdim ama basima geldignde gozum kor oldu sanki
Bence profesyonel destek alin. Ortada elde tutulur birsey yok. Esler arasina o kadar cabuk sogukluk girebiliyor ki dikkat edilmese. Kendinizde yaziyorsunuz bazi seyleri uzattiginizi. Bence biraz düzeltme cabasina girmeniz lazim ikiniz de.
Bunu cok soyledim terapi alalim.sen al dedim hep bi sekilde erteledi yada istemiyorum dedi

Ne yazikki yaptigi onca seye hatta evden gitmesine ragmen belki de gitmeliyim ama vazgecemiyorum bi turlu
Bacım, kadı anlatana göre fetva, hakîm dinlendiğine göre karar verir.

Sizin durumunuzda elde kesin kanıt olmadan itham etmemek gerek. Sogumasinin nedenlerini çözmek size düşer.

Boşanma kararı yürekten ve beyinden gelir. Öylesine emin oluyorsun ki sel olsa durmuyor

Ne yazikki yaptigi onca seye hatta evden gitmesine ragmen belki
Muhtemelen aldatılıyorsunuz.
13 sene romeo, 14.de birden soğudum.
E arkadaş magma mısın sen onca süre yan tutuş, zamanında sebebin yokmuş da yeni olmuş derler adama!
Bundan cok korkuyorum ama nasil bunu bulurum gozumle gormeden inanamiyorum ben ona o kdr guvenmistimki

Çok üzüldüm 😔 her şey o kadar guzelken nasıl bu duruma gelmiş.
insanın aklına başka biri var gibi geliyor malesef.gecen sene eşimle yeğeni yüzünden çok zor zamanlar geçirdik(yeğeni 4 yıl bende kaldı ve artık asla istemediği söyledim.hatta olay çıkardım) ve bu konu yüzünden eşim bana x giderse bende giderim, hatta artık soğudum gibi cümleler kurmuştu.
Tavrim ne oldu biliyor musunuz. Hayat senin nasıl ve kimle yaşamak istiyorsan öyle yaşa, yolunda bahtında açık olsun dedim.
Şuan x kişisi gitmese eşyalarımı toplayip arkama bakmadan giderim dedim. Yapardım da.
Eşim x kişisini evden gönderdi.ve ettiği beylik lafları yuttu.bazen kararlı olmak gerek kendi hayatımızla ilgili olan her şeyi bir başkasının insiyatifine bırakmamak gerek. Size onurlu ve dik durmani öneriyorum.sogudu mu sevmiyor mu bırakın paşa gönlü bilir.
Evet zor çok zor hemde ama insanız işte her şey gelir başa. Allah yardımcın olsun 🤲

Sizce baska bir sorunu olamazmi gercekten o kadar canim yaniyoki...paikolojisi yada ne bileyim biseyi varsa diye cok bekledim onu bole gormeye dayanamiyorum.1 aya kdr git bosan beni sevmiyosan deyince bosanmak istemiyodu bi sevgi var ama ask yok diyodu.evdwn gidemiiyodu geri donuyodu simdi bosan desem gider evden.diyoki sen bunLri unutmazsin biz bida eskisi gbi olamayiz diyo acaba ne bileyim cok ugrastim.duzeltmek icin gormedin sen diyo.ve ben neye inanacagimi sasirdim baskasi olsa bende aynisini derdim ama basima geldignde gozum kor oldu sanki

Bunu cok soyledim terapi alalim.sen al dedim hep bi sekilde erteledi yada istemiyorum dedi

Ona neden "sen al" dedin. Burdan bakinca ikinizin de gitmeniz gerektigini düsünüyorum

Başka bir sorunu olsa mutlaka bilirdiniz. Siz eşisiniz; işiyle, ailesiyle, maddiyatla ilgili bir problemi olsa mutlaka bir fikriniz olurdu. Sizle paylaşamayacağı tek bir sorunu olabilir o da başkasına aşık olması. Bunu size anlatamaz, içine kapanır, sizden uzaklaşır, hiçbir çözüm önerisi fayda etmez. Sizle terapiye gitmek istememesinin sebebi de bu. Adam başkasına aşık olmuşsa terapistin onun için yapacağı hiçbir şey yok. Siz evliliğiniz düzelsin diye çırpınırken ondan hiçbir hamle gelmiyor neden olabilir bu hiç düşünüyor musunuz? Yok Siz yaşananları unutmazmışsınız falan filan. Geleceğe dair sizle planları olan adam “bunların hepsini sana unutturacağım.” diye vaadlerde bulunur. Terapist istemiyor, gelecek planları yapmıyor, ayrılmak için bahaneler sıralıyor çünkü evliliği devam ettirme düşüncesi yok. Aklı sıra “anlaşamadık ayrıldık” havası yaratmaya çalışıyor. Diğer türlü aileler akrabalar aldattığını duyacak, kendine göre itibarı zedelenecek. Siz biraz ısrar edin, “avukat tutacağım, telefon arama dökümlerini çıkaracağım. Eğer varsa karşı tarafın kocasına ailesine bu aldatmayı duyuracağım.” diye işi çirkinleştirin bakın nasıl gerçek yüzünü gösteriyor.

Lütfen kendinizi daha fazla yıpratmayın, kendinizi kullandırmayın, bekleme salonu olmayın. Bu adam ama güzellikle ama çirkinleşerek sizden ayrılacak; süreci kısaltırsanız siz daha az yıpranırsınız.

böyle değişimin iki sebebi olabilir:
1: sizi tek taraflı dinliyoruz belki adamın sizden soğuması için geçerli bir sebebi var.
2: aldatılıyorsunuz

Sizi 9 yıl boyunca el üstünde tutan adam şimdi soğuduğunumu söylüyor yalana bakın.
1 yıl önce ne oldu neden birden soğuk davranmaya başladı ne yaptınız ?
Telefonunu vermiyorsa kesin bir sıkıntı vardır siz o yalan yeminler kanmayın.
Açıkçası şuanda giderseniz kaybederseniz, eğer aldatıyorsa konu soğukluk diye kalır yaptığı yanına kalır yeni sıcak sevgilisiyle hayatlarını yaşarlar.
Sizde de zaten kesin boşanma fikri yok anlıyorum bir kalın olayları sineye çekmiş gibi bakın bakalım bu işin altında neler var ?

X