Bosanmaya nasil karar verilir

Benim de abim bir kızı seviyordu 3 yıldır sevgiliydiler sonra kız atandı farklı şehre tandı 6 Ay sonra ayrıldılar abimle bir konuda tartışmışlar ayrıldılar kız ayrıldıktan 3 ay sonra atandığı kurumdan biriyle nişanlandı şimdi abim de aldatıldığını düşünüyor sizce öyle midir ? Sizinde 3 ay sonra evlendi dediniz de bu durumdaki kişiler önceden ayarlamışmıdır herseyi
Bence kesin aldatılmıştır. Başkasını garantiye alınca sizi gözden çıkarıyorlar. Hemen 3 ay içerisinde birini bulması tesadüf mü? Hemde iş yerinden. Duyguları ayrıldıktan sonra mı kabardı bu iş yerindeki beye. Benimde ex eşim distribitörlüğünü aldığı firmada beraber çalıştığı mühendis kadınla evlendi. En kolay buldukları yer. Cafede tanışcak değildi. Onla daha zengin, müşterek bir hayat kurdu.
Peki evliliğinizde bişiler eksik miydi oncesinde sence? Yanlış anlama bu aldatmaya sebep değil ama merak ettim yani her sey iyiyken de aldatıyorlar mı gerçekten? Ya da her sey iyi bitek nize gore mi oyle geliyor
Bizim evliliğimizin ilk 5 senesinden sonra bir şeyler hep eksikti. Erken yaşta evlendiğimiz için karakterlerimiz ve beklentilerim değişti. Sonrasında ex eşimde bir bıkkınlık oldu. En sonunda da kendinden 10 yaş küçük, isvicreli bir kadın için beni sattı.

9 yillik evliyim esimle birbirimiz icin cok emek verdik 14 yildir birlikteyiz.son 1 seneye kadar esim beni el ustunde tutardi.sarilmadan uyuyamazdi basit bi sebepten tartissak isyerime gelirdi gonlumu alirdi her sabah operek uyandirirdi ben mutfaktayken gelir sarilirdi...hassas bir insanim.kalbim dilimdedir uzulunce hemen aglarim sabahinda ise gidecegi gecenin 3unde agladimmi diye eliyle kontrol edip benimle konustugunu bilirim...boyle yillarca ilgisi sevgisi olan evden ise isten eve duzgun biriydi benim gozumde.simdi isler cok karisti surekli bi soguma mevzusu var.1 yil once bi kac hareketi soguk geldi kirildim icime kurt orda dustu.9 ay once basta sebepsiz uzaklastim dedi surekli inisler cikislar kararsizliklar ben cozmeye calistikca isler kotulesti sogudum dedi sonra guvenimi zedeledi gidecwktim durdurdu pismanmiydi vijadanmi yapti bilemem 1 ay falan baya bi ugrasti ama ben bedel odetmeye calistim bida korksun diye ama korkmak yerine bikti yafa unutmicagimdan emin oldu.simdi.artik acik.acik.dile getiriyor sogudugunu bazende mutlu olamicagimizi falan zirvaliyor ben yapilanlari unutmazmisim surekli dile getirirmisim ole dio...cooook bocaladim cunku beklemedigim yerden fena vuruldum.sınır cizemedim cozmeye calistim.konusmaya calistim kavgalar ettik bu surecte analtilacak anlatilamayacak bircok sey oldu.bosanmak istedi evden gittim sonra almaya geldi ama sucunu pek bilmeden. bende uzatamadim cnku kayinvalidemlere gitmek zorundaydim saglik sorunu olan vardi sonucta gitmessem birde bu karisiklik cikacakti.eve gelmeye korktugumu soledim kendinden eminmiydi bilmem ama bidaha uzmicem dedi.ama oyle olmadi.bu sozleri bi kac gun tuttu.ben onla eve dondum sevilmedigimi hissediyorum dedigim anda basa sardi.guvenim azaldi kalbim cok kirildi ama vazgecemedim hep duzelir belki diye cunku biterse onunla eskiden oldugu gibi bir iliskim bidaha olabilecegini hic sanmiyorum.son bi kac haftadir iyice sarpa sardi alay eder gibi konusuyor eskiden gozumun icine bakan insan?aldatiliyomuyim bilmiyorm cok kez sordum.ezanda bile yeminler etti kurana el basti yeminine inandim.bunu hala soyluyor ama benim icin hic cabalamiyor. evliliginde benzer durumda bosanan arkadaslar var mi hic pisman oldunuzmu?cok korkuyorum ve mutlu gunlerimizi cok ozledim.duzeltmeye calistikca bozuldu kafam cok karisik bu iliski anca gidersem duzelir ama ya gidisimle hepten bitersek?beni kaybetmekten korkmasinin tek yolu ayrilmakmidir?yoksa ben bosunami ugrasiyorum...duzelmicekse nasil anlarim? kafam soruyla dolu.bu arada yardimci olmak istemeyene saygi duyarim yorum yapmadigi surece.basa gelmeden kimse anlamiyomus emin olun hersey kabak gibi ortada bile olsa goremiyorum....
Destek almalisiniz.Kendi basiniza cozemiyosunuz. Aile danismanina gidin. Hic denemedim demekten daha iyi. Yoksa bosu bosuna biter evlilik cunku arada sizin sevilmek ve deger gormek icin yaptiginiz kaprisler buyuk ihtimallede karsidakinin yorulmasi sonucu olanlar bunlar. Kapris demeyi yanlis anlamayin sevilmek isteyince eskisi gibi deger gormek istedikce insan ne yapicagini bilemiyorcunki surekli tartismak da insani yipratiyor

Bilmiyorum 1 kez bi oyunda yazisma gordum sonra birbirmize girdik alamadim.telfnu devamini okutmadi sildi gidiyodum ama kanitlamaya calisti o kisiyeyazip yazilari bana atti. o kisi bunun yaptigi aciklamanin aynisini yazmis orda.sordum defalarca yemin etti anne babasinin ustune.tanidigim kadariyla yalan yemin etmez hele ailesine ama benim tanidigim adam bana bunlari da yapmazdi..nasil ogrenebilirim ki bunu telefonunu soyleyerek aldim 1-2kez bi dk durunca elimde bu yaptin terbiyesizlik diyip aliyo.cnku bakarken annesi gibi bakalim burda ne varmis falan diyomusum.ama hic demiyoki susup bakacaksan al.en basinda dedi bn istemedim.bn artik nasil ogrenebilirim bilmiyorum
Ne tür bir oyun oynuyor? Ben de oyun oynuyorum ama muhatap olmuyorum oyundakilerle fazla muhabbet varsa sıkıntı. Misal bir arkadaş birlik içinde birinden bahsetti adam evliymiş çocuğu da varmış.. Kız başka yerde adam başka yerde kalkmış adamın yanına gitmiş görüşmeye devam etmişler kız ailesini öğrenince bırakmış bunu sonra da başka kişilere yanaşmaya çalışmış adam falan.. Oyunda bu tür dedikoduları yaparlarken bile gördüm.. Yazışma ile sorun yaşadıysanız ordan bile olabilir. Bana da aldatıyor gibi geldi😟

9 yillik evliyim esimle birbirimiz icin cok emek verdik 14 yildir birlikteyiz.son 1 seneye kadar esim beni el ustunde tutardi.sarilmadan uyuyamazdi basit bi sebepten tartissak isyerime gelirdi gonlumu alirdi her sabah operek uyandirirdi ben mutfaktayken gelir sarilirdi...hassas bir insanim.kalbim dilimdedir uzulunce hemen aglarim sabahinda ise gidecegi gecenin 3unde agladimmi diye eliyle kontrol edip benimle konustugunu bilirim...boyle yillarca ilgisi sevgisi olan evden ise .1 yil once bi kac hareketi soguk geldi kirildim icime kurt orda dustu.9 ay once basta sebepsiz uzaklastim dedi surekli inisler cikislar kararsizliklar ben cozmeye calistikca isler kotulesti sogudum dedi sonra guvenimi zedeledi gidecwktim durdurdu pismanmiydi vijadanmi yapti bilemem 1 ay falan baya bi ugrasti ama ben bedel odetmeye calistim bida korksun diye ama korkmak yerine bikti yafa unutmicagimdan emin oldu.simdi.artik acik.acik.dile getiriyor sogudugunu bazende mutlu olamicagimizi falan zirvaliyor ben yapilanlari unutmazmisim surekli dile getirirmisim ole dio...cooook bocaladim cunku beklemedigim yerden fena vuruldum.sınır cizemedim cozmeye calistim.konusmaya calistim kavgalar ettik bu surecte analtilacak anlatilamayacak bircok sey oldu.bosanmak istedi evden gittim sonra almaya geldi ama sucunu pek bilmeden. bende uzatamadim cnku kayinvalidemlere gitmek zorundaydim saglik sorunu olan vardi sonucta gitmessem birde bu karisiklik cikacakti.eve gelmeye korktugumu soledim kendinden eminmiydi bilmem ama bidaha uzmicem dedi.ama oyle olmadi.bu sozleri bi kac gun tuttu.ben onla eve dondum sevilmedigimi hissediyorum dedigim anda basa sardi.guvenim azaldi kalbim cok kirildi ama vazgecemedim hep duzelir belki diye cunku biterse onunla eskiden oldugu gibi bir iliskim bidaha olabilecegini hic sanmiyorum.son bi kac haftadir iyice sarpa sardi alay eder gibi konusuyor eskiden gozumun icine bakan insan?aldatiliyomuyim bilmiyorm cok kez sordum.ezanda bile yeminler etti kurana el basti yeminine inandim.bunu hala soyluyor ama benim icin hic cabalamiyor. evliliginde benzer durumda bosanan arkadaslar var mi hic pisman oldunuzmu?cok korkuyorum ve mutlu gunlerimizi cok ozledim.duzeltmeye calistikca bozuldu kafam cok karisik bu iliski anca gidersem duzelir ama ya gidisimle hepten bitersek?beni kaybetmekten korkmasinin tek yolu ayrilmakmidir?yoksa ben bosunami ugrasiyorum...duzelmicekse nasil anlarim? kafam soruyla dolu.bu arada yardimci olmak istemeyene saygi duyarim yorum yapmadigi surece.basa gelmeden kimse anlamiyomus emin olun hersey kabak gibi ortada bile olsa goremiyorum....
Bana aldatma gelmedi, ben sürekli sizi el üstünde tutmuş bunun yorgunluğu üstüne birde sizin bu yaptıklarınıza karşı sürekli ısrar etmeniz güvenmemeniz yormuş. Empati yapıyorum gece 3 te kalkıp konuşacak kadar sevdiğim birinin sorun yaşadığımda benimle neyim var diye yanımda olmak yerine bütün sorunu/suçu bana atıp aldatıyor musun yemin et demesi benim zoruma giderdi. Üzgünüm ama soğuması bundan bana kalırsa neden suçlu aramak zorundasınız ki? Karşınızdaki de insan soğuyabilir, çok sevebilir, gitmek isteyebilir. Hemen aklınıza neden aldatma geliyor? Belkide soğumadaki sebep bu tür davranışlarınız dır. Tabi bilemiyorum gerçeği bana öyle geldi kendimi eşinizin yerine koydum.

Bence kesin aldatılmıştır. Başkasını garantiye alınca sizi gözden çıkarıyorlar. Hemen 3 ay içerisinde birini bulması tesadüf mü? Hemde iş yerinden. Duyguları ayrıldıktan sonra mı kabardı bu iş yerindeki beye. Benimde ex eşim distribitörlüğünü aldığı firmada beraber çalıştığı mühendis kadınla evlendi. En kolay buldukları yer. Cafede tanışcak değildi. Onla daha zengin, müşterek bir hayat kurdu.

Bizim evliliğimizin ilk 5 senesinden sonra bir şeyler hep eksikti. Erken yaşta evlendiğimiz için karakterlerimiz ve beklentilerim değişti. Sonrasında ex eşimde bir bıkkınlık oldu. En sonunda da kendinden 10 yaş küçük, isvicreli bir kadın için beni sattı.

Evliler mi şu an

Sizin kinci olmanız şöyle olmaniz böyle olmanız hepsi bahane aklında başka biri somut aldatma var mıdır bilmiyorum ama başkasına aşık olduğu kesin.Biz önce birbirimizden soğuduk sonra ikimizin de aklına başkaları düştü böyle de olabilir her şey yolundadır birden elinde olmayan sebeple gönlü kaymıştır valla her şey olabilir bacım en iyisi senin hiçbir şey demeden dedektif gibi iz surmen

Bana aldatma gelmedi, ben sürekli sizi el üstünde tutmuş bunun yorgunluğu üstüne birde sizin bu yaptıklarınıza karşı sürekli ısrar etmeniz güvenmemeniz yormuş. Empati yapıyorum gece 3 te kalkıp konuşacak kadar sevdiğim birinin sorun yaşadığımda benimle neyim var diye yanımda olmak yerine bütün sorunu/suçu bana atıp aldatıyor musun yemin et demesi benim zoruma giderdi. Üzgünüm ama soğuması bundan bana kalırsa neden suçlu aramak zorundasınız ki? Karşınızdaki de insan soğuyabilir, çok sevebilir, gitmek isteyebilir. Hemen aklınıza neden aldatma geliyor? Belkide soğumadaki sebep bu tür davranışlarınız dır. Tabi bilemiyorum gerçeği bana öyle geldi kendimi eşinizin yerine koydum.
Ama ben direk olaya oyle bakmadim ki.ilk destek olmaya calistim bunalimdayim dedi onla oturup agladim bi kac gune toplar sandim israrla dr obersim istemedi.sonucta bana acilmak iyi gelmeliydi sorun suki bunalimina bir sebep sordum.sebep gostermedi yada gosterdigi sebepler atlattigini cokda uzulmedigini zaten bildigim seylerdi.bugune kdr sebep her ne ise sonu iliskimize zarar vercekse mecbur anlatirdi bu kez hep sustu.oyle olunca bana da cok uzak davrandigi icin aklina birimi girdi dedim hayir dedi ama sogukluga devam etti fazlalasti hatta ben ustune dustukce.belki ben cok ustune dustum ama o da beni cok yalniz ve belirsiz birakti😪

Bilmiyorum tek bildigim bigun bana bunalimdayim dedi ve yavas yavas hersey degisti.basta ilgisini cekmek icin neler yaptim basbasa yemekler falan...yalan yok oda ke dinin farkindaydi uzgundu duzelmek istedi eskisi gibi olalim istedi sorun ne ise ama cok kolay da pes etti cunku bnu isterken niyeti beni kaybetmemek degil dustugu durumdan kurtulmakti sanirim ben bakislarnda hep kirtulmak istedikce battigini gordum😪
Ben sizin çok nazlı çok alıngan ve bedel ödetme adına cılkını çıkarttığınızı düşünüyorum fazla Naz aşık usandırır diye bi laf var , bedel ödetmek okey ama siz herşeyi çok sündürmüş gibi hissettim ben yazınızdan ve adam da bıkmı

Iz surerek elime bisey gecermi bilmiyorum.o bunu saklamak isterse saklayacaktir cok uyaniktir.napicam bn nasil bulicam

Peki evliliğinizde bişiler eksik miydi oncesinde sence? Yanlış anlama bu aldatmaya sebep değil ama merak ettim yani her sey iyiyken de aldatıyorlar mı gerçekten? Ya da her sey iyi bitek nize gore mi oyle geliyor
Acikcasi hersey bitek bana iiyse o rol yapti demekki.her sabah ise beni arar uyandirirdi prensesim gunaydin diye.smdi de uyandiriyo bu arada bu sabah aradi ama sifir duygu

Bilmiyorum tek bildigim bigun bana bunalimdayim dedi ve yavas yavas hersey degisti.basta ilgisini cekmek icin neler yaptim basbasa yemekler falan...yalan yok oda ke dinin farkindaydi uzgundu duzelmek istedi eskisi gibi olalim istedi sorun ne ise ama cok kolay da pes etti cunku bnu isterken niyeti beni kaybetmemek degil dustugu durumdan kurtulmakti sanirim ben bakislarnda hep kirtulmak istedikce battigini gordum😪
E o zaman psikolojik açıdan kötüyse yardımcı olun terapiye gidin çift olarak

Destek almalisiniz.Kendi basiniza cozemiyosunuz. Aile danismanina gidin. Hic denemedim demekten daha iyi. Yoksa bosu bosuna biter evlilik cunku arada sizin sevilmek ve deger gormek icin yaptiginiz kaprisler buyuk ihtimallede karsidakinin yorulmasi sonucu olanlar bunlar. Kapris demeyi yanlis anlamayin sevilmek isteyince eskisi gibi deger gormek istedikce insan ne yapicagini bilemiyorcunki surekli tartismak da insani yipratiyor
Ah bnu o kdr cok dedim.ama acik acik istemiyomus vede bnun faydasi olmazmis ole soyluyo.dun cok agladim ve dediki bizim icin son bisey yapicam dr gidicem dedi ama 2 kez sorsam yine vazgecer aylardir bnu yapiyo

Ama ben direk olaya oyle bakmadim ki.ilk destek olmaya calistim bunalimdayim dedi onla oturup agladim bi kac gune toplar sandim israrla dr obersim istemedi.sonucta bana acilmak iyi gelmeliydi sorun suki bunalimina bir sebep sordum.sebep gostermedi yada gosterdigi sebepler atlattigini cokda uzulmedigini zaten bildigim seylerdi.bugune kdr sebep her ne ise sonu iliskimize zarar vercekse mecbur anlatirdi bu kez hep sustu.oyle olunca bana da cok uzak davrandigi icin aklina birimi girdi dedim hayir dedi ama sogukluga devam etti fazlalasti hatta ben ustune dustukce.belki ben cok ustune dustum ama o da beni cok yalniz ve belirsiz birakti😪
Yani şu cevaptan bile ben yanlış hareket ettiğiniz düşüncemi haklı buluyorum. Bunalıma giren birini Dr çok kolay götüremezsiniz herşey anlamsız gelir soğur bu gayet normal. Benim aklıma aldatmak gelmedi sürekli ev iş iş ev giden biri corona dönemi üstüne bu duyguyu yaşaması çok doğal, aklınıza neden aldatma geldi? Çok sıradan bir yaşamdan insanlar sıyrılmak isteyebilir oyunda ark bulup konuşadabilir. Hayat bu insan olmak farklı bizlerde daha kötü daha iyi hissedebiliriz bunu veya daha farklısın yaşayabiliriz. Ben bunalıma girdim desem eşimin yanımda olmasını isterim ama bunu zekice bir yolla yapmasını isterim. Mesela gezmek gibi mesela ortam değişikliği gibi tatil gibi sürekli dinlerim duygusunu düşüncesini belki ben gidip Bi Dr anlatırım bunları sonra akıl danışırım. Böyle sebeplerden boşanmak mantıklı değil ben bir daha düşünmenizi tavsiye ederim. Hele ki size bu kadar yıl iyi davranmış iyi hissettirmiş bir eşiniz varsa zor günde hemen bırakmayı düşünmek bana iyi düşünce gibi gelmiyor. Ha belkide aldatıyordur onu o zaman düşünürsünüz. Şimdi elinizde olanlarla hareket edin.

Evliler mi şu an
Evet evliler. 2014 martta bosandık biz. Onlarda işte 7 senelik evli oluyor. Çocukları yok. Ya yapmıyorlar ya olmuyor bilmiyorum. Çok mutluymuş ex eşim ortak tanıdıklarımız öyle diyor. Kendi dengini bulduğu için mutludur muhtemelen. Sürekli bana aptalsın derdi.

Evet evliler. 2014 martta bosandık biz. Onlarda işte 7 senelik evli oluyor. Çocukları yok. Ya yapmıyorlar ya olmuyor bilmiyorum. Çok mutluymuş ex eşim ortak tanıdıklarımız öyle diyor. Kendi dengini bulduğu için mutludur muhtemelen. Sürekli bana aptalsın derdi.
Evlenirken, sevgiliyken ne diyordu? Madem öyle düşünmüş niye sizinle evlenmiş. Tam davar

Umarim siz mutlusunuzdur

Ah bnu o kdr cok dedim.ama acik acik istemiyomus vede bnun faydasi olmazmis ole soyluyo.dun cok agladim ve dediki bizim icin son bisey yapicam dr gidicem dedi ama 2 kez sorsam yine vazgecer aylardir bnu yapiyo
Su an tek kurtulus o. Sizi analiz edip destekleyebilecek aile danismani cunku.Evlilik icinde bana deseydi ben kabul ederdim. Ama kabul etmeyincede etmiyolar iste

Evlenirken, sevgiliyken ne diyordu? Madem öyle düşünmüş niye sizinle evlenmiş. Tam davar

Umarim siz mutlusunuzdur
İlk 3 sene güzeldi ama hata yaptık erken yaşta evlenmekle. Birkaç sene flört etseydik ayrılırdık. Evliliğim süresince psikolojik şiddet hep gördüm.
Neden evlenmiş? O yaşta ben cazip gelmiştim. İlk kız arkadaşıyım. Ama ilerleyen senelerde ben ve Türkiye'de yaşamak ona yetmemeye başladı. En sonunda yerini ayarlayınca terk etti.
Ben mutluyum evet. Boşandıktan sonra ilk sene çok zorlandım. Kendimi kağıt mendil gibi kullanılıp, bir kenara atılmış hissediyordum. 35 yaşında bir başıma kalmıştım. Ailem bana acıyarak bakıyordu. Bir senenin sonunda ex eşimin yeniden evlendiğini duyunca hayatımın iplerini ele almaya karar verdim. O kendine yeni bir sayfa açtıysa bende geçmişte debelenip durmamalıyım dedim. İşime dört elle sarıldım. Sosyallestim. Yeni insanlar tanıdım. Boşandıktan 5 sene sonra bende evlendim. Tüp bebek tedavisi gördüm. Şimdi 5 aylık hamileyim. Bu eşim Allah razı olsun bana iyi davranıyor. İlgileniyor.
Allah herkesin kalbine göre versin. Muhakkak yaşadığımız herşeyin bir sebebi vardır. Belki de yanlış yaptığım evlilik sayesinde şu an daha akıllı davranıyorum. Kimbilir 🤷🏻‍♀️

Ben de öyle diyorum kendini garantiye almış kız sonra gitmiş evlenmiş abim aldatıldığını hiç demedi biz annemle öyle düşündük Sonra dedim seni aldatmış abim zaten aldatılsa ruhu duymaz bir kere olsun sevgilisinin teline bakan adam değil şüpheci değil hep der aldatan adam aldatır zaten kontrole ne gerek var tamam doğru ama bakmış olsa görür dü

X