Boy problemi?

Seni çok iyi anlıyorum. 177 boyum. İzmir merkezde otururken boyumdan memnundum. Manken gibisin derlerdi. İzmirin uzak küçük bir ilçesine taşındım burda çok uzunsun, boyun kaç sorularından bıktım usandım ve boy kompleksini 30 yaşımdan sonra yaşamaya başladım. Kocam 190 ama ben çocuklarımda benim gibi uzun olup onlarıda üzmesinler diye dua ederken buluyorum kendimi.

Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle kimse şımarıklık ilgi çekmek amaçlı yazdığımı düşünmesin lütfen.
Açıkçası boyumdan ciddi şekilde rahatsızım ve bu konuda çok takıntılıyım.Boyumu tam ölçmeye de cesaretim yok bildiğimden de fazla çıkar moralim hepten bozulur diye korkuyorum.175 civarı boyum var bildiğim ve aşırı uzunum,herkesin yanında kazık gibi kalmaktan çok sıkıldım artık.Sürekli eğri büğrü duruyorum biraz daha olsun kısa gözükmek için milletin yanında.
Kampüsün içindeyken çok takmıyordum benim boylarımda kızlar benden kat kat uzun erkekler vardı ancak normal hayatta herkesin yanında dev gibi kalıyorum😔Bir de herkes çok uzunsun falan deyince hepten moralim bozuluyor.Ayağa kalkmak bile istemiyorum millet kalkınca ne kadar uzun diyecek diye.
Boy kısaltmak için bir şey var mı diye araştırdım ameliyatı varmış olmak da istiyorum açıkçası ama 1 sene tekerlekli sandalyeyi sakat kalma riskini vs. göze almam lazım.Lütfen çok takıyorum tavsiye cerin siz çok uzun kız gorunce arkasından dalga geçiyor musunuz😔
Boyunuz posunuz gayet de güzel Maşallah. .

Galiba ergenliği daha üzerinizden atmamışsınız.. Normal bu düşünceler. Zamanla düzelir.

Özgüvenli bir şekilde salının okulda, etrafta..

Kimseyi de takmayın..

Kilo probleminiz yoksa, kendinize bakıyorsunuz, sağlıklıysanız gerisi boş..

Ne güzel keşke bende uzun olsaydım 1.57 boyum var 🫤 bari 160 olsaydım 57 nedir

Biz de aynıyız ama ben topuklu sevmiyorum çok. Giyinmeyi de beceremiyorum zaten. Bacak boyum uzun, topuklu giyinince yeni doğmuş zürafa yavrusuna dönüyorum 😂😂

Ben de ne zaman çizme giysem hakan akkayanın kısa boylu bir yarışmacıya "seni o çizmeye ekmişler gibi duruyorsun" demesi geliyor aklıma asddf
Sonra kendimi bütün gün çiçek gibi hissediyorum çünkü göbek adım pollyanna 😌

Bu boyda kadınlar var sizin de olmanız normal. Ama 175 için normal bi boy ıhh şeklinde konusmak saçma. Ülke ortalaması kadınlar için neredeyse 160 olan bi ülke için konuşuyor. Ha bu sorun mu bence degil kilosuna da dikkat ettiği sürece bence harika bi boy.

15cm fark bir karış bile etmiyor benim karışım 18cm 😄 Hadi cevredeki herkes 160 olsun bir karış bile olmayan fark için mi dev hissedecek, ameliyatlar filan arayacak? 😃

Sapasağlam ve sağlıklı bir insansınız. Sırf boyum uzun diye ameliyat olunur mu hiç? Ben göbeğime peircing yaptırmaktan tırsıyorum siz sırf boyum uzun diye böyle büyük bir ameliyat olup bir de 1 yıl tekerlekli sandalye ve sakat kalma riskini göze almayı düşünebiliyorsunuz, sebebi de el alem size uzun diyecekmiş diye. Umarım konu faketir de eğer değilse el alem kurban olsun sizin boyunuza posunuza. Kıskanıyorlardır ondan öyle diyorlardır. Delirme ameliyat falan olmayın sakın.

Sapasağlam ve sağlıklı bir insansınız. Sırf boyum uzun diye ameliyat olunur mu hiç? Ben göbeğime peircing yaptırmaktan tırsıyorum siz sırf boyum uzun diye böyle büyük bir ameliyat olup bir de 1 yıl tekerlekli sandalye ve sakat kalma riskini göze almayı düşünebiliyorsunuz, sebebi de el alem size uzun diyecekmiş diye. Umarım konu faketir de eğer değilse el alem kurban olsun sizin boyunuza posunuza. Kıskanıyorlardır ondan öyle diyorlardır. Delirme ameliyat falan olmayın sakın.

Evet ya gerçekten korkunç. İnsanlara muhtaç olmayı sırf göz zevki uğruna istiyorlar 2 mt voleybolcu kızlara gıpte ile bakıyorlar yahu filenin sultanlarına. Hangi ezik çöp kandırıyorsa bu kızcağızı çevresini acil değiştirmeli...

Boyum 180. Yaşadığınız bütün sorunları anlıyorum ben de yaşıyorum ama sırf bunun için ameliyat düşünmek aklımın ucundan bile geçmedi. Abartmayın derim

Seni çok iyi anlıyorum. 177 boyum. İzmir merkezde otururken boyumdan memnundum. Manken gibisin derlerdi. İzmirin uzak küçük bir ilçesine taşındım burda çok uzunsun, boyun kaç sorularından bıktım usandım ve boy kompleksini 30 yaşımdan sonra yaşamaya başladım. Kocam 190 ama ben çocuklarımda benim gibi uzun olup onlarıda üzmesinler diye dua ederken buluyorum kendimi.
Ben de hep uzunlar bununla gurur duyuyorlar diye düşünüyordum.Ne güzel bir şey...

1.75 efsanedir candır 😎

Çok da abartılı bir boy değil. Markete gidince en üst rafa uzanamamak, perde takamamak gibi sıkıntılar yok😅
İnsanlar kısa diye kendinizi niye rahatsız hissedeceksiniz ki. Çok asil bir boy 1.75
Valla en kötüsü market. Hem gerizekali gibi zipliyosun ama yetisemiyosun, üstüne bi de alt raflari devirmiyim diye cok da rahat ziplayamiyosun, o yuzden de pinpon topu gibi sekip duruyosun bdjdhdh

Son düzenleme:
1.75 ortalamaya göre uzun olabilir,ama psikoloji bozacak dev gibi hissedecek bir boy değil.1.90 olup böyle düşünseniz anlayacağım.
Kilo fazlaniz var mı ? Bence vücudunuzu şekillendirmeye bakın,şahane olur.

Senden uzunları da var, ayrica Tr ortalamasına göre biraz uzun ama 175 abartılacak boy değil. Birde bu kadına bak mesela karşıma çıktı da aklıma sen geldin. Bayaaaanın demesi beni benden aldı bu arada 😃😃😃😭🤦

Arkadaşlar merhaba,
Açıkçası boyumdan ciddi şekilde rahatsızım ve bu konuda çok takıntılıyım.Boyumu tam ölçmeye de cesaretim yok bildiğimden de fazla çıkar moralim hepten bozulur diye korkuyorum.175 civarı boyum var bildiğim ve aşırı uzunum,herkesin yanında kazık gibi kalmaktan çok sıkıldım artık.Sürekli eğri büğrü duruyorum biraz daha olsun kısa gözükmek için milletin yanında.
Kampüsün içindeyken çok takmıyordum benim boylarımda kızlar benden kat kat uzun erkekler vardı ancak normal hayatta herkesin yanında dev gibi kalıyorum😔Bir de herkes çok uzunsun falan deyince hepten moralim bozuluyor.Ayağa kalkmak bile istemiyorum millet kalkınca ne kadar uzun diyecek diye.
Boy kısaltmak için bir şey var mı diye araştırdım ameliyatı varmış olmak da istiyorum açıkçası ama 1 sene tekerlekli sandalyeyi sakat kalma riskini vs. göze almam lazım.Lütfen çok takıyorum tavsiye cerin siz çok uzun kız gorunce arkasından dalga geçiyor musunuz😔
Boyum 175 keşke 180 olsaymış diyorum. Annemden ablamdan ve diğer kız kuzenlerimden uzunum ama bunu dert etmedim. Ayrıca ben sürekli manken gibisin dedikleri için bununla gurur duyuyorum. Eşim 185 ve o da bu durumdan memnun.
Kısa olmak isteyen uzun kadın ilk kez görüyorum. Yaşınız kaç acaba?

Boya yapacak bir şey yok ama kilo değiştirilebilir. Kiloluysan iri duruyorsundur o zaman haklisin ama zayıfsan manken gibisindir. Boşuna kafaya takıyorsun.

Türkiye kadın boy ortalamasından uzunsun ondan kendini uzun hissediyorsun. Yoksa 175 çok ideal bir boy çok da uzun değil

Arkadaşlar merhaba,
Abartma istersen? Benim arkadasimin boyu 183(kiz) 🤣 ben(161) yaninda cüce gibi kaliyorum dkdkd o takilmiyo halinden cok memnun o hala süt icer canim arkadasim🥛🤣 bizim türkiyede ortalama erkeklerin boyu 176 kadinlarin ise 161 yani karsilarina cikanlarin ortamalalarin kisilerindir cokta takilma yani 😅

Genetiğinize minnet duyup Allah’a şükür etmelik durumdan üzünç duymak için bazı iq problemleri yaşıyor olmak lazım. Keşke 1.75 olsaydım mükemmel bir boy.

X