Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Böyle dert olurmu diyiceksiniz ama çok mutsuzum 😢

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Okadar çok işlem gördüki bir kaç ay boyatmak istemiyorum biraz uzayınca boyatayım diyorum ama çok morelim bozuk Allahım geçsin şu günler :KK43:
başka yerlere de aynı konudan açtınız.saçınız çok kötü değil dendi inanmadınız.sizin saçtan çok daha ciddi problemleriniz var bence

başka yerlere de aynı konudan açtınız.saçınız çok kötü değil dendi inanmadınız.sizin saçtan çok daha ciddi problemleriniz var bence
Olabilir yani bilmiyorum ailevi babamla alakalı sorunlar var yapayalnızım tek özgüvenim vardı şimdi oda gitti bilmiyorum çok mutsuzum

Şu crvabı okurken bile gözlerim doldu
arkadaşım allah başka dert vermesin.gerçekten saçlarınızda hiç bir sorun yok.geçen ay 8 yıllık komşum arkadaşım kanserden gencecik vefat etti.pandemi başında covidden çocukluk arkadaşım 36 yaşında 2 çocuğunu ardında bırakarak vefat etti.siz cansız değersiz saç için hayatınızın sonuna gelmiş gibi üzülüyorsunuz.gerçekten değmezzz kendinize gelin mutlu olmaya çalışın

Saçımı kuzenime kestirdim sürekli ördüğüm için örebilicek kadar kestim. Bu yeterlimi neolur yeteeli deyin suratım ay gibi okadar kısa helede sarı ywkışmıyor. Hiç krem kullanmadım parabensiz şampuanla yıkadım sirkeyle duruladım. Yeterlimi sizce :KK43:
saç renginiz kötü degil hatta ben beğendim yakışıp yakısmadıgına bi şey diyemiyorum tabii

saç renginiz kötü degil hatta ben beğendim yakışıp yakısmadıgına bi şey diyemiyorum tabii
Gerçektenmi? Yqnlış anlamayın normalde çok özen gösterdim bir anlık gafletle saçımı çok yıpratınxa bide yuprqnmadan dolayı dökülünce harwp oldum. Günlük hayatıma devam edemiyorum okadar taktım keş kalıcam diye korkuyorum yada uzamaz diye :KK43:

Gerçektenmi? Yqnlış anlamayın normalde çok özen gösterdim bir anlık gafletle saçımı çok yıpratınxa bide yuprqnmadan dolayı dökülünce harwp oldum. Günlük hayatıma devam edemiyorum okadar taktım keş kalıcam diye korkuyorum yada uzamaz diye :KK43:
netten saf keratin ısmarlayın 2 şişe.intense idi galiba benim aldığım marka.temiz saça sürün en az 12 saat yıkanmadan bekletin.kokusu ilk başlarda koyun yünü gibi ama idare edin.zaten koyundan elde ediliyormuş sormuştum.benim saçlarımı bayağı toparlamıştı.hem de diğer keratin bakımları gibi kansorejen değil.bir de morfose milk köpük alın.banyodan sonra nemliyken uygulayın.saçlarınızı bir süre fönlemeyin hatta makineyle kurutmayın.kendi halinde kurutun.ama kururken elinizle karıştırmayın tülerik olur o zaman.bir de içten desteklemeniz lazım.ben perfectil vitamin kullanmıştım.ayrıca günde 1 avuç ta kabak çekirdeği yiyin.renk için de iyi bir kuaförde tonlama yaptırabilirsiniz.cila gibi bir şey yapıp saçın rengini değiştirebiliyorlar kolayca.ben ayrıca evde mor şampuan da kullanıyorum haftada 2 kere.fazlası saçı kurutur.saçın tonla çözümü var.kafaya takılacak bir şey değil

netten saf keratin ısmarlayın 2 şişe.intense idi galiba benim aldığım marka.temiz saça sürün en az 12 saat yıkanmadan bekletin.kokusu ilk başlarda koyun yünü gibi ama idare edin.zaten koyundan elde ediliyormuş sormuştum.benim saçlarımı bayağı toparlamıştı.hem de diğer keratin bakımları gibi kansorejen değil.bir de morfose milk köpük alın.banyodan sonra nemliyken uygulayın.saçlarınızı bir süre fönlemeyin hatta makineyle kurutmayın.kendi halinde kurutun.ama kururken elinizle karıştırmayın tülerik olur o zaman.bir de içten desteklemeniz lazım.ben perfectil vitamin kullanmıştım.ayrıca günde 1 avuç ta kabak çekirdeği yiyin.renk için de iyi bir kuaförde tonlama yaptırabilirsiniz.cila gibi bir şey yapıp saçın rengini değiştirebiliyorlar kolayca.ben ayrıca evde mor şampuan da kullanıyorum haftada 2 kere.fazlası saçı kurutur.saçın tonla çözümü var.kafaya takılacak bir şey değil
Şimdi değil zaten yaza doğru kopma noktasına gelirmi

Teşekkür ederim 🙏 peki sizce yanmışmı yıpranmışmı yani 3-4 ay sonra akan kısımları biraz koyulaştırsam yanarmı?
Ne demek. Yemin etsem basım ağrımaz burdan bakarak bile söyleyebilirim saç yanmamış ama her işlemde saç yıpranır bundan kaçış yok. Ben de eski haliyle kıyaslayınca üzülüyordum sonra elimdekiyle mutlu olmaya calıstım. Bakımlar yaptım. Cildim için kollajen kullanmaya başladım bi baktım saçlarım kendine gelmeye başladı. Saçınızı çok sık yıkamayın haftada max 3 kere yıkayın. Duş öncesi ne kadar çok bekletirseniz o kadar iyi hindistan cevizi yağ sürün saçın nemini geri kazanması lazım

Şimdi değil zaten yaza doğru kopma noktasına gelirmi
hayır yansa şimdiden her tarayışta kopardı.kuru kuru tarayın kopmalar oluyorsa yanmış demektir.bakımlarla kötü hale değil daha iyi hale gelir saç.ama tekrar tekrar boyatırsanız elinizde kalır bu sefer.boya değil cila yaptıracaksınız kuaföre.

Ne demek. Yemin etsem basım ağrımaz burdan bakarak bile söyleyebilirim saç yanmamış ama her işlemde saç yıpranır bundan kaçış yok. Ben de eski haliyle kıyaslayınca üzülüyordum sonra elimdekiyle mutlu olmaya calıstım. Bakımlar yaptım. Cildim için kollajen kullanmaya başladım bi baktım saçlarım kendine gelmeye başladı. Saçınızı çok sık yıkamayın haftada max 3 kere yıkayın. Duş öncesi ne kadar çok bekletirseniz o kadar iyi hindistan cevizi yağ sürün saçın nemini geri kazanması lazım
Haftada bir hindistan cevizi yağı zeytinyağı ilik yapıyorum panplus biotin ve kalsiyum çinko takviyesi alıyorum temiz içerikli şampuan ve asla ışıl işlem yok. Nekadar sürede toparlar sizce? Birde nekadar sürede farkettiniz toparlamayı?

Haftada bir hindistan cevizi yağı zeytinyağı ilik yapıyorum panplus biotin ve kalsiyum çinko takviyesi alıyorum temiz içerikli şampuan ve asla ışıl işlem yok. Nekadar sürede toparlar sizce? Birde nekadar sürede farkettiniz toparlamayı?
Süper rahatlayın o halde gereken her şeyi yapıyormuşsunuz zaten 😊 2 aydan sonra. Belki sizin daha çabuk toparlar 🌸

herkesin derdi kendine göre en büyüğüdür hak veriyorum ama ağlamak ağlamak getirir derler. hayattaki en ve tek değerli varlığınızın saçınız olmadığını düşünüyorum.
üstelik milyonlarca kadın kanser nedeniyle saçını hatta yetmez memesini kaybederken belki de beterin beteri vardırı düşünmek size iyi gelir.
Gerçekten yanmış olsa anlayacağım. O kadar kötü durumda değil saçları. Benim annemin saçları lastiğe dönmüştü bir ara. İnanılmaz esneyip kopuyordu. Tek kırığım yok, duştan sonra taradığımda iki avuç saç dökülüyor bende. Bu kadar tepki vermiyorum. Anlattıklarına baktıkça konu sahibinin gereksiz abarttığını düşünüyorum.

hayır yansa şimdiden her tarayışta kopardı.kuru kuru tarayın kopmalar oluyorsa yanmış demektir.bakımlarla kötü hale değil daha iyi hale gelir saç.ama tekrar tekrar boyatırsanız elinizde kalır bu sefer.boya değil cila yaptıracaksınız kuaföre.
Oluk oluk avucuma gelmiyor eskiden nasılsa şuanda öyle hatta önceden hergün düzleştirirdim halıda kıllar gözükürdü aynı ama şuan gözüme batıyor her elimi attığımda 1-2 tel geliyor bilmiyorum normalmi yada evham yaptım 😥

Saclarınız cok kötü değil bence. İyi bir kuaföre giderseniz toparlarsınız. Biotin takviyeside alın. Ama gerçekten iyi bi kuaföre gidin. Bakım falan yaptırın.
Bu keratin iyimi acaba brezilya fönü değilde böyle bi ısı uyguluyolar tedirgin oldum yumuşacık oldu ama belki 2 ay sonra yine yaptırırım

X