Boyun ağrıları, Fıtık, Kireçlenme...Bilgileri...Paylaşalım

son 1,5 aydır çektiğim ağrılar ve doktor kontrolu sonucu boynumda fıtık,kireçlenme,düzleşme ve kanallarda daralma tespit edildi....sol kolumda güç kaybı,şiddetli ağrı yüzünden normal hayatım sekteye uğradı.ilaçlarımı düzenli alarak nispeten ilerleme kaydettim.bu hastalıkla yaşamak zormuş,başıma gelince öğrendim...:KK43:

Ooooo,çok geçmiş olsun ! Yazdıklarının çoğu bende de var. Fıtık başlangıcı,omurlarda düzleşme, kireçlenme ve tendon oluşması...
Gerçekten çok zor bir rahatsızlık. İlaç kullanmanın dışında başka birşey yapmıyor musun peki?
Ben birçok ilaç kullandım fakat hiç bir ilerleme kaydedemedim.Aksine daha da geriledim. Doktorum egzersiz hareketleri verdi fakat onları bile yapabilecek güçte değilim.
ALLAH acil şifalar versin sana da canım,çok zor gerçekten...

Bende 5 yıl önce boynum tutuldu diye dr a gitmiştim,ama boyun düzleşmesi,fıtık başlangıcı çıkmıştı ilaç vermişti ve iyi gelmişti
şimdi 3-4 gündür sol kolumda karıncalanma ya da halsizlik diye tabir edebileceğim bişeyler var
öyle aşırı bir uyuşma değil,zaten randevu aldım cuma günü dr a gideceğim
umarım kötü bişey çıkmaz kızlar yaa,dua edin nolurr...

Emg çekilebilirmişim,çok acı veriyor mu o iğneler?

bende de bıyun fıtığı ve bel fıtığı var. en iyi gelen şey yüzme... haftada en az iki gün yüzmek gerçekten ağrılara çok iyi geliyor...

son 4 senedir kolumda güç kaybı vardı.ama bir cuma günü sol kolum tamamen uyuşup yanma olmaya başlayınca,kalp krizi geçiriyorum sandım.hemen doktora gittim,küçük yer burası anlayamadı doktor.hemen şehre gittim hastaneye acil mr çekildi.mr sonucuna göre kalp elektrosu isteyecekmiş doktor.ve tahmin ettiği gibi boyunda bir sürü fıtık ve düzleşme varmış.son raddeye gelmişim yani.bir insan bu kadar mı sallamaz sağlığını işte o benim.

neyse kortizonlu iğne verdi.tuz yok şeker yok.sıkı rejim.1 aydır yapıyorum valla ağzımın tadı kalmadı.ama kolumdaki uyuşma yokolmak üzere.1 sene idare edermiş beni bu iğneler.sonra fizik tedavi gerekirmiş.

bir de en önemlisini söylemeyi unuttum.medikalden ortopedik yastık aldım.ilk 2 gün zor geldi.sonraki günlerde gece olsada yatsam boynum dinlense diye baktım hep.şu anda yastık sayesinde baya bir iyiyim.işim gereği hep masa başı çalışıyorum.dikkat etmek lazım.

arakadaşalr benimde babamda boyun fıtığı var. doktor ozon tedavisi ve fizik tedavi önermiş.

boyun fıtığından ozonla kurtulan var mı arkadaşlar? gerçekten işe yarar mı?

yoksa ilerde felç riski var demiş :KK43::KK43:

arkadaşlar bende 3 yıldan beri boyun şikayetleri var.dr gittim mr çektirdim hatta sinir testi bile yapırdım sonuç boyun düzleşmesi ve fıtık başlangıcı.dr stresten uzak durmam gerektiğnii elişi vs yapma bilg başında dik otur dedi.fizik tedavi gördüm 15 gün.ama fayda etmedi.şimdi boynum ve sol kolum feci ağrıyor.elim uyuşuyor.katlanamayıp bazen ağlıyorum.bunun tedavisi egzersiz başka çaresi yok.fizyoterapist arkadaşım var o bile bu hastalıktan muzdarip.yapcak bişe yok allah şifa versin hepimize

aynen beni anlatıyorsun cnm aynıııııı bulamadım 2,5 yıldır çareeeeeeeeeeee geberiyorumm:KK5::KK5:

boyun düzleşmesi tedavi edilmezse fıtığa dönüşüyormuş,yani bende şu an olan şey bu..ağrıdan ölüyorum,depresyona girdim,hergün ağrıyla uyanıp gün boyu ağrı çekiyorum,ameliyat ta etmiyorlar henüz o safhada değilmişim,fizik tedavi de işe yaramadı,kas gevşeticiler ise kendini kandırmaktan başka bişey değil..ya nasıl bir hastalık bu..süründürüyor

3 yıldır sırtım taş gibi oluyor ağrıda, ağırlaşıyorum ve sol kolum gücünü yitirdi, hiçbir dr dan sonuç almaadım

ben boyun fıtığla eşim sayesinde tanıştımm.. nasıl bir illett eşim ağrısını sızısını çekti bende zorluğunu..
eşime doktor sen nasıl felç kalmadın dedi?:KK53:
omur ilikde 6 fıtığı vardı..
ve eşim ciddi ciddi vücudunda uyuşmalar yaşıyordu yatamıyordu bile..
gece bana felç geldi diye defalarca acile gitmişliğim var..
nasıl ileri düzeye gelmişse boyun ağrısı ayaklarını vuruyordu ayaklarım uyuşuyo diyordu..
derin araştırmalar sonucu doktorumuzla tanıştık..
ameliyat olmassan felç kalırsın dedi..
ve 5 saat süren bi ameliyatı kabul etti etmek zorundaydı..
ve eşime vidalama yöntemi uygulandı..
herkesin vücudunda fazla kemik ve fazla damar mevcutmuşş eşimin kasık bölgesinden kemik alınıp boyun omurilik kısmına(fıtık temizlenen bölge) bu kemikden vidalama uygulandı..
yani hem boynu hem kasığı 2 bölgede cerrahi müdahale gördü..
2 ay boyun korsesiyle boyunlukla gezdi onla yattı yedi içti hatta banyo yaptı..
ilk 2 ay ben yedirdim çünki eğilmemesi sağa sola dönmemesi gerikiyodu..
çok zor günler yaşadık hastalık evresinde ayrı ameliyat sonrası ayrı..

ama şükürler olsun bir sürü olumsuzluklar(ameliyat sonrası iyileşememe, tekrar nüksetme gibi) duymamıza karşın 3. senesi bitti eşimin herşey iyi..
kendinede dikkat ediyor tabiki ağır kaldırmıyor.. iyi araştırın ama.. doktor dalında uzman bir cerrah olsun..

ben boyun fıtığla eşim sayesinde tanıştımm.. nasıl bir illett eşim ağrısını sızısını çekti bende zorluğunu..
eşime doktor sen nasıl felç kalmadın dedi?:KK53:
omur ilikde 6 fıtığı vardı..
ve eşim ciddi ciddi vücudunda uyuşmalar yaşıyordu yatamıyordu bile..
gece bana felç geldi diye defalarca acile gitmişliğim var..
nasıl ileri düzeye gelmişse boyun ağrısı ayaklarını vuruyordu ayaklarım uyuşuyo diyordu..
derin araştırmalar sonucu doktorumuzla tanıştık..
ameliyat olmassan felç kalırsın dedi..
ve 5 saat süren bi ameliyatı kabul etti etmek zorundaydı..
ve eşime vidalama yöntemi uygulandı..
herkesin vücudunda fazla kemik ve fazla damar mevcutmuşş eşimin kasık bölgesinden kemik alınıp boyun omurilik kısmına(fıtık temizlenen bölge) bu kemikden vidalama uygulandı..
yani hem boynu hem kasığı 2 bölgede cerrahi müdahale gördü..
2 ay boyun korsesiyle boyunlukla gezdi onla yattı yedi içti hatta banyo yaptı..
ilk 2 ay ben yedirdim çünki eğilmemesi sağa sola dönmemesi gerikiyodu..
çok zor günler yaşadık hastalık evresinde ayrı ameliyat sonrası ayrı..

ama şükürler olsun bir sürü olumsuzluklar(ameliyat sonrası iyileşememe, tekrar nüksetme gibi) duymamıza karşın 3. senesi bitti eşimin herşey iyi..
kendinede dikkat ediyor tabiki ağır kaldırmıyor.. iyi araştırın ama.. doktor dalında uzman bir cerrah olsun..

benimde boynumda biri omuriliğe bası yapmak üzere 4 tane fıtık var.3,5 yıldır hayaımı felç etti.bebeklerim doğduktan sonra iyice ilerledi.film çekiliyor aynı duruyor ama kolumda yanma var.ağrı var.parmaklarım ağrıyor sol kolum sanki benim değil gibi.refleks kaybı oluştu.yakında kuvvet kaybı da oluşur.yaşam kalitem düştü.

ameliyat çözüm değil diyorlar ama dayanamıyorum yeni bir yöntem var .onu denemeyi düşünüyorum lazerle boyun fıtığını yok ediyorlarmış.eğer o da çare olmazsa ameliyat olacağım.ameliyat olmak ta istemiyorum korkuyorum ama yoksa bir ömür bu acılarla yaşamak istemiyorum.boynum kafamı taşımıyor ya.:KK14:

benimde boynumda biri omuriliğe bası yapmak üzere 4 tane fıtık var.3,5 yıldır hayaımı felç etti.bebeklerim doğduktan sonra iyice ilerledi.film çekiliyor aynı duruyor ama kolumda yanma var.ağrı var.parmaklarım ağrıyor sol kolum sanki benim değil gibi.refleks kaybı oluştu.yakında kuvvet kaybı da oluşur.yaşam kalitem düştü.

ameliyat çözüm değil diyorlar ama dayanamıyorum yeni bir yöntem var .onu denemeyi düşünüyorum lazerle boyun fıtığını yok ediyorlarmış.eğer o da çare olmazsa ameliyat olacağım.ameliyat olmak ta istemiyorum korkuyorum ama yoksa bir ömür bu acılarla yaşamak istemiyorum.boynum kafamı taşımıyor ya.:KK14:

Çook geçmiş olsun öncelikli..
Biizimde kafamızda çok soru işareti vardı
Ameliyat öncesi 4 doktor gezdik baya bi araştırdık..
Öncelikle doktor seçimi çok önemli

Doktorumuz branşında çok iyi kariyeri olan bi doktor..
Hatta gecen ay ananemi götürdük fıtıkları sebebiyle ameliyat olmasına izin vermedi ilaçla tedaviye yöneldi..
Para için insan kesen biri değil anlıcan..
Ananem değneğiyle geziyodu öyle diyim sana sadece wc gidip geliyodu temziliğini yemeğini bizler yapıyoduk beli tutulmuştu resmen..
Çok acı çekiyodu hep yatıyodu
Doktora götürdük doktor hemen ameliyat dedi
ve ananem olmak istedi razı oldu
Sonra dur ya niye ilk doktorla kalıyosun sen bide bizim(eşimin) doktoruna gidelim dedim..
ve gittik
Tamam fıtığı var ama omurga kemiğinde kırık varmış ve bilmiyoduk kimsede söylemedi ameliyat diyen doktor bile söylemedi sadece fıtıkdan ameliyat etcekti..
Bizim doktorumuz hayır fıtık bukadar baskı yapmaz kırıklar ağrı yapıyo dedi ve ilaç tedavisi uyguladı..
şuan bırak değneği felan gayet iyi yürüyo
acısı yok, ağrısı yok,işini yapıyo,yemeğini yapıyo,gezmeye gidiyo gayet sağlıklı..

Ama doktorla kontrollerini aksatmıyo ve dediğinin dışına çıkmıyo artık benim doktorum sedat bey diyo..

Şükür ki iyi

Lütfen ameliyattan korkmayın ama kasap doktorlaradea güvenmeyin..
Eşim ameliyat oldu ama gayet sağlıklı
Ananem ameliyat olmadı ama gayet sağlıklı

Hastalığın derecesi ve nedeni öneli olan.

sevgiler bol şifalar..

Çook geçmiş olsun öncelikli..
Biizimde kafamızda çok soru işareti vardı
Ameliyat öncesi 4 doktor gezdik baya bi araştırdık..
Öncelikle doktor seçimi çok önemli

Doktorumuz branşında çok iyi kariyeri olan bi doktor..
Hatta gecen ay ananemi götürdük fıtıkları sebebiyle ameliyat olmasına izin vermedi ilaçla tedaviye yöneldi..
Para için insan kesen biri değil anlıcan..
Ananem değneğiyle geziyodu öyle diyim sana sadece wc gidip geliyodu temziliğini yemeğini bizler yapıyoduk beli tutulmuştu resmen..
Çok acı çekiyodu hep yatıyodu
Doktora götürdük doktor hemen ameliyat dedi
ve ananem olmak istedi razı oldu
Sonra dur ya niye ilk doktorla kalıyosun sen bide bizim(eşimin) doktoruna gidelim dedim..
ve gittik
Tamam fıtığı var ama omurga kemiğinde kırık varmış ve bilmiyoduk kimsede söylemedi ameliyat diyen doktor bile söylemedi sadece fıtıkdan ameliyat etcekti..
Bizim doktorumuz hayır fıtık bukadar baskı yapmaz kırıklar ağrı yapıyo dedi ve ilaç tedavisi uyguladı..
şuan bırak değneği felan gayet iyi yürüyo
acısı yok, ağrısı yok,işini yapıyo,yemeğini yapıyo,gezmeye gidiyo gayet sağlıklı..

Ama doktorla kontrollerini aksatmıyo ve dediğinin dışına çıkmıyo artık benim doktorum sedat bey diyo..

Şükür ki iyi

Lütfen ameliyattan korkmayın ama kasap doktorlaradea güvenmeyin..
Eşim ameliyat oldu ama gayet sağlıklı
Ananem ameliyat olmadı ama gayet sağlıklı

Hastalığın derecesi ve nedeni öneli olan.

sevgiler bol şifalar..

çok teşekkür ederim.beni çok bilgilendirdin fakat birkaç birşey sormak istiyorum.hangi memlekettesiniz?doktorunuzun branşı ve adı nedir?ücret ödediniz mi ?
benbir başlık açmıştım boyun fıtığı ile ilgili.bir üyeden çok güzel bilgi aldım ve seçeneklerim arasında eğer sizde beni bilgilendirirseniz seçeneklerimi çoğaltmak istiyorum.

çünkü yaşım genç ve allah ömür verdiği sürece bu işkenceyle yaşamak istemiyorum elimden geldiğince bütün imkanlarımı zorlamaya çalışıyorum.en son lazerle fıtık yok etme yöntemini duydum.onu denemek istiyorum ve eğer o da fayda sağlamazsa ameliyat olacağım.

doktorlar da kuvvet kaybı oluşmadan ameliyat etmiyorlar.sanırım kuvvet kaybının olmasını bekleyeceğim.ağrılarım çok kolum sırtım boynum ağrıor ,yanmalar oluyor.

şimdi eşiniz nasıl?boynunu hareket ettirebiliyor mu?6 ayrı yerden fıtık ameliyatı olduğuna göre boyun hareketliliğinde kısıtlama olmuştur.

beni bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkür ederim.

arkadaşlar ben ağırlık taşıdığım zaman ufacık bi torba taşıdım zaman bile boyun ağrısında ölüyorum 2 gün geçmiyor sizce boyun fıtığı olabilir mi?CADIARZUfisfisfis

bazen psikolojik de olabiliiyr kendinixzi çok kastığınızda falan çin yağını öneririm ve uzun yolda fln boyunluk takın

arkadaşlar konuyu tekrar canlandırmak isterim. ben de yaklaşık 8 yıldır boyun ağrıları çekiyorum. başlangıçta boyun düzleşmesi olarak başlayan rahatsızlığım daha sonra fıtığa dönüşte. hem de 3 adet :KK43: benim ağrılarım neredeyse 7/24 sürmekte. fazla uyuduğum zaman, yanlış oturup yattığım zaman, uzun süre ayakta kaldığım zaman, ağır eşyalar taşıdığım zaman, hatta çantamı taşırken bile vs... yani anlayacağınız ağrıları hiç geçmezdi. sonra 1 ay her gün düzenli olarak fizik tedaviye gittim. fizik tedavi sonrası uzunca bir süre rahattım. ancak doktorum uyarmıştı sinir, stres yasak :KK70: ne mümkün.... mimarım bütün gün sinir stres içinde masa başı çalışıyorum. sonra fark ettim ki gerçekten sinirlenince ağrılarım artmaya başladı, ağrı kesiciler ise kesinlikte faydasız. ben de birgün bunun bir çözümü olmalı deyip kendimi rahatlatacak çözümler aramaya başladım. çevremdeki çoğu pasiflora kullanan arkadaşıma sürekli kendilerini nasıl hissettiklerini sora sora ben de denemeye karar verdim. sonuca inanamadım :KK70: ağrıdan eser yok :KK70: ağrılarımın kaynağı gerçekten stresmiş. şimdi boynum azıcık çekmeye başlasa bir yudum alıyorum ve ağrıdan eser yok :KK70: dayanılmayacak ağrıları olanlara düşünün derim. tabi ki kullanımı abartmamak koşulu ile :KK70: ama önce doktora konuyla ilgili danışıp rahatsızlığınızın boyutunu öğrenmenizde elbette fayda var. pasifloraya gelince zaten yan etkisi olmayan bir şurup... herkese geçmiş olsun...

boyunda düzleşme bende de var, hacamata gittim ağrı epey azaldı sonra devam edemedim

X