Bu durumu yaşayan var mı?

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
680
885
Merhabalar benim danışmak istediğim bir konu var görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.🫶🏻 Kendimi bildim bileli ara sıra şiddetli baş ağrım olur ve ayağa kalktığım da beynim de basınç ve zonklama olur. Bi 5 sn gözümü açamam. Ağrı kesici içersem o gün geçer ama ertesi gün tekrar olur. Ağrı kesici içmez dayanırsam tamamen geçer. Bunun için çok doktora gittim. Ama incelenmeden sinüzit denilip yollandım. Bende sinüzit olduğunu benimsedim, lakin sinüzitte gözün arkası, burnun göz kısmında ki noktası ve alnın iki yanı ağrımaz mı? Benim beynim ağrıyor. Hadi diyelim beyni de etkiler ağrı yapar. 2 haftadır dinmek bilmeyen hiç bir ilacın fayda etmediği, gece uykumdan mide bulantıları ve başdönmesi ile uyandıran ve beynimin tepe sağ kısmına bıçak girmiş gibi ağrıyan bir ağrı yaşıyorum. Gün içinde ayaktayken baş dönmeleri ve bayılma hissi yaşıyorum el ve ayaklar da boşalma, sıcaklık basması ve beyinde basınçla kendimi yerde buluyorum. Bugün itibari ile yine sağ kulak ta şişme ve işitme kaybı ve boynun sağ kısmı nın ağrısı ile uyandım. Oturduğum yerde baş dönmesi yaşıyorum. Sinüzit migrene mi çevirdi bilmiyorum. Ya da başka bir şey mi? Aynı belirtileri yaşayan var mı?

Nörolojiye gittiniz mi epilepsi gibi bir durum söz konusu olabilir.

Nörolojiye gittiniz mi epilepsi gibi bir durum söz konusu olabilir.
Hayır hiç gitmedim, epilepsi de nöbet geçirilmez mi yani ağızdan köpük gelmesi vs. Onlar ben de olmadığı için hiç düşünmemiştim.

Hayır hiç gitmedim, epilepsi de nöbet geçirilmez mi yani ağızdan köpük gelmesi vs. Onlar ben de olmadığı için hiç düşünmemiştim.
Nöbetlerin de çeşitleri var bahsettiğiniz gibi nöbet de var ani çığlık atma da var ani sıçrama da hatta kulakta çınlama bile nöbet olabiliyor. Bence bir görünün umarım basit bişey çıkar. Çok geçmiş olsun. Sağlıkla kalın

Nöbetlerin de çeşitleri var bahsettiğiniz gibi nöbet de var ani çığlık atma da var ani sıçrama da hatta kulakta çınlama bile nöbet olabiliyor. Bence bir görünün umarım basit bişey çıkar. Çok geçmiş olsun. Sağlıkla kalın
Öyle mi genler de var aslın da halam da epilepsi hastası ben onun ağzından köpük geldiği bir nöbetine denk gelmiştim, ve sadece öyle belirti veriyor sanıyordum teşekkür ederim ❤️

Hayır açıkcası öncesin de küçük bir ilçe de ikamet ediyorduk. Orda geçiştirildim gibi hissediyorum
Baş ağrıları hiç hafife alınmayacak bir durum Allah korusun..
Görümcem ensedeki ağrı için gittiğinde beyinde anevrizma olduğunu öğrenmişti. O yüzden özelde de olsa ihmal etmeyin, inşallah bir şey çıkmaz ve içiniz rahat eder sadece..

Baş ağrıları hiç hafife alınmayacak bir durum Allah korusun..
Görümcem ensedeki ağrı için gittiğinde beyinde anevrizma olduğunu öğrenmişti. O yüzden özelde de olsa ihmal etmeyin, inşallah bir şey çıkmaz ve içiniz rahat eder sadece.
İnşallah, ben sinüziti benimsediğim için, en kötü migrene çevirmiştir heral de diye kendi kendimi geçiştiriyordum. Artık iyi bir doktora görünme vakti gelmiş. Görümceniz hangi hastaneye gitmişti acaba bilginiz var mı? Şuan Ankara da yaşıyorum.

İnşallah, ben sinüziti benimsediğim için, en kötü migrene çevirmiştir heral de diye kendi kendimi geçiştiriyordum. Artık iyi bir doktora görünme vakti gelmiş. Görümceniz hangi hastaneye gitmişti acaba bilginiz var mı? Şuan Ankara da yaşıyorum.
O İstanbul'a yaşıyor. Özelde öğrendi devlette ameliyat oldu. Şehir hastanesi bu konuda iyi Ankara'da..

Belirtilerinizin çoğu migrene benziyor, migren beyinle alakalı sanılsa da bir damar hastalığıymış, sık tekrarlarla yıllarca çektim, en son gittiğim nöroloji uzmanı auralı migren deyip bir perhiz verdi, son üç senedir yaşamam, aşağıya yazıyorum

Alkol ve sigara
Salamura peynir
Sakatatlar
Deniz ürünleri
Muz
Çikolata
Her türlü konserve besin
Turşular
Sarımsak
Portakal, limon, mandalina, greyfurt
Yüksek kafeinli içecekler
Yoğurt hariç fermante süt ürünleri
Fıstık ezmesi
Fermante et ürünleri özellikle sucuk.

Başta sıkı bir diyetle başlayıp hepsini öğünlerimden çıkardık, zaman ilerledikçe canımın istediklerini abartmadan ve tek başına yemeye başladım.(mesela muz yediysem diğerlerini asla yemiyorum)

Bir uzmana da mutlaka görünün, ilaç tedavisi şart maalesef.

Belirtilerinizin çoğu migrene benziyor, migren beyinle alakalı sanılsa da bir damar hastalığıymış, sık tekrarlarla yıllarca çektim, en son gittiğim nöroloji uzmanı auralı migren deyip bir perhiz verdi, son üç senedir yaşamam, aşağıya yazıyorum

Alkol ve sigara
Salamura peynir
Sakatatlar
Deniz ürünleri
Muz
Çikolata
Her türlü konserve besin
Turşular
Sarımsak
Portakal, limon, mandalina, greyfurt
Yüksek kafeinli içecekler
Yoğurt hariç fermante süt ürünleri
Fıstık ezmesi
Fermante et ürünleri özellikle sucuk.

Başta sıkı bir diyetle başlayıp hepsini öğünlerimden çıkardık, zaman ilerledikçe canımın istediklerini abartmadan ve tek başına yemeye başladım.(mesela muz yediysem diğerlerini asla yemiyorum)

Bir uzmana da mutlaka görünün, ilaç tedavisi şart maalesef.
Annem de yıllardır migren hastasıdır. Atak gelince bir günü ziyan olur, yataktan çıkamaz, su içse kusar, ışığa ve sese asla çıkamaz. Bu da bi ihtimal ,olabilir migren zor. Geçmiş olsun size de ❤️

Eger migrene cevirdiyse de emarda da gözükür 😕 karanlıkta yatma isteğiniz oluyor mu öyle anlarda , çok geçmiş olsun 🙏🏻

Annem de yıllardır migren hastasıdır. Atak gelince bir günü ziyan olur, yataktan çıkamaz, su içse kusar, ışığa ve sese asla çıkamaz. Bu da bi ihtimal ,olabilir migren zor. Geçmiş olsun size de ❤️
Teşekkür ediyorum, annenize de size de geçmiş olsun.

Evet ama kulağım da hiç bir ağrı yoktu, bugün ekstra kulak ve boyun ağrısı da eklendi.
Kulak agrisi icin demedim zaten. Orta kulak iltihabi , bulanti bas donmesi basınc, ağri bicak saplanması zonklama bunlari yapar. Bende var ordan biliyorum. sinuzitle birlesince daha siddetli bas agrisi olur. Kulak agrisi cok cok nadir olur .Siz bir gorunun.Kbbye anlatin bu sikayetleri.

Eger migrene cevirdiyse de emarda da gözükür 😕 karanlıkta yatma isteğiniz oluyor mu öyle anlarda , çok geçmiş olsun 🙏🏻
Aslında olmuyor, aksine karanlık midemin bulantısını tetikliyor sanki. Çünkü gece çok fazla mide bulantısı oluyor. Tabi bu yatar pozisyon da olduğum dan kaynaklı da olabilir.

X