Bu kadar da olmaz

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
12.859
15.027
Selamlar,

Kisa anlatmaya çalışacağım.Bir oğlum var 3,5 yaşında.Calisiyorum ve oğlum için kenara 3-5 kuruş atma derdindeyim.

Cekismeli boşanma davası açmıştım bir yıl üç ay oldu.Dava sürecinde hiç yalan söylemedim,karşı taraf hep yalan iddialar, yalancı tanıklar ile huzurumuzda oldu.

Boşanma davasını acmadan 3 ay öncesinde wp tan yapılmış bir tartışmada söylediğim bir iki kelimemi kullanarak bana ceza davası açtı, kazandı.Onun da kelimesi vardı ama onu dosyaya koymadı,kendi yazdıklarini sildi öyle koydu,neyse.Bu dosya delil listesine yetişmediği için davada kullanamayacagini geçenki duruşmada öğrendi.

Şahıs benim işimi yapmamami talep ederek oraya buraya dilekçeler bırakıyordu bırkac ay önce.Tam duruldu diyordum ki az önce uyap ta gördüğüm bir dosya ile kendime geldim.Sahis bu defa da bana o ceza davası ile ilgili tazminat davası açmış, 10 bin TL istiyor.Borca batmış olan bu şahıs bir de bu davayı avukata vekalet vererek açmış.Ya bu nasıl bir kin nasıl bir düşmanlık anlamıyorum.Bosanma davasından kendine çıkma ihtimali olan tazminatı mi temin etmeye çalışıyor,büyük olasılıkla öyle ama ben bu şahsa anlaşmalı bosanirsak tazminat nafaka istemeyecegimi de söylemiştim kabul etmemişti.İlla ugrasicak yani benimle.Ben bütün çirkinliklerine rağmen bugüne kadar çocuğa hiç yansıtmadım,düzenli olarak götürdü getirdi,hiç engel olmadım,buna zaten hak görmüyorum ama istesem yapamaz mıydım ? Önceki eşinden oğlunu 4 yılı aşkın süredir görmüyor hiç ders almıyor da.

Ben her şeye rağmen ne çocuğuma ne öğrencilerime yansıtmamaya çalışıyorum bu durumları fakat neden üstüme üstüme geliniyor.İstesem memlekete tsyin isteyip oğlumu da alıp gidebilirim ama istemedim bütün planlarım bu şehir üzerine sırf oğlum babadsn ayrı kalmasın,eksik olmasın, memlekette akraba ve komşuların acıyan bakışlarına sözlerine maruz kalmasın diye.

Şimdi ben ne yapayım ? Gitmeye karar verdim yüzde 98..Cocugum.da ileride artık niye buraya geldik derse koyarim dosyayı önüne okur ne yapayım.Maddi manevî zarar veriyor,işime gözünü dikmiş,parama gözünü dikmiş.Okulda bir sürü isim var kurs üstüne kurs yapıyorum çocuğun kreş parasını çıkarmak için, şimdi avukat ücreti de yolda.Avukatima, tazminat davası açarsa durum ne olur diye sormuştum önceden, maksimum 1000 gelir onda da itiraz halinde red de edilebilir demişti.1000 2000 ini de geçtim.Ben kimim ya,çocuğunun annesi,iyi geçinmesi gerekmez mi ? İyi babayim diye ortada dolanıyor bu mu iyi babalık.
Çok kızgınım,ondan her şey beklenir ama ben yine de çok sinirliyim.
Yazmaya okumaya ihtiyaç duydum işte öyle..

Selamlar,

Kisa anlatmaya çalışacağım.Bir oğlum var 3,5 yaşında.Calisiyorum ve oğlum için kenara 3-5 kuruş atma derdindeyim.

Cekismeli boşanma davası açmıştım bir yıl üç ay oldu.Dava sürecinde hiç yalan söylemedim,karşı taraf hep yalan iddialar, yalancı tanıklar ile huzurumuzda oldu.

Boşanma davasını acmadan 3 ay öncesinde wp tan yapılmış bir tartışmada söylediğim bir iki kelimemi kullanarak bana ceza davası açtı, kazandı.Onun da kelimesi vardı ama onu dosyaya koymadı,kendi yazdıklarini sildi öyle koydu,neyse.Bu dosya delil listesine yetişmediği için davada kullanamayacagini geçenki duruşmada öğrendi.

Şahıs benim işimi yapmamami talep ederek oraya buraya dilekçeler bırakıyordu bırkac ay önce.Tam duruldu diyordum ki az önce uyap ta gördüğüm bir dosya ile kendime geldim.Sahis bu defa da bana o ceza davası ile ilgili tazminat davası açmış, 10 bin TL istiyor.Borca batmış olan bu şahıs bir de bu davayı avukata vekalet vererek açmış.Ya bu nasıl bir kin nasıl bir düşmanlık anlamıyorum.Bosanma davasından kendine çıkma ihtimali olan tazminatı mi temin etmeye çalışıyor,büyük olasılıkla öyle ama ben bu şahsa anlaşmalı bosanirsak tazminat nafaka istemeyecegimi de söylemiştim kabul etmemişti.İlla ugrasicak yani benimle.Ben bütün çirkinliklerine rağmen bugüne kadar çocuğa hiç yansıtmadım,düzenli olarak götürdü getirdi,hiç engel olmadım,buna zaten hak görmüyorum ama istesem yapamaz mıydım ? Önceki eşinden oğlunu 4 yılı aşkın süredir görmüyor hiç ders almıyor da.

Ben her şeye rağmen ne çocuğuma ne öğrencilerime yansıtmamaya çalışıyorum bu durumları fakat neden üstüme üstüme geliniyor.İstesem memlekete tsyin isteyip oğlumu da alıp gidebilirim ama istemedim bütün planlarım bu şehir üzerine sırf oğlum babadsn ayrı kalmasın,eksik olmasın, memlekette akraba ve komşuların acıyan bakışlarına sözlerine maruz kalmasın diye.

Şimdi ben ne yapayım ? Gitmeye karar verdim yüzde 98..Cocugum.da ileride artık niye buraya geldik derse koyarim dosyayı önüne okur ne yapayım.Maddi manevî zarar veriyor,işime gözünü dikmiş,parama gözünü dikmiş.Okulda bir sürü isim var kurs üstüne kurs yapıyorum çocuğun kreş parasını çıkarmak için, şimdi avukat ücreti de yolda.Avukatima tazminat davası açarsa durum ne olur diye sormuştum önceden maksimum 1000 gelir onda da itiraz halinde red de edilebilir demişti.1000 2000 ini de geçtim.Ben kimim ya,çocuğunun annesi,iyi geçinmesi gerekmez mi ? İyi babayim diye ortada dolanıyor bu mu iyi babalık.
Alın evladınızı gidin, huzur içinde büyüsün çocuk

Verimlilik..Butun mesele verimlilik.
Yani harcadigin enerjiden elde etmis oldugun bir fayda yok..Verim olmadigi gibi zararin cok.
Gitmelisin.Hem kendine hem de cocuguna faydali olabilecek bir hayat icin.
Diyorum ya,verimlilik..Baskalarina faydali olma ve huzurlu yasama hali..

Selamlar,

Şimdi ben ne yapayım ? Gitmeye karar verdim yüzde 98..Cocugum.da ileride artık niye buraya geldik derse koyarim dosyayı önüne okur ne yapayım.Maddi manevî zarar veriyor,işime gözünü dikmiş,parama gözünü dikmiş.Okulda bir sürü isim var kurs üstüne kurs yapıyorum çocuğun kreş parasını çıkarmak için, şimdi avukat ücreti de yolda.Avukatima, tazminat davası açarsa durum ne olur diye sormuştum önceden, maksimum 1000 gelir onda da itiraz halinde red de edilebilir demişti.1000 2000 ini de geçtim.Ben kimim ya,çocuğunun annesi,iyi geçinmesi gerekmez mi ? İyi babayim diye ortada dolanıyor bu mu iyi babalık.
ben bu kk da şunu anladım , insan iyi niyetli biriyle boşanmayla kötü birirsi arasında çok fark var.

ceketi ni alıp çıkan adamlar var, eski eşini üzmeyen var. şaşakınım bu kin öfke nedir. kendi çocuğuna yansıyor. başka şeyre gididn maliyeti düşük kireların düşük olduğu

Gitmediginiz icin ugrasma ihtimali geldi aklima. Yakininda durdukca belki de hala beni istiyor dusuncesi vardir. En guzeli epey uzakta huzurlu 1 duzen kurmak. Bu sekilde kotulugu dokunmuyor mu?
Bence baska sehre gitseniz ugrasmazdi.
Davayı açan benim sözde boşanmaya direnen o..onu isteseydim davayı çekerdim.Tamamen kadın düşmanlığı onunkisi.

ben bu kk da şunu anladım , insan iyi niyetli biriyle boşanmayla kötü birirsi arasında çok fark var.

ceketi ni alıp çıkan adamlar var, eski eşini üzmeyen var. şaşakınım bu kin öfke nedir. kendi çocuğuna yansıyor. başka şeyre gididn maliyeti düşük kireların düşük olduğu
Yani şu ekonomik şartlarda zaten kafam bu konuds karışıkti,sadece çocuk bağlıyordu ayağımı ama gözüm giderek kararıyor sonum hayrolsun.

Canim ne bekliyorsun al cocugunu git. Uzak dur bu lagam çukurundan
Canını sıkmasına seni asagi çekmesine izin verme lütfen.

Erkekler boşanma sırasında çok cirkeflesiyorlar .namusuna varana kadar dil uzatiyorlar .ben kendi boşanma davamdaki her belgeyi dosyaladim cocuklarim ilerde okusunlar görsünler babalarinin ne kadar rezillikler yapıp iftira attığını . Bende bizzat yaşadım şehir değiştirmek bence en mantıklısı .

Bence de çocuğunuzu alın gidin. Bu adamı da sakın takmayın. Sakın ona mesaj atmayın, cevap vermeyin. Sizi kışkırtıp yine dava açmaya çalışır. Hiç muhattap olmayın. Bir derdi varsa avukatınızı arasın. Görmezden gelmek onu iyice sinirlendirir merak etmeyin. Cevap vermeniz mutlu eder.

Babalığını daha kolay yapsın diye mi yakınında yaşamak zorunda hissediyorsunuz?
Evladını görmek, iletişimde olmak isteyen her türlü başarır.
Diğer çocuğunu 4 yıl görmeyen adamın enerjisini çocuğunu görmek adına değil de, sizin canınızı yakmak için kullanmasıda babalığının ederini gösteriyor zaten.
Hayatınız nasıl daha iyi olacaksa onu yapın.

Babalığını daha kolay yapsın diye mi yakınında yaşamak zorunda hissediyorsunuz?
Evladını görmek, iletişimde olmak isteyen her türlü başarır.
Diğer çocuğunu 4 yıl görmeyen adamın enerjisini çocuğunu görmek adına değil de, sizin canınızı yakmak için kullanmasıda babalığının ederini gösteriyor zaten.
Hayatınız nasıl daha iyi olacaksa onu yapın.
Onu zerre düşünmem de çocuğu gelip görme sıklığı giderek azalır çocugun psikolojisi etkilenirse diye arada kaldım ama bu gidişle çocuğu da doldurur bana ve velayet davası açar bu sefer de..yok ben gitmeliyim

Ya bu adamın etrafında bir tane bile aklı başında kimse yok anlamıyorum.

Bu kadar hırs,öfke neyin nesi.

Eline ne geçecek bir anlasam akıl mantık dışı yaptıkları.

Hakkınızda hayırlısi olsun.
Bir kendi akıllıdır ona göre

X