Bu kadar da olmaz

Memleket dışında , daha küçük , sakin bir yere tayin isteyebilirsiniz. Akrabalar sıkıntılı insanlarsa hiç gitmeyin.
Benim tayin işlerim de kolay değil,babamın rahatsızligini gerekçe göstererek onun ikamet adresine isteyeceğim.İl dışı da deneyeceğim yine dediğiniz gibi küçük iller..
Sıkıntı derken bana çocuğa acırlar bana devamlı sorular sorarlar fln ama tek cümleyle susturabilirim de kendim ile ilgili

Benim tayin işlerim de kolay değil,babamın rahatsızligini gerekçe göstererek onun ikamet adresine isteyeceğim.İl dışı da deneyeceğim yine dediğiniz gibi küçük iller..
Sıkıntı derken bana çocuğa acırlar bana devamlı sorular sorarlar fln ama tek cümleyle susturabilirim de kendim ile ilgili
En fazla bir kaç ay sürer insanların konuşmasi ,

Kendi memleketinize gitseniz yine pislik çıkarır bu adam. Çocuğu götüremeyin diye. Yoksa çocuğa düşkünlüğünden değil. Sırf size inat olsun diye.

Dava başında mahkeme kararına aykırı olarak iki haftada bir değil de her hafta sonu almasını söylemiştim, çocuk küçük babaya da doysun diye.Cocuk için çok direndim kinimi kenara bıraktim hep ama yok olmuyor,tek taraflı olmuyor.
Çocuğun psikolojisi onun yüzünden alt üst oluyor.Olan çocuğa oluyo diyorum dahs geçen de yazdım,hiç takmıyor ya inanılır gibi değil.
Hata etmişsiniz, mahkemelerin verdiği 2 haftada 1 alması, çocuğun bir hafta sonu babayla, bir hafta sonu anneyle vakit geçirmesi için. Çalışan anneler hafta içi okul döneminde özellikle ödevle geçiyor, her hafta sonu baba alırsa baba gezme, eğlenme, anne ödev, sorumluluk demek oluyor çocuk için. Sizinki küçük sanırım yine de her hafta sonu alması iyi değil. Bir de buna alışıp bunu hak iddia eder, okula gittiğinde de.

Aslinda %80 kendine kiziyorsun master..
Eski esin profili ;
  • evrakta sahtecilik
  • Girtlaga kadar borc
  • Cocuklarini umursamayn bir profil (Önceki eşinden oğlunu 4 yılı aşkın süredir )
  • Karsi tarafa zarar vermek adina her turlu cirkinligi yapabilecek bir yapi.
Simdi ben sunu merak ediyorum,nasil oldu da seni evlenmeye ikna etti..
Desem ki,isin yok,hayat karsinda bir tecruben yok..E anlattigin kadariyla bu sekilde bir durumun da yok.
Soruyorum,cunku evli degilim.Nispeten akilli bir kadinin hata yapmis olma ihtimali beni de tedirgin ediyor.
Artik evlilikten korkmaya basladim..

Eski esin profili ;
  • evrakta sahtecilik
  • Girtlaga kadar borc
  • Cocuklarini umursamayn bir profil (Önceki eşinden oğlunu 4 yılı aşkın süredir )
Desem ki,isin yok,hayat karsinda bir tecruben yok..E anlattigin kadariyla bu sekilde bir durumun da yok.
Soruyorum,cunku evli degilim.Nispeten akilli bir kadinin hata yapmis olma ihtimali beni de tedirgin ediyor.
Çevrenin bekar olarak beni kabul etmeyisi, baskıdan kurtulmak.41 yaşındaki adam yalan vaatlerde bulunmaz dedim,iki defa da boşanmış ama ağzı yanmıştır,dersini almıştır (ki öyle söylüyordu) üçüncüde utanır dedim ama yanlış düşünmüşum.Evlilik aceleye gelmez,toplum baskısıyla da olacak iş hiç değilmiş.Kimseyi kaile almasin herkes kendi aklını takip etsin diyorum.Korkmaya da gerek yok çünkü insanlar kendilerini belli ediyorlar aslında, hoşgörmek benim hatam oldu.Kriterlerinden ödün vermeyeceksin.

Dava başında avukat uzaklaştırma verdi, beklemediği bir nafaka bağlandı (500tl), avukat tazminat yazdı, nafakayi icraya koydu.Bunlara sinirlenmisti ama ben bunların hepsini kaldırıp anlaşmalı bosanalim dedim çok kez ama yok, hesaplar görülecekmis, bunların intikamı mi bilmiyorum.Bu kadsr kini yine de hak etmiyorum.Evliligi çekilmez hale getiren oydu ama bedel ödemek istemiyor
5000 lira ne ki.. bi cocuk cok daha masrafli birsey..kaldi ki anlasalim demissin…diyorum ya.. adam olan cekip gitmesini bilir zaten.. bitmis gitmis artik

5000 lira ne ki.. bi cocuk cok daha masrafli birsey..kaldi ki anlasalim demissin…diyorum ya.. adam olan cekip gitmesini bilir zaten.. bitmis gitmis artik
5000 iyi.. A.ucret baz. alindiginda cok iyi..Normalde a.ucret alan biri olsa bunu baglayamaz.Guc yetimine aykiri gelir.
Yani kistas baglanan nafakanin yerine getirilebilecek duzeyde olmasi.
Eger alabiliyorsan 5000 tereddut dahi etme.

Akrabalarınız çok kötü insanlar değilse kalabalık aile olmak çocuğunuza iyi gelebilir,yabancı yere alışmak zor olabilir

o karara kendisinin yazdıklarını da ekleyerek itiraz edemiyormusunuz?
gitme konusuna gelince gidin.

Selamlar,

Kisa anlatmaya çalışacağım.Bir oğlum var 3,5 yaşında.Calisiyorum ve oğlum için kenara 3-5 kuruş atma derdindeyim.

Cekismeli boşanma davası açmıştım bir yıl üç ay oldu.Dava sürecinde hiç yalan söylemedim,karşı taraf hep yalan iddialar, yalancı tanıklar ile huzurumuzda oldu.

Boşanma davasını acmadan 3 ay öncesinde wp tan yapılmış bir tartışmada söylediğim bir iki kelimemi kullanarak bana ceza davası açtı, kazandı.Onun da kelimesi vardı ama onu dosyaya koymadı,kendi yazdıklarini sildi öyle koydu,neyse.Bu dosya delil listesine yetişmediği için davada kullanamayacagini geçenki duruşmada öğrendi.

Şahıs benim işimi yapmamami talep ederek oraya buraya dilekçeler bırakıyordu bırkac ay önce.Tam duruldu diyordum ki az önce uyap ta gördüğüm bir dosya ile kendime geldim.Sahis bu defa da bana o ceza davası ile ilgili tazminat davası açmış, 10 bin TL istiyor.Borca batmış olan bu şahıs bir de bu davayı avukata vekalet vererek açmış.Ya bu nasıl bir kin nasıl bir düşmanlık anlamıyorum.Bosanma davasından kendine çıkma ihtimali olan tazminatı mi temin etmeye çalışıyor,büyük olasılıkla öyle ama ben bu şahsa anlaşmalı bosanirsak tazminat nafaka istemeyecegimi de söylemiştim kabul etmemişti.İlla ugrasicak yani benimle.Ben bütün çirkinliklerine rağmen bugüne kadar çocuğa hiç yansıtmadım,düzenli olarak götürdü getirdi,hiç engel olmadım,buna zaten hak görmüyorum ama istesem yapamaz mıydım ? Önceki eşinden oğlunu 4 yılı aşkın süredir görmüyor hiç ders almıyor da.

Ben her şeye rağmen ne çocuğuma ne öğrencilerime yansıtmamaya çalışıyorum bu durumları fakat neden üstüme üstüme geliniyor.İstesem memlekete tsyin isteyip oğlumu da alıp gidebilirim ama istemedim bütün planlarım bu şehir üzerine sırf oğlum babadsn ayrı kalmasın,eksik olmasın, memlekette akraba ve komşuların acıyan bakışlarına sözlerine maruz kalmasın diye.

Şimdi ben ne yapayım ? Gitmeye karar verdim yüzde 98..Cocugum.da ileride artık niye buraya geldik derse koyarim dosyayı önüne okur ne yapayım.Maddi manevî zarar veriyor,işime gözünü dikmiş,parama gözünü dikmiş.Okulda bir sürü isim var kurs üstüne kurs yapıyorum çocuğun kreş parasını çıkarmak için, şimdi avukat ücreti de yolda.Avukatima, tazminat davası açarsa durum ne olur diye sormuştum önceden, maksimum 1000 gelir onda da itiraz halinde red de edilebilir demişti.1000 2000 ini de geçtim.Ben kimim ya,çocuğunun annesi,iyi geçinmesi gerekmez mi ? İyi babayim diye ortada dolanıyor bu mu iyi babalık.
Çok kızgınım,ondan her şey beklenir ama ben yine de çok sinirliyim.
Yazmaya okumaya ihtiyaç duydum işte öyle..
Siz bu kadar ince düşünüyorsunuz aman çocuğum babadan ayrı kalmasın diye sizce bu adam bu düşünceyi hak ediyor mu? Adam diğer çocugunu 4 yıl görmemiş. Bu adam dan adamlık beklemeyin bence çocugunuzla birlikte gidebildiğiniz kadar uzağa gidin bir an önce

Eski esin profili ;
  • evrakta sahtecilik
  • Girtlaga kadar borc
Diyeceğim kader mi olacagimi vardi oluyor.disardan bakinca ben öyle biriyle hayatta evlenmem diyorum şimdi bosanirken nasil evlendim diyorum kriterim cok yüksekti adamin alakasi yok.annem diyorki demek ki ben kizima birsey ogretememisim bunlari nerden buldu . Purpplee Purpplee sanırım basireti baglandi. Adamlar aslinda sinyal cok veriyor kişilik ile ilgili ama olmuyor yaşanacak varmis diyoruz

Br tane üyeden okumuştum sonra iptalimi istemis ne uyelik dün gece tesadüf. Kadin bir kiz bir oglu var bosanma aşamasında. sanırım baba okuldan alacam diyor anne tamm diyor.bende kalacak diyor tamam diyor 3 gun getirmiyor kadin polisemi gideyim diyor ama ortada velayet yok daha verilmemis .avukati ariyor birde kadini azarlıyor karşının avukati Kadinin nici deniz9090 miydi neydi ibretlik yani. Sonra cocugu gezmeye cikariyor anne ariyor oglum gel ben gelmiyorm burda arkd var diyor .iste geri geliyor cocuk 3 4 yasinda sanirim basliyor babamla barisin ben üzgünüm hep üzgün olacam kadin kahroluyor anneden cikariyor cocuk. baba iki gezmeye goturup arks icine cikardi diye babaci oldu. Kadina nasihat veriyorlar sende cikar gezdir vs vs temizligi Bosver velhasil Kadinin hikayesi sana benziyo bulursan yaşadığını oku

5000 iyi.. A.ucret baz. alindiginda cok iyi..Normalde a.ucret alan biri olsa bunu baglayamaz.Guc yetimine aykiri gelir.
500 TL..bir sıfır fazla koymuş tontriko tontriko

Evliliği zindan eden adam elbet boşanma sürecini daha beter edecektir, allah kolaylık versin. Bence de şehirden ayrılmanız sizin için sağlıklı bir karar olacak.
Benim aklıma hakaret davası takıldı. Konuşmanın ibraz edilmeyen kısımlarında şahsın kendi hakaretleri ve kışkırtmaları bulunduğu, bunları mahkemeden gizlediği gerekçesiyle davanın reddini isteme şansınız yok mu, adamın kanıt dediği şey eksik. Siz bu yazışmayı kendi kendinize yapmadınız onun cümlelerine karşılık verdiniz.

Tek çocuğa 5000 nafaka alabilmeniz için adamın kazancının aylık 70bin civarı olması lazım arkadaşlar. Böyle yazım hataları yapmayın okuyan yanlış anlayınca ortalık birbirine giriyor.

4 5 ay önce boşanmış öğretmen bir çiftte devletin belirlediği nafaka çocuk başı 600tl, tamamen sembolik paralar maalesef. Çalışmayan bir kadının nafakayla çocuklarına bakabilmesi imkansız gibi

Bu nasıl bir babadır ya
Çocuğunun annesine sanki yabancı biri gibi bir de ceZa ve hakaret davası mı açmış

Alın çocuğunuzu çok uzaklara tasının
Adam da kendini toplarsa gelir görür oğlunu ilişkilerine engel olmazsınız zaten aklı basında birine benziyorsunuz

X