bu kadarıda fazla ama...bana bile fazla......

stratosphere-hotel-5.jpg

stratosphere-hotel-4.jpg

stratosphere-hotel-3.jpg

Merhaba kızlar, bira bilgi vermek istiyorum size bu fotoğraflar hakkında.

Bu korku oyuncakları (Thrill Ride) Las Vegas'ta Stratosphere adlı bir otelin en üst katında bulunuyor. Amerika'da Work and Travel programı ile bulunduğum zaman, Las Vegas'ı gezmeye gittiğimde bu otelde kalmıştık arkadaşlarımla. Ve o tren gibi aşağıya doğru inen oyuncağa bindim, üstelik gece :) gece görüntü harika oluyor ve siz en tepeden görüyorsunuz (Las Vegas'taki en yüksek otel burası aynı zamanda)

Hatta otelin tepesini uzaktan gösteren bir fotoğrafta kırmızı kule gibi görünen bir oyuncak daha var aslında, buna da binmiştik. Adı Big Shot. 49 metre yukarı fırlatıyor, serbest düşüşle sizi boşluğa bırakıyor. Totalde en tepeye vardığınızda yerden 329 metre yüksekte olmuş oluyorsunuz.:) Big Shot dünyanın en yüksek Thrill Ride'ı.

İçlerinde en korkunç olan ise kepçe şeklinde olan oyuncak, ve zaten bu da dünyanın ikinci yüksek Thrill Ride'ı. Buna da Insanity The Ride (Delilik Oyuncağı) demişler. Adı gibi gerçekten de; çünkü resmen 270 metre yükseklikte yavaş yavaş, kıvrandıra kıvrandıra dönüyor ve düşünün yere doğru bakıyorsunuz; korkudan tekrar tekrar müslüman olmanız işten bile değil, inanın. :)

Ayrıca uzun zamandır misafir olarak bu foruma giriyordum ama tesadüfen gördüğüm bu fotoğraflar sayesinde sizinle bunu paylaşabilmek için üye oldum, kısmet bu zamanaymış. Son olarak, bana Amerika'da geçirdiğim harika günlerimi tekrar hatırlattığınız için teşekkür ediyorum.

Sevgiler.

Son düzenleme:
X