Bu mektubu dikkatle okuyun, okutun.

bu olaylara o kadar üzülüyorum ki kelimeler yetersiz kalıyor. hergün bir şehit haberi, hergün bir bombalama. artık bunlara bir dur diyen yok mu? daha ne kadar kan akacak? biz savaşta değiliz ki. resmen savaş çığlığı atıyor bu insanlar. kardeşi kardeşe kırdırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. bunu yapanların yanına kar mı kalacak. bunun için daha ne bekliyoruz. gelipte bizim canımızı mı yakmalılar. bana dokunmayan yılan bin yaşasın fikri ne zaman kafalarımızdan silinecek. daha ne kadar oturup bekleyeceğiz. artık türk kadınıda sesini çıkarmalı. erkekler politika yapa dursunlar. ama başta biz kadınlar atağa kalkmalıyız. çaresiz beklememeliyiz. çare aramalıyız.

arkdaşım bunlar çok hassas ve ince konular
onun için yazarken kimseyi kırmamaya dikkat etmeliyiz
evet kürtler die bi genelleme yaparsak o olmaz
çok çok ii insanlarda var nasıl bizlerin iisi ve kötüsü varsa onlarda öyle
ve maaalesef kandırlıyorlar
yada aileden birini dağa kaçırıyorlar
daha neler neler
birde şu dikkatimi çekti

Türk olmayı kabul eden

bu kelimede yanlış biz onları türkleştrmeye çalışmıoruz
şimdi biri sana gelse almanyada yaşıyosun alman VATANDAŞISIN ama almansın dese sen kabul edersmisin asla
onlarda öyle işte
kürtler ama türk vatandaşılar türk değiller
bunu bi ayıralım öncelklee

ama tabiki onlara bizim güzel ülkemizi bölme hakkını vermiyor
ozmn zamnında düşünüp çook zamn önce sınırlar çizilrken onlarda savaşaıp toprak alacaklardı bizim safımızda olmayacakdı
ozmn nasıl safımızdalardı kardeşimzdi şimdi de öle olması gerekrdii
bitane yılanın başı çıktı aramıza nifak tohumları ektikötükedihüso

Arkadaşım bunlar değilmi utanmayıp TC haritasının nerdeyse %50'sini kürdistan diye çizen,bunlar değilmi 16 yaşında evinden kopup onlara katılan,onlar değilmi karınca sürüsü gibi doğunun neredeyse %30'una yayılan,Başbakan Van'a gidecek die araba kundaklayıp dükkanların camını kıran..Değilmiki bunlar akılları sıra Türkiye'yi işgal edip kendi ülkelerini kurmak istiyor??..değilmiki bunlar Diyarbakır'da orda burda Antep'te bilmem nerede dolaşıp yaşıyolar,bal gibi biliyolarda,Türkiye'nin hem ekmeğini suyunu içecende "burası benim diyecen"..Dağdan gelip bağdakini kovmak?? benim ordaki "Türk olmayı kabul ediyorlar" cümlem yani hem buranın yemeğini yiyip suyunu içip sonrada dozerlerle "burası bizim kaybolun" demeyenleri,biz burda yaşarız yada türkler bizim kardeşimiz deyip bizleri düşman saymayanları anlatmıştım orada..Elbette onları Türkleştirmeye çalışan yok olmazda,Yeter bu kadar bir iki cümle için gırtlak patlattığım,yeterince açıkladım okuyana anlamak düşer.. benneyaptımki

Sevgiler..
:ecrin_bebek:

Arkadaşım bunlar değilmi utanmayıp TC haritasının nerdeyse %50'sini kürdistan diye çizen,bunlar değilmi 16 yaşında evinden kopup onlara katılan,onlar değilmi karınca sürüsü gibi doğunun neredeyse %30'una yayılan,Başbakan Van'a gidecek die araba kundaklayıp dükkanların camını kıran..Değilmiki bunlar akılları sıra Türkiye'yi işgal edip kendi ülkelerini kurmak istiyor??..değilmiki bunlar Diyarbakır'da orda burda Antep'te bilmem nerede dolaşıp yaşıyolar,bal gibi biliyolarda,Türkiye'nin hem ekmeğini suyunu içecende "burası benim diyecen"..Dağdan gelip bağdakini kovmak?? benim ordaki "Türk olmayı kabul ediyorlar" cümlem yani hem buranın yemeğini yiyip suyunu içip sonrada dozerlerle "burası bizim kaybolun" demeyenleri,biz burda yaşarız yada türkler bizim kardeşimiz deyip bizleri düşman saymayanları anlatmıştım orada..Elbette onları Türkleştirmeye çalışan yok olmazda,Yeter bu kadar bir iki cümle için gırtlak patlattığım,yeterince açıkladım okuyana anlamak düşer.. benneyaptımki

Sevgiler..
:ecrin_bebek:

arkadaşım polemik çıkarmak değil bnm amacım
konunun kitlenmesini yada silinmesini de istemem
senin şu yazdıklarını tekrar tekrar okumama hiç gerek yok bikezde anlıyorum bin şükür
ve yazdığına harfi harfine de katılıyorum
hele orda da yaşamış bi insan olarak çok çok ii biliyoruum
onun için onların yaptıklarına da bizde bi deyim var
kibarlaştrp yazayım ki banlanmayıım siz anlayın
yediği kapa "tükürmek" derler onun için bnde boşuna yazmayıım
aynı fikirdeyiiz yani

evet amacımız polemik çıkarmak değil am anereye kadar bu konuda konuşmayalımbunların bir çok nedeni var polisin askerin bütün yetkilerini elinden aldı son yıllardaki güvensizlik ortamı polise olan şiddetin çok artması .cezaların hafifliği bunların cabası panzer ve olağanüstü hal istemiyoruz diyip sokskları savaş haline çevirenler var.bir taraftan dağıtılan yardımlar ,herkeze verilen (son model arabalıya bile)yeşil kartlar ülke ekonomisinin büyük bir bölümünü kapsaytan keçek elektirik ve diğer bölgelere yapılan elektrik zammı yapılan yardımla nereye kadar kazanılabilir insanlar insanlara balık tutmayı öğretmek lazım senelerdir bazı konularda kendini yyanlız hisseden masum olan köylüye kentliye böyle yanınızdayız mesajı da verilmez şuan imralıdaki rezile bahçe ağaç yanına mahkum veriliyo pkknın siyasi kanadı demokrasi adına benim cebimden çıkan vekil maaşı alıp propadanda yapıyo ,bu giderek verilen tavizleri nereye kadar devam eder belediye seçimlerini kazanmak adına verilen mücadele bir yandan doğru ama nereye kadar hak hürriyet teranasi yapan pkk lılar bu ülkenin kürt cumhurbaşkanı millet vekili ve bütün her kademede yer alan kürt vatandaşı var dı şimdi de vardış kuvvetlerin borç ve avrupa birliği adına istenen şartların tamamı ülkeyi bölme adına değilmidir avrupa birliğinin karşıtsında değilim gelişen dünyada başka bir alternatif yok başka bir alternatif olsa amenna ama o şartları sağlamış bir ülkenin neye ihtiyacı vardır o da ayrı bir konu bu ülkeni herşeye gücü yeter ama bizim insanımıza birlik beraberliği milli ve sosyal duygularımızı kültürümüzü kimliğimizi unutturmaya çalışanlar var ben de misal lazım ne diyim şimdi ben ? ne mutlu türküm diyene arkadaşlar birlik e beraberliği Atatürkün çizdiği gerek anayasa gerek ilkelerimiz gerekse milli birlik ve beraberlik sınırlarına sahip çıkalım benim bütün sulalemin herbir erkeği doğuda askerlik yaptı çatışmalarda bulundular eşim bile kardeşim diyarbakırdan yeni geldi bir oğlum var 3 yaşında onuda oraya yollayacağim ama ben oğlumu yollarken imralıdaki bebek katiline insani muamaele adına pkkya demokrasi adına tavizler verilmes,in en sonki karakol baskınımızda verilen şehitlerin ardından önceden yapılması gereken n karakolun maddi imkansızlıkdan yapılmadığı söylenmesin

X