Bu zulümden kurtulamıyorum. Lütfen yardımcı olun lütfen.

birikiucsobe

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
118
12
Herkese merhabalar. Benim PKO rahatsızlığım vardı. Son 1 yıldır adetlerim düzenli olsa da bazen erken ya da geç olabiliyordum. Son adet tarihim 25 Aralıktı. 13 Ocakta ilişkiye girdim geri çekilme yöntemi ile. İçeri gelmiş olabilir dediği için ne olur ne olmaz diye 15 Ocakta Ella kullandım. Sonra akıntım artmaya başladı. 31 Ocakta pembe damla şeklinde lekelenme oldu birkaç damla. Diğer gün yine birkaç damla akıntıyla lekelenme oldu. Sonra genelde hep çamurumsu, kahverengi lekelenmeler oldu. Sabahları koyu kırmızı biraz kan gelip lekeye dönüyordu. Ben 4 şubatta, akıntılarım varken erken gebelik testi yaptım sonuç negatif çıktı. Dün ultrasona girdim yani ilişkiden 24 gün sonra. Doktor bir şey yok dedi. Rahim duvarın kalınlaşmış. Lekelenmeler ilaçtan kaynaklı dedi. Adet olacaksın dedi. Lekelenmeler dün akşam bitti. Bugün adetim başladı galiba koyu kan geliyor ama öyle aman aman yoğun değil. Ama ben bir türlü rahatlayamıyorum. Sanki midem bulanıyor, başım dönüyor. Geç döllenmeyse ya, ya kese falan görünmediyse, ya bu adet kanaması değilse ya sa hamile olduğu halde adet görenler var vs diye içim içimi yiyor. Burada ve internette bir sürü şey okuyorum. Rahatlayamıyorum. Çok kaygılıyım. Çok korkuyorum. Bana yorum yapabilecek olanlar var mı acaba?

*13 Ocaktan sonra tekrar ilişkim olmadı.

Son düzenleme:
Ya her gün aynı konuyu mu açacaksınız 10 tane aynı konu olmuş. Ella içmişsin doktora gitmişsin yok diyor daha ne demeliyiz bacım Allah aşkına sal bizi ya
Dün sizinle konuşmuştuk hatırlıyorum. Dün 1 hafta süren lekelenmem bitti. Bugün sabah da adetim de başladı. Ama inanın ya geç döllenmeyse ya adet olduğum halde varsa ya ultrasonda görünmediyse diye türlü düşüncelere giriyorum bu defa da. Of Allahım

• Beğenmedim
Reactions: The
Size bu kafayla kolaylıklar diliyorum.
Size asla ters bir şey söylemem. İnanın çok haklısınız çünkü ben de yaşadığım paranoyanın farkındayım. Ama o kadar çok şey okudum ki karman çorman oldum. Her şeyi bir sebebe bağlıyorum her şeyi ihtimal olarak görüyorum ve her şeye bir acaba mı diyorum.😭 Allahım aklıma mukayyet olsun.😭

Yahu iki kere adet oldun nasıl hamile olabilirsin? Lütfen biraz mantıklı olun dediğiniz şeyler şehir efsanesi gibi. Stresten hasta olacaksınız yazık günah yok işte. Millet bebeği olsun diye neler yapıyor siz gelmişsiniz olmasın diye kafayı yiyorsunuz. Bunun yerine düzgün korunun bunlorku sağlıklı değil. Hamile olsanız ultrasonda kese görür adet olmazdınız. Çok panik yapıyorsanız hemen çıkın acile gidin beta baksınlar

Yahu iki kere adet oldun nasıl hamile olabilirsin? Lütfen biraz mantıklı olun dediğiniz şeyler şehir efsanesi gibi. Stresten hasta olacaksınız yazık günah yok işte. Millet bebeği olsun diye neler yapıyor siz gelmişsiniz olmasın diye kafayı yiyorsunuz. Bunun yerine düzgün korunun bunlorku sağlıklı değil. Hamile olsanız ultrasonda kese görür adet olmazdınız. Çok panik yapıyorsanız hemen çıkın acile gidin beta baksınlar
Yok iki kere adet olmadım. Şöyle ki 31 Ocak ve 1 şubatta pembe birkaç damla kan geldi. Sonrasında kahverengi lekelenme tarzında ve çamurumsu geldi. Bunlar dün akşam bitti. Bugün sabah bildiğiniz kırmızı şekilde gelmeye başladı. Ben de her şeyin farkındayım. Normalde aşırı neşeli birisiydim ama o kadar korktum ki kafayı yiyecek boyuta geldim. Bir daha asla cinsellik yaşamayı düşünmüyorum. Bu bana bir ömür yeter. Bekarım ayrıca. Keseyi dün söylemiştiniz. 24 günlük ilişkide kese görünür müydü? Her şeye ikna oldum geç döllenmeye olamadım bu beni korkuttu sonradan. Yoksa doktordan çıktığımda anlık rahatlama gelmişti. Cidden çok ütopik şeyler mi düşünüyorum?🥺

Doktorun inandıramadığını biz nasıl inandıralım
Doktoru da deli ettim zaten. Bana dedi ki şu anda bir şey yok ama çok afedersiniz bir b.k yersen olmayacağı anlamına gelmiyor. Rahim duvarın kalınlaşmış ilaçtan kaynaklı dedi, adet olacaksın dedi. Gerçekten 1 hafta lekelenmeden sonra bu sabah adet oldum. Bu defa da bu sitede okudum rahim duvarı kalınlığı gebelikte de olurmuş yazıyordu.😂 Böyle şeyler okudukça işte kaygı seviyem arttı. Ben yaşadığım psikolojinin gerçekten farkındayım. Buraya konu açmadaki sebep de ciddi anlamda birilerinin beni sarsması ve kendime gelmek.

Beta baktırın 2 günde bir anca öyle rahatlar ve emin olursunuz. 5 üstünde çıkarsa gebelik vardır diye düşünürsünüz.

Bu kadar korkuyorsanız niye korunmak gibi bir olaydan haberiniz yok? Ne saçma iş ya! O işi yapmadan önce açın bakın korunmak için ne gerekli?! Aaa prezervatif! Alın bi tane kurtulun rahatlayın! Ertesi gün hapı mahvetmiş hormonlarınızı. O öyle sürekli alınacak bi şey değil!
Hamile de değilsiniz!

Beta baktırın 2 günde bir anca öyle rahatlar ve emin olursunuz. 5 üstünde çıkarsa gebelik vardır diye düşünürsünüz.
Peki mesela önümüzdeki pazartesi ya da cuma günü hem kan versem hem ultrasona girsem tekrardan olur mu? Şu anda adetim ya bitmesini bekleyeyim diye düşündüm. Sırf rahatlamak için mi yap diyorsunuz? Gerçekten öyle bir şey yoktur dimi?🥺 Hakkınızı helal edin siz dünden beri bana çok şey söylediniz.🥺

Hamilelikten bu kadar korkan birisi nasıl geri çekilme yöntemini kullanır? Ya bu bir korunma yöntemi değil! Azıcık kendinizi geliştirin!

Peki mesela önümüzdeki pazartesi ya da cuma günü hem kan versem hem ultrasona girsem tekrardan olur mu? Şu anda adetim ya bitmesini bekleyeyim diye düşündüm. Sırf rahatlamak için mi yap diyorsunuz? Gerçekten öyle bir şey yoktur dimi?🥺 Hakkınızı helal edin siz dünden beri bana çok şey söylediniz.🥺
Adetiniz bitsin 3 gün geçsin beta baktırın ultrasona gerek yok. Kendinizi yiyip bitirdiniz ya hamile olsanız böyle adet olmazsınız hem de Ella zaten bu ihtimali bitirmiş

Bu kadar korkuyorsanız niye korunmak gibi bir olaydan haberiniz yok? Ne saçma iş ya! O işi yapmadan önce açın bakın korunmak için ne gerekli?! Aaa prezervatif! Alın bi tane kurtulun rahatlayın! Ertesi gün hapı mahvetmiş hormonlarınızı. O öyle sürekli alınacak bi şey değil!
Hamile de değilsiniz!
Yaptığım hatanın farkındayım ve inanın bir daha asla düşünmüyorum. Çok teşekkür ediyorum yorumunuz için. Ama o kadar çok şey okudum ki geç döllenme, ultrasonda görülmemesi, kanda çıkmaması, testin erken yapılması-bozuk olması, tüm ihtimalleri de ya öyleyse diye diye düşündüm. Ve psikolojik olarak tüm belirtileri yaşıyorum hâlâ. Çok yıprattım kendimi.

Hamilelikten bu kadar korkan birisi nasıl geri çekilme yöntemini kullanır? Ya bu bir korunma yöntemi değil! Azıcık kendinizi geliştirin!
Çok çok çok haklısınız ve ne söylesiniz haklısınız. Bir yanlıştı benim için. Anksiyetem arttı inanın ki. Her şey yolunda ama gerçekten dimi?🥺🙏🏻

Yaptığım hatanın farkındayım ve inanın bir daha asla düşünmüyorum. Çok teşekkür ediyorum yorumunuz için. Ama o kadar çok şey okudum ki geç döllenme, ultrasonda görülmemesi, kanda çıkmaması, testin erken yapılması-bozuk olması, tüm ihtimalleri de ya öyleyse diye diye düşündüm. Ve psikolojik olarak tüm belirtileri yaşıyorum hâlâ. Çok yıprattım kendimi.
Asla hamile değilsiniz! Artık okumayın ve lütfen çift korunun.

X