Buhar makinesi öksürüğü arttırır mı? Kavga?😔

pratik123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2023
1.305
1.934
31
Buhar makinesi (hava nemlendirici) aldık eve 3 gündür kullanıyorum çünkü çok kuruluk var evde kalorifer üzerine koydugumuz sular yetmiyor.
Bu makine yüzünden evde üç gündür eşimle kavga ediyoruz. O diyor ki kapat şunu evi soğutuyor soğuk üflüyor öksürmeyen çocuk öksürmeye başladı. Ki evet bu kısım doğru. Ama sebebi buhar makinesi mi emin değilim.
Ama çok sağlıklı olduğunu okuyorum her yerde. Eşime anlatmaya çalışıyorum. Ki zaten sabaha kadar açık değil ben uyumadan önce iki saat çalıştırıp kapatiyorum. Ha sabaha kadar çalıştırdığım da oldu ama çocuk öksürük krizi geçirince kapattım artık.
Resmen birnirimize giriyoruz.
Acaba gereksiz mi ısrar ediyorum sanki ben de bir fayda pek hissedemedim sabah kalkınca yine boğazım kuru.
Ama heryerde faydasını okuyorum.
Anlamadım gitti ya biz mi yanlış kullanıyoruz 😂

Buhar makinesi aldık eve 3 gündür kullanıyorum çünkü çok kuruluk var evde kalorifer üzerine koydugumuz sular yetmiyor.
Bu makine yüzünden evde üç gündür eşimle kavga ediyoruz. O diyor ki kapat şunu evi soğutuyor soğuk üflüyor öksürmeyen çocuk öksürmeye başladı. Ki evet bu kısım doğru. Ama sebebi buhar makinesi mi emin değilim.
Ama çok sağlıklı olduğunu okuyorum her yerde. Eşime anlatmaya çalışıyorum. Ki zaten sabaha kadar açık değil ben uyumadan önce iki saat çalıştırıp kapatiyorum. Ha sabaha kadar çalıştırdığım da oldu ama çocuk öksürük krizi geçirince kapattım artık.
Resmen birnirimize giriyoruz.
Acaba gereksiz mi ısrar ediyorum sanki ben de bir fayda pek hissedemedim sabah kalkınca yine boğazım kuru.
Ama heryerde faydasını okuyorum.
Anlamadım gitti ya biz mi yanlış kullanıyoruz 😂
Kastettigim buhar makinesi nemlendirici olan

Bazı insanlar nemli havaya ihtiyaç hissederken bazı insanlar kuru. evinizde bir nem ölçer var ise ortalama neme gelince kapatabilirsiniz. Çok basit nem ölçer termometreler var. Çok uk olan her evde olması gerektiğini düşünüyorum.
Kendi adıma hastalık dönemlerinde bir süre açıyorum sonra kapatıyorum. Balgam vs söktürürken kolay oluyor. Dediğim gibi denemek görmek lazım ısrarcı olmadan önce.

Bazı insanlar nemli havaya ihtiyaç hissederken bazı insanlar kuru. evinizde bir nem ölçer var ise ortalama neme gelince kapatabilirsiniz. Çok basit nem ölçer termometreler var. Çok uk olan her evde olması gerektiğini düşünüyorum.
Kendi adıma hastalık dönemlerinde bir süre açıyorum sonra kapatıyorum. Balgam vs söktürürken kolay oluyor. Dediğim gibi denemek görmek lazım ısrarcı olmadan önce.

Hangi bölgede yaşıyorsunuz? Rize ise mesela gerek yok.

İnfluencerler bu iyi dedi diye bu şekilde davranıyorsanız daha bilinçli hareket edin. Eşinizle ara bozmaya gerek var mı? Hele ki de çocuğunuz öksürük krizine girmiş.
İnfuenserlar dedi diye değil tabiki burada bile sağlıkla ilgili çocukla ilgili başlıklarda hep önerilir.
Ayrıca çocuğun öksürüğü acaba balgam söktürüyor bu yüzden mi emin de değilim ki. Nem ölçer alayım en iyisi

Olması gereken sıcaklık ve nem değeri var ztn sabaha kadar çalışacak cihaz değil yapmayın
Ortada bir sorun var çocuk krize girdi diyorsunuz eşiniz o ortamda yaşıyor bence o ortamdaki kriterleri değerlendirin nem tespit etmeden asla calistirmayin

İnfuenserlar dedi diye değil tabiki burada bile sağlıkla ilgili çocukla ilgili başlıklarda hep önerilir.
Ayrıca çocuğun öksürüğü acaba balgam söktürüyor bu yüzden mi emin de değilim ki. Nem ölçer alayım en iyisi
Kuru mu öksürüyor yoksa balgamlı kı?

Diffüzör (soğuk hava üflüyor) beni de öksürtüyor artık ama kuru öksürüyorum.

X