Buharlı temizlik makinaları

arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucunda en çok tavsiye edildiği ve fiyat uygunluğu nedeniyle bekonun buharlı makinesini aldım. burada ve bir çok yerde sorduğum soruların cevabını kendi deneyimlerimle kendim cevapladım:)

şu reklamlarında olduğu kadar güçlü değil, o kadarını bekliyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız

www.bursahijyen.com - FRESHOME - Buharlı Temizlik - Mutfak (catering) temizliği - Dailymotion video

alma imkanınız varsa hiç düşünmeyin alım derim. ancak imkanı olmayanlar için bekoyu tavsiye ederim. buhar gücüyle bir çok kirin temizlenmesinde büyük fayda sağlıyor. fırın, fayans, dolapların temizlenmesinde kolaylık sağlıyor. evet ilk temizlik çok zaman alıyor. ancak sonra bekoyla temizlemek hem daha kolay ve zevkli..... kendi evimi temizledikten sonra annemin evinide temizledik. yalnız annemin evi eski olduğu için parke aralarına duvar kenarıyla parke arasında kalan tozları, ahşap perdeliklerin arasında kalan tozları muhteşem temizledi. eğer eviniz eski, parke araları aralıklı olduğu için kir ve toz girme ihtimali yüksekse kesinlikle tavsiye ederim. inanın onu kullandıktan sonra' önceki yaptığınız temizliklere temizlik demeyeceksiniz. kalorifer aralarındaki tozları buhar gücüyle çıkardı.hakikaten toz ve kiri çıkarmada birebir:) dolap üstlerindeki tozları temizlemek de bu makine sayesinde daha kolay oldu. annemin yatağının ayakları yüksek değil, ve çift kişilik baza olmasına rağmen bitişik yani ayrılmıyor, o nedenle temizlemek oldukca zor. ancak bu makine sayesinde yatak altındaki tozu temizlemek de oldukca kolay oldu. buhar gücüyle tozları kolaylıkla süpüreceğimiz yere savurdu ve sildi. buzdolabını temizlemek ve mikroplardan arındırmak dezenfekte etmek de kolaylaştı:) banyo temizliğide kolaylaştı. fayanları temizlemek çok kolay oldu. banyomdaki havalandırmayı temizlemek işkenceydi. şimdi bu kadar kolaymıydı yaaa diyorum. yeni takılmış gibi:))) salonumdaki dolapları temizlemek ve tozlarını almak da kolaylaştı:) dolapdaki bardaklara biraz uzaktan buhar püskürtüyorum onlarda kolaylıkla tozlardan arınıyorlar, tabi sonrasında cam zeminini silmek gerek:)
camlara gelince, özellikle pimapenlerin temizliğinde etkili, çok kirliyse sonrasında domestoslu süngerle temizlemek gerek:) ancak pimapen aralarındaki elimizin girmediği temizleyemediğiimz kirleri temizlemek kolay oluyor.

gelelim koltuklara, evet koltuk temizliğini beğendim. saatlerimi almıyor. en fazla 20 dakikada çok güç ve efor harcamadan parıl parıl oluyor. yalnız tek dezavantajı. koltuk silmek için ucuna takarak kullandığımız aparat kolaylıkla ters dönüyor. o yönü iyi değil, ancak elle silmekten daha kolay ve daha temiz oluyor.

aaa avizelere gelelim, annemin avizeleri eski cami tipi avizelerden ve silmek çok sıkıcı ve zordu. buharın gücü burdada bana çok kolaylık sağladı:) kendi evimin avizeleri modern olduğu için temizlik daha kolay ve kesin yanıt verdi.

parkelere gelince, annemin evi parke olduğu için rahatlıkla kullandım, ancak kendi evim laminat ve pek kaliteli değil sanırım, o nedenle pek kullanmayı düşünmüyorum. yada buhar gücünü azaltarak ve uzaktan tutarak temizleyim diye düşünüyorum.
bir dezavantajı da, buhar vermek için sürekli basılı tutmak zorundayız, bu durum bir müddet sonra kol kaslarımın yorulmasına neden oluyor. tabi 3- 4 gün temizlik yaparsanız benim gibi ' neden sürekli basmam gerek' diyerek hayıflanabilirsiniz:)

sonuç olarak: maddi gücüm olsaydı daha iyisini almak isterdim. yukarıdaki videodaki sonuca ulaşmak için:) ancak aldığım için çok mutluyum, iyi ki almışım diyor, kedi olalı bir fare tuttum diyerek aldığım için seviniyorum:) marka önemli değil ama her evde kesinlikle olması gerekir diye düşünüyorum:KK36::KK36::KK36::KK36:

alf in multi modelini iki gün önce almış ve denemiş biri olarak alfi asla tavsiye etmiyorum hiç bir faydası olmadı (en azından benim denediğim yerler olan ocak, fırın ve duşakabin içindeki sabun lekelerinde)

bu ariete denilen cihaz da ariete değil; UNİTEKNO olarak geçiyor; asıl ariete delonghi markası altında ve bunların da buharlı temizleyicileri yok! Ariete delonghi olarak piyasada buz yapma makinesi ve çeşitli kahve makinesi gibi ürünleri mevcut.

burada bir bayan da memnun olduğunu belirtmişti alf'in o modelinden. siz ne açıdan memnun kalmadınız?

burada bir bayan da memnun olduğunu belirtmişti alf'in o modelinden. siz ne açıdan memnun kalmadınız?

ben daha önce karcher ve uniteknoyu da gördüm nasıl temizlik yaptıklarına şahit oldum; duşakabin içinde fayans yüzeylerinde cifle ovuldugunda çıkan sabun tortularına tuttum bir süre yüksek buhar gücünü ama hiç fark olmadı; sonra armatüre tuttum onda da fark olmadı; normalde unitekno armatüre tutuldugunda bir kaç saniyede sanki yeni ovulmuş ve kurulanmış gibi parlatmıştı ama alfte hiç fark olmadı; sonra fırınıma denedim bir gün öncesinden olan yağ lekeleri vardı camına sıçrayan onlara tuttum o lekeleri de sökmedi; ocağıma tuttum hani cam yüzeyiyle emaye ocak başlıkları arasındaki birleşme noktalarına orda da fark olmadı. toplamda 15-20 dk anca çalıştırdım ama beklediğimi göremedim.

ben daha önce karcher ve uniteknoyu da gördüm nasıl temizlik yaptıklarına şahit oldum; duşakabin içinde fayans yüzeylerinde cifle ovuldugunda çıkan sabun tortularına tuttum bir süre yüksek buhar gücünü ama hiç fark olmadı; sonra armatüre tuttum onda da fark olmadı; normalde unitekno armatüre tutuldugunda bir kaç saniyede sanki yeni ovulmuş ve kurulanmış gibi parlatmıştı ama alfte hiç fark olmadı; sonra fırınıma denedim bir gün öncesinden olan yağ lekeleri vardı camına sıçrayan onlara tuttum o lekeleri de sökmedi; ocağıma tuttum hani cam yüzeyiyle emaye ocak başlıkları arasındaki birleşme noktalarına orda da fark olmadı. toplamda 15-20 dk anca çalıştırdım ama beklediğimi göremedim.

of ya bu iş canımı sıkıyor! ben de ondan alayım dedim şu h20mopdan iyidir diye düşündüm. ama şimdi siz de böyle diyorsunuz. ben zaten öyle karcher unitekno gibi bir performans beklemiyorum. herhalde o fiyatlara daha iyi olsa gerekler. ama yerler için falan daha makul fiyatlı olarak birşeyler istiyorum....

of ya bu iş canımı sıkıyor! ben de ondan alayım dedim şu h20mopdan iyidir diye düşündüm. ama şimdi siz de böyle diyorsunuz. ben zaten öyle karcher unitekno gibi bir performans beklemiyorum. herhalde o fiyatlara daha iyi olsa gerekler. ama yerler için falan daha makul fiyatlı olarak birşeyler istiyorum....

karcher in o kadar fiyat istemesini anlayabiliyorum çünkü aynı zamanda sulu sistem süpürge olarak da kullanılabiliyor; şimdi piyasadaki sulu sistem temizlik robotları üç aşağı beş yukarı aynı fiyatta; ama uniteknonun nasıl o kadar fiyat istediğini anlayamıyorum(1500 TL demişlerdi) çünkü sadece buhar gücü veren bir sistem tek özelliği çift kazan oluşu. Ben de alf multiyi ilk alırken uniteknoya çok benzediği sadece fark olarak tek kazan olduğu için almıştım bir de ben alırken satıcılar çok iyi çok güzel bir müşteriye veriyoruz apartmandan komşuları görüyor en az bize 3 müşteri olarak geri dönüyor sadece derz araları mutfak banyo temizliği değil halıda da duvarda da çok iyi demişlerdi hiç demosunu görmeye bile gerek duymadan aldım sonuçta 350 tl lik bir şeydi. ama dediğim gibi denedim ve beklediğimi göremedim Allahtan aldığım yer geri iade aldı cihazı.

karcher in o kadar fiyat istemesini anlayabiliyorum çünkü aynı zamanda sulu sistem süpürge olarak da kullanılabiliyor; şimdi piyasadaki sulu sistem temizlik robotları üç aşağı beş yukarı aynı fiyatta; ama uniteknonun nasıl o kadar fiyat istediğini anlayamıyorum(1500 TL demişlerdi) çünkü sadece buhar gücü veren bir sistem tek özelliği çift kazan oluşu. Ben de alf multiyi ilk alırken uniteknoya çok benzediği sadece fark olarak tek kazan olduğu için almıştım bir de ben alırken satıcılar çok iyi çok güzel bir müşteriye veriyoruz apartmandan komşuları görüyor en az bize 3 müşteri olarak geri dönüyor sadece derz araları mutfak banyo temizliği değil halıda da duvarda da çok iyi demişlerdi hiç demosunu görmeye bile gerek duymadan aldım sonuçta 350 tl lik bir şeydi. ama dediğim gibi denedim ve beklediğimi göremedim Allahtan aldığım yer geri iade aldı cihazı.

hem sulu sistem hem buharlı zor olmuyor mu acaba? ben de öyle ikisi bir arada sistemlerin çok sağlıklı olmayacağını düşünüyorum. Anladığım kadarı ile bu buharlı temizlik aletleri de kişiden kişiye beğeni olayı değişecek. herkesin beklentisi farklı çünkü. ben de en çok yerler ve işte arada fırın duşakabin vs. gibi alanlar için istiyorum. esasen keşke fakirin de öyle birşeyi olsaydı alsaydım en azından bilinen marka. ama fakir iki ayrı alet olarak düşünmüş. ya sadece yer ya da diğer alanlar. aparat koysaymış iş bitermiş. beko ve arçelik de omuzda taşınma olayından bir türlü kafama yatmadı. h20 dediklerinde de garanti olayı ne olacak diye düşündüm vazgeçtim. bakalım şu alf için başka yorum alacak mıyız :)

hem sulu sistem hem buharlı zor olmuyor mu acaba? ben de öyle ikisi bir arada sistemlerin çok sağlıklı olmayacağını düşünüyorum. Anladığım kadarı ile bu buharlı temizlik aletleri de kişiden kişiye beğeni olayı değişecek. herkesin beklentisi farklı çünkü. ben de en çok yerler ve işte arada fırın duşakabin vs. gibi alanlar için istiyorum. esasen keşke fakirin de öyle birşeyi olsaydı alsaydım en azından bilinen marka. ama fakir iki ayrı alet olarak düşünmüş. ya sadece yer ya da diğer alanlar. aparat koysaymış iş bitermiş. beko ve arçelik de omuzda taşınma olayından bir türlü kafama yatmadı. h20 dediklerinde de garanti olayı ne olacak diye düşündüm vazgeçtim. bakalım şu alf için başka yorum alacak mıyız :)

fakiri atlamışım fakirde de magic steam diye hem buharlı temizleyici olarak kullanılabilen hem de sulu sistem süpürge olarak kullanılabilen bir cihazı var onda da tahmini 1500-1700 arasında bir fiyat vermişlerdi. Sulu sistem süpürge ve buhar kazanı hazneleri farklı sadece aynı cihaz üzerine oturtmuşlar.

fakiri atlamışım fakirde de magic steam diye hem buharlı temizleyici olarak kullanılabilen hem de sulu sistem süpürge olarak kullanılabilen bir cihazı var onda da tahmini 1500-1700 arasında bir fiyat vermişlerdi. Sulu sistem süpürge ve buhar kazanı hazneleri farklı sadece aynı cihaz üzerine oturtmuşlar.

o kadar pahalı olanı da varmı mıymış ondan haberim yoktu. ben bir yere sorduğumda iki ürün gösterdi. biri sadece yerler için dedi. diğeri de ufak aparatları ile cam silme derz arası vs. için. satıcılar da doğru dürüst bilgi vermiyor galiba.

o kadar pahalı olanı da varmı mıymış ondan haberim yoktu. ben bir yere sorduğumda iki ürün gösterdi. biri sadece yerler için dedi. diğeri de ufak aparatları ile cam silme derz arası vs. için. satıcılar da doğru dürüst bilgi vermiyor galiba.

evet doğru dürüst bir şey bilmiyorlar ki biz tüketicileri aydınlatsınlar... bahsettiğim ürün şu oluyor

internet mağazalarında arattım 1200- 1800 TL arası fiyat veriyorlar.

evet doğru dürüst bir şey bilmiyorlar ki biz tüketicileri aydınlatsınlar... bahsettiğim ürün şu oluyor

internet mağazalarında arattım 1200- 1800 TL arası fiyat veriyorlar.

anladım ama bu da pahalı işte. insan ucuzlardaki yorumları da okuyunca pahalıdan iyice korkuyor. burada ariete olandan da memnun olmayanvardı yanılmıyorsam. kısmet işi galiba biraz da...

h2o yu kesinlikle alma canım.Anneannem aldı ve süpürge geldiği gün geri iade ettik.Her yerinden su akıtıyor.
Ve resmen deli işi onu kullanmak.Çok ayrıntılı ve bir bakımada biraz riskli bir alet.
Çok çabuk yanabilecek bir yapıya sahip.
Kullanma klavuzunda bile her sayfada yanma tehlikesii yazıyor.

Ben de bu üründen almak istiyorum. Evimde halıfleks var ve her ay silmekten bıktım. Bir sürü model var hangisinin senin makine olduğunu anlayamadım. Resimlerini ve model numarasını yazarsan sevinirim. Bir de bu üründne almak istesem arayabileceğim bir telefon numarası verebilir misin?

h2o yu kesinlikle alma canım.Anneannem aldı ve süpürge geldiği gün geri iade ettik.Her yerinden su akıtıyor.
Ve resmen deli işi onu kullanmak.Çok ayrıntılı ve bir bakımada biraz riskli bir alet.
Çok çabuk yanabilecek bir yapıya sahip.
Kullanma klavuzunda bile her sayfada yanma tehlikesii yazıyor.

ben zaten h2o dan vazgectim. hem sahtesi cok var hem de garantisi,yedek parcası vs. beni dusundurdu dogrusu. şimdi bu alf olanı düşünüyorum ama daha tam kullanıcı yorumlarından emin olamadim

bende sizin gibi karar veremedim alf mi fakir mi yoksa h2o mu fakire güveniyorumkeşke h2o daki aparatlar ve özellikler fakirde olsaydı fazla düşünmez alırdım.

bugün bir indirimli sitede karcher satılıyor. utusu olmayan modeli 450, ütülü hai 650 lira. acaba fiyatları uygun mu? karcher alan var mı?

bu buharlı temizleyicler aynı zamanda elektirkli süpürge olarakda kullanılıyor mu? yoksa sadece zemin temizleme işlemimi yapıyor

bu buharlı temizleyicler aynı zamanda elektirkli süpürge olarakda kullanılıyor mu? yoksa sadece zemin temizleme işlemimi yapıyor

bildiğim kadarı ile çok pahalı modeller hariç elektrikli süpürge olarak kullanılmıyor. modeline göre zemin ve işte derz arasıydı vs. oraları temizliyorlar.
bu arada bana bir hediye h20 mop geldi. daha açmadım. açınca yorum yapıcam burada ben alf multi alacaktım o yüzden çok da memnun olmadım bu hediyeden ama belki işime yararsa diye ümit ediyorum....

X