bulaşık makinasını tuvalete koymak?

Makine kendi ısıtıyo biliyosunuz di mi?
Bence olur. Tuvaletin üstünü iyice kapatın orası da bi oda işte ne fark edecek üstüne makine gelecek. Bi de yer varsa küçük bi dolap gibi tezgah olarak kullanabileceğin bişey ve bi çöp kovası koy,yemeği ye bulaşıkları tezgaha topluca koyup artıkları çöpe, lavabo da var sudan geçir, ordan da direkt makineye koy. Bulaşıkları mutfağa da götürmek zorunda kalmayacağın için tezgahta kirli bulaşık olmaz.
Evin neresini ne olarak kullanacağın senin kararın bence. Orası tuvalet var diye sürekli mikrop kaynamıyor sonuçta.
Bulaşık makinesinin gideri de aynı çamaşır makinesi hortumu gibi. Sorun yaşamazsın.

Benim de fırınım koridorda mikrodalga salonda duruyo rahatsız değilim kime ne. Nerde yerim var ve Kullanımı nasıl işime geliyosa öyle yapıyorum:KK70:

ya tuvalet zaten kapalı olacak üstüne makine geleceği için yani kapak koyup üstüne makineyi koyacağım kapağın kenarındanda makinenim gider borusunu sarkıtıcam yere o şekilde bi fikir gelmişti aklıma bir sorayım dedim yani görünmeyecek bile kücük bi kiler gibi zaten makinenin kendisi girdiğinde alan kalmayacak türden biyer ama insanlar gözünde nasıl canlandırıyor hayal ediyor bilemiyorum tuvaletimi yaparken bulasık makinesini seyredeceğim gibi gelmiş olablir 😂 haklı tabi gelip evimi görmediklerine göre.. kızmıyorum kimseye o yuzden 😂

Bence olabilir
Arkadaslar belki hijyen acisindan tuvalete bulasik makinesi nasil olur diye düşünmüş olabilirler ama zaten alaturka tarafını kapatmissiniz, genel temizliğini de yapıyorsunuzdur zaten.
Ayrica deterjan dedigimiz kimyasal bilesikler kirleri arindirmak ve hijyeni sağlamak için var. Taşıma konusunda da siz zaten gönüllüsünüz. Bence güzel bir fikir uretmissiniz.
Ilk evim büyüktü ama soğuktu, kışın bulaşık yikarken soguk suyla durulamaktan kollarim.donuyor, omzuma kadar sızlıyordu. Hak veriyorum. Hem makine su acisindan da daha tasarruflu.

ya ben bu fikri aslında kendimde saçma bulduğum için konu açtım iyide oldu en azından evime gelen samimi biri değilse arkadaşımın arkadaşı falan gibi ne düşünür öğrenmiş oldum gelen yorumlar sayesinde çünkü cidden saçma bi görüntü kiler gibi olsa bile tuvalet yani. tabi kendim için kullanışlı neyse onu yapmaktan yanayım evimde ben yaşıyorum misafire göre düzenlemem bir şeyimi ama annem bile görse bu ne diye kızar. getirip götürmeside dert olacak gibi düşününce neresinden tutarsam tutayım elimde kalıyor..

Lena gözüm saçmalama, mutfaktan tuvalete bulaşık mı taşınır? hem mutfağinda makine gideri yeri olmayan ev fi tarihinden kalmadır, üflesen yıkılır...geçen konudan hatırladıgım kadarıyla huzurun da yok o mahallede artik, bırak manzarasını filan taşın allahaşkına, ilk lodosta dizanteri olursun, değer mi?

mahallede sorun yaşamıyorum artık eskisi gibi ama ev cidden nuhtan kalma bina en az bi 30-35 senelik vardır. hiç bakım yapmamışlar zaten senelerce boş kalmış sahibi vefat edince evi başkasına satmışlar alan kişide kiraya vermiş ve o şanslı kiracıda benim 😂 konumum her yere çok yakın her yer elimin altında öğrenci oldugum icin lazım olabilecek her şey var yani konumumda ve kira fiyatları o kadar yüksekki burada hele özellikle bakımlı evler ucuza oturuyorum diye çekiyorum kendim bakım yapıyorum arkadaşlarımda diyor neredeyse 2-3 senedir oturuyorsun ama hala tam taşınamamış gibisin diye 😂

elimde yıkamayı tercıh ederdım evet havalar soguyor anlıyorum guzel bır eldıven al eldıven kullan yanı bulasık makınesınde makıneyı doldur-bosalt ıslemı işkence bıde sen tasıyacaksın🥱hıc yeltenme bence..bıde tuvalet sen orayı kullanmıyor olabılıyorsun ama muhtemelen apartman daıresı dıger katlar tuvalet olarak kullanıyordur ve senin yemek artıkların tuvalete akacak hıc uygun degıl bence

Benim oturduğum bir evde çamaşır makinesinin giderini duşakabinin içine vermişler. Adapte olmam çok zor olmuştu( zaten adapte olamadan da taşındık😂)
Çamaşır yıkanırken duş alıyorsan eğer bir anda makine horrrrrr diye kirli suyu duşakabine dolduruveriyordu🤮😂😂
1-2 defa da hortum kabinden çıkmış banyoyu su basmıştı rezalet 🤦🏻‍♀️

Hahahhaa en azından duşakabin varmış banyonuzda bende o bile yok 😂😂😂😂 gittim boruyla perde aldım öğrenci usulü bir şey yaptım mecburen😂😂

onlari götürmesi bir dert birde bitince temizleri mutfağa götürmesi bir dert. Mutfakta su buz gbi ellerim donuyor demişsiniz. Yani mutfagnzda sicak su hatti yokken alaturkq tuvalette sicak su hatti mi var? Ben hic gormedim alaturka tuvalette sicak su hatti bunu nasil halletniz. Çamaşır mk icin

makine kendi ısıtıyor suyu ona ayrı bir sıcak su hattı gerekmiyor 😂 keşke öyle klozetinden falan bile sıcak su gelen bir ev olsaydı utanmasam montla gidicem tuvalete ben soğuktan 😂

mutfak kırıntıları tuvalet giderine olurmu sizce😱nimet sonuçta sonra üç harfliler musallat olur benden söylemesi

yani şimdi tuvaletinde mutfağında düzeneği boru ile ikiside aynı çukura gidiyor ona bakarsak siz en iyisi bi felak bi nas okuyun çalıştırırken makineyi nolur nolmaz 😂

Gece bu konunun şokuyla uyuğumdan mıdır nedir, rüyamda birisi benim bulaşıklarımı klozetin içine yerleştiriyordu. Sifonu çekince tertemiz yıkanacağından bahsediyordu. Sifonu çekti, bulaşıkların kabası gitti. Ben de gittim herhalde o ara, devamını hatırlamıyorum. Bu konuyu okuduğum için kendimden özür diliyorum. Keşke zamanı geriye alabilsek.

Çok üzgünüm gerçekten 😂

ya tuvalet zaten kapalı olacak üstüne makine geleceği için yani kapak koyup üstüne makineyi koyacağım kapağın kenarındanda makinenim gider borusunu sarkıtıcam yere o şekilde bi fikir gelmişti aklıma bir sorayım dedim yani görünmeyecek bile kücük bi kiler gibi zaten makinenin kendisi girdiğinde alan kalmayacak türden biyer ama insanlar gözünde nasıl canlandırıyor hayal ediyor bilemiyorum tuvaletimi yaparken bulasık makinesini seyredeceğim gibi gelmiş olablir 😂 haklı tabi gelip evimi görmediklerine göre.. kızmıyorum kimseye o yuzden 😂
sizi anladım ama olmaz bence:) benim alaturka tuvaletim kapalı, üzeri de komple örtülü çamaşır makinem, temizlik malzemelerim var. Oraya değil bulaşık makinası, mutfaktan bir tane bile ürün koyamam. Çünkü ben kapatsam da neticede orası tuvalet. Ne kdar kapalı olursa olsun havalandırmadan koku geliyor, hiç hijyenik olmaz. Açıkçası çok samimi olduğum bir arkadaşım dahi olsa böyle bir manzarayı görsem yadırgarım ben.

Hayır yani sıcak su alan modelinden olsa bile makinenin kademe kademe sıcaklık ayarı olduğunu düşünürsek illaki o suyu belli bir dereceye getirecek bir işlem yapmalı sonuçta. Benim de makinelerden anladığım yok sadece fikir yürütüyorum
Sonucta takmak için bir sicak bir soguk su borusuna ihtiyaci var o makinelerin ve benim dedgimde buydu.
Sanirim bilmiyordum demek sizde ise yaramiyor.

Tezgah üstüne de konulabilen bulaşık makinasından alırsınız. Lavabo gider olur, su alacağı zamanda musluktan alır.

Bu şekilde düşünebilirsiniz.

Bunun dışında bulaşıkları alıp banyoya taşıyıp yerleştirip geri getirmek daha eziyet geldi bana.

Tuvalet olmasıyla ilgili bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Sonuçta bulaşıkları makinenin içine koyup ordan alıyorsun... Benim de kaygılarım götürüp getirmek konusunda olurdu ama daha rahat olacağını düşünüyorsan sormana lüzum bile yok bence. Yalnız, eve biri gelince bence orayı kapat :KK70: Ben görsem çok tuhaf bulurdum.
Sudan geçirsen bile yemek artığı olabilir. Eee tuvalete gidicek bu artk. İnsan çarpılır yaaa🧟

Bak aslinda sunu yapabilirsin. Tamamen oraya uygun bir plaka kestir full kapatacak tuvalatin altini kapiya kadar. Firini koy oraya. Cesmeyi de sökebilirsin ya da kalsin. Ne gider gorursun ne aciklik kalir oda olur. Firinin boşalan yere bulasik mk koyarsın tabaklarla ugrasip foseptige bakmaktan iyidir. Öyle o boru icin gene acik kalmak zorunda olcak az da olsa hic hijyenik olmaz.

Bulaşıkları getir götür oranın kapısını aç diz boşalt vs derken daha yorucu olur. Yerlere su damlar vs. Kulağa da hiç hoş gelmiyor wc ye bulaşık makinesi koymak. Çamaşır makinesinin her yerde olmasına alıştık. Odalarda mutfakta banyoda her yere konuyor ama bulaşığı mutfak dışında kullanan var mı bilmiyorum. Hiç duymadım.

ya ben bu fikri aslında kendimde saçma bulduğum için konu açtım iyide oldu en azından evime gelen samimi biri değilse arkadaşımın arkadaşı falan gibi ne düşünür öğrenmiş oldum gelen yorumlar sayesinde çünkü cidden saçma bi görüntü kiler gibi olsa bile tuvalet yani. tabi kendim için kullanışlı neyse onu yapmaktan yanayım evimde ben yaşıyorum misafire göre düzenlemem bir şeyimi ama annem bile görse bu ne diye kızar. getirip götürmeside dert olacak gibi düşününce neresinden tutarsam tutayım elimde kalıyor..
Ben olaya baskasi ne düşünür diye değil de "ben ne istiyorum " diye düşünerek bakmaniz buna göre hareket etmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bunun doğruluğunu sorgulamadan sadece bastaki sorunuza yanit verdim. Son karar elbet sizin. Böyle bir çözüm yolu bulmussunuz ben de abes görmedim elinizdeki imkanlari düşünerek. :)

Hahahhaa en azından duşakabin varmış banyonuzda bende o bile yok 😂😂😂😂 gittim boruyla perde aldım öğrenci usulü bir şey yaptım mecburen😂😂
benim ilk öğrencilik evimde şofben elektrikliydi ve sürekli kacak yapardı, parasizliktan ve üşengeçlikten değiştirmeyip alışmıştım, öyle çarpila çarpıla yıkanmıştım bi sene :rolleyes: bi kere arkadaşım gelmişti de soylemeyi unutmuştum, banyodan köpüklü fırlamıstı kizcağız:KK70:

tezgah ustu arastirin.
isin hijyen kismini gectim, zamanla mutfaktan bulasiklari getir gotur yapmaktansa elde yikamayi tercih edeceksiniz buna eminim.

X