bulaşık makinasını tuvalete koymak?

işte ondan korkuyorum yeni yapıldı orası ben eve girdigimde çamaşır makinesi varkende hiç olmadı ama bilemiyorum bulasık makinası daha mı cok su boşaltır. taşma yapar eğer cok su boşaltıyorsa
Bulaşık makinaları çok az su harciyo.makinanin borusunun çıkıp suyun yere akmasiyla tecrübe eden biriyim.o kadar az suyla yikiyomus ki inanamadım gerçekten.
Ama senin yerinde olsam elimde yıkamaya devam ederim çünkü bulaşıkları oraya taşıması, makina boşaltması vs çok daha zor

Dört kişiyiz evde. Dördümüz de sürekli evdeyiz şu an. Çocuklar her dk su içip her seferinde başka bardak kullanıyorlar. Şu an evi bir turlasam 10 tane bardak bulurum sağdan soldan. Bazen sırf bardaklar için makine çalıştırıyorum.
Herkese belirli renk bardak verin 1 gun boyunca onu kullansin ya da şekilleri farkli yani misal bir cocuga kisa boy birine uzun boy gibi hem su hem elektirik tasarrufu olur. Kaynaklat onemli. Hem size habire is cikmaz

Merhaba hanımlar. oturduğum evin mutfağında bulaşık makinası için uygun yer ve gider vs... olmadığı için ve tek yaşadığım için bulaşık makinamı satmıştım bu eve taşındığımda. Tek başımayım ne bulaşığım olur diyordumda öyle olmuyormuş çok çeşitli yemek yapmayı sevdiğim için yine çok fazla bulaşık çıkıyor artık bulaşık yıkamaktan evin diğer işlerini bekletir hale geldim vaktimi hep buna harcamak zorunda kalıyorum. Artık bir makina alma zamanım geldi.

evimde 2 banyo var biri kücük alaturka, diğeri büyük alafranga. alaturka olanı kullanmıyorum alışık değilim. oraya çamaşır makinemi koyup çamaşır odası gibi yaptım zaten sadece makinenin sığabileceği büyüklükte bir alanı var. orada buna uygun yer ve tesisat var, bi yerden küçük bir dolap kapağı buldum alaturkayı kapatıp ç. makineyi üstüne koydum boşaltma borusunuda alaturkanın deliğine verdim sorun yaşamıyorum. Diyorumki bulaşık makinesini bu küçük banyoya koyayım, ç. makinesinide büyük olan ve kullandıgım banyoya koyarım. Mutfak imkansız yani. mutfağın tezgahın boyu çok kısa içine girmez dolap kapakları sökülse bile. kısacası komple kırıp dökmek lazım bide gider için tesisat yaptırmak lazım ev kira. Zaten yeterince masraf ettim elalemin evine badana boya bakım gerektiren tadilatlar derken birde mutfak yaptıramayacağım ev sahibine söylesem o da masraf etmez. sırf deniz manzarası, konumu için ve verdiğim emekler icin seviyorum çıkamıyorum bu evden. Her neyse aranızda böyle benim bahsettiğim gibi tuhaf bir şey yapan var mı? Benim bilemediğim nokta bulaşık makinasının boşaltma borusu, çamaşır makinası ile aynı mı, yine tuvaletin deliğine doğru verebilir miyim boruyu. Bundan emin olabilsem hemen alacağım bir makina. Bulaşık makinası odası olacak işte kulağa çok garip geliyor farkındayım. Fikrlerinizi bekliyorum
İyide sizden önce tuvalet olarak kullanıyordu dimi...Yani gerçekten benim hiç içim almaz 10 kat elimde yıkarım ama yinede olmaz yani bana göre....

Bilsem bunu yazmayacagmi tahmin etmek zor değil. Ustune basarak biliyorsunuzdur di mi diye sormak anlamsiz olmus.
Hobi olarak soracak halim yok😀
Baktım cift girisli ve tek girisli makineler varmis ama ben sicak suya her makine de ihtiyac var diye düşünüyordum. Bunu bilmemek normal di mi?
Hayır yani sıcak su alan modelinden olsa bile makinenin kademe kademe sıcaklık ayarı olduğunu düşünürsek illaki o suyu belli bir dereceye getirecek bir işlem yapmalı sonuçta. Benim de makinelerden anladığım yok sadece fikir yürütüyorum

Bu arada herkes makineye resmen temiz olacak kadar yıkadığı bulaşığı atıyomuş. Ben sadece içindeki artıkları çöpe sıyırıp olduğu gibi atıyorum sudan falan geçirmem, tencereleri de elimde yıkamam aynen koyarım. Hiçbir sıkıntı olmuyor yıkanıyor gayet. O işleri yine ben yapacaksam makine ne yapacak. Çamaşır için de önceden suya falan basmam, ne kadar lekeli olursa olsun makineye atınca çıkıyor

kendine daha çok iş çıkarmış olursun. tabak canağı taşırken su damlar ,yemek damlar eve. birde oraya git gel yapacaksın. oooo elde yıkamak daha mantıklı

Baslıgı gorunce yuhh dıyesım geldı sız naparsınız bılmem ama nr kadar kullanılmasada hıc hos gelmıyor kulaga ve mıdeye bıde onları tasıması var ben olsam baska eve cıkarım

Gece bu konunun şokuyla uyuğumdan mıdır nedir, rüyamda birisi benim bulaşıklarımı klozetin içine yerleştiriyordu. Sifonu çekince tertemiz yıkanacağından bahsediyordu. Sifonu çekti, bulaşıkların kabası gitti. Ben de gittim herhalde o ara, devamını hatırlamıyorum. Bu konuyu okuduğum için kendimden özür diliyorum. Keşke zamanı geriye alabilsek.

Tezgahüstü mini bulaşık makinesi düşünmez misin?

çok özür dilerim konuyu okuyup hayal etmek istemiyorum benim için mide bulandırıcı maalesef

Şu tip mini bir bulaşık makinesi alarak sorununuzu çözebilirsiniz aslında
Screenshot_20201114_111058_com.android.chrome.jpg

Doğru mu anlıyorum bilmiorum ama orası artık bir tuvalet degil. Çünkü üstü kapanmış. Doğru mu?
Eğer bu şekilde de kiler gibi düşünülüp konulabilirde eşyaları ordan oraya taşı pis suları akıtsan da damlar. Sonra gri getir diz. Bilemedim o taşıma işi içi yapmazdım gibi. Ama mesafe az zaten yan yana derseniz neden olmasin?
Altını çızıyorum orası artık kiler. Tuvalet degil

Ya başlıktan dolayı hanımlar haklı olarak tiksinç buldu evet kiler niyetine kullanılabilecek türden kücük bir yer kapattım ben orayı ama beton dökerek değil kapak ile çamaşır makinem duruyor şu an. yorumlarda ocak fırın bulasık makinesi üclü bir ankastre gördüm ya onu alıcam yada dolapları söküp mutfağa yerleştiricem biri masraflı diğeri ise zahmetli bir seçenek kararsızım şu an

Bence olabilir
Arkadaslar belki hijyen acisindan tuvalete bulasik makinesi nasil olur diye düşünmüş olabilirler ama zaten alaturka tarafını kapatmissiniz, genel temizliğini de yapıyorsunuzdur zaten.
Ayrica deterjan dedigimiz kimyasal bilesikler kirleri arindirmak ve hijyeni sağlamak için var. Taşıma konusunda da siz zaten gönüllüsünüz. Bence güzel bir fikir uretmissiniz.
Ilk evim büyüktü ama soğuktu, kışın bulaşık yikarken soguk suyla durulamaktan kollarim.donuyor, omzuma kadar sızlıyordu. Hak veriyorum. Hem makine su acisindan da daha tasarruflu.

başlık çok yanıltıcı oldu aslında o yüzden biraz önyargıyla giriyor insnlar konuya haklı olarak :)) ama daha kısa nasıl özetlerim bilemedim. öğrencilik hayatı yaşamadıklarını düşünüyorum çok ağır tepki verenlerin :)) yaşayanlar yine bi derece anlamaya çalışıyor bu olayı düşünecek kadar çaresiz kaldığımı fark ederek :))

İlk öğrenci evimde sıcak su akmiyordu. Kışın bulaşıkları temiz tabak kalmayan a kadar biriktiripyorduk sonra haftada bir banyoya iki masa koyup sohbenden sıcak suyla bulaşık yıkıyorduk.
Bana bunu hatirlattiniz 😂😂
Yapmayın gözünüzü seveyim, pisliği falan geçiyorum insan bir makina boşaltmak için oda oda gezer mi her gün? Eziyet resmen. Elde yika daha az efor sarf edersin.
Bu arada küçük minik bulaşık makinaları var
Eki Görüntüle 2720345
Bundan alın daha iyi. Ya da ikinci el sitelerinden bulun bir tezgah üstü makinasi

Yaa 😂 beni anlamanıza sevindim.. banyoya masa koyup şohben ile sıcak su sayesinde bulaşık yıkama fikri hiç gelmemişti aklıma bu da çok tuhafmış 😂 Kiler yine bi derece ama banyo çok mide bulandırıcı bir de kötü bi görüntü ne bileyim bunu okuyunca duş alırken sıcak su hazır akarken tasarruf etmek için bulaşıklarıda kendimle birlikte yıkadığımı hayal ettim bi an 😂 Aslında bi öğrenciye göre baya temiz birisiyimdir çok moralim bozuktu konuyu açtığımda bulaşık makinesine mutfakta yer bulamadığım için kilere koysam ne olur diye diğer hanımların fikrini alayım en iyisi dedim. seçtiğim başlık yaktı başımı 😂

Ve de benim bu basligi kahvalti yaparken okumam :KK66: okumadan once halihazirda kullanilan bir tuvalete koyacaksiniz sandim 😂
Anladim tuvalet kullanilmiyormis ama yine de olmaz. Alin mini makine kurtarin kendinizi bu dusunceden :KK66:

X