Bunlar boşanma sebebi mi yoksa pandeminin yarattığı sıkıntılar mı beni tahammülsüzleştirdi?

Terapinin ilk seansina gitti. Sonraki seanslarda ben de olacakmışım. Eskiden boyle degildim. Ya pandemi ya cinsel sorunlar beni bu hale getirdi. 😔
Biraz soğukkanlı olmayı deneyip kendinizi tartın, sürekli negatifliğe itmeyin kendinizi. Daha önce sorunu olmayan bir adam cinsellikte sorun yaşamaya başlamışsa bunu oluşturan bir zemin vardır ve bu sebepler ortaktır. Sizin geçirdiğiniz rahatsızlık buna sebep olmuş olabilir.
Her evlilik büyük aşklarla, büyük tutkularla olmuyor, herkes birbirine yüzde yüz uymuyor bunu unutmayın. Ortada boşanacak bir sebep görmedim aslında. Bir de şu var; ben hayatta vefaya inanırım, derdiniz olduğunda başınızı yasladığınız omuza vefasızlık etmeyin, aşklar, tutkular, cinsellik bir yerde yavaşlayıp bitiyor insana her koşulda kendisiyle yürüyecek yoldaş lazım. Eş hayat arkadaşıdır, bence biraz daha detaylı düşünün

O zaman vajinal orgazm olayına çok takılmışsın. İster vajinal ister klitoristen zevk al. Ben de zamanında bir yazı okumuştum yok vajinal orgazm olmadıysan eşini sevmezsin falan filan. Bu tarz genellemelere inanacak yaştaydım. Şimdi inanmıyorum. Nasıl orgazm olduğum önemli değil şuan.

Uzun ön sevişmelerden bahsettin. Bundan zevk de alıyormuşsun. Tekrar o şekilde devam edin. Bence eşin erken boşalmıyordu sadece sen henüz vajinal orgazmı yaşamadın. Sonra dile getirince işler sarpa sardı. Bu konuyu bu kadar önemsiyorsan vibratör alıp birlikte kullanabilirsiniz. Eşin de sen de bu konuda açık fikirlisin anlaşılan. Cinselliği konuşup sorunlara çare arıyorsunuz. Bu sizin ilişkiniz için büyük avantaj.

Cinsellik sorunu tedaviyle çözülebilecek birşey aynı zamanda sizinde psikolojik olarak destek almanız gerekir aslında vajinusmus sonrasında zevk alamama durumu çok görülen bir sorun. Onun dışında karşımızdaki insanın bizim sevdiğimiz şeyleri sevme zorunluluğu yok. Bende mavi renk sevmem eşim beni sevmiyorum diye yargılayamaz veya bunun için benden soğuyacak bir insan olsa ilk ben soğurum ondan. Eşinizin kişisel sınırlarına saygı göstermiyorsunuz. Birlikte dans eden şarkı söyleyen insanlar birlikte oturup sorunlarını da konuşur ve çözerler. Yatıp kalkıp temizleniyorum olarak baktığınız bir ilişkide ne kadar çözüm odaklı olduğunuz şüpheli. Doğal olarak karşıdaki insan strese girince daha erken oluyordur. Belki bunaldınız bilemem orasını ama sevmediğinizi düşünüyorum. Daha çok zor zamanda sığındığınız bir liman olmuş. Üzücü.

Ayrıca pandemi sürecinde çok bunalmışsın. Seni oyalayacak çocuk yok, çalışmıyorsun. Korkuların nedeniyle sosyal hayatını sıfırlamışsın. Psikolojinin normal olmaması doğal. Böyle durumlarda insan hep negatife odaklanır. Sende de öyle olmuş. Burdan bakınca hayatında pozitif şeyler çoğunlukta aslında. Bunları farkedersen boşanma fikrinden uzaklaşırsın.

Herkese merhaba, benim bir derdim var. Sizden baska anlatacak kimsem yok. Nasil özetleyip toparlarim bilmiyorum. Uzun, yorucu, sıkıcı olursa şimdiden ozur dilerim.

Birkaç yıllık evliyim. Birbirini çok seven tutkulu aşıklar degiliz. En azindan ben şu siralar kendim için boyle hissediyorum. Eşim beni hâlâ cok seviyor. Sevgi konusunda eksildigini hissetmedim hiç.

Birkaç yıllık arkadaşken, ikimizin de hayatinin zor bir doneminde yakinlastik. Birbirimize destek olduk.
Ben bugüne kadar ailem tarafindan hep itilip kakılmış biri oldum. Degerli onemli hissetmedim hiç kendimi. Keza onceki iliskilerimde de oyle. Ilk kez biri bana deger verince, koruyunca çok büyük hislerle baglandim ona.

Deger veriyordu ama bugünden o günlere bakinca yine eksikmiş her şey diyorum. Hiç hediye alan biri degildi örneğin. Sadece kavga edersek çiçek alırdı bazen. Bir kez olsun bana bir sey almadi doğum günümde, yildonumlerinde vs. Insan bekliyor bir kolye bir parfüm ne bileyim. O zamanlar bu pek sorun olarak görünmüyordu gözüme. Isten gelince öpmeyi bilmezdi nasılsın demeyi bilmezdi.

Evliligimizin başlarında, tek bir sorunumuz vardi benim için. Vajinismustum. Hayatimizdaki bütün aksakliklarin sebebi bendim bana gore. Bu sebeple eşimin yarattığı sorunlari görmedi gözüm. Eşim Bana çok anlayışlı ve sabırlı oldu. Sonucunda iyileştim.

Ama cinsel hayat benim için adeta hüsrandı. Çünkü hiç zevk almıyordum. Bunu eşime anlattım ve ben dile getirdikten sonra kendinde baski hissettiginden dolayi çok kısa surelerde boşalmaya basladi.
Cinsel hayatimiz giderek kötüleşti. Ayda 3 4 kere oluyor maksimum. Onda da bazen 1 an bile zevk almiyorum. Bu sebeple içimden süslenmek, gecelikler giymek gelmiyor. Yatiyorum kalkıyorum temizleniyorum bitti. Cinsel hayat bu şekilde özetle. (Erken boşalma için terapiye başladı 1 seans gitti. Ne kadar sürede düzelir bilmiyorum.)

Cinsellik böyle iken tahammül seviyem de yerlerde. Her şey gözüme batmaya başladı. Bakımsızlığı, kaba konuşması, başkasının yanında değişmesi ... her şey tırmalıyor şu an beni. Dönüp de geçmişe bir bakıyorum, onu tanıdığım kadarıyla kendimle kıyaslıyorum. Çok net sınırları olan bir adam. Çok katı bazı konularda. Asla giymeyeceği renkler modeller var. (Kapüşonlu üstler, loafer ayakkabı, herhangi bir desenli ya da yazılı kıyafet) Beni bu kadar yıl içinde mağazalarda kaç kez rezil etmiştir.

Bir şey beğenirim, aman giymez aman sevmez diye hevesim kaçar. En basitinden açık mavi bir tişört beğenir gösteririm, mağaza çalışanının yanında ,ters ve gıcık bir ifadeyle, "bunu giyeceğimi düşünüyor musun gerçekten" der. Sanki tişört degil de koyun postu önermişim gibi.

Hiçbir değişiklik ona göre değil. İçi geçmiş bir dede gibi. Tatil planı yaptık örneğin. Videolar izledim nerede ne yenir diye. Not ettim tablo hazırladım. Çok güzel ilginç şeyler buldum. Sonra döndüm baktim ki buna burun kıvırır, bunu yemez, bu mekan hoşuna gitmez. Oysa herkesin sevip yiyeceği şeyler. Bir simit, bir dondurma gibi mesela. Hevesim kaçtı, modum düştü.

Canli muzikli bir mekana gitmedik hiç birlikte. Bir konsere gitmedik. Konsere gitsek eglenmez bile. Hoplayip ziplamaz, şarkıya eşlik etmesi bile mucize. Bir yerde alkol almadık hiç. Neymiş o mekanlari sevmiyormuş. (Pub gibi bir mekandan bahsediyorum pavyon degil😁)

Şimdi diyeceksiniz ki bunları evlenmeden önce görmedin mi? Görmedim arkadaşlar. Hayatımın en zor donemiydi, onun da öyle. O benim yaralarıma üfledi ben onun yaralarına. O çukurdan sağ salim çıkalım ne olursa olsun dedik ikimiz de.

Şimdi bakıyorum, o çukurdan çıktık ama yaşlandım sanki. Hayatım elimden kayıyor gibi geliyor. Ömrüm geçiyor ve ben bir şey yapamıyorum gibi. Özgürlüğümü kaybettim. Onun hayatını yaşayan biriyim sanki.

Bu hislerin bir sebebi pandemi de olabilir. Evdeyim 1 seneden fazla süredir. Market dışında bir yere gitmiyorum. Kimseyle görüşmüyorum. Belki ondan özgürlüğümü kaybetmiş gibi hissediyorumdur. Ya da cinselliğin kötü gitmesi beni bu kadar tahammülsüzleştirmiştir. Şu an ayrım yapamıyorum mantıklı düşünemiyorum.

Özetle evlilik beni mutlu etmiyor şu sıralar. Eğlenceli çiftlere imrenerek bakıyorum. Birlikte dans ederek story atan, ayni dilden konuşan, hayattan aynı beklentileri olan, aynı filmleri izleyebilen, aynı kararlarda buluşan çiftler... hepsi gözümde ulaşamayacağım yerlerde. Hayatımı böyle geçirmek istemiyorum. 30 yaşına bile gelmemiş bir dedeyle ömrümü tamamlamak istemiyorum. Istedigim seyler mal mülk para bolluk değil. Ayni sekilde eğlenebilmek istiyorum. Bu en tabi hakkım diye düşünüyorum.

Hep kötü özelliklerini yazmışım gözüme onlar gözüktüğü için ama iyiler de var tabi. Çalışkandır, evine bağlıdır, ailesine ezdirmedi beni hiç. Ailemle de vurmadı. Bana danışmadan bir iş yapmaz. Gözü açıktır, para yönetmeyi bilir, bir bağımlılığı yoktur. Ama sıkılıyorum işte. Orta yaş evliligi gibi hissediyorum. Belki orta yaşlar daha eğlencelidir.

Sizce bu durumlar, bir evliliği bitirmek için yeterli sebepler mi? Bitirmek başka bir çözüm öneriniz varsa onu da okumak isterim.

Şimdiden yorum yazanlara cok tesekkur ederim.
Sabırla okudum öncelikle 1 senedir evde kalmanızında etkisi olduğunu düşünüyorum. Eşiniz sizin istediğiniz gibi olamaz ki canlı müzik sevmeyebilir film izlemekten hoşlanmayabilir. Bunun orta yolunu bulmanız gerekir. Hediye konusuna gelinirse o konuda haklısınız bence alması gerekirdi. Ama mesela canlı muzik sevmeyebilir benim eşimde insan içinde sevmez evde kendi saçma sapan eğlenir yanımda. Yanımda rahat olduğu için. Benim eşimde herşeyi giymez bişey gösterdiğimde bu ne diyebilir konuşma tarzı öyledir neden öyle diyorsun diye kızıncada ama hayatım baksana giyermiyim bunu ben der. Bir de siz çoğu şeyi eşiniz daha demeden itiraz etmeden kafanızda bitirmişsiniz sevmez etmez giymez. Açın fikri sunun söyleyin belki kabul edicek. Vajinusmustada anlayışla karşılamış. Bilmiyorum eşinizi en iyisi siz tanırsınız yani aynı dili aynı şeyleri sevmeniz gerekmez ki. Eşim hayatta aşk komedi izlemez aksiyon polisiye sever ya da tarih sever birlikte seçer benimde seviceğimi açarz. Komedi sevmeyen adama neden zorla komedi açayım ki ? Ben kendim izlerim komediyi :) arada dokundururum ama sende izlesene ben izliyorum diye sevmiyorum der çocuk değil ya adam sonuçta sevmiyorsa sevmiyordur. Hayatta kalabalık sevmez piknik tarzı sevmez onun yerine sakin kimsenin olmadığı yerlerde meyvesuyu kuruyemiş yer kalkarız piknik alanında kuytu köşede. Farkındalık olsun diye anlattım belki yararınıza olur. Düşünsenize eşimi benimke aynı şeyleri sevmiyor diye suçluyorum. Aman allahım evlilik çekilmezki.

Farklı bir aktiviteye ihtiyacınız var bence. Anlık olan, plansız. Ya da sadece onun için plansız. Insan evde otura otura ot gibi oluyor, dışarıdaki hayattan kopuyor. Yaz için değişik bir tatil ayarlarsanız güzel olur bence.

Aman aklını boşanmaya olumsuza yönlendirme lütfen
Atlatabilirsiniz bunları eşinin saydığınbo kadar çok pozitif özelliği var ki
Cinsellik çiftler arasında anca oturuyor zaten yeniliklere ve birbirinize açık olun yeter keşfetme süreciniz devam eder
Eşin Seni mutlu etmeye ve çözüme odaklı bi adam ne güzel
Terapileri gidin beraber eğer terapistle frekens tutmazsa başkasını deneyin
Hemen bırakma kendini çaba göster eminim daha mutlu günleriniz olacak eşinle

Siz ilişkide heyecan, tutku, aşk arıyorsunuz, istiyorsunuz galiba. Bana kalırsa pandeminin bi etkisi bu. Bu eve kapatılmalar, kısıtlamalar insanın psikolojisini çok bozuyor. Her küçük detaya takılır olduk, her şey ekstra bir problem hâline dönüştü. 1 senedir bir çok insan çok sıkılıyor. Eşlerimizle büyüklü küçüklü problemler kavgalar yaşadık. Siz de bu süreçte bunlarla uğraşırken instagram'da dans eden, karantina boyunca çok eğlenen, beraber etkinlik yapan çiftleri gördükçe kendi sorununuz daha da büyümüş gözünüzde. "Film zevklerimiz bile aynı değil" diye düşünürken başkalarının birlikte kitap okuması sizi daha da tetiklemiş gibi geldi bana. Ki geçmişe dönüp her şeyi sıralamışsınız.
Tabii ki zevkleriniz farklı olucak. Alışveriş konusunda belki siz tavır değişmelisinizdir. Beğenmediğini bildiğiniz kıyafetleri denetmek yerine beğeneceğinden emin olduğunuz bi şeyi verin denesin, o da mutlu olsun siz de.
Evlilik ortak zevklere sahip olarak değil de orta noktada buluşarak yürütebileceğiniz bişey.
Cinsellik meselesi de kesinlikle çözülecek bişey. Zaten çözüm için adımları atmış bile eşiniz. bu konuda da çok şanslısınız. Siz evliliğinizle ilgili biraz bakış açınızı değiştirebilirsiniz. O hayal ettiğiniz heyecan, tutku kalıcı olamaz. Sevgi saygı daha kalıcı ve değerli.

Yeterince tanismadan, cok da sevmeden evlenmissiniz. Yapacak bisey yok. Cok gencsiniz ayrilip mutlu olmaya bakin.

Bence esiniz kotu biri degil ama malesef size uygun degil.

Ben de simdi ikinci evliligimi planliyorum.
Adayim imkani yok ki dans edip story atabilecegim birisi degil :KK66: bunu bile bile, seve seve bu evliligi planliyorum. Cunku benim beklentilerim farkli ve onlara fazlasiyla uygun biri.
Yaşınız kaç ? İkinci evlilik deyince merak ettim

Vay be, sirf çalisiyor, eve geliyor diye asiri büyük artilarmi oluyor?
Ben şeyi çok merak ediyorum sizin için erkekteki artılar nelerdir? Çalışkan olması evine sadık bağlı olması bu devirdeki erkeklere bakıldığında artı özellikler değil mi size göre ? Bunların biri daha eksik olursa sizce ne olur ? Kk üyeleri tutturmuş çalışması dürüstlüğü sadık olması evine bakması vsssss bunları görünce bunlar artı değil artı değil de ne konu sahibinin eklediği ailesine karşı ezdirmemesi başlı başına dev Bi özellik kk da açılan konuların yüzde 90 ne kaynana gelin arası denge kuramayan koca ve sadakatsizlik ?? Sevgi aşk çekim elbette önemli şeyler peki deli gibi çekim hissettiğiniz kişide bu artı saymadığınız özellikler olsa devam edebilecek misiniz siz lütfen artık bu konuda hassas olalım elimizdeki şeylerin değerini bilelim olumsuz özelliklerinden bahsederken aşağılara çektiğimiz kişileri olumlu şeylerinde övmesi bilelim

Vajinal orgazm var mi dedi, yok deyince o zaman erken bosalma var dedi. O gün bugündür kafama takıyorum neden olmuyor diye.
İyide ben evli değilim hiç cinsellikte yaşamadım ama burdaki kadınların konularını görüyorum vajinal orgazm her kadının yaşadığı Bişey değil ki ki yaşayan kadınlar da her ilişkisinde yaşanıyor zaten psikoloğunuz çok tuhaf Bi laf etmiş erken boşalma ile alakası yok ki

Herkese merhaba, benim bir derdim var. Sizden baska anlatacak kimsem yok. Nasil özetleyip toparlarim bilmiyorum. Uzun, yorucu, sıkıcı olursa şimdiden ozur dilerim.

Birkaç yıllık evliyim. Birbirini çok seven tutkulu aşıklar degiliz. En azindan ben şu siralar kendim için boyle hissediyorum. Eşim beni hâlâ cok seviyor. Sevgi konusunda eksildigini hissetmedim hiç.

Birkaç yıllık arkadaşken, ikimizin de hayatinin zor bir doneminde yakinlastik. Birbirimize destek olduk.
Ben bugüne kadar ailem tarafindan hep itilip kakılmış biri oldum. Degerli onemli hissetmedim hiç kendimi. Keza onceki iliskilerimde de oyle. Ilk kez biri bana deger verince, koruyunca çok büyük hislerle baglandim ona.

Deger veriyordu ama bugünden o günlere bakinca yine eksikmiş her şey diyorum. Hiç hediye alan biri degildi örneğin. Sadece kavga edersek çiçek alırdı bazen. Bir kez olsun bana bir sey almadi doğum günümde, yildonumlerinde vs. Insan bekliyor bir kolye bir parfüm ne bileyim. O zamanlar bu pek sorun olarak görünmüyordu gözüme. Isten gelince öpmeyi bilmezdi nasılsın demeyi bilmezdi.

Evliligimizin başlarında, tek bir sorunumuz vardi benim için. Vajinismustum. Hayatimizdaki bütün aksakliklarin sebebi bendim bana gore. Bu sebeple eşimin yarattığı sorunlari görmedi gözüm. Eşim Bana çok anlayışlı ve sabırlı oldu. Sonucunda iyileştim.

Ama cinsel hayat benim için adeta hüsrandı. Çünkü hiç zevk almıyordum. Bunu eşime anlattım ve ben dile getirdikten sonra kendinde baski hissettiginden dolayi çok kısa surelerde boşalmaya basladi.
Cinsel hayatimiz giderek kötüleşti. Ayda 3 4 kere oluyor maksimum. Onda da bazen 1 an bile zevk almiyorum. Bu sebeple içimden süslenmek, gecelikler giymek gelmiyor. Yatiyorum kalkıyorum temizleniyorum bitti. Cinsel hayat bu şekilde özetle. (Erken boşalma için terapiye başladı 1 seans gitti. Ne kadar sürede düzelir bilmiyorum.)

Cinsellik böyle iken tahammül seviyem de yerlerde. Her şey gözüme batmaya başladı. Bakımsızlığı, kaba konuşması, başkasının yanında değişmesi ... her şey tırmalıyor şu an beni. Dönüp de geçmişe bir bakıyorum, onu tanıdığım kadarıyla kendimle kıyaslıyorum. Çok net sınırları olan bir adam. Çok katı bazı konularda. Asla giymeyeceği renkler modeller var. (Kapüşonlu üstler, loafer ayakkabı, herhangi bir desenli ya da yazılı kıyafet) Beni bu kadar yıl içinde mağazalarda kaç kez rezil etmiştir.

Bir şey beğenirim, aman giymez aman sevmez diye hevesim kaçar. En basitinden açık mavi bir tişört beğenir gösteririm, mağaza çalışanının yanında ,ters ve gıcık bir ifadeyle, "bunu giyeceğimi düşünüyor musun gerçekten" der. Sanki tişört degil de koyun postu önermişim gibi.

Hiçbir değişiklik ona göre değil. İçi geçmiş bir dede gibi. Tatil planı yaptık örneğin. Videolar izledim nerede ne yenir diye. Not ettim tablo hazırladım. Çok güzel ilginç şeyler buldum. Sonra döndüm baktim ki buna burun kıvırır, bunu yemez, bu mekan hoşuna gitmez. Oysa herkesin sevip yiyeceği şeyler. Bir simit, bir dondurma gibi mesela. Hevesim kaçtı, modum düştü.

Canli muzikli bir mekana gitmedik hiç birlikte. Bir konsere gitmedik. Konsere gitsek eglenmez bile. Hoplayip ziplamaz, şarkıya eşlik etmesi bile mucize. Bir yerde alkol almadık hiç. Neymiş o mekanlari sevmiyormuş. (Pub gibi bir mekandan bahsediyorum pavyon degil😁)

Şimdi diyeceksiniz ki bunları evlenmeden önce görmedin mi? Görmedim arkadaşlar. Hayatımın en zor donemiydi, onun da öyle. O benim yaralarıma üfledi ben onun yaralarına. O çukurdan sağ salim çıkalım ne olursa olsun dedik ikimiz de.

Şimdi bakıyorum, o çukurdan çıktık ama yaşlandım sanki. Hayatım elimden kayıyor gibi geliyor. Ömrüm geçiyor ve ben bir şey yapamıyorum gibi. Özgürlüğümü kaybettim. Onun hayatını yaşayan biriyim sanki.

Bu hislerin bir sebebi pandemi de olabilir. Evdeyim 1 seneden fazla süredir. Market dışında bir yere gitmiyorum. Kimseyle görüşmüyorum. Belki ondan özgürlüğümü kaybetmiş gibi hissediyorumdur. Ya da cinselliğin kötü gitmesi beni bu kadar tahammülsüzleştirmiştir. Şu an ayrım yapamıyorum mantıklı düşünemiyorum.

Özetle evlilik beni mutlu etmiyor şu sıralar. Eğlenceli çiftlere imrenerek bakıyorum. Birlikte dans ederek story atan, ayni dilden konuşan, hayattan aynı beklentileri olan, aynı filmleri izleyebilen, aynı kararlarda buluşan çiftler... hepsi gözümde ulaşamayacağım yerlerde. Hayatımı böyle geçirmek istemiyorum. 30 yaşına bile gelmemiş bir dedeyle ömrümü tamamlamak istemiyorum. Istedigim seyler mal mülk para bolluk değil. Ayni sekilde eğlenebilmek istiyorum. Bu en tabi hakkım diye düşünüyorum.

Hep kötü özelliklerini yazmışım gözüme onlar gözüktüğü için ama iyiler de var tabi. Çalışkandır, evine bağlıdır, ailesine ezdirmedi beni hiç. Ailemle de vurmadı. Bana danışmadan bir iş yapmaz. Gözü açıktır, para yönetmeyi bilir, bir bağımlılığı yoktur. Ama sıkılıyorum işte. Orta yaş evliligi gibi hissediyorum. Belki orta yaşlar daha eğlencelidir.

Sizce bu durumlar, bir evliliği bitirmek için yeterli sebepler mi? Bitirmek başka bir çözüm öneriniz varsa onu da okumak isterim.

Şimdiden yorum yazanlara cok tesekkur ederim.
Ben eşinizi hiç sevmediğinizi yada zor zamanlarda sevdiğinizi düşünüp kullandığınızı düşünüyorum... boşanın oda mutlu olsun sizi çekmek zorunda değil saygı duymuyorsunuz,sevmiyorsunuz,kendisinden karakterini hiçe saymasını bekliyor,hiçbirşeyi beğenmiyorsunuz...
Sanmayın dünyadaki tek kadın sizsiniz aşkı ,saygıyı,huzuru, heyecanı oda hak ediyor.. dediğim gibi boşanın ve onu da bu hayattan kurtarın...

Boşanmak için burada destek arıyor gibisiniz. Kimse hayalindeki birebir erkekle evli değil 🤷‍♂️
Eşinizin giydiğini, sevdiğini, dinlediği müziği dinlemeyi hiç denediniz mi?

Cinselliğinizin tedavisini mutlaka olun . Onun dışında boşanmayı düşünecek bir şey göremedim . Sadece şeytan dürtüyor sizi bu aralar galiba

Ben şeyi çok merak ediyorum sizin için erkekteki artılar nelerdir? Çalışkan olması evine sadık bağlı olması bu devirdeki erkeklere bakıldığında artı özellikler değil mi size göre ? Bunların biri daha eksik olursa sizce ne olur ? Kk üyeleri tutturmuş çalışması dürüstlüğü sadık olması evine bakması vsssss bunları görünce bunlar artı değil artı değil de ne konu sahibinin eklediği ailesine karşı ezdirmemesi başlı başına dev Bi özellik kk da açılan konuların yüzde 90 ne kaynana gelin arası denge kuramayan koca ve sadakatsizlik ?? Sevgi aşk çekim elbette önemli şeyler peki deli gibi çekim hissettiğiniz kişide bu artı saymadığınız özellikler olsa devam edebilecek misiniz siz lütfen artık bu konuda hassas olalım elimizdeki şeylerin değerini bilelim olumsuz özelliklerinden bahsederken aşağılara çektiğimiz kişileri olumlu şeylerinde övmesi bilelim

Arti degil demek, ekstra birsey degil. Övulesi olan bisey degil. Insan olarak nefes aldigin için övülmenmi gerekiyor? Yasadigin evi topladigin için, yani pislikte yasamadigin için?

Yani çalismak, parayi kumara harcamamak, gibi seyler zaten minimum, insani seyler. Bunlar artilar degil. Eger bunu bile bekleyemiyorsak, hiçbirsey beklemeyelim.

Yani bilemedim,11 seneye gidiyor evliliğimiz,birbirimizin alanına saygı duyarız,ben bir dizi izlerken o sevmiyorsa takıp kulaklığını haber programı izleyebilir,ben onun izlemek istediği şeyi izlemek istemiyorsam kitap okuyabilir,müzik dinleyebilirim.
Kıyafet konusunda diretmem,sorarsa ki sorar fikrimi söylerim,ne alacağına o karar verir,ben zaten tek gitmeyi severim alışverişe,eşime de gel demem.
Ben içki içerim,eşim ağzına sürmez. Ne o bana içme der ne ben ona sende 1 kadeh ic derim.
Ben tek olmayı seviyorum,eşim bana nazaran daha evcimendir,sorun etmem. Ortada illaki buluşuruz tatildi,geziydi vb konularda zira çocuklar var,genelde onlara uygun hareket ediyoruz. Tatil planlarken,çocuklu aktiviteleri göz önüne alıp planlıyoruz öncelikli olarak.
Birbirimizi değiştirmeye calışmıyoruz kısacası.
Cinsellik konusunda yardım alın muhakkak zira zor şeyler yaşamışsınız ama diğer konularda eşinizi olduğu gibi kabul edebilirseniz bence sizin ciddi bir sorununuz kalmaz.

X