Burnum enfeksiyon mu kaptı ?

aventus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2023
60
18
27
Merhabalar 1.5 ay önce revizyon ameliyatı oldum her şey çok iyi gidiyordu fakat 3 gün önce grip oldum çok ağır şekilde değil fakat boğazlarım şişti ve burnumda hissizlik ve tıkanıklık oldu ve burnum bi anda şişti ve hafif kızardı doktoruma resim attım yanına çağırdı gittim enfeksiyon olabilir dedi 2-3 tane ilaç yazdı ve burnumu bantlayıp alçı koydu yeniden bir hafta sonra kontrole gideceğim araştırdım biraz enfeksiyonu genelde , ağrı akıntı sızıntı şişlik kızarıklık vs bunlar ortaya çıkıyormuş benim sadece şişlik ve kızarıklık oldu acaba grip olduğum için mi böyle oldu yoksa gerçekten enfeksiyon mu oldu hiçbir fikrim yok daha önce böyle bir olay başına gelen yada fikri olan arkadaşlar cevaplarsanız çok sevinirim 🙏🏻

Belki normal grip/soguk alginligi olabilir, suan yaygin zaten
İnşallah öyledir grip oldum zaten boğazlarım şiş burnumda akıntı falan yok sadece içinde mukus var temizlemeye çalışıyorum onu da elimden geldiğince inşallah enfeksiyon falan kapmaz da başıma iş çıkartmaz ya

doktorunun dediklerini yap yoksa nekroz olup burun dokunu kaybetmeye bile gidebilir allah korusun

doktorunun dediklerini yap yoksa nekroz olup burun dokunu kaybetmeye bile gidebilir allah korusun
Allah korusun ya inşallah öyle bir şey olmaz doktorum ilaç yazdı 3 tane düzenli şekilde kullanıyorum salgın var bu ara herkes hasta ben de grip oldum belki o yüzden de şişmiş olabilir

Evet bir tane damla 2 tane hap ilaç verdi kullanıyorum onları düzenli bir hafta sonra kontrole çağırdı duruma göre o ne derse yapacağım
antibiyotikler 1000'lik mi? kullan doktorun ilaçlarını mutlaka antibiyotik vermiştir. burnuna dokunma enfeksiyon kaptırabilecek yerleden uzak dur.

antibiyotikler 1000'lik mi? kullan doktorun ilaçlarını mutlaka antibiyotik vermiştir. burnuna dokunma enfeksiyon kaptırabilecek yerleden uzak dur.
500 lük antibiyotikler , bide az önce covid ve eris varyantına baktım belirtilerine halsizlik öksürmek baş ağrısı bende aynıları var Allah korusun ya acaba covid veya eris varyantı mı oldum bir sürü ilaç içiyorum pazartesiden beri hala aynıyım hiç düzelme yok sizce bir sorun olur mu covid veya eris varyantı olduysam 😔

500 lük antibiyotikler , bide az önce covid ve eris varyantına baktım belirtilerine halsizlik öksürmek baş ağrısı bende aynıları var Allah korusun ya acaba covid veya eris varyantı mı oldum bir sürü ilaç içiyorum pazartesiden beri hala aynıyım hiç düzelme yok sizce bir sorun olur mu covid veya eris varyantı olduysam 😔
sana bir sey diyecegim umarım sinirlenmezsin burnun enfekte olacagına covid ol daha iyi... enfeksiyon ve nekroz çok büyük sorun... burnunu sürekli gözlemle dokunma ve doktora aklına bir şey takıldıgında sor. internette konuyu arastır.

sana bir sey diyecegim umarım sinirlenmezsin burnun enfekte olacagına covid ol daha iyi... enfeksiyon ve nekroz çok büyük sorun... burnunu sürekli gözlemle dokunma ve doktora aklına bir şey takıldıgında sor. internette konuyu arastır.
Hayır sinirlenmem doğru olanı söylüyorsunuz siz , burnumu hiç ellemiyorum zaten hem bantlı komple hem de üzerinde alçı var doktoru tedbir amaçlı taktı doktorun dediği her şeyi düzenli yapıyorum hatta bana böyle hastalarla çalışmak beni de mutlu ediyor çok dikkat ediyorsunuz bakıma ilaca vs dedi ama nazar değdi ya şimdi asistanına yazdım hastaneye gidip bi serum taktırsam hastalığım için burnuma bir sakıncası olur mu diye sordum dönüş bekliyorum 🙏🏻

Hayır sinirlenmem doğru olanı söylüyorsunuz siz , burnumu hiç ellemiyorum zaten hem bantlı komple hem de üzerinde alçı var doktoru tedbir amaçlı taktı doktorun dediği her şeyi düzenli yapıyorum hatta bana böyle hastalarla çalışmak beni de mutlu ediyor çok dikkat ediyorsunuz bakıma ilaca vs dedi ama nazar değdi ya şimdi asistanına yazdım hastaneye gidip bi serum taktırsam hastalığım için burnuma bir sakıncası olur mu diye sordum dönüş bekliyorum 🙏🏻
her şeyi sorun. burnunuza hiç dokunmayın. çok geçmiş olsun inş. gribal enfeksiyon falandır.

Burunda boyle bir problem olsa yanma sizlama akıntı olmaz mi

Evet araştırdım genelde yanma sızlama şime ve akıntı oluyormuş bende sadece şişmişti biraz kızarmıştı doktor bantladı komple ve alçı koydu üzerine söylerdi hem de öyle bir şey olsaydı diye düşünüyorum
doktorun kbb uzmanı mı

X