Bursa Jimer Hastanesinde doğum yapacak var mı?

benimde bebeğiminde sağık durumu iyi Allaha şükür.umarım sende bebeğinde iyisinizdir. senin gebeligin kaç haftalık? Allah hepimizin sağlıkla bebeklerine kavuşmasını nasip etsincanım

benim şuan 32+2 günlük cnm ,
jimerde doğum ne kadar biliyomusun
konuştunmu doktorunla
sen kaç haftalıksın

sgk ile anlaşmlı olduğu için doğum ücretinin çoğunu devlet karsılıyor. 500 lira fark verıcez buna 2 günlük yatak ücreti ve refakatcıyle hastanın 2 günlükyemek ücreti dahil ama cocuk doktorunun ücreti dahilmi bilmiyorum.ben şuan 37+3 günlüğüm Allah izin verirse 12 martta doğum yapıcam .doktorun kim

ben volkan beyin özel muayenesine gidiyorum bi yerden sonra mejburen.hastanede randevu olayı cidden karışık.kızlar bişe sorcam bide size duyan varmı bilmiyorum ama ; jimer hastanesinin sürekli bi çocuk doktoru yokmuş.iki doktor dışardan nöbetleşe geliyormuş ve tabi birbirlerinden haberi olmadığı için biri bişi söylüyomuş,diğeri başka bişey.bu konuda bilgisi olan varmı kızlarrrr....birde sonradan bebeğinizi hangi çocuk doktoru kontrolünde devam edeceksiniz.çekirge doruktaki çocuk doktorlarıının iyi olduğunu duymuştum hangisi en iyisi bilen varmıdır acaba ??

sana katılıyorum bende jimerin çocuk kadrosunu oturtamadığını duydum.benim yakınım çekirğe dorukta suat paker takip oluyor orda 7-8 çocuk doktoru var ve gecede uzman dr (çocukta) nöbet tutuyor.
Kurumsal olarak kesinlikle öneririm

Ben özel sigortayla gidiyorum,bebek için ayrıca 150-200 civarında bir fiyat demişlerdi ilk gittiğimde sorduğumda,ama SGK ile gidince SGK bunu karşılıyor mu bilmem?

bebek için derken canım çocuk doktorunamı o ücreti veriyoruz jimerde???

Ben son zamanlarda sormadım,ama ilk hastaneye gittiğimde sormuştum,evet,bebeğin ilk kontrolleri,aşısı için vereceğiz o parayı.İlk doğduğunda hepatit aşısını falan yapıyorlarmış.Bizim sigorta karşılamıyormuş,ama SGK mız da var,o karşılarsa ,belki oradan da karşılatabiliriz.

merhaba,
ben ocak ayında jimerde doğum yaptım.
doktorum cenk aşgalliydi.(doktorumdan çok memnunum.)
doğumum çok güzel geçti.epidural sezeryan oldum. bebeğimi doğunca hemen getirdiler yanağını yanağıma değdirdiler.çok güzel bir duygu.
sezeryan olacak arkadaşlar kesinlikle epidural tercih edin derim. o anı mutlaka yaşayın. ve eşinizde sizinle birlikte girsin doğuma. benim eşim başından sonuna kadar yanımdaydı. çok güzel bir şey. doğum anını kameraya da çekti.harika bir duygu.

doğumdan sonrası ilgi ve alaka çokta iyi değil.hastane yeni olduğu için tam kadrosu oturmamış. benim bebeğim tıkanma sorunu yaşadı. ve o anda müdahale edecek bir çocuk doktoru yoktu.bebek hemşireleri var ama devamlı olarak bulunan bir çocuk doktoru yok hastanede. çağırılınca geliyormuş.o yüzden jimerde doğum yapacaklar bunu göz önünde bulundursunlar. biz sürekli bir doktor bulunuyor diye gitmiştik.ama öyle değilmiş.
sorunla karşılaşmasaydık belki bizim içinde önemli olmayacaktı ama karşılaştık ve çok korktuk.kimseninde herhangi bir sorunla karşılaşmayacağının garantisi yok. neyseki atlattık. çok şükür birşeyimiz yok şimdi. hızla büyüyoruz. 2 aylık olduk bile.

doğum yapacak olan herkesi allah kurtasın.hayırlı doğum nasip etsin.

Off,iyice kafam karıştı,ben başta Pembe Maviye gidiyordum,ama orada yeni doğan bakım ünitesi olmadığı için, Jimer de doğum hastanesi,burası tam teşekküllü die oraya geçtim.Ama kadrolu bir çocuk dr ları bile yokmuş .:eek:klava: Zaten hastanenin tam oturmadığı randevu sistemlerinden,bankoda çalışanlarından bellii.Neyse kötü şeyler düşünmeyeyim yine de.

burcu bende jimere gidiyorum ve 12 martta Allah kısmet ederse sezeryanla doğum yapıcam.biraz korkularım var ve epidural sezeryanmı yoksa genel anestezili sezeryanmı yapacağıma karar veremedim.epiduralin yan etkilerinin olması ve anestezi uzmanıyla daha görüşmediğim için tam karar veremedim.senin kolaymı geçti yani ilk seferde iğneyi vurabildilermi ? aksi bir durum cıktımı? bende biraz korku var bunun bana zararı olurmuki epiduralde.bu konuda bilgi verirsen cok sevinirim

SGK ile doğum yapıldığında ,verilen fiyatların içinde çocuk dr u da dahilmiş,bugün sordum,fiyatları da sormuştum,ama ben özel sigortayla yapacağım için SGK fiyatları aklımda kalmadı.Ama fiyatın içine refakatçi,yemek,bebek için yapılanlar dahilmiş,epidural için ayrıca ücret oluyormuş.

çocuk doktoru için başka bişe söledilermi dicektim.

Bir bayan adı söylediler ama hatırlayamadım şimdi,ama daha önce de söylemişlerdi bebeğin ilk bakımında yapılacak herşey yapılıyormuş,hepatit aşısı falan..Ama tabi sonraki kontroller için başka bir dr bulunması lazım,o sadece yenidoğan bakımını yapıyormuş.
Ben bide normal doğuma kendi dr umuz giriyor mu die sordum orada çalışan birine,özel sigorta olursa kesin giriyormuş,SGK ile olursa da Dr la iletişimine bağlı,girdiği oluyormuş.
Ama fiyatlar bana diğer hastanelere göre uygun geldi.

burcu bende jimere gidiyorum ve 12 martta Allah kısmet ederse sezeryanla doğum yapıcam.biraz korkularım var ve epidural sezeryanmı yoksa genel anestezili sezeryanmı yapacağıma karar veremedim.epiduralin yan etkilerinin olması ve anestezi uzmanıyla daha görüşmediğim için tam karar veremedim.senin kolaymı geçti yani ilk seferde iğneyi vurabildilermi ? aksi bir durum cıktımı? bende biraz korku var bunun bana zararı olurmuki epiduralde.bu konuda bilgi verirsen cok sevinirim

ben kesinlikle epidural yap derim. çünkü bebeğini normal doğum yapmış gibi ilk sen görüyosun. herşey çok güzeldi benim doğumumda.ters giden birşey olmadı çok şükür.
iğneyi tek seferde yaptılar.anestezi uzmanımda çok iyiydi. doktorumla beraber dışardan gelmişti. iğne yapılırken hiç hareket etmemen gerekiyor. zaten anestezi uzmanı ne yapman gerektiğini anlatıyo.çok hafif ağrı acı oluyo iğne yapılırken sonra zaten belden aşağısı uyuşuyo. ve sen bir şey hissetmiyosun ama doktorlar işe başlamış oluyolar.ve çok kısa sürede bebeğinin sesini duyuyosun.

allah kurtasın.hayırlısıyla inşallah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.

ben kesinlikle epidural yap derim. çünkü bebeğini normal doğum yapmış gibi ilk sen görüyosun. herşey çok güzeldi benim doğumumda.ters giden birşey olmadı çok şükür.
iğneyi tek seferde yaptılar.anestezi uzmanımda çok iyiydi. doktorumla beraber dışardan gelmişti. iğne yapılırken hiç hareket etmemen gerekiyor. zaten anestezi uzmanı ne yapman gerektiğini anlatıyo.çok hafif ağrı acı oluyo iğne yapılırken sonra zaten belden aşağısı uyuşuyo. ve sen bir şey hissetmiyosun ama doktorlar işe başlamış oluyolar.ve çok kısa sürede bebeğinin sesini duyuyosun.

allah kurtasın.hayırlısıyla inşallah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.

burcu iyi dileklerin için saol canım.,cümlemize nasip etsin inşallah.Allah bebişinide sana ve babasına bağışlasın canımm. dün anestezi uzmanıyla konuştum araştırdığım şeylerden ve korkularımdan bahsettim bana direk genel anestezi yapalım dedi acelesi vardı amelıyata girecekti bu yüzden kısa bilgi verdi konuyu gecıstırdı 2-3 dakıka içinde :KK43: sen cok araştırmıssın sorun yaşarsın dedi.oysa ben oturup benle sohbet etmesini beni anlamasını isterdim dünden beri düşünüyorumda galiba ben iğne vurulana kadar olan dönemden korkuyorum.hafta içi tekrar gidip konusucam anestezi uzmanıyla.canım ayrıca doktorun ve anestezi uzmanın dışardan gelmiş bunun için nekadar ücret verdin doktoruna ve hastaneye nekadar ödedin.benimde önceden baska doktorum vardı doğum daha pahalı oluyor dıye doktorumdan vazgectim .doktorun ve anestezi uzmanının adı nedir?

teşekkürler bilgilendirdiğin için doğumdan sonra hemen kontrollere başlanması gerkiyor diye doruktan kime gitsem diye düşünüyordum

çekirge çocuk hastanesinde çolışıyordum o da orada çalışıyordu.ama çekirge çocukta da mesut özel var o da çok iyi.

X