K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Burun ameliyatı olanlar yardım edin!

Uzun zamandır işimin yogunlugu nedenıyle gıremıyordum amelıyatımı oldum şükür . 19 hazıranda amelıyethaneye girdim ve 2 saatlık bı amelıyatın ardından burdumda tamponlarla çıktım . Narkozdan uyanmama annemı sayıklayarak aglamaya başlayarak oldu yarı uyanık tek hatırladıgım hemşirenın benı tesellı edışı :))))

Bazı arkadasların dedıgı gıbı hiçbir tarafım morarmadı acıma da olmadı . bir gece hastahanede yattıktan sonra ertesı gun doktor kontrol ettı ve taburcu oldum .bir kaç gün sonra tamponlarımı çıkartaya gıttım . tamponları çıkartırken acıma oluyor ama aşırı derecede degıl , amelıyattan bu yana 3 ay gectı ve hiçbir sorum yaşamadım bır kere bıle burnum kanamadı. Ameliyetımı Balıkesir tıp fakultesınde oldum ve doktorumda yrd doç : Mustafa KAYMAKÇI yaptı .

merhabalar arkadaşlar.benimde burnumda etler var ama burnumda yamukluk yok gayet düzgün fakat nefes alamıyorum yıllardır korkumdan ameliyat olmadım.fakat bazı sağlık sorunlarımdan dolayı ve nefes almam iyice kısıtlandığı için uzun bir araştırma ve zor bir karar verme aşamasından sonra ameliyat olmaya karar verdim.ancak bazı araştırmalarımda bazı okuduğum yazılar beni yine kararsız bıraktı ve korkuttu.

ileride nefes alma problemi oluyor mu?

herhangi bir durumda burunda yamulma oluyor mu?

tekrar etler nüksediyor mu?kemiği de aldıkları zaman içerde bozulmalar oluyor mu?

ben kökten çözüm istiyorum bir daha ameliyat olmadan bu işi halletmek istiyorum.

yok mu yıllar önce ameliyat olmuş sorunsuz yaşayan ?

vallahi kızlar korkulacak kadarda var ben çok çektim ama geçti gitti bide küğöçk bebek olunca çok zorlandım resm koydum bakablirsinizzz

bende burun eğriliği ameliyatı oldum 1 hafta oldu dikişler dün alındı doktor şiş var içinde ve dışında dedi bana masaj yap dedi ama ben o anda günde kaç kez masaj yapılacak sormadı bilginiz var mı kızlarr :KK43:

canım geçmiş olsun .. Bende ameliyat oldum kemiğim cok yamuktu sağda nefes yoktu hiç böle balğam yutuyordum sesim değişik cıkıyordu ağzım acık hep bu yuzden hasta oluyordm ..3 ay önce ameliyat oldum bende .. şimdi cok iiyım .. Ama öle cok ağrı felan yok ya sanırım bu bunyeye ğöre değişiyor ..siğara içimi bu işicok etkılıyor .. Ama korkulcak bişi değil .. Bende cok karasız kaldım ama ğittiğim drlar bana ya olcan yada hayatın boyunca spreylerle yaşayacan..spreyım vardı etımı küçültuyordu alerjıktı =)
olmuşken estetiğide cıkardım aradan =) geçmiş olsun canım ama et kemik ol ve kurtul canım ..

şimdi nasıl cnmmm

delikli silikon tamponlar var. Doktora bundan istenildiği söylenmeli. Iki kez lokal burun ameliyatı geçirdim, o gazlı bez tamponlar 3 gün durdu ama ne çektim.(ağrı değil ha) acayip halsizlik yapıyor burundan nefes alamamak. Hareketlerin yavaşlıyor, hiç bir şey yapasın gelmiyor, yemem yemek işkence gibi oluyor. Bir yandan yemek yeme mücadelesi, bir yandan nefes alma mücadelesi.. Boğaz kuruluğu vıdı vıdı vıdı.. Berbat...:KK37:

şimdi nasıl cnmmm

tatlim ben ameliyat oldum bende kemik egriligi vardi, ayni zamanda estetik de yaptirdim, doktorum halis unlu, izmirde iki estetik denilince akla gelen ilk isimdir, ben de tavsiye uzerine gitmistim, su an ameliyati olali 4 ay oldu, cok az uyusukluk var ve tam olarak nefes alamiyorum ama gayet memnunum, gorunumu oldukca guzel, lutfen korkma canim agrisi bir hafta icerisinde tamamen kayboluyor,sadece biraz cesaret gostermen gerekli okadar, simdiden gecmis olsun tatlim

bende burun eğriliği ameliyatı oldum 1 hafta oldu dikişler dün alındı doktor şiş var içinde ve dışında dedi bana masaj yap dedi ama ben o anda günde kaç kez masaj yapılacak sormadı bilginiz var mı kızlarr :KK43:

doktorunu arayip sormalisin yanlis yapacagin bi uygulamanin geri donusu olmayabilir ihmal etme bence...

27 Şubat'ta ben de ameliyat oldum benim de ciddi kemik eğriliği vardı seneye bırakmayayım bir an önce aradan çıksın dedim benim öyle aşırı ağrım sürekli olmadı bazen çok ağrıdı tabi ağrıdan ağladığımı da biliyorum ama şişlikler ve morluklar 4. günde gitti çok az kaldı tamponlarım zaten ertesi gün çıktı şu an henüz nefes alamıyorum çok çok az sızıntı şeklinde ama cuma günü falan açılacağımı söyledi doktorum. Ama en sıkıntılı kısmı gece yatarken..

Burnumdaki et ve kemik eğriliği hayatımı kararttı resmen.Nefes alamıyorum,kulaklarımda aşırı baskı beni çok kötü etkliliyor.Birkaç doktor ameliyat dedi.Ameliyat olanlar anlatabilirmi,ameliyat sonrası slikon tamponla kolay nefes alınıyormu,tampon nekadar burunda kalıyor,çıkarır çıkarmaz nefes alınabiliyormu?senağlama

geçmiş olsun bende rahat nefes alamıyordum estetikle beraber bu sorunu hallettik bugün silikonlar alında delikli çıkarırken hiç acımıyo 15 gün kaldı burnumda ben 15 gün ağzımla nefes aldım ağrı sızı da yok denecek kadar azdı yeni burnumu yadırgamamın dışında bomba gibiyim süper nefes alıyorum şimdilik bakalım ama işin içine estetik te girecekse asla KBB doktoruna olma pişman olursun plastik cerraha git ve doktoru çok iyi seç sağlıklı günler:KK34:

X