Burun Ameliyatı Sonrasıyla İlgili Soru

ya arkadaşlar bugün benm 10.günüm evet belki çok erken ama artık tıkanıklıktan geceleri uyuyamıyorum azımdan nefes almaktan dilim yara oldu temzliorum okyanus suyu fln kullanıorum ama o da anck birkaç dakikalık açıyor napıcam ben yardım edin:KK43: bu tıkanıklık ne zaman düzelio?

canım bende aynı dertden şikayetçiyim.bu gün 13, gün ama hala rahat nefes alamıyorum ve korkuyorum.acaba hep böyle mi olacak diye. o spreyi 3 gündür kullanıyorum. ilk kullandığımda içerdekileri çıkardı ve rahatlattı ama bidaha işe yaramadı. belkide içerdeki dokular hala şiştir diye ve geçiceğini ümit ediyorum.
sanırım bizim süreç biraz birbirine benziyo.. geçmiş olsun

o resimdeki 12. günü falandır sanırım, şimdi daha bir oturdu burnum. bir yamukluk vardı, yavaş yavaş düzeliyo. eski hali dışa kavisli kemik vardı, ucu da düşüktü resmen kanca gibi gözüküyordu. malesef eski yan profilden tam bir resmim yok, olsa koyardım.

benim bir sorum daha olacak. hani burnu güneşten korumak gerekiyor ya, ne yapmak lazım. mecbur dışarı çıkacağım, her seferinde de şapka takmak istemiyorum. bana koruyucu bir krem adı verebilir misiniz?
zaten guzel bır kızsın,
burnunda cok yakısmıs sana maıl attım...maılıne resmımı attım yorumunu beklıyorum en begendıgın tasarım hangısı yazarsan sevınırım:)))

cokkkkkkkkkkk guzel olmus.....

zaten guzel bır kızsın,
burnunda cok yakısmıs sana maıl attım...maılıne resmımı attım yorumunu beklıyorum en begendıgın tasarım hangısı yazarsan sevınırım:)))

cokkkkkkkkkkk guzel olmus.....

ay teşekkür ederim :KK70: mailini attım, 2. diyorum ben :p

evet aynen artık işe yaramıo temzleyemiorum da bişi olucak die daha dikşlerm düşmedi çnkü perş kontrole gidicem o gün doktrm temzler artık 4 gün dha uyuyamıcam demek:KK43: azcık alsam da yeter ama yok:KK43: dudaklarm yara oldu ya pişman olcam nerdeyse yaptrdıma:) tabiki böle kalmıcaz cnm geçicek hepsi ama zor olcak biraz normalde 3 haftada rahatlarmış nefes yolu. sna da çk geçmş olsn

Selam, ben ameliyat olalı 11 gün oldu. Yeni burnum çok güzel fakat ben bir türlü alışamadım, eski burnumun ucu düşüktü öyle olunca da karşıdan bakınca burun deliklerim gözükmüyordu. Şimdi domuz gibi hissediyorum. Bir de birkaç sorum olacak, doktorum havuza denize girebilirsin dedi ama ben dikişler düşene kadar girmeye korkuyorum, mikrop kapmaz mı tam kapanmamış yara? Bir de morluklar geçene kadar güneşe çıkma diyorlar. Morluklarım geçti tamamen, çok az sarılık kaldı sadece. Ama doktor havuza falan girebilirsin dediğine göre sorun olmaz gibi geldi ama çok tereddüt ediyorum. Ayrıca ameliyattan ne kadar sonra sigara içilebilir? Ailem bilmiyor, ailemden habersiz de doktora sormaya cesaret edemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

benim dikişlerim varken doktor su değmesin demişti ve birde şey demişti 3, aydan sonra kontrole gittiğimde yazında gelmesiyle birlikte doktorum bana "bol bol denize havuza gir ödemini azaltır " demişti fark ettim her denize girişimde burnum küçülüyoo ama dikişleri aldıysaa yanii sadece burnun içinde eriyen dikişler kaldıysa bilemem ozaman banyo serbestti :KK70:

benm dikişm yoktu ztn sdce içerde kendi düşen dikşler vardı su serbest ama ben hala nefes alamıorum:KK70: iki trfda da ödem var ztn şiş baya bekliorum başka çarem yok:KK43:

merhaba angel's lament :) nasıl oldun,bugün biraz daha rahat mı nefes alman?ben de bu ay olucam ameliyat ankarada.senin doktorun kimdi acaba?

Bu kadar nefes sıkıntısı yaşamanız beni düşündürdü arkadaşlar buna sebep olan ne diye. Elbette ödem ama, ameliyatın yapılış tarzı mı acaba diye düşünmeye başladım. Benim bugün 9. günüm ve tamponlarım çıktığından beri rahat nefes alabiliyorum, üstelik çok zor bir septum onarımı da oldu. Burnumda hala silikon tamponlar var ama onların ödemi azaltmada etkili olduğunu pek sanmıyorum çünkü sadece septuma dayanıyorlar, burnun her yanını sarmıyorlar...

Bir de ben düzenli olarak okyanus suyuyla günde 2-3 kez burnumun içini temizliyorum, kulak pamuğu yardımıyla... Bir deliğim tıkandığında öteki açık oluyor, birinden biri mutlaka açık oluyor... Allah kolaylık versin ben yıllarca çektim o nefes alamama problemini çok iyi anlıyorum sizleri... İnşallah en kısa zamanda rahatlarsınız...

arkadaşlar , yüzünde yeşil lekeler kalan varmı. 3 hafta oldu şişlik,morluk kalmadı ama morarmadan sonraki yeşil renk bir türlü gitmiyor.hep yüzümdemi kalacak.endişelenmeye başladım. hiç güneşede çıkmadım kalıcı olsun?? benim gibi olan varmı? YARDIIIIMMM

benm de var yeşil lekelerm bugün 18.günüm:) biz neden aynı şeyleri yaşıoruz böyle:d burnumun tek tarafı açık tabiki teki daha tıkanık geçio günden güne.. benm doktorum ank da tunç şafak cnm..

evet ya,bu sorunları yaşayan bi bizmi varız acaba? ben de hala rahat nefes alamıyorum.doktorumu 2,3 hafta sonra görücem. o yüzden cevap vericek kimse yok.
inşallah ikimizinkide yavaş ama sağlam iyileşir. umuyorum. :uhm::a015::a015:

canmm nefs almya başladm ben dün gce ilk defa ağzımı kapatp uyudm ya:) dün burnmdaki dkşler ve onunla brlkte kuruyan kanlar fln da düştü ve açldı burnum.. sen nasılsn ne durmdasn?

canmm nefs almya başladm ben dün gce ilk defa ağzımı kapatp uyudm ya:) dün burnmdaki dkşler ve onunla brlkte kuruyan kanlar fln da düştü ve açldı burnum.. sen nasılsn ne durmdasn?

benim bazen rahat oluyo,bazen tıkanıyo.sprey sıkıyorum ama arada bi, işe yarıyo. yani sonuç olarak kaliteli bi nefes alamıyorum.eski halimi şimdilik arıyorum ama zaman içerisinde düzeliceğini umuyorum.yavaş yavaş bi iyiye gidiş var. ama burda bi çok insanın alçı,tampon çıktıktan sonra harika nefes aldıklarını söylemeleri kafamı karıştırıyo doğrusu.
birde bu sprey,kulak pamuğu,peçete gibi sadece ön tarafında belli bi bölgeye ulaşabiliyoruz sonuçta. eskisi gibi korkmadan bi müdahalede ne zaman bulunucazda,rahatlıyacaz acaba :uhm:

merhaba arkadaşım
bana dr demedi ama ben de yatarken bantlamak istiyorum ,
bant olarak ne kullanıyorsun
eczaneye sordum bir sürü flaster çeşidi var dedi
cvp yazarsan sevinirim.

merhaba arkadaşım
cvp yazarsan sevinirim.

Hypoallerjenik bir şey olmasını tercih et eğer bantlayacaksan...
Şu eskiden hastanelerde çok kullanılan üstü sarı bes flasterlerden alma sakın.
Eczaneye Roll-Fix, Hypa-Fix, Beta-Fix gibi isimleri olan beyaz renkli, hava aldıran, hipoallerjenik flaster dersen anlar :)

teşekkür ederim ama bu söylediğin flasterlerin hepsi doktorun kullandığından farklı
sen hangisini kullandın.

merhaba arkadaşım
cvp yazarsan sevinirim.

neden bantlamak istiyorsun jasmin. bantın bir işlevi var mı. gerçi benim daha alçım bile çıkmadıkaydirigubbakcemile3

arkadaşlar, ameliyatla alakası var mı bilmiyorum ama bir şey sorucam.
yüzümün şişliği ameliyattan kısa bir süre sonra geçmişti. ameliyat olalı 1 ay 6 gün oldu. bu sabah uyandığımda yüzümü şişmiş buldum, çok korkuyorum niye böyle bir şey oldu? daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı, ameliyatla bir ilgisi var mıdır? cevaplarsanız sevinirim.

X