Burun Estetiği hak.

Ben yaklaşık 5 ay önce Burun Estetik ameliyatı oldum Burun Sırtına ve ucuna müdehale ettiğini şöyledi dr. Yandan görünüşüm düzeldi evet ama benim daha çok problemim Burun ucumun eğri olmasıydı ama hala eğrilik olduğu gibi durmakta kıkırdağı hala eğri dr her gittiğimde zamanla düzelecek diyip duruyor benimde sinirlerim iyce laşka oldu okadar eziyeti boşuna çektim gibi geliyor ameliyat açık ameliyat şeklinde oldu şimdi 2. kez ameliyat olmak istiyorum ama iyce kötü olur diyede açıkcası korkuyorum ve sadece burun ucumun düzelmesini eğriliğinin gitmesini istiyorum, Acaba 2. ameliyat için ne kadar beklemem şart ve ikinci ameliyatla düzelirmi burnum?

Son düzenleme:
Ben yaklaşık 5 ay önce Burun Estetik ameliyatı oldum Burun Sırtına ve ucuna müdehale ettiğini şöyledi dr. Yandan görünüşüm düzeldi evet ama benim daha çok problemim Burun ucumun eğri olmasıydı ama hala eğrilik olduğu gibi durmakta kıkırdağı hala eğri dr her gittiğimde zamanla düzelecek diyip duruyor benimde sinirlerim iyce laşka oldu okadar eziyeti boşuna çektim gibi geliyor ameliyat açık ameliyat şeklinde oldu şimdi 2. kez ameliyat olmak istiyorum ama iyce kötü olur diyede açıkcası korkuyorum ve sadece burun ucumun düzelmesini eğriliğinin gitmesini istiyorum, Acaba 2. ameliyat için ne kadar beklemem şart ve ikinci ameliyatla düzelirmi burnum?

Revizyon(düzeltme) estetik burun ameliyatı için ideal süre 6. aydan sonra 9-12 ay arasındadır. Bu kitabi bilgidir. Ben tam bir yıl geçmeden yeniden müdahale önermiyorum. İlk ameliyatta yapılan işlemler ve elde edilen sonuçlar çok önemlidir. Oluşmuş olan deformitenin düzeltilmesi için burnun kemik ve kıkırdak yapılarının durumu önem kazanmaktadır. Bazen kemik doku, bazen kıkırdak doku ilavesi gerekmektedir. Burnun desteklerinin alındığı durumlarda ise sorun daha da büyümektedir. O nedenle yeniden düzeltme ameliyatları ilk ameliyatlara göre cerrah açısından daha zordur. Eksik olan dokuların yeniden yerine konması, deformitenin düzeltilebilmesi için kulak ve kaburga kıkırdaklarına ihtiyaç duyulabilir. Bazen de çok fazla bir şey yapılmamış, yetersiz doku çıkartılması sonucu deformiteler oluşmuş olabilir. Bu tip durumlarda az önce bahsettiğim durumlara göre nispeten daha kolay işlemler yeterli olmaktadır.
Hastanın rahatsızlığının analizi ancak muayene sonucunda yapılabilir.

Saygılarımla,
Op.Dr.Orhan Murat Özdemir

cevabiniz icin xok tesekkur ederim. benim doktorum burnuma yeninden hic bisey yapilma ihtiyaci duymuyor. gayet guzel diyor. 1 yilin tamaminda cok guzel oluack diyor ama ben inanmiyorum. bir delik digerinden bayagi asagi yani egri duruyor, bence ameliyyatsiz duzelmesi mumkun degil. simdi sayin doktor eger ben tekrar amelyyat olursam sadece burun ucu mu olucak? bunun icin genel anestezimi uygulanacak? lokal anesteziyle yapilmasi mumkun mu? fiyati normal burun estetigi ameliyatiyla ayni mi? kusura bakmayin cok soru sordum

meraba... tuana doktorunun ismini yazabilirmisin??

meraba... tuana doktorunun ismini yazabilirmisin??

canim ben azerbaycanda Vagif Kalenderli ye yaptirdim, universiteyi istanbulda bitirmis, uzun zaman da orda calismis bi doktor. gerci ben pek memnun degilim burnumdan ama doktor icin her kes cok iyi diyor.bi de daha ucuza mail oluyor burda. sen benim resimlerime baktin mi? sence nasil? asimmetri var dimi?

merhabalar doktor bey
birkaç ay önce burnumu çarptım birgün sonra kbb dr.una gittim hamile olduğum için filim çekmeden kontrol etti ve burnun kırılmış düzeltmemiz lazım dedi. lokal anestezi bebeğine zarar vermez kırık kemiği düzeltelim dedi ama ben korktuğum için ameliyat masasından kalktım. şu anda burnumda eğrilik var ve şiş duruyo martta doğum yapcam bebeğimi emzirirken ameliyat olabilirmiyim ? birde sinüzüt sorunum var estetik cerrah ameliyatta onuda tedavi edebilirmi? teşekkür ederim

merhaba adasu06
bende ameliyatımı ankara da yaptırmak istiyorum senin doktorun kimdi ?
burda yazmak istemiyorsan özelden msj atarmısın teşekkürler

merhaba doktor bey,burun ameliyatı sonrasında burnumuzu ne kadar zaman darbelerden korumak gerekir.kemiklerin ve kıkırdakların tam kaynama süresi nedir?ameliyat sonrası hapşırmak,esnemek ve ağır kaldırmak burun şeklini etkilermi?teşekkürler

merhabalar doktor bey
birkaç ay önce burnumu çarptım birgün sonra kbb dr.una gittim hamile olduğum için filim çekmeden kontrol etti ve burnun kırılmış düzeltmemiz lazım dedi. lokal anestezi bebeğine zarar vermez kırık kemiği düzeltelim dedi ama ben korktuğum için ameliyat masasından kalktım. şu anda burnumda eğrilik var ve şiş duruyo martta doğum yapcam bebeğimi emzirirken ameliyat olabilirmiyim ? birde sinüzüt sorunum var estetik cerrah ameliyatta onuda tedavi edebilirmi? teşekkür ederim

Anestezi ilaçları emzirme ile de bebeğe geçeceği için emzirme döneminde sadece acil müdahalelerin planlaması yapılır. Emzirme döneminiz bittikten sonra rinoplasti düşünebilirsiniz. Sinüzit her zaman cerrahi ile tedavi gerektiren bir durum değildir. Çoğu zamanda burun içi problemlerden kaynaklanır. Ameliyattan önce tomografi çekilirse sinüzit probleminizin de sebebi anlaşılacaktır.

Saygılarımla,
Estetik Cerrahi Uzmanı - Ankara

merhaba doktor bey,burun ameliyatı sonrasında burnumuzu ne kadar zaman darbelerden korumak gerekir.kemiklerin ve kıkırdakların tam kaynama süresi nedir?ameliyat sonrası hapşırmak,esnemek ve ağır kaldırmak burun şeklini etkilermi?teşekkürler

Burun ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gereken süre 3-6 aydır. Bu süre içinde gözlük dahil takmamanız gerekmektedir.
Ameliyat sonrası tamponlu dönemde hapşırmak sızıntılarınızı artırabilir böyle bir durumda doktorunuz bazı ilaçlar önerebilir. Esnemenin hiç bir sakıncası yoktur.
Ağır kaldırmanın burun ameliyatı ile ilişkisi bulunmamaktadır.

Saygılarımla,
Estetik Cerrah - Ankara

merhaba doktor bey,
daha önce de tip rinoplasti konusunda bu başlık altında sizden bilgi almıştım, bi sorum daha olacak.. okulum ara tatile girdiği zaman tip rinoplasti geçirmeyi düşünüyorum ancak fiyat konusunda tamamen bilgisizim... tip rinoplastide fiyat aralığı aşağı yukarı hangi miktarlar arasındadır?
bir de operasyon sonrasında iyileşme ne kadar sürede olur? cevaplarsanız çok sevinirim..

merhaba doktor bey,
daha önce de tip rinoplasti konusunda bu başlık altında sizden bilgi almıştım, bi sorum daha olacak.. okulum ara tatile girdiği zaman tip rinoplasti geçirmeyi düşünüyorum ancak fiyat konusunda tamamen bilgisizim... tip rinoplastide fiyat aralığı aşağı yukarı hangi miktarlar arasındadır?
bir de operasyon sonrasında iyileşme ne kadar sürede olur? cevaplarsanız çok sevinirim..

Ücretler ameliyatı yapan doktor, ameliyatın yapıldığı hastane ve ameliyatın yapıldığı şehir gibi faktörlerden etkilenir. Ortalama bir ücret yoktur. Plastik cerrahlarla direk temasa geçerek istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz.
İyileşme normal hayata dönüş ise 2-3 gündür. Burnun tam şeklini alması ise 6-12 ay gibi bir zamandır.
İyi bayramlar,

Estetik Cerrah - Ankara

Merhaba doktor bey...
Ben tam bir hafta önce bugün burun ameliyatı oldum.. Rinoplasti, deviasyon ve estetik bir arada.
Ancak bugün akşam 1 saat kadar önce burnumun içini kulak kürdanı ile kremlerken sağ burun deliğimin içinden aşağı doğru inen bir et parçası gördüm. Çok korkuyorum. Anlam veremedim. Acaba içten bişey mi geldi diye düşündüm. Çünkü pıhtı değil bu. 4 gün önce çıktı tamponlarım. Ve küçük bir et parçası da değil, arkası var gibi... Çok korktum. Yeniden bir operasyon gerektirebilir mi bu.

Şimdiden teşekkür ederim...

Merhaba doktor bey...
Ben tam bir hafta önce bugün burun ameliyatı oldum.. Rinoplasti, deviasyon ve estetik bir arada.
Ancak bugün akşam 1 saat kadar önce burnumun içini kulak kürdanı ile kremlerken sağ burun deliğimin içinden aşağı doğru inen bir et parçası gördüm. Çok korkuyorum. Anlam veremedim. Acaba içten bişey mi geldi diye düşündüm. Çünkü pıhtı değil bu. 4 gün önce çıktı tamponlarım. Ve küçük bir et parçası da değil, arkası var gibi... Çok korktum. Yeniden bir operasyon gerektirebilir mi bu.

Şimdiden teşekkür ederim...

Gördünüz parça; burun ameliyatı sırasında oluşturulmuş alt kesi kenarıdır. Kulak çubuğunu bunun üzerine sokmaya çalışmayınız. Korkulacak birşey değildir. Genellikle yeniden müdahale gerektirmez. Doktorunuza muayene olarak probleminiz hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla,
Estetik Cerrah - Ankara

Gördünüz parça; burun ameliyatı sırasında oluşturulmuş alt kesi kenarıdır. Kulak çubuğunu bunun üzerine sokmaya çalışmayınız. Korkulacak birşey değildir. Genellikle yeniden müdahale gerektirmez. Doktorunuza muayene olarak probleminiz hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla,
Estetik Cerrah - Ankara

İlginize çok teşekkür ederim Hocam. Bugün alçım alınmak üzere doktoruma gittim ve sorunu halletti. Saygılarımla. Başarılar.

Estetik veya estetik dışı müdahale geçirmiş hastalar ameliyatlarından sonra yaşadıkları sorunları en iyi kendi doktorları ile çözebilirler. Sağdan soldan duyacakları veya alacakları tavsiyeler kendilerinde sonuçları düzeltilemeyecek problemlerle karşılaşmalarına neden olabilir.

Saygılarımla,
Estetik Cerrah - Ankara

doktor bey ben burun ameliyat sonucundan hiç memnun kalmadım. en erken ne kadar sürede ameliyat edilebilir. sorunum da hidden columella.yandan ve önden bakıldığında kolumella görünmüyor bu da çirkin bi görüntü oluşturuyor.şu resimdeki burunlar gibi burnum maalesef.

Dr. Richard Ellenbogen Æ Revision Rhinoplasty Before and After Photos Hidden Columella

acaba bu durum düzelirmi. kıkırdak mı eklenmesi gerekir.eski haline döner mi?tşkler...

Merhaba Hocam...
Benim sorunum burun içindeki orta duvarın eğriliği. Burnumun içindeki orta duvar sağ tarafa doğru şiş sol tarafa doğru ise çukur. Sanırım bu bahsettiğim kısım kıkırdaktan oluşıyor. Bu geçici bir durummudur. Ameliyat olalı 14 gün oldu alçım çıkalı da 4 gün oldu. Herhangi bir müdahele gerektirir mi ? Saygılarımla

doktor bey ben burun ameliyat sonucundan hiç memnun kalmadım. en erken ne kadar sürede ameliyat edilebilir. sorunum da hidden columella.yandan ve önden bakıldığında kolumella görünmüyor bu da çirkin bi görüntü oluşturuyor.şu resimdeki burunlar gibi burnum maalesef.

Dr. Richard Ellenbogen Æ Revision Rhinoplasty Before and After Photos Hidden Columella

acaba bu durum düzelirmi. kıkırdak mı eklenmesi gerekir.eski haline döner mi?tşkler...

Hidden columella düzeltilmesinde önemli olan nokta burnun uzunluğudur. Burun ucunun yeri ameliyatın nasıl yapılacağında en önemli kriterdir. O nedenle tek başına burun değil yüz oranları ön plana çıkar. Bu değerlendirmede ancak muayeneyle yapılabilir. Yani her zaman kıkırdak eklenmesi gerekmeyebilir.
Yeniden burun ameliyatı en erken bir yıl sonra yapılmalıdır.

Saygılarımla,
Estetik Cerrah -Ankara

Merhaba Hocam...
Benim sorunum burun içindeki orta duvarın eğriliği. Burnumun içindeki orta duvar sağ tarafa doğru şiş sol tarafa doğru ise çukur. Sanırım bu bahsettiğim kısım kıkırdaktan oluşıyor. Bu geçici bir durummudur. Ameliyat olalı 14 gün oldu alçım çıkalı da 4 gün oldu. Herhangi bir müdahele gerektirir mi ? Saygılarımla

Burun ameliyatından sonraki değişiklikleri ameliyattan sonrak 14. günde değerlendirmek doğru değildir. Asimetrik şişlikler bahsettiğiniz değişikliklere neden olabilir.

Saygılarımla,
Estetik Cerrah - Ankara

mehaba hocam
ben 13 ocakta burun estetiği olcağım inşallah.ama ameliyattan çok korkuyorum.ameliyattan önce yapılması gereken tetkikler nelerdir.en çok hangi sorunlarla karşılşılıyor. bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

X