Burun Estetiği Pişmanlıkmış... Kalkık Burun

lilyums-

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2024
121
39
21
Herkese merhaba!

Öncelikle konuya şöyle girmek istiyorum ki estetik olmak pişmanlıkmış... Tabii bu kişiden kişiye göre de değişebiliyor.

Burun estetiği ilk başta herkesin çok heyecanlandığı, hayalindeki görünüme sahip olacağını düşündüğü, sadece ameliyattan korktuğu ama ameliyat olduktan sonra asıl korkulması gerekilen şeyin o yaşanan süreç olduğunu öğrendiği işlemdir. Öncellikle insanın kendi şunu sorması gerekiyormuş "gerçekten estetiğe ihtiyacım var mı?"

Benim yokmuş mesela... Ben bu estetik olayına sadece bir senedir kafayı takan, çevremdeki insanların yaptırdığını ve memnun olduğunu görünce onlardan cesaret alıp hiç doktor araştırması yapmadan -ablamın burnu güzel olduysa benimkini de güzel yapar- düşüncesiyle doktorun yaptığı burunları araştırmadan ablamın kontrol gününde onunla birlikte doktora gidip pat diye 10 gün sonrasına gün alan -kendime hakaret etmek istemiyorum- o kişilerdenim. Yüzüme zaten çok yakışan bir burnum varmış ama ben onun değerini kaybetmeden anlayamadım. Eski burnum sadece yüzüme bir tık büyüktü, belli belirsiz bir kemer vardı, çevremdeki istisnasız herkes "senin buna ihtiyacın yok, gayet güzel burnun var kilo alsan biraz senin gözüne batmaz" demişti, arkadaşlar benim kilo almaya ihtiyacım varmış burun estetiğine değil!

Şöyle ki ben bu burun estetiğinin bu kadar sorunlu olduğunu, komplikasyonlar oluşacağını ne biliyordum ne de çevremden duydum, ne de araştırdım. En büyük hatam hiçbir şeyi bilmeden, araştırmadan pat diye ameliyat olmam ve sonuç olarak tabii ki dehşet kalkık, yüzümü çirkinleştiren bir buruna sahip oldum. Şimdi diyorum ki ne gerek vardı... Benim sağlık sorunum yoktu, gayet güzel nefes alabiliyordum bir deviasyon vs hiçbir şey yoktu hala yamukluk vs yok ama şimdi burun içi kuruluğundan mıdır, geçici bir süreç midir bilmiyorum ama çok iyi nefes alamıyorum, burnumun içi hep dolu bir de bazen burnum tıkanıkken içeriden kıtır kıtır ses geldikten sonra burnum açılıyor. Her neyse...

Herkes doğal haliyle güzelmiş arkadaşlar. Şimdi çok göze batan o kemikli burunlar bile gözüme çok güzel geliyor çünkü doğal... Ben doktoruma barbie burun istemiyorum, ablamın burnu gibi olsun belki ondan BİR TIK kalkık olabilir dedim -ablamın burnu doğal, onun yüzünü güzelleştiren, minik bir burun oldu- doktor bana dedi ki "biraz daha kaldırıcam düşme payı bırakıcam" orada anlamalıydım aslında bir şeylerin ters gideceğini "dedim hocam yok ben istemiyorum, hafif kalkık, orta kavisli -kavisi istediğim gibi yapmış ama göz pınarlarımın oradaki kemiği kalınlaştırmış gibime geliyor umarım ödemdir- "bir burun istiyorum, kalkık dediysem öyle tavana bakmasın ya da kaydırak gibi olmasın" dedim ama sonuç kaydırak gibi. Kısmetse olurun yeni sezonundaki Hiranurla aynı buruna sahibim maalesef ama işin kötü yanı şu onlara yakışmış, tuhaf durmuyor. Bir de beni görün facia... bir de bana doktor demesin mi ben istediğim burun şeklini anlatırken "sana barbie burun da çok yakışır aslında" ben hala anlamıyorum tabii bir şeylerin ters gideceğini ve bana benim istediğim burnu değil kendi istediği burnu yapmış arkadaşlar... Düşme payı vericem diyen ve bu tarz konuşan doktorlardan uzak durun hayatınız kayar! Barbie buruna da özenmesin kimse öyle sanıldığı gibi barbie olmuyorsunuz tam tersi vezirken rezil oluyorsunuz... Ne yazık ki gencecik yaşımda bunu da yaşadım, böyle rahat anlattığıma da bakmayın psikoloji diye bir şey kalmadı ara ara ağlıyorum deli gibi, aklımı yitirmemek için çaba veriyorum yani ve tabii ki bu süreçte de revizyon için doktor arayışındayım. Bu arada burnum daha 2 aylık eğer 6.ayda güzel bir değişiklik, düşme olursa -doktor düşücek diyo, bir de her şey çok güzelmiş gibi burun deliklerimi de eşit yapamamış-buraya yazarım boşuna evham yapmışım diye ve inşallah da bunu yazabilirim çok dua edin..

Velhasıl Kelam kendim ettim kendim buldum, hiçbir sorunum yokken kendim kaşındım şimdi de sonuçlarını çok ağır şekilde ödüyorum. Estetik olmak için estetik olmayın diyorum, aa yok ben olucam kafaya taktım diyorsanız da ilk bir kendinizi sonuçlarına hazırlayın, bu değişime hazır mıyım diye iyice düşünün benimki gibi aceleci işe şeytan karışıtırmayın... Buraya daha çok dert yanardım da siz okumaya üşenirseniz diye yazmıyorum, bu tarz revizyon olanlardan doktor önerisi bekliyorum, sorulara da açığım.

Burnunuzun fotoğrafını bir atın bakalım anlattığınız gibi mi olmuş.

Burnunuzun fotoğrafını bir atın bakalım anlattığınız gibi mi olmuş.
Özelden atayım eski hali ve yeni halini sana ama fotoğraflarda inan iyi duruyor arkadan çekilen fotoğraflar hariç. Işık açısı o kadar fark ettiriyor ki gün ışığından kaçar oldum mesela.

Özelden atayım eski hali ve yeni halini sana ama fotoğraflarda inan iyi duruyor arkadan çekilen fotoğraflar hariç. Işık açısı o kadar fark ettiriyor ki gün ışığından kaçar oldum mesela.
Eski hali cidden aşırı güzelmiş. Yani neden kimse size dur demedi ki? Şimdiki hali çok şiş ve cidden çok kalkık bilemedim zamanla düzelir inşallah. Eski halini estetikli sandım bayıldımm.

Bana da atabilir misiniz merak ettim. Üzülmeyin bence revizyonla veya dolguyla düzelir. Belki ödem de vardır. Hele birkaç ay bakın. Hala beğenmezseniz çaresi var sonuçta

Eski hali cidden aşırı güzelmiş. Yani neden kimse size dur demedi ki? Şimdiki hali çok şiş ve cidden çok kalkık bilemedim zamanla düzelir inşallah. Eski halini estetikli sandım bayıldımm.
Ağlatırsın beni, bana herkes dur dedi de ben inat ettim olucam olucam diye, o parayla yurt dışında tatil yapardım ne güzel. Eden buldu diyoruz işte buna da

Ağlatırsın beni, bana herkes dur dedi de ben inat ettim olucam olucam diye, o parayla yurt dışında tatil yapardım ne güzel. Eden buldu diyoruz işte buna da
Ama şöyle bi şey var bi kere o burun çok ödemli onlar geçer. Bol su için. Kalkıklığı da biraz inerse düzelir bir bekleyin hemen karar vermeyin. Daha güzel olue inşallah. Doktorunuz kimdi acaba?

Bana da atabilir misiniz merak ettim. Üzülmeyin bence revizyonla veya dolguyla düzelir. Belki ödem de vardır. Hele birkaç ay bakın. Hala beğenmezseniz çaresi var sonuçta
Evet bende zaman zaman kendime bunu hatırlatıyorum ama işte üzülmeden yapamıyorum. Atarım size de şimdi

Ama şöyle bi şey var bi kere o burun çok ödemli onlar geçer. Bol su için. Kalkıklığı da biraz inerse düzelir bir bekleyin hemen karar vermeyin. Daha güzel olue inşallah. Doktorunuz kimdi acaba?
Evet dehşet ödemli ki benim cildim de aşırı ödem tutan ciltlerden, bakalım 4 ay sonra nasıl olucak

Ya bence kendinize fazla yüklenmeyin. Bazen hepimiz donup kalabiliyoruz. Ani kararlar alıyoruz. Fikirlerimiz çabuk değişiyor Benim de apar topar araştırmadan girdiğim ameliyatlar oldu sırf doktor dedi diye. Çok araştırsak bile böyle komplikasyonlar yine olabilirdi. Hayat bu bazı şeylerin de olacağı varmış demek gerekiyor. Biliyorum can sıkıcı bir durum ama emin olun zamanla bu düşüncelerinizden eser kalmayacak.

Üzülmeyin, olan olmuş artık. Eski hali çok mu iyiydi; merak ettim ben de.

Ya bence kendinize fazla yüklenmeyin. Bazen hepimiz donup kalabiliyoruz. Ani kararlar alıyoruz. Fikirlerimiz çabuk değişiyor Benim de apar topar araştırmadan girdiğim ameliyatlar oldu sırf doktor dedi diye. Çok araştırsak bile böyle komplikasyonlar yine olabilirdi. Hayat bu bazı şeylerin de olacağı varmış demek gerekiyor. Biliyorum can sıkıcı bir durum ama emin olun zamanla bu düşüncelerinizden eser kalmayacak.
Evet olacağı varmış ki ben zaten bugün olmasam bu ameliyatı belki bir sene sonra olucaktım. Ne yazık ki bir şeyi kafaya taktığım zaman onu alana kadar durmayan bir insanım. Belki bir imtihandır onu da bilemiyorum ama beterin beteri var buna da şükrediyorum her zaman

Merhaba iki senedir neden estetik yaptırdım diye ağlıyor eski fotolarıma bakamıyorum. Herkes eski hali ne güzelmiş keşke yaptırmasaydın diyor. Çok üzülüp saatlerce ağlıyorum. Sizi çok iyi anlıyorum. Şu an tek duam doğru bi revizyon

Merhaba iki senedir neden estetik yaptırdım diye ağlıyor eski fotolarıma bakamıyorum. Herkes eski hali ne güzelmiş keşke yaptırmasaydın diyor. Çok üzülüp saatlerce ağlıyorum. Sizi çok iyi anlıyorum. Şu an tek duam doğru bi revizyon
Bende eski fotoğraflarıma bakıp özür diliyorum resmen kendimden. Erkan Soylu’nun bu konu hakkında birçok revizyonu var ve çok başarılı. Bence düşünülebilir ama fiyatı biraz tuzlu olabilir orası ayrı bir konu

Bende eski fotoğraflarıma bakıp özür diliyorum resmen kendimden. Erkan Soylu’nun bu konu hakkında birçok revizyonu var ve çok başarılı. Bence düşünülebilir ama fiyatı biraz tuzlu olabilir orası ayrı bir konu
Ben de çok üzülüyor ve özlüyorum eski fotoları görünce. Dediğiniz gibi meğer olduğumuz gibi olanı sevmek ne önemliymiş ne yapmışım kendime diyorum. Resmen kemer yap demek istiyorum bir doktora bi kaç doktorla görüşeceğim revizyon için umarım doğru doktoru bulurum Erkan soyluyla görüştüm kabul etmedi. Sizinki psikolojik falan dedi hatta maalesef

Son düzenleme:
Ben de çok üzülüyor ve özlüyorum eski fotoları görünce. Dediğiniz gibi meğer olduğumuz gibi olanı sevmek ne önemliymiş ne yapmışım kendime diyorum. Resmen kemer yap demek istiyorum bir doktora bi kaç doktorla görüşeceğim revşzhkm için umarım doğru doktoru bulurum
İnşallah 🙏🏻 Çok fazla araştır, gerekirse yüz doktorla görüş ve içine en sinene ameliyat ol. Bazı şeyler kaybedilmeden değeri anlaşılmıyor işte ve bence biz biraz da sosyal medya kurbanıyız yani ben öyle olduğunu düşünüyorum çünkü öyle filtreler var ki o kişiye dönüşmek istiyorsun açıkçası ve sendeki aslında kusur olmayan bir şey bile kusur gibi geliyor gözüne. Hakkımızda hayırlısı olsun ya kendimiz ettik kendimiz bulduk diyebiliyorum sadece umarım ilerleyen yaşlarımızda her şey gönlümüzce olur.

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun, umarım gün geçtikçe güzelleşip oturur yüzünüze. Fotoğrafı bana da iletebilir misiniz? Burun ameliyatı düşünüyorum ben de. Doktorunuzu da söyleyebilir misiniz

X