Burun estetik ameliyatı sonrası sızlama

hayatguzelllll06

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2022
136
81
Arkadaşlar merhaba .geçirmiş olduğum burun estetik ameliyatıyla ilgili süreçten bahsedip sizden fikir almak istiyorum
10 gün once burun estetik ameliyatı oldum ve 5 gün oncede alçım alındı .Doktorum artık yüzünü yıkayabılırsın rahatlıkla demişti .Tabi alçı cıkınca ay ne güzel bir burun diyemedim haliyle hep ödem takıldığım nokta ya 5 gündür alçı çıktığından beri kesintisiz olarak burnum sızlıyor böyle değişik bi his var agrıyor vs.Sadece uyurken hissetmıyorum burnum komple agrıyor zaten burun sırtının her iki yanında şişlikte oluştu orasında aynı şekilde sızlıyor ben burnuma dokunamıyorum kaldı ki yıkamam mümkün degil .Ve bu durum beni endiselendırıyor açıkçası kontrolüme 1 hafta var henüz psikoloji kalmadı bende ya .Aranızda benim gibi böyle bi sıkıntı yaşayan varmı sizdede oldumu böyle bi agrı olduysada ne zamana kadar sürdü cok zor durumdayım resmen

Hiç ağrı olmamıştı, doktorun verdiği ağrı kesicileri kullanıyordum fakat ağrı kesmesi için değil ödemi azaltması için. tabi kişilerin ağrı eşikleri farklı olabilir sizin ağrı eşiğiniz düşük değilse doktorunuza haber verin

Hiç ağrı olmamıştı, doktorun verdiği ağrı kesicileri kullanıyordum fakat ağrı kesmesi için değil ödemi azaltması için. tabi kişilerin ağrı eşikleri farklı olabilir sizin ağrı eşiğiniz düşük değilse doktorunuza haber verin
Ya vanada agrı kesici vermişti ben içiyorum ama bu böyle agrıdan ziyade sızlama gibi burnumda .Hele dokununca daha cok sızlıyor .Benim kontrolum pazartesi değildi ama pazartesi günü ilk işim doktora gitmek olacak .Bu olay sadece bendemi var ya .

Sanki şiştiği için sızlıyor gibi geldi sizinki. Çünkü atel çıkınca bikaç gün yine şişiyo, sonradan inmeye başlıyor
Ay inşallah öyledir Ya .Atel cıkınca şiştiğini suan duyuyorum umarım atel çıktığı ıcın sızlıyodur 5 gün oldu henüz benim .Resmen buruna dokununca sanki çarpılıyorum Ya .Acaba kaç zaman sonra artık inmeye başlar .Sizin ameliyat sonrası süreciniz nasıl oldu

Ay inşallah öyledir Ya .Atel cıkınca şiştiğini suan duyuyorum umarım atel çıktığı ıcın sızlıyodur 5 gün oldu henüz benim .Resmen buruna dokununca sanki çarpılıyorum Ya .Acaba kaç zaman sonra artık inmeye başlar .Sizin ameliyat sonrası süreciniz nasıl oldu
Dokunma daha fazla ben ilk 1 ay çok dokunmadım. Şişler her ay gözle görülür şekilde azalıyor, özellikle ilk 2 3 ay çok hızlı iniyor… benim 4 ay oldu ucunda deliklerde asimetri var geçecek mi diye beklemedeyim🤷‍♀️

Dokunma daha fazla ben ilk 1 ay çok dokunmadım. Şişler her ay gözle görülür şekilde azalıyor, özellikle ilk 2 3 ay çok hızlı iniyor… benim 4 ay oldu ucunda deliklerde asimetri var geçecek mi diye beklemedeyim🤷‍♀️
Asimetri bendede var ayrıca atel çıkar çıkmaz kemer görüntüsü ortaya çıktı .İnan ben bunlarda değilim yeterki sızlama gecsin çünkü ben yüzümü yıkayamıyorum adeta dokunamıyorum burnuma .sadece dus alırken basımdan asagıya su tutabılıyorum.Cok geçmiş olsun sizede .Cok sagolun vallahi böyle danışarak cok içim rahatladı

Asimetri bendede var ayrıca atel çıkar çıkmaz kemer görüntüsü ortaya çıktı .İnan ben bunlarda değilim yeterki sızlama gecsin çünkü ben yüzümü yıkayamıyorum adeta dokunamıyorum burnuma .sadece dus alırken basımdan asagıya su tutabılıyorum.Cok geçmiş olsun sizede .Cok sagolun vallahi böyle danışarak cok içim rahatladı
İnsan endişeli oluyor ilk zamanlar can havliyle şekli bile umrunda olmuyor haklısınız… Bol bol su için ben öyle yapmıştım 15. Günde gittiğimde doktor 1 aylık burun kadar inmiş demişti. Bi de hep 2 yastıkla uyudum, yan tarafa dönebilirsin deseler de sırtüstü yattım. Çünkü asimetrik ödem olunca da insanın morali bozulabiliyor sonunda geçecek olsa da…kemer dediğiniz şey de ödemden olabilir burun sırtı biraz iyileşince elinizle kontrol edebilirsiniz

Doktoruna danış bence enfeksiyon kapmış olabilir. Ağrı sızı olmaması gerekir normalde, olanı da zaten kullanılan antibiyotik ve ağrı kesiciler baskiliyor.

İnsan endişeli oluyor ilk zamanlar can havliyle şekli bile umrunda olmuyor haklısınız… Bol bol su için ben öyle yapmıştım 15. Günde gittiğimde doktor 1 aylık burun kadar inmiş demişti. Bi de hep 2 yastıkla uyudum, yan tarafa dönebilirsin deseler de sırtüstü yattım. Çünkü asimetrik ödem olunca da insanın morali bozulabiliyor sonunda geçecek olsa da…kemer dediğiniz şey de ödemden olabilir burun sırtı biraz iyileşince elinizle kontrol edebilirsiniz
Aynen öyle bende iki yastıkla yatıyorum normal şartlarda sırt üstü yatacağım aklımın ucundan geçmezdi ama beyin öyle bir komut almış ki kesinlikle uyanınca sağa sola dönük uyanmış olmuyorum cok şükür yatma konusunda sıkıntı yaşamıyorum .İşte bakalım pazartesi kontrole gideceğim .Ve burun kökünde Yani iki kaş arasında sanki gözlük takmısımda onun ızı kalmış gibi iki tane hafiften morluk belirdi bende 3 gündür bunu hemen araştırdım bi kaç kişide daha olmus aynısı ama sebeb ne onu anlamadım .Kemer görüntüsündende pek endişe etmıyorum cok doktor dinledim nette ödem kaynaklı oluyormus çoğunlukla geçiyormuş kendiliğinden ve birsey daha sormak ıstıyorum benim burun sırtının sağ ve sol göz pınarı hizasının biraz altında sertlik çıktı atel varkende vardı ödemden olduğunu düşünmüştüm o sertlik halen duruyor sizde bu süreçte böyle bişe oldumu acaba

Agrı kesici kullanıyorum ama o sızlama olayına iyi gelmedi sanırsam böyle sanki burnumun üzerine basınç hissediyorum .Ama benim şğphelendıgım olay dikişlerim belkide dikişlerim zarar görmüştür çünkü atel cıkınca burnumu temızlemek ıstedim kulak pamuğuyla ve burun içinde uzunca bir ip gördüm ip sağlam bir noktada ama sanki dikişin bi kısmı açılma yapmış gibiydi cunku ipi almak ıstedim ip gelmedi .Vallahi bilmiyorum pazartesi ilk işim doktora gitmek inşallah bi sıkıntı yoktur gerçekten yıprandım günlerdir bu konu için video bakıyorum

Günaydın ben de bir şey sorabilir miyim ?
Ameliyat sonrası gözlerinizde şişlik oldu mu?
Nasıl geçmesini sağladınız?
Buz koyuyoruz ama hala şişiyor.ameliyat sonrası 3. Gun

Günaydın ben de bir şey sorabilir miyim ?
Ameliyat sonrası gözlerinizde şişlik oldu mu?
Nasıl geçmesini sağladınız?
Buz koyuyoruz ama hala şişiyor.ameliyat sonrası 3. Gun
Ben ilk 3 gün buz uyguladım ondan sonra zaten inmeye başladı sadece morluklarım cok hafif var çizgi şeklinde iki göz altında bugun tam 15 gün oldu ama gun geçtikçe o cizgide belli belirsiz olmaya başlıyor

Kızlar benimde bugün 20 günüm burun bandı kullanmak siyah noktalar için bir şey olur mu yılbaşı akşamı içinde makyaj yapmak istiyorum ama burnum kusuyor makyajı ne kullanabilirim makyaj yapmadan önce burun üstüne bilgisi olan varsa cevap verirse çok sevinirim

Kızlar benimde bugün 20 günüm burun bandı kullanmak siyah noktalar için bir şey olur mu yılbaşı akşamı içinde makyaj yapmak istiyorum ama burnum kusuyor makyajı ne kullanabilirim makyaj yapmadan önce burun üstüne bilgisi olan varsa cevap verirse çok sevinirim
Burnuna siyah nokta bandı yapıştır da bantla birlikte kopsun burnun. Altı ay bu tarz şeyler kullanmaman lazım. Zaten iki ay filan da makyaj vs yasak olması lazım. Zaten aşırı yağlanma ve odemden istesen de yapamazsın.

X