Burun törpüleme ve burun ucu düzeltme

verite cnm fkirlerine saygı duyuyoruz yalnız gerçekten üslubun kırıcı bilgi vermek insanların iyiliğini düşündüğünü belirtmek hakkın ve öyle olduğu da açık ama biras daha sakin:-)

evt cnm doktorda öle dedi yalnız ameliyat esnasında uyanma gibi bişey söz konusu olurmu nasıl ayarlıyolar o süreyi :S
O süreyi operasyon esnasında yanı başında duracak olan anestezi uzmanı ayarlıyor. Sedasyon anlık etkisi olan bir şey sanırım. Biter bitmez hasta uyanıyormuş ama ameliyat esnasında kesinlikle uyanma olmaz.

lokalle sedasyon arasındaki fark nedir?
lokalde buruna kaç iğne vuruluyor, bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Canım, geçmiş gün yalan olmasın 7, 8 tane filan iğne yapıyorlar. Yüz bölgesi tamamen uyuşuyor hiçbir şey hissetmiyorsun. Doktor burnumu törpülerken hiçbir şey hissetmedim. Sadece iğne yapılırken hissediyorsun, ilk 2, 3 iğnede.

O süreyi operasyon esnasında yanı başında duracak olan anestezi uzmanı ayarlıyor. Sedasyon anlık etkisi olan bir şey sanırım. Biter bitmez hasta uyanıyormuş ama ameliyat esnasında kesinlikle uyanma olmaz.

anladım cnm bu olay komple kabusum oldu bi bitseydi hayırlısıyla çok gerildim çokkk:S:S

Üzgünüm ama buradan bana böyle gözükmedi. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz. Muayenehane'de ameliyat olmaz. Klinik kast ediyorsanız o da başka, ikisinin aynı şey olmadığını bildiğinizi umuyorum!? Olursanız bilemiyorum yani her türlü riske açık olmanız lazım. Muayenehane adı üstünde, muayene yapılan yer. Kendi kızınızın sağlığını riske atabilecek kadar eğitimlisiniz bravo madem. Ona literatürde başka bir şey denir gerçi ama neyse.

Fikir sahibi olmak istiyorsunuz madem gerçeklere neden bu kadar tahammülsüzsünüz bilemedim. Kızınız sizin kızınız tabii, gönderin muayenehaneye, lokal anesteziyle yapsınlar burun ameliyatını, her türlü mikrobu kapsın üstüne üstlük burnununda yapılan işlemleri duyarak psikolojisi alt üst olsun. Çok eğitimliymişsiniz cidden. Pardon öğretimli.

Bir insanın vücudunun en savunmasız olduğu an açık yarası olduğu andır. Bu yüzden her şeyin steril ve tam teşekküllü olması çok önemlidir. Bunları bile bile (ki bundan şüpheliyim) kızınızı gönderebiliyorsanız gönderin tabii benim kızım değil sonuçta.

Tahammülsüzlüğüm senin üslubun.Yazdıkların terbiye sınırlarını zorlamakta.Burası kavga alanı değil.Konuşma biçimine önce dikkat et derim.Senin amacın burada tatsızlık çıkarmak mı ?Ne amaçla buradasın?Yazdıklarını senin yaşının küçüklüğüne ve cehaletine veriyorum.Önce saygılı olacaksın ki saygıyı hak edesin.

cnm fikirlern için tşk ederim yalnız klinikte ameliyat olan biçok kişi var ve doktor hergün kaçtane ameliyat yapıyo klniğinde ben bi sorunla karşılaşanını görmedm açıkcası ve doktorda güven verdi bana inş bi sorun çıkmas dularınızı bekliyrm salı günü ameliyatım var:KK66:

canim istersen bu konuyu uzman doktorlarimiza danisin, bizim dedigimiz gibi ''sagliksiz ve uygun degil'' cevabini onlar da verir bundan emin olabilirsiniz.
hem de bu sayede sizler de hangi ortam daha iyi hangisi kotu diye kendi kendinize sorular sormaktan kurtulursunuz.
bazi doktorlar maaliyet dusuk olsun diye ameliyatlarini kendi yerlerinde yapiyorlar.
ama bu yanlislik yapilan eylemin dogru oldugunu gostermez.
gecmis olsun umarim kolayca atlatirsin ameliyati.

Son düzenleme:
canim istersen bu konuyu uzman doktorlarimiza danisin, bizim dedigimiz gibi ''sagliksiz ve uygun degil'' cevabini onlar da verir bundan emin olabilirsiniz.
hem de bu sayede sizler de hangi ortam daha iyi hangisi kotu diye kendi kendinize sorular sormaktan kurtulursunuz.
bazi doktorlar maaliyet dusuk olsun diye ameliyatlarini kendi yerlerinde yapiyorlar.
ama bu yanlislik yapilan eylemin dogru oldugunu gostermez.
gecmis olsun umarim kolayca atlatirsin ameliyati.
tşk ederim inş bi sorun çıkmaz..

Biraz sert çıkıştıysam özür dilerim...
Verite önceki mesajlarını okudum.İlk mesajından sonraki özür dileyen ikinci mesajını alıntı yaptım.Merak ettiğim sana hiçbir şekilde olumsuz bir mesaj göndermeyişime rağmen, ne oldu da bu kadar gerildin.İkinci mesajda özür dileyip sonradan niçin bu kadar kabalaştın.Dolayısıyle beni de gerdin.Ben de sinirlerime hakim olamayıp yanıt yazmak durumunda kaldım.Üstelik resimlerini gördüm kızım olacak yaştasın.Bence ayıp ettin.Ama muhakkak bir nedeni olmalı diye düşünüyorum.Yoksa bu kadar öfkeye kapılman normal değil.Bence biraz daha sakin düşünmeli,daha sonra yanıt yazmalısın.

bir iki şey daha sorabilir miyim?

O hissedilen 2-3 iğne buruna mı yapılıyor :S
doktor açık tekniği mi kullandı kapalı tekniği mi?
belki açık ise o yüzden o kadar iğne yapılmıştır =S

Canım, geçmiş gün yalan olmasın 7, 8 tane filan iğne yapıyorlar. Yüz bölgesi tamamen uyuşuyor hiçbir şey hissetmiyorsun. Doktor burnumu törpülerken hiçbir şey hissetmedim. Sadece iğne yapılırken hissediyorsun, ilk 2, 3 iğnede.

bir iki şey daha sorabilir miyim?

O hissedilen 2-3 iğne buruna mı yapılıyor :S
doktor açık tekniği mi kullandı kapalı tekniği mi?
belki açık ise o yüzden o kadar iğne yapılmıştır =S

Canım kusura bakma, 1, 2 gündür giremiyorum. İğneler buruna ve burun kenarına yapılıyor. Yüz bayağı bir şişiyor. Açık mı kapalı mı onu bilmiyorum inan.

Canım yazdıkların için çok teşekkür ederim.ben kendi doktorumla görüştüm ,kendisi plastik cerrah.O törpüleme ve burun ucu kaldırmadan yana değil.Komple ameliyat diyor.Kabul etmedik.Buurn törpülenirse burunda genişleme olur diyor.Bu açıkçası beni gerdi.Cumartesi başka bir dr randevumuz var.O kulak burun boğazcı.Ama aynı zamanda burn estetiği yapıyormuş.Kulak burun uzmanı estetiği nasıl yapar bilemiyorum.Umarım iyidir.Seçmemin nedeni genelde kırmadan ,törpüleme ve burun ucu kaldırma yapması.Baklaım ne olacak.Bir de kız okula gidiyor.Pazatesi vizeler var.Bir günde gidebilecek mi bilemiyorum.Gelişmeleri yazarım.Sevglerimle..

canım konuyu unutmuşum ben şimdi bakabildim... Benim bir arkadaşımıda göstermiştik doktoruma doktor onun içinde aynı şeeyi söyledi genişler dedi benim ufak bir çıkıntı vardı sadece orayı törpüledi. Demek sizin probleminiz biraz daha fazla çünkü ben doktora biraz daha törpüleyelim hafif kavis olsun dediğimde o kadar törpülersem burnun önden geniş gözükür demişti...

benim iki kuzenim burnundan ameliyat oldu biri kemik aldırdı diğeri estetik amacıyla yaptırdı ikisinin de o acı çeken hallerini görünce çok korktum geri vazgeçtim biri sabaha kadar ağladı diğeri yemek bile yiyemiyordu burnu sürekli kanıyordu ama hala kararsızım.ufak bir kemer var burnumda ama o kadar göze batmıyor hatta görenler ne gerek var diyor ama işte ben takıntılıyım ortaokuldan beri kafama koymuştum(10 küsür yıl oldu hala cesaret edemedim) dediğim gibi takıntılı olduğum için korkuyorum ameliyat sonrası istediğim gibi olmaz diye geri dönüşü yok maalesef.sadece ufak bir düzelttirme istediğim için törpületeyim diyordum ama yorumları okuyunca normal operasyonla bir farkı yokmuş biraz daha mı düşünsem acaba:)

canım konuyu unutmuşum ben şimdi bakabildim... Benim bir arkadaşımıda göstermiştik doktoruma doktor onun içinde aynı şeeyi söyledi genişler dedi benim ufak bir çıkıntı vardı sadece orayı törpüledi. Demek sizin probleminiz biraz daha fazla çünkü ben doktora biraz daha törpüleyelim hafif kavis olsun dediğimde o kadar törpülersem burnun önden geniş gözükür demişti...
slm sipidigonzles hangi şehirdensin ve doktorun kim?

Arkadaşlar ya, ben de burnumdaki kemik çıkıntısını törpületmek istiyorum, eğer lokal anesteziyle oluyorsa yaptırmak isterim ama acaba hangi doktor uyguluyor bunu? Bana bi bilgi verebilir misiniz?

X