Büyük bir aile sorunu.

2insan2kediannesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2019
219
103
34
Kızlar eşimle ilgili olan sorunlarımı belirtmiştim çok şükür çözdük hepsini özüne döndü diyebilirim. Şuan uzun süredir yaşadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Sorun ailem özellikle de babam. Evlendiğim günün ilk haftası bana kalmaya geldi ve bu sürekli tekrarlanıyor. Eşim çok çok anlayışlı bu konuda hiç rahatsızlık duymuyor ama ben duyuyorum. Eşimin ailesi ayda yılda bir gelir. Annem de anlayışlıdır genel olarak kendi çok gelmez hani her hafta ya da ayın büyük çoğunu bende geçirmeyecek kadar bilinçli ama babam hastane işi oluyor evine dönmek yerine bende kalıyor mesela şimdi diyenleriniz olacaktır baban ne olacak gelsin diye öyle olmuyor işte her ayın 7 ila 10 günü bende çok sık gidip geliyor ve müsait misin demiyor hiç arıyor hastane randevum var 29unda sana geliyoruz 3ünde randevum 3üne kadar sende kalıcam diyor mesela. Ben yılbaşında evimde ailemle olmak istiyorum plan yaptım kocamla başbaşa vakit de geçirmek istiyorum ya anlarsınız işte özel planlarım da var. O gün bile bende olacaklar. Anneme bir şey desem hemen babamı tutuyor babanı mı istemiyorsun diyor ya anne evliyim ben diyorum yok. Teyzemle konuşuyorum durumu mesela dertleşiyorum teyzem bana hak veriyor. Kocamla mesela onlar gelince tartışıyoruz bazen o çok seviyor ve istiyor gelsinler kalsınlar sorun yok diyor ama öyle olmuyor ki işte sürekli gelip bir şeylere karışılınca insan bir yerde tepki veriyor. Mesela annem aşırı kuralcı ve titiz evimin düzenine karışıyor kötü niyetli değil mesela söyleniyor işte aaaa burda kim bardak bıraktı kızımız bırakıyor bazen işte ne kadar pasaklısınız siz karı koca gibi gibi... eşim gıkını çıkarmıyor ben bazen sabredemiyorum hatta. Kırmakta istemiyorum ama benim bir aile hayatım bir düzenim var. Bana haber verilmesi müsait misin diye sorulması gerekir annem sorar ama babamda yok bu. Anneme babamın bu huyundan hoşlanmadığımı defalarca söyledim ölümlü dünya diye geçiyor. Tamam ölümlü dünya da hepimiz öleceğiz ve öleceğiz diye mutsuz mu olmalıyız? Allah aşkına bir akıl verin. Şöyle bir örnek vereyim son olarak babam daha yeni bize gelmişti 1 hafta sonra doktora sonuç göstereceğim diye bir daha geleceğim dedi kalacağım sende dedim evde yokuz baba planımız var başka şehire gidiyoruz birkaç günlüğüne tamam evin anahtarını bırakın ben sende kalırım sonra hastaneye geçerim dedi. Onun evinin dibinde hastaneler var ayrı ilçelerdeyiz illa benim evimin yakınındaki hastanelere geliyor. Ciddi bir durumu yok bu arada olsa başımla beraber.

Aynen o sekilde evde degiliz sehir disindayiz diyin anahtar isterse veremem baba kusura bakma sen sizin eve yakin hastaneye git diyin. Dir dir yaparlarsa yapsinlar alinirlarsa alinsinlar hic kiz ailesi boyle damadi darlarmi ya nekadar ayip babani istemiyosun manipulasyonuna kanmayin benim bir hayatim var sizin keyfi aeylerinizden sebep surekli evimde misafir gibi duramam diyin alinsinlar yoksa akillanmayacaklar

Kızlar eşimle ilgili olan sorunlarımı belirtmiştim çok şükür çözdük hepsini özüne döndü diyebilirim. Şuan uzun süredir yaşadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Sorun ailem özellikle de babam. Evlendiğim günün ilk haftası bana kalmaya geldi ve bu sürekli tekrarlanıyor. Eşim çok çok anlayışlı bu konuda hiç rahatsızlık duymuyor ama ben duyuyorum. Eşimin ailesi ayda yılda bir gelir. Annem de anlayışlıdır genel olarak kendi çok gelmez hani her hafta ya da ayın büyük çoğunu bende geçirmeyecek kadar bilinçli ama babam hastane işi oluyor evine dönmek yerine bende kalıyor mesela şimdi diyenleriniz olacaktır baban ne olacak gelsin diye öyle olmuyor işte her ayın 7 ila 10 günü bende çok sık gidip geliyor ve müsait misin demiyor hiç arıyor hastane randevum var 29unda sana geliyoruz 3ünde randevum 3üne kadar sende kalıcam diyor mesela. Ben yılbaşında evimde ailemle olmak istiyorum plan yaptım kocamla başbaşa vakit de geçirmek istiyorum ya anlarsınız işte özel planlarım da var. O gün bile bende olacaklar. Anneme bir şey desem hemen babamı tutuyor babanı mı istemiyorsun diyor ya anne evliyim ben diyorum yok. Teyzemle konuşuyorum durumu mesela dertleşiyorum teyzem bana hak veriyor. Kocamla mesela onlar gelince tartışıyoruz bazen o çok seviyor ve istiyor gelsinler kalsınlar sorun yok diyor ama öyle olmuyor ki işte sürekli gelip bir şeylere karışılınca insan bir yerde tepki veriyor. Mesela annem aşırı kuralcı ve titiz evimin düzenine karışıyor kötü niyetli değil mesela söyleniyor işte aaaa burda kim bardak bıraktı kızımız bırakıyor bazen işte ne kadar pasaklısınız siz karı koca gibi gibi... eşim gıkını çıkarmıyor ben bazen sabredemiyorum hatta. Kırmakta istemiyorum ama benim bir aile hayatım bir düzenim var. Bana haber verilmesi müsait misin diye sorulması gerekir annem sorar ama babamda yok bu. Anneme babamın bu huyundan hoşlanmadığımı defalarca söyledim ölümlü dünya diye geçiyor. Tamam ölümlü dünya da hepimiz öleceğiz ve öleceğiz diye mutsuz mu olmalıyız? Allah aşkına bir akıl verin. Şöyle bir örnek vereyim son olarak babam daha yeni bize gelmişti 1 hafta sonra doktora sonuç göstereceğim diye bir daha geleceğim dedi kalacağım sende dedim evde yokuz baba planımız var başka şehire gidiyoruz birkaç günlüğüne tamam evin anahtarını bırakın ben sende kalırım sonra hastaneye geçerim dedi. Onun evinin dibinde hastaneler var ayrı ilçelerdeyiz illa benim evimin yakınındaki hastanelere geliyor. Ciddi bir durumu yok bu arada olsa başımla beraber.
Babanız kaynanalık görevini üstlenmiş galiba.🙄
Kizlar evlendikten sonra baba evine gider kalır bu normal birşey de ama babanin annenin gelip kaldigini ilk gez görüyorum ben sürekli sürekli olmaz ki böyle.Babaniz sizin evden ayrildiginizi evlendiginizi idrak edemiyor galiba.😵‍💫
Eşin sabırli adammiş vallaha kim olsa sıkılır her ay gelse kalsa falan.Tamam anne babadır doktora gidiyor ola bilir kala bilirde ama anahtari ver ben gelip kalayım neya.😐
Teyzeniz söylese ya ailenize uygun dille konuşsa anlatsa olmazmı?

Eşinizi takdir ettim. Sizi çok seviyor anlaşılan. Babanız baya rahatsız edici bu durumu derhal çözmeniz lazım. Teyzenizi aracı yapın ama çok anlayacaklarını düşünmüyorum . Size bizi istemiyor musun gibi saçma sözler edecekler ama etsinler. Bir de anneninizin evin düzenine karışması dağınıksınız pissiniz gibi laflar etmesi babanızın davranışından daha kaba haberiniz olsun. Niçin bir tepki koymuyorsunuz? Bana da yapıyorlardı. Ben baya müsade etmedim. Haftalarca konuşmadılar benimle . Hayırsız evlat oldum ama anne ve babalarımız keşke nerede nasıl duracaklarını bilseler!

Maden siz söyleyemiyorsunuz teyzeniz annenize bunu uygun bir şekilde anlatmalı. Bir kaç sefer olur ama düzenli olunca problem ki evliliğin ilk haftası gibi en özel zamanlarda bile gelmiş babanız düşüncesizlik ettiği gibi usul erkan da bilmiyor. Çözmek için bir an önce harekete geçmelisiniz.
Teyzem söylemedi mi zannediyorsunuz? Babam geçen saat 23.43te beni aramış biri. Bir ara annemle konuşmalarımı duymuş gerçi sen misafir sevmezsin falan dedi bana düşünün yani ama düşünce sıfır kendi istekleri önemli ne istiyorsa olacak düşüncesinde

Babanız kaynanalık görevini üstlenmiş galiba.🙄
Kizlar evlendikten sonra baba evine gider kalır bu normal birşey de ama babanin annenin gelip kaldigini ilk gez görüyorum ben sürekli sürekli olmaz ki böyle.Babaniz sizin evden ayrildiginizi evlendiginizi idrak edemiyor galiba.😵‍💫
Eşin sabırli adammiş vallaha kim olsa sıkılır her ay gelse kalsa falan.Tamam anne babadır doktora gidiyor ola bilir kala bilirde ama anahtari ver ben gelip kalayım neya.😐
Teyzeniz söylese ya ailenize uygun dille konuşsa anlatsa olmazmı?
Annem konuştu defalarca ama yaşlandı artık anlamıyor ölür kalır üzülürsün diyor annem de uğraşmıyor artık

Babaniza kendiniz soyleyin annenizde ne derse desin kendi sinirlarinizi cizin.
Aslında az önce bir whatsapp durumu dahi attım anne babama özel açıp bir kargomun (mumlarım)fotosunu atıp yılbaşı kargolarım gelmeye başladı yılbaşında güzel ailecek bir yemek hazırlarım elbisem de tamam ardından eşimle de başbaşa bir şeyler yaparız ohhhh mis gibi bir gün geçiririz. vs tarzında

Annem konuştu defalarca ama yaşlandı artık anlamıyor ölür kalır üzülürsün diyor annem de uğraşmıyor artık
Her gelecekleri zaman bir bahane bulsanız? Evde değiliz , çocuklar ile ilgilenmeliyim, kayınvalide kayınbaba gelecek, misafir gelecek gibi veya baktınız bunlarda olmuyor pası eşinizle kaynananıza atın rahatsız oluyor gibiler belli etmemeye çalışıyorlar ama illa yansıyor diyin

Eşinizi takdir ettim. Sizi çok seviyor anlaşılan. Babanız baya rahatsız edici bu durumu derhal çözmeniz lazım. Teyzenizi aracı yapın ama çok anlayacaklarını düşünmüyorum . Size bizi istemiyor musun gibi saçma sözler edecekler ama etsinler. Bir de anneninizin evin düzenine karışması dağınıksınız pissiniz gibi laflar etmesi babanızın davranışından daha kaba haberiniz olsun. Niçin bir tepki koymuyorsunuz? Bana da yapıyorlardı. Ben baya müsade etmedim. Haftalarca konuşmadılar benimle . Hayırsız evlat oldum ama anne ve babalarımız keşke nerede nasıl duracaklarını bilseler!
Koymadım zannetmeyin annemle kavga bile ettim anne burası benim evim benim düzenim seni senin evin ilgilendirir. Ben temiz biriyim ama kusura bakma kendimi hasta edecek canımı alacak derece olamam ev bu kirlenecek çocuk var pislenecek normal bunlar madalya vermiyorlar dedim hiç kimseye hatta benim eşim o konuda Allah var bayağı yardımcıdır yeri gelir o yapar ben yapacağım der. 2.çocuğuma hamile iken kusma hastalığına yakalandım hiperemezis gravidarum teşhisi kondu et vs yemek kokusu hak getire asla yemek yapamadığım gibi çoğu yemeği yiyemiyordum eşim yemek yapmaya başladı o dönem bir süre 5.aydan itibaren başladı bu kusma hastalığı defalarca acillik oldum bulantı ilaçları ile duruyordu ama asla yemek yapamıyordum yine de o konuda şanslıyım eşimden yana ve tabi konuda ama küsüyorlar insan yine kıyamıyor eşime de diyorum hani rahatsız olmuyor musun falan sorun yok benlik bir şey olmaz diyor ben bile oluyorsam o da içten içe oluyordur diyorum ama geldiklerinde kendi ailesi gelmiş gibi davranıyor bazen onların yanında atışıyoruz ama bence bu da annemin bir şeylere yersiz karışmasından ötürü

Her gelecekleri zaman bir bahane bulsanız? Evde değiliz , çocuklar ile ilgilenmeliyim, kayınvalide kayınbaba gelecek, misafir gelecek gibi veya baktınız bunlarda olmuyor pası eşinizle kaynananıza atın rahatsız oluyor gibiler belli etmemeye çalışıyorlar ama illa yansıyor diyin
Eşimi oğulları gibi seviyorlar eşimle aralarındaki bağ bozulsun istemem çünkü bizzat ben sorun ediyorum durum attım artık inşallah bunu anlarlar olmazsa da evimde kutlamak istiyordum yılbaşını normalde en kötü bir yer ayarlayacağım tatile gideceğim yokuz evde bu kadar basit yani tüm planım düzenim bozuldu

Kendimden bir örnek vereyim. Babam bir akşam aradı ve de 1 saate kadar misafir gelecekmiş. Size gelsinler dedi. Ben de müsait değilim maalesef babacım dedim. Bayağı tavırlı bir şekilde benim açıklamamı bile beklemeden tamam tamam deyip yüzüme kapattı. Biz de çıktık dışarı işimizi hallettik. Bir kere daha bana veya eşime bile sormadan bizim evde kendi kendine plan yapmış. Dedim eşim mi müsaitiz dedi, bu nereden çıktı? Çünkü bu akşam planımız var uygun değiliz dedim. Ve tamam deyip geri döndü. Başka zaman ise bizim eve habersiz gelmişti ve acayip rahatsız oldum. Gelmişti derken eve girmişti yani ben uyuyordum ve seslere uyandım. Bir aletini almak için gelmiş. Habersiz girmek nedir? Babam olabilir ama bu sınırsız ve istediği şekilde her şeyi yapabileceği anlamına gelmez. Tepkimi verdikten sonra böyle bir şey yaşamadım. Seslenmek, kapı çalmak, gelmeden önce haber edip aramak, izin istemek zor şeyler değil. Kendisi yaptığının bir sorun olduğunun bilincinde değil ise sizin konuşmanız lazım. Maalesef pek çok kadın babası ile rahat konuşamıyor ama yine de susup da göz yummak olmaz. 1 sonuç için de evleriniz yakın olmasına rağmen 1 hafta 10 gün kalmalık bir durum yok. Yani kayinvalidem de hastane işleri için yakın yere gidiyorsa 1 veya 2 gün önceden gider. Ama uzak bir yere gitmesi lazımsa da kalacağı 7-10 gün olsun. O da zaten senede 1 falan. Zırt pırt yeni evli insanların evine gelip günlerce kalması hiç hoş ve de uygun değil.

Eşimi oğulları gibi seviyorlar eşimle aralarındaki bağ bozulsun istemem çünkü bizzat ben sorun ediyorum durum attım artık inşallah bunu anlarlar olmazsa da evimde kutlamak istiyordum yılbaşını normalde en kötü bir yer ayarlayacağım tatile gideceğim yokuz evde bu kadar basit yani tüm planım düzenim bozuldu
Benimde ailem tam tersi ev arasında 1 sokak var diye hergün onlara gitmemi istiyorlardı baktım olmuyor gitmeyince kavga tripler havada uçuşuyor en son eşim rahatsız oluyor laf ediyor dedim ben kötü olacağıma eşim kötü olsun yani ondan sonra kestiler kavga etmeyi şimdi ben ne zaman istersem o zaman gidiyorum 🤷‍♀️

X