Çağrı merkezinde ya da home office çalışan var mı?

showingnoemotions

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Mart 2022
897
801
Ünlü bir çağrı merkezine başvurdum ve kabul edildim. 8 bin verecekler, evden ve vardiyalı. Şu anki işim freelance, yine evden günde 2 saat çalışıyorum asgariden bir tık daha fazla, nadiren 5 katına kadar kazanıyorum ama nadiren. Nadiren kısmını sayısal loto gibi düşünün. Geri kalan zamanlarda ne yapıyorum? Kpss, yks'ye hazırlanacaktım. Kazanacağımın garantisi de yok. Sıkıntımın nedeni, gelecek garantisinin olmaması. Memur olup atanabilsek, hayatım kurtulurdu. Ne yapmalı? Benzer pozisyonlarda çalışan var mı?

in bound mu out bound mu?
Öncelikle çağrı merkezlerinde çalışmak çok stresli ve meşakkatli bir iştir.
Hayattan sogumana sebebiyet verebilir.
Satış üzerine kurulu ise seni dinlemeden kapatacak müşterilere, hatta hakaret ve küfürlere hazırlıklı ol derim.
Sorun çözme üzerine ise zaten sorundan kaynaklı gergin müşteri de seni arayacak ve çözümsüz kaldığında yine hakaret ve sitem yiyeceksin.
Bilemedim göze alabileceksen eğer çalışabilirsin.
Yerinde olsam 2 saatlik çalıştığım işe devam eder yine kpss çalışırdım.

Ünlü bir çağrı merkezine başvurdum ve kabul edildim. 8 bin verecekler, evden ve vardiyalı. Şu anki işim freelance, yine evden günde 2 saat çalışıyorum asgariden bir tık daha fazla, nadiren 5 katına kadar kazanıyorum ama nadiren. Nadiren kısmını sayısal loto gibi düşünün. Geri kalan zamanlarda ne yapıyorum? Kpss, yks'ye hazırlanacaktım. Kazanacağımın garantisi de yok. Sıkıntımın nedeni, gelecek garantisinin olmaması. Memur olup atanabilsek, hayatım kurtulurdu. Ne yapmalı? Benzer pozisyonlarda çalışan var mı?
Ofistende calistim evdende calistim bu sekilde.. satis yapiyorduk biz. Outbound ama inbound ta yaptim. Hic yillarca yapayim bu isi diye dusunmemistim zaten…gelecek garantisi yok evet.. ama en guzel rahatligi benim icin saatlerini kendim belirliyordum ve evden calisiyordum.

Haricinde zor bir is, insanlari ikna etmek gerekiyor bunlar beni germisti. Birde arada kucukte olsa beyaz yalan soylemen bekleniyordu, ya da gizlemen gerekiyordu..bana gore degil o yuzden. Insanlari kandirmak hosuma gitmiyordu.

her işin kendine göre zorlukları var hiç rahat sıkıntısız bir iş alanı görmedim en iyi siz kendinizi bilirsiniz yaşanacak zorluklar iki tarafta da belli hangisi sizi daha çok zorlar ona bakacaksınız
hakkınızda hayırlısı olsun

Günde 2 saat çalıştığım işten ayrılmaz
Kalan zamanlarda da kpss ye çalışırdım
Çağrı merkezi şu bu bunlar geçici işler
Emek sömürüsünün en yoğun olduğu sektörler

Hangi bölümden mezunsunuz? Kpss alımı için önü açık bir bölümse memurluğa çalışın diyorum ben. Çağrı merkezinin bir geleceği yok.
Aynen öyle, 2 ay sonra performans değerlendirmesi yapacaklarmış. Performansa göre devam edeceğim ya da etmeyeceğim. Düz memurluk hedefliyorum. İnternette yapılan yorumlarda tutanak tutup işten atılıyor, iş bulmanız zorlaşıyor, önünüzde engel falan demişler.

Satış yapacaksan biraz zor bir iş.. ıhtiyaç yaratman lazım ama musteri sorunumu coz diye ariyorsa yapilabilinir..hangi bolum mezunusunuz?sizin bolumden kac alim oluyor?taban puan nedir?mülâkat var mi?olacağına inanıyorsanız kpss calisin

Satış yapacaksan biraz zor bir iş.. ıhtiyaç yaratman lazım ama musteri sorunumu coz diye ariyorsa yapilabilinir..hangi bolum mezunusunuz?sizin bolumden kac alim oluyor?taban puan nedir?mülâkat var mi?olacağına inanıyorsanız kpss calisin
Kendi alanımda atama yok. Büro elemanı gibi 4001 kadroları düşündüm.
Şuan nasıl bir yerde çalışıyorsunuz bilmiyorum ama çağrı merkezi çok zor ve yorucu vardiyalı tüm düzen bozulur. Şuan çalıştığınız ne üzerine acaba
Çeviri yapıyorum. Aynen 4 vardiya var. Yaklaşık 6 aydır eleman arıyorlar. Bulamamış olamazlar, sirkülasyon var gibi düşündüm.

Ben yıllar önce çağrı merkezi satış departmanında işe alındım. Kurumsal büyük bir yerdi. İşe girerken bir sürü ıvır zıvır istediler (tahlildir testdir o tarz şeyler). Gittim yaptırdım. Vaktim az olduğu için devlette yaptırmadım. Firmanın anlaşmalı olduğu bir tıp merkezinde yaptırdım. 15 gün bile çalışmadan işten çıkartıldım. Performansın yok dendi satışın az dendi. Nasıl oldum anlatamam. İşten çıkartıldığıma mı üzüleyim yoksa o tahliller için o kadar emek verdim, para ödedim ona mı yanayım? Şimdiki aklım olsa insan kaynaklarına gider iki çift laf ederim.
O günden beri çağrı merkezine tövbeli gibi bir şeyim. 2 yıldır işsizim bazen çalışmak aklıma geliyor. Sonra bu yaşadığımı hatırlayıp vazgeçiyorum. İnşallah sizin başınıza benzer şeyler gelmez. Şimdiden hayırlı olsun diyorum

7.yılımı çalışıyorum öğretmenim, maaşım (ücretsiz izinden önce) 7.400 küsur yattı ki zamlı hali 😂 çocuk yardımı da içinde. Ben de çağrı merkezine mi geçsem 🙃
Şaka bir yana her mesleğin zorluğu elbet olacak, doğru karar vermelisin hedefin kpss ise ona odaklan. Evden çalışmak daha iyi olabilir.

7.yılımı çalışıyorum öğretmenim, maaşım (ücretsiz izinden önce) 7.400 küsur yattı ki zamlı hali 😂 çocuk yardımı da içinde. Ben de çağrı merkezine mi geçsem 🙃
Şaka bir yana her mesleğin zorluğu elbet olacak, doğru karar vermelisin hedefin kpss ise ona odaklan. Evden çalışmak daha iyi olabilir.
Uzun zamandır aynı pozisyon için eleman arıyorlar. Sirkülasyon mu fazla, herkesi 2 ay mı çalıştırıyorlar anlamadım.

Uzun zamandır aynı pozisyon için eleman arıyorlar. Sirkülasyon mu fazla, herkesi 2 ay mı çalıştırıyorlar anlamadım.
Kendi eşimin başına geleni anlatayım. Ocak ayında iş değiştirdi normalde çalıştığı yerden kat kat iyi şartlar sağladılar. Uzun süredir o pozisyon için kimseyi bulamamışlar bu arada, hep kısa kısa girip çıkanlar olmuş. Eşim de başladıktan 1 ay sonra ayrıldı işten. Hem çalışanların tavırları hem de eşimin haberi olmadan bilgisi dışında bir yeri tehlikeli sınıfta üstüne atamışlar. Yani sirkülasyondan ziyade bu kadar sık eleman açığı oluşuyorsa şartları düşünmek lazım.

X