Çağrı merkezinde ya da home office çalışan var mı?

Günde 2 saat çalışmayla asgari ücret ödeyen işe devam et bence çok iyi ya. Bir yandan sınav hazırlığına zamanın kalır. Çağrı merkezi çok stresli olur ayrıca saatlerce çalışınca baska bir şeye de kafası kalmıyor insanın.

Ünlü bir çağrı merkezine başvurdum ve kabul edildim. 8 bin verecekler, evden ve vardiyalı. Şu anki işim freelance, yine evden günde 2 saat çalışıyorum asgariden bir tık daha fazla, nadiren 5 katına kadar kazanıyorum ama nadiren. Nadiren kısmını sayısal loto gibi düşünün. Geri kalan zamanlarda ne yapıyorum? Kpss, yks'ye hazırlanacaktım. Kazanacağımın garantisi de yok. Sıkıntımın nedeni, gelecek garantisinin olmaması. Memur olup atanabilsek, hayatım kurtulurdu. Ne yapmalı? Benzer pozisyonlarda çalışan var mı?
Merhaba bir çağrı merkezine başvuru yaptım
Kabul edildim
Ama internetten baktım dolandırıcı oldukları yönünde iddialar var
Çokça şikayet var
Siz bu işleri nasıl buluyorsunuz
Yardımcı olur musunuz lütfen
Çok huzursuzum
Dolandırıcı olma ihtimalleri çok yüksek
Ne yapabilirim bu durumda

Kabul edildim
Çokça şikayet var
Çok huzursuzum
Nasıl dolandırıcı? Anlayamadım.nasil dolandiricak ki sizi,paramı istiyorlar? Bilmediğim için soruyorum.🙄

Son düzenleme:
Ünlü bir çağrı merkezine başvurdum ve kabul edildim. 8 bin verecekler, evden ve vardiyalı. Şu anki işim freelance, yine evden günde 2 saat çalışıyorum asgariden bir tık daha fazla, nadiren 5 katına kadar kazanıyorum ama nadiren. Nadiren kısmını sayısal loto gibi düşünün. Geri kalan zamanlarda ne yapıyorum? Kpss, yks'ye hazırlanacaktım. Kazanacağımın garantisi de yok. Sıkıntımın nedeni, gelecek garantisinin olmaması. Memur olup atanabilsek, hayatım kurtulurdu. Ne yapmalı? Benzer pozisyonlarda çalışan var mı?
Ben bikaç yıl çağrı merkezinde çalıştım, satış üzerine olmamasına rağmen psikolojikmen aşırı derecede yıprandım. Tuvalete gidip ağladığımı bilirim.

Kabul edildim
Çokça şikayet var
Çok huzursuzum
İşten çıkarılanlar da genelde kötü yorum yapıyor ama ne üzerine acaba çağrı merak ettim. Ben de çağrı merkezindeyim. Sana tavsiyem büyük firmalara başvur. Merak etme lise mezunu üzeri alıyorlar fazla kriterleri yok. En azından bünyelerinde bir sürü firmanın call centerini barindiriyorlar. Birinde yapamazsan diğer operasyona geçiyorsun

İşten çıkarılanlar da genelde kötü yorum yapıyor ama ne üzerine acaba çağrı merak ettim. Ben de çağrı merkezindeyim. Sana tavsiyem büyük firmalara başvur. Merak etme lise mezunu üzeri alıyorlar fazla kriterleri yok. En azından bünyelerinde bir sürü firmanın call centerini barindiriyorlar. Birinde yapamazsan diğer operasyona geçiyorsun
Ben iş başvurusu yaptım bir call centera
Olumlu dönüş yaptılar onaylandı dediler
Maaş yaklaşık 18 bin TL falan
Yani dolandırıcı mı acaba bunlar
Baktım araştırdım
Birçok kişi mağdur endişeli bu konuda
Sizce ne yapabilirler
Mobil bankacılıktan 102 TL gönderdiler hesabıma
Sonra bir iban paylaştılar o hesaba 102 TL gönderin dediler
Anlamadım şimdilik bu kadar eğitim için geri dönüş sağlayacağız size dediler
Başvuru formunda tc ye kadar zorunlu doldurulması gereken alanlar vardı
İban numarası da girilmesi gerekiyordu
Ne olacak şimdi ya
Bu çağrı merkezi plus call center
Aynı gün içinde başka bir çağrı merkezi WhatsApp üzerinden yine olumlu dönüş yaptı
1000 kişiden seçilen 100 kişiden birisiniz falan da filan da
Daha onunla ilgili bir işlem yapmadım
Ama bu plus call center aradı bizzat

Her şey okey de o neden anlayamadım 102 lira önce gönderip niye tekrar geri istiyorlar
Baktım araştırdım
Sizce ne yapabilirler
Ne olacak şimdi ya
Aynı gün içinde başka bir çağrı merkezi WhatsApp üzerinden yine olumlu dönüş yaptı

Baktım araştırdım
Sizce ne yapabilirler
Ne olacak şimdi ya
IBAN numaranı vermende bir sakınca yok ama niye istemişler anlamadım. Ben işe girdiğimde şirkette görüşme yaptım sonradan homeoffice olduk o yüzden homeoffice prosedürlerini bilmiyorum. 18 bin lira maaş fazla geldi bana, Türkçe dilde mi calisacaksiniz ? Satış projesi falansa prim üzerinden alınır ama normal şikayet aldığın cagriysa 18 bin lira şüpheli geldi.

Arada geliyor zaten. Ben dışarıda sosyal olabileceğim bir iş istemiştim ama yine evde olacak. 40 dk yemek molası. Gün içinde 3 kez 10 dk mola varmış.
Bu nasıl bir iş acaba, ben artık internetten başvuru yapmaya korkuyorum
Part time çalışabileceğim home office çağrı merkezi elemanı olarak nerden nasıl iş bulabilirim
Yardımcı olabilir misiniz

in bound mu out bound mu?
Öncelikle çağrı merkezlerinde çalışmak çok stresli ve meşakkatli bir iştir.
Hayattan sogumana sebebiyet verebilir.
Satış üzerine kurulu ise seni dinlemeden kapatacak müşterilere, hatta hakaret ve küfürlere hazırlıklı ol derim.
Sorun çözme üzerine ise zaten sorundan kaynaklı gergin müşteri de seni arayacak ve çözümsüz kaldığında yine hakaret ve sitem yiyeceksin.
Bilemedim göze alabileceksen eğer çalışabilirsin.
Yerinde olsam 2 saatlik çalıştığım işe devam eder yine kpss çalışırdım.
İnternet ve tv Aboneliği gerçekleştirdiğimiz çağrı merkezimizde evden çalışarak para kazanabileceğiniz iş imkanı sunuyoruz.
Şartları ve olanakları : Evinizde bir adet dizüstü veya masaüstü bilgisayarınız olması , bir adet usbli kulaklığınız olması ve mevcut kurulu bir internetinizin olması bu üçü evinizde varsa uzaktan bağlantıyla kurulum yaptığımız bilgisayarınızla dinleme yaparak ilk etapta işi öğrenebilir kendinizi hazır hissettiğiniz de çağrı almaya başlayabilir siniz.
15 günlük bir deneme sürecimiz bulunuyor , çağrıya oturduğunuz ilk günden itibaren deneme sürecine başlamış bulunuyorsunuz eğer deneme süreci sonunda devam ederseniz, devam ediyorsunuz çalışmaya bu süreçte işten çıkarsanız herhangi bir ücret alamıyorsunuz deneme sürecinde aldığınız başvurunun ödemesini alıyorsunuz. iki şekilde çalışma sistemimiz var bu iki sistemden hangisi uygun olursa o saatler aralığında çalışıyorsunuz çalışma saatlerimiz , molalarımız ve ödemelerimiz ;
*11.00-19.00 aylık 8000 tl 45 dakika mola. 60 aktif başvuru hedefi sonrası tv 25 internet 50 tl prim
*10.00-19.30 aylık 10000 tl 1 saat dakika mola. 80 aktif başvuru hedefi sonrası tv 25 internet 50 tl prim
(Pazar günü tatil)
Çalışma şartlarımız ve şeklimiz uygunsa bilgisayarınıza Skype ve anydesk indirip mesaja yanıt vermeniz yeterlidir. Mesaja yanıtınız dahilinde kurulum için dönüş yapılacaktır.
-K&B TELEKOM
Bu tarz bir mesaj gelmiş Elemannet'ten
Güvenilir mi acaba
Artık hiçbir şeye güvenemez olduk
Ben bu işi düşünüyorum ama nasıl emin olacağım dolandırıcı olmadıklarına

İnternet ve tv Aboneliği gerçekleştirdiğimiz çağrı merkezimizde evden çalışarak para kazanabileceğiniz iş imkanı sunuyoruz.
Şartları ve olanakları : Evinizde bir adet dizüstü veya masaüstü bilgisayarınız olması , bir adet usbli kulaklığınız olması ve mevcut kurulu bir internetinizin olması bu üçü evinizde varsa uzaktan bağlantıyla kurulum yaptığımız bilgisayarınızla dinleme yaparak ilk etapta işi öğrenebilir kendinizi hazır hissettiğiniz de çağrı almaya başlayabilir siniz.
15 günlük bir deneme sürecimiz bulunuyor , çağrıya oturduğunuz ilk günden itibaren deneme sürecine başlamış bulunuyorsunuz eğer deneme süreci sonunda devam ederseniz, devam ediyorsunuz çalışmaya bu süreçte işten çıkarsanız herhangi bir ücret alamıyorsunuz deneme sürecinde aldığınız başvurunun ödemesini alıyorsunuz. iki şekilde çalışma sistemimiz var bu iki sistemden hangisi uygun olursa o saatler aralığında çalışıyorsunuz çalışma saatlerimiz , molalarımız ve ödemelerimiz ;
*11.00-19.00 aylık 8000 tl 45 dakika mola. 60 aktif başvuru hedefi sonrası tv 25 internet 50 tl prim
*10.00-19.30 aylık 10000 tl 1 saat dakika mola. 80 aktif başvuru hedefi sonrası tv 25 internet 50 tl prim
(Pazar günü tatil)
Çalışma şartlarımız ve şeklimiz uygunsa bilgisayarınıza Skype ve anydesk indirip mesaja yanıt vermeniz yeterlidir. Mesaja yanıtınız dahilinde kurulum için dönüş yapılacaktır.
-K&B TELEKOM
Güvenilir mi acaba
güvenilir mi değil mi bilmiyorum ama taahhütüm bitmeden arayan numaralar oluyor yeni indirimli paket yapalım diye halbuki indirimli paketten daha pahalısını yapıyorlar yok internetsiz ev kalmasın cart curt hepsini engelliyorum böyle bir işte günlük her çağrıdan küfür yersiniz dikkatli olun

(Pazar günü tatil)
-K&B TELEKOM
Güvenilir mi acaba
Napptiniz kabul ettinzmi

X