Calisan bayanlara beyaz esya icin islevsel öneriler

knickerbockerbande

Guru
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2013
2.634
4.576
Merhaba kizlar, ben beyaz esya alirken cok kararsiz kalanlarinizdandim(2 aylik evliyim) ve insan kullanmayinca neyin gercekten ise yarar bir özellik, neyin ise gereksiz oldugunu bilemiyor. Forumlarda hangi marka iyi, hangi marka kötü bisürü baslik var ama hic bir yerde su özellikler mutlaka olsun zamandan kazanc saglar, rahat edersiniz gibi bir konu yoktu. Bundan dolayi ben esyalarimi secerken cok zorlandim ve benim gibi calisan bayanlar icin önerilerim olacak ki; siz bu sekilde daha rahat bir secim yapabilesiniz :KK52:Ben zamansal özelliklerinin üzerinde duracagim. Bence calisan bayanlar icin en önemli konu zamani yetirememek. Eger sizin de baska önerileriniz olursa bu baslik altina yazarsaniz, cok yararli bir konumuz olmus olur.

Öneriler;

1) Ürünlerin sessiz calismasina özen gösterin. Eve gec saatlerde geldigimizden yemek yap, yemek ye, bulasiklari yikat, etrafi topla :temizlik: derken saat 9-10 oluyor ve 9-10 dan sonra yapilan hersey komsularimizi ya da bizi uyurken rahatsiz ediyor. Buna dikkat edin sessiz calisan ürün alin ki, rahat rahat istediginiz zaman calistirin. Zaman önemli :)

2) Zaman önemli demisken, ürünlerinizde zamanlama özelligi mutlaka olsun (firin ve camasir makinasi icin) nedenleri;

Camasir makinasi icin;

Camasirlari gece yikatsaniz, sabaha asmaya vaktiniz kalmazsa(ki kesin kalmaz) aksama kadar kokusu gider ve cirkin kokmaya baslar. Aksam yikatsaniz yemekten sonra zaten bulasik vs. zaman kalmiyor. Bu defa ertesi gün aksama kadar bekliyor. En ideali isden gelince yemekler piserken yapmak :KK70: neyse zaman ayarli alirsaniz, sizin tam isden gelis saatinize yikama bitecek sekilde ayarlayabilirsiniz. Böylece camasirlarinizin kokusu da degismemis olur.

Firin icin;

Firinda cok rahatlik bu özellik. Normalde firin cok kullanilmaz ama zamandan tasarruf hep bunlar. Önceden hazirladiginiz yemegi firina birakin, gelmenize 1 saat kala baslasin pisirmeye, isden geldiginizde yemeginiz sicacik hazir olsun. Bence bu cok rahatlik sagliyor. Haftada en az iki gün firinda yemek yapacaginizi garanti ediyorum:21:

3) Bir önerim de buzdolabi icin olacak; mutlaka sebzeleri taze tutan bölüm ve etler icin "0" derece bölümü olsun. Haftasonu alis verisinden sonra aldiginiz herseyi yikayip, yemeklik dograyip, buzdolabi posetlerine tek pisirimlik seklinde koyun ve sebze kismina atin böylece isden eve geldiginizde sadece pisirmek kaliyor size. Yikanan sebzeler cürümesin diye de önerim su ki; salata suyu süzmek icin olan legenlerden edinin ve yikadiktan sonra sebzelerinizi onunla süzüp posetleyin. Gercekten bozulmadan tazecik kaliyor sebzeler:kk77:
"0" derece kisimina da etlerinizi doyrayip soslayip koyun. Böylece eti cözündürme derdiniz olmaz eve gelince ya da bir gün önceden dondurucudan cikarma sorununuz kalmaz (zaten genelde de unutulur)
Bu "0" derece kisiminin benim icin bir rahatligi da su ki; esim benden sonra uyanip ise gidiyor ve disaridan pogoca falan yemez (yagi dokunuyor) ögle arasina kadar ac bekler. Bu yüzden yine haftasonu tostlarimi hazirlayip, strec folyo ile sarip bu kisima koyuyorum ve esime sadece tost makinasinda kasarini eritmek kaliyor.

4) Ekmek yapma makinasi;

Her ne kadar beyaz esya olmasa da cok guzel birsey oldugundan önermek istedim. Bence herkes edinmeli. Tabii calisan bayanlar olarak bunu da zaman ayarli secmeliyiz. Icine malzemelirini koyup, zamanini ayarlayin siz isden geldiginizde sicacik taze ekmeginiz hazir olsun. Ben cok sevdim bunu cünkü; hamur yogur, beklet, pisir gibi hic sorun yok. Mazemeleri icine koyuyorum ve diger özelliklerini kuruyorum aksam geldigimde ekmegim hazir oluyor. Herkese tavsiye ederim :KK28:Ekmegin icerigini bilmek ve zamaninizi almamasi cok güzel.

Bu kadar zamandan tasarrufdan sonra bir fincan kahvemizi alip (ya da cay iste) sevdigimiz dizimizin karsisinda keyif yapabiliriz:kahve:
Bu arada ben beyaz esyalarimi profilodan aldim ve cok memnunum. Ilerleyen zamanlarda sikinti yasarsam editlerim mutlaka. Evet kizlar sizler de önerilerinizi yazin bence:)
Not: Klavyem Türkce olmadigindan kullanmak zorunda kaldigim, gözünüzü kanatan harflerim icin kurura bakmayin :KK53::KK53:

çok yararlı bir yazı olmuş teşekkür ederim :KK200:

senin buzdolabı, ütü, süpürge, mikser/blender tercihlerini öğrenmek isterim. Şu an cidden ne alacağını bilmeyen bi kızım çünkü :işsiz::KK43:

çok yararlı bir yazı olmuş teşekkür ederim :KK200:

senin buzdolabı, ütü, süpürge, mikser/blender tercihlerini öğrenmek isterim. Şu an cidden ne alacağını bilmeyen bi kızım çünkü :işsiz::KK43:
Merhaba, biraz geç farkettim sorunu ama blender seti olarak ben elektrolüks tercih ettim (ESTM 6400). Malzemesi çok kaliteli, etrafa hiç sıçratmıyor. o kadar iyi bir kuvvetle çeviriyor ki yukarı kaldırdığında tencere blenderla beraber havalanıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
Ütü olarak tefalin kazanlı ütülerinden tercih ettim. Ütü yaparken normalde kabloyla savaştığım için bu modellerde kablonun kazanda olup ütünün bagımsız calışması işimi kolaylaştırıyor.
Elektrikli süpürgemden çok memnun olmadığım için önermiycem. Memnun olmamamın sebebi sulu olması. Çalıştırmadan içersine su koyuyorum. Daha sonra da direk kenara atamıyorum içindeki suyu temizlemem gerekiyor(yoksa çok kötü kokuyor). Bence çok zahmetli. Bir de kademeli olmasına özen göster bence benimkinde emiş gücü için kademe yok hergün çalıştırmak bu sebeble oldukça maliyetli oluyor. Halbuki halı üzerinde emiş gücü yükseğe ihtiyaç varken pake üzerinde düşük de aynı işi görüyor. Kademeli olsa daha iyiydi kesinlikle.
Buzdolabı için biz Profilo BD3057B3SN aldık çok da memnunuz.
sizin de memnun olduğunuz eşyalarınız varsa paylaşın :)

Merhaba, öncelikle yazınız için teşekkürler :KK9: bir sorum olacak, "0" derece bölümünde sebze ve etleri kaç güne kadar muhafaza edebiliyoruz? Yazınızdan anladığım kadarıyla haftasonları hazırladığınız malzemeleri içine koyup bir hafta kadar muhafaza ediyorsunuz, doğru mu anladım???

Merhaba, öncelikle yazınız için teşekkürler :KK9: bir sorum olacak, "0" derece bölümünde sebze ve etleri kaç güne kadar muhafaza edebiliyoruz? Yazınızdan anladığım kadarıyla haftasonları hazırladığınız malzemeleri içine koyup bir hafta kadar muhafaza ediyorsunuz, doğru mu anladım???
Merhaba, rica ederim :) Evet haftasonu 5 günlük yiyeceğimi hazırlayıp bu kısıma koyuyorum ve hiç bozulma olmuyor. Etler 5-7 gün sorunsuz kalabiliyor. Sebzeler eğer ıslak değilse 2 haftadan daha fazla bile dayanıyor. Zaten derece ayar kısmı da var sıcaklık fazla gelirse düşürebiliyorsunuz.

Merhaba, rica ederim :) Evet haftasonu 5 günlük yiyeceğimi hazırlayıp bu kısıma koyuyorum ve hiç bozulma olmuyor. Etler 5-7 gün sorunsuz kalabiliyor. Sebzeler eğer ıslak değilse 2 haftadan daha fazla bile dayanıyor. Zaten derece ayar kısmı da var sıcaklık fazla gelirse düşürebiliyorsunuz.
Teşekkürler, bizim buzdolabında öyle bir sistem yok da şaşırdım, iyi akşamlar :) :)

Bende 12 yıllık evli olarak bikac bişey yazmak istedim birincisi çamaşır makinası kesinlikle en az 9 kiloluk olmalı tek kişilik yorgan yada battaniye sigabilmeli bulaşık makinası için çok programlı almayın derim tek program en fazla iki program kullanılıyor zaten elektrik süpurgesi haricinde elinizin altında şu dikey supurgelerden muhakkak olsun özellikle akşamları çekirdek yemeyi seven bir kocanız varsa :işsiz: o olmasa bile çocuğunuz olduğunda kesin ihtiyacınız olucak emin olabilirsiniz :emir_bebek:simdilerde bakıyorum herkes Kazanlı utulerden alıyor aldığınız utunun çabuk ısınmasi önemli bence yani benim için öyle çabucak bir tişört yada sabahın köründe çocuğunuzun okul kıyafetini ütülemek için benim her daim saatlerce ütü yapicak vaktim olmuyor birde çoğu insan zararlarından bahsedip kullanmasada benim yardimcim mikrodalga özellikle et cozdurmede saatlerce bekleme derdi yok şimdilik bukadar inşallah birilerine yardımcı olabilmisimdir

Merhaba, biraz geç farkettim sorunu ama blender seti olarak ben elektrolüks tercih ettim (ESTM 6400). Malzemesi çok kaliteli, etrafa hiç sıçratmıyor. o kadar iyi bir kuvvetle çeviriyor ki yukarı kaldırdığında tencere blenderla beraber havalanıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
Ütü olarak tefalin kazanlı ütülerinden tercih ettim. Ütü yaparken normalde kabloyla savaştığım için bu modellerde kablonun kazanda olup ütünün bagımsız calışması işimi kolaylaştırıyor.
Elektrikli süpürgemden çok memnun olmadığım için önermiycem. Memnun olmamamın sebebi sulu olması. Çalıştırmadan içersine su koyuyorum. Daha sonra da direk kenara atamıyorum içindeki suyu temizlemem gerekiyor(yoksa çok kötü kokuyor). Bence çok zahmetli. Bir de kademeli olmasına özen göster bence benimkinde emiş gücü için kademe yok hergün çalıştırmak bu sebeble oldukça maliyetli oluyor. Halbuki halı üzerinde emiş gücü yükseğe ihtiyaç varken pake üzerinde düşük de aynı işi görüyor. Kademeli olsa daha iyiydi kesinlikle.
Buzdolabı için biz Profilo BD3057B3SN aldık çok da memnunuz.
sizin de memnun olduğunuz eşyalarınız varsa paylaşın :)

merhaba bulaşık ve çamaşır makinenizden de memnunsanız modelini öğrenebilir miyim?

merhaba bulaşık ve çamaşır makinenizden de memnunsanız modelini öğrenebilir miyim?
Merhaba, kusura bakmayın geç oldu ama evet çok memnunum. Bulaşık makinası çok temiz yıkıyor. Çamaşır makinası ise zaten çok işlevsel sitesinden incelersiniz. Bulaşık makinam: BM6280MG , çamaşır makinam ise: CMI140DTR

X