Çalışan bir bayan, 2 küçük çocuğuyla, evi hem temiz olsun,hem de hafta sonunu temizlikle uğraşmay

Herkesin bayramı mübarek olsun.Bayram temizliği adı altında bütün işleri bitirdik biz. Birikmiş iki sepet ürünü vardı. Onu da vallahi bayramın 3. Günü gelen olursa diye yatak odasında 2 saatte kızımla yaptık. Şimdi günübirlik süpür sil yapıyoruz.

Çalışan bir bayan, 2 küçük çocuğuyla, evi hem temiz olsun,hem de hafta sonunu temizlikle uğraşmayıp, çocuklarıyla ilgilensin istiyor.. BU MÜMKÜN MÜ?

bu da benim ev düzenimle ilgili bilgilerimi paylaşacağım konum olsun, yukarıda bahsettiğim gibi çalışıyorum, 2 küçük çocukla ev temiz olması tabiki pek mümkün olmuyor ama bu konuda çok araştırma yapıyorum :) öncelikle hafta sonumu temizliğe ayırmak istemiyorum, ne yapabilirim diye düşündüm ve ev temizliğimi hafta içine kaydırmaya karar verdim :)

nasıl mı?
2 salon-2 oda- 2 wc banyo- 1 mutfak- 1 koridor- 1 balkon...135 m2

PAZARTESİ salon===20 dk süpürme (dip-köşe) 30 dk silme, tüm yüzeyler silinecek, camlar , sehpa masa, tv ünitesi, kapı, prizler, petekler.. avize-

NOT: (ayrıca oturma odası VE mutfak toplanıp,süpürülecek 20 dk) PAZARTESİ TOPLAM===1.10 saat:KK50:

SALI: YATAK ODASI= dolap düzeltilecek, tüm her yer süpürülüp-silinecek dolaplar camlar prizler, tüm ince temizlik- TOPLAM=== 30 dk:KK50:

ÇARŞAMBA: çocuk odası koridor- DOLAP DÜZELTİLECEK, HER YER SİLİNECEK KORİDOR SÜPÜRÜLÜP SİLİNECEK TOPLAM== 30 DK-

NOT: (ayrıca oturma odası VE mutfak toplanıp,süpürülecek 30 dk) ÇARŞAMBA TOPLAM===1. saat:KK50:

PERŞEMBE: oturma odası TOPLAM 30 dk:KK50:

CUMA akşamı yapılacaklar=== 60 dk mutfak , 20 dk balkon, 30 dk banyo wc=TOPLAM 1.50 saat:KK50:

NOT: cuma günü balık günü, tüm yüzeyler cifle silinecek,( çaydanlık kettle vs. ciflenecek) dolap kapakları silinecek, buzdolabı içi -dışı-temizlenecek, yerler süpürülüp silinecek (dolap-makina arkası dahil), halı kirli ise makina ya atılacak

CUMARTESİ :mola+ ev toparlama 20 dk:KK50:

PAZAR : evi silme süpürme 1 saat +wc banyo yeniden ovulacak...20 dk+60 dk= 1:20 saat:KK50:

ayrıca

yemek , çamaşır, ütü bu temizliğin dışında:KK51:

NOT: cam silme İŞİNİ 1 hafta yapıp-1 hafta yapmayabilirim:KK53: böylelikle bazı haftalar daha az vakit ayırmış olurum....:KK53:

ev temizliği toplam :7 saat gibi bir şey :KK45:

sizce nasıl?:KK14:

anlatınca kolay...

Merhaba kızlar geçmiş bayramınızı kutlarım, ben gideceğiz diye bayram temizliği yapmadım , bu hafta yaparım inşallah, çocuklar memlekette kaldı zaten, rahat olur temizlik

oooo hoşgeldin canım

allah kavuştursun çocuklarına EE ne zaman geleceklerrr

ev işlerini rahat rahat yaparsın artıkım

oooo hoşgeldin canım

allah kavuştursun çocuklarına EE ne zaman geleceklerrr

ev işlerini rahat rahat yaparsın artıkım
canım nasılsın,

şöyle bir cam kapı, dip bucak yapayım sonrasında haftada bir sil süpür yeter, çocuklar olmayınca ev kirlenmez yasminim:KK39:

çocuklar bakalım ne kadar kalabilirse, süre vermek istemem, kalabilirlerse 1 ay falan kalırlar

canım nasılsın,

şöyle bir cam kapı, dip bucak yapayım sonrasında haftada bir sil süpür yeter, çocuklar olmayınca ev kirlenmez yasminim:KK39:

çocuklar bakalım ne kadar kalabilirse, süre vermek istemem, kalabilirlerse 1 ay falan kalırlar

TEŞ.İyiyim canım

hayırlısı olsun bakalımmm

ay bura çok sıcak hiç temizlik yapılacak gibi değil

bence çok yorucu olur :)) bide benim bir bebeğim var 1 yasını 2 ay geçik ama ben evi temızlesem yarım saate aynı :KK70: saatler bana çok yorucu geldi hemde çalışıp hafta içi bi iş yapılmıyor hayalde kalır benım ıcın

Yemeği ne ara yapıyorsun? şahsen ben akşam sofrayı kaldırdıktan sonra ertesi günün yemeğini yapana kadar saat 9a geliyor. temizliğe vakit olmuyor

çalışan bayanların imkanı varsa haftalık düzenli bi bayan alması daha doğru yarım gün de olsa evi elden geçirebilir malum çalışan kadın yoruluyor hayatını kendi için kolaylaştırmalı diye düşünüyorum böylece temizlik vaktini çocuklara ayırabilirsiniz zaten ev işi her zaman oluyor hiç bitmiyor .. aylık bi bütçe ayrılmalı hadi haftalık olmasın cam kapı silmek zor iş en azından ayda 1 kez temizlikçi alınıp cam kapı silmekten kurtulabilirsiniz

merhaba bayanlar kadinlar kulubune takildigimdan beri ay ben ne kadar pasakliymisim dedim evleneli 5 yil oldu 2 cocuk sahibiyim hic bir sey bilmiyormusum ya annemle ayni evde kaliyoruz bana kiyamadigimdan her isi o yapti bendede tembellik vardi birseye elimi surmedim buralara bakarken kendimden utandim bu topigin hepsini okudum ve bugun isten eve geldim cocuklarimla ilgilendim onlari uyuttum giristim mutfaga tezgahi ocagi haliyi kapiyi yerleri hep sildim bide guzelce kendime cay demledim onun uzerine teyzemde sag olsun asure getirmis kocamda salonda pc basinda bende sizlerleyim

Çalışan bir bayan, 2 küçük çocuğuyla, evi hem temiz olsun,hem de hafta sonunu temizlikle uğraşmayıp, çocuklarıyla ilgilensin istiyor.. BU MÜMKÜN MÜ?

bu da benim ev düzenimle ilgili bilgilerimi paylaşacağım konum olsun, yukarıda bahsettiğim gibi çalışıyorum, 2 küçük çocukla ev temiz olması tabiki pek mümkün olmuyor ama bu konuda çok araştırma yapıyorum :) öncelikle hafta sonumu temizliğe ayırmak istemiyorum, ne yapabilirim diye düşündüm ve ev temizliğimi hafta içine kaydırmaya karar verdim :)

nasıl mı?
2 salon-2 oda- 2 wc banyo- 1 mutfak- 1 koridor- 1 balkon...135 m2

PAZARTESİ salon===20 dk süpürme (dip-köşe) 30 dk silme, tüm yüzeyler silinecek, camlar , sehpa masa, tv ünitesi, kapı, prizler, petekler.. avize-

NOT: (ayrıca oturma odası VE mutfak toplanıp,süpürülecek 20 dk) PAZARTESİ TOPLAM===1.10 saat:KK50:

SALI: YATAK ODASI= dolap düzeltilecek, tüm her yer süpürülüp-silinecek dolaplar camlar prizler, tüm ince temizlik- TOPLAM=== 30 dk:KK50:

ÇARŞAMBA: çocuk odası koridor- DOLAP DÜZELTİLECEK, HER YER SİLİNECEK KORİDOR SÜPÜRÜLÜP SİLİNECEK TOPLAM== 30 DK-

NOT: (ayrıca oturma odası VE mutfak toplanıp,süpürülecek 30 dk) ÇARŞAMBA TOPLAM===1. saat:KK50:

PERŞEMBE: oturma odası TOPLAM 30 dk:KK50:

CUMA akşamı yapılacaklar=== 60 dk mutfak , 20 dk balkon, 30 dk banyo wc=TOPLAM 1.50 saat:KK50:

NOT: cuma günü balık günü, tüm yüzeyler cifle silinecek,( çaydanlık kettle vs. ciflenecek) dolap kapakları silinecek, buzdolabı içi -dışı-temizlenecek, yerler süpürülüp silinecek (dolap-makina arkası dahil), halı kirli ise makina ya atılacak

CUMARTESİ :mola+ ev toparlama 20 dk:KK50:

PAZAR : evi silme süpürme 1 saat +wc banyo yeniden ovulacak...20 dk+60 dk= 1:20 saat:KK50:

ayrıca

yemek , çamaşır, ütü bu temizliğin dışında:KK51:

NOT: cam silme İŞİNİ 1 hafta yapıp-1 hafta yapmayabilirim:KK53: böylelikle bazı haftalar daha az vakit ayırmış olurum....:KK53:

ev temizliği toplam :7 saat gibi bir şey :KK45:

sizce nasıl?:KK14:

Kolay gelsin, ellerinize sağlık.. Eşiniz temizlikte yardımcı olmuyor mu ???:110:
Ben nişanlıyım, nişanlım tertipli titiz biri, evlendikten sonra da her zaman yardımcı olacağını söylüyor ama şimdi bakıyorum burada genellikle kadınlar ev işlerini üstlenmiş vaziyetteler.. Anlayamadım bu nasıl iş, hem çalışma hayatında olmak hem de tek başına koca evi çekip çevirmek..:silah:

Ha haha evet haklisiniz ve hala yok keske olsa. Sizin var mi boyle takip ettiginiz bi topik

Hafta içi bu kadar temizlik nasıl yetişiyor yemek ne zaman yapılacak😄 ben hafta içi hiç temizlik yapmamam anca evi süpürürüm cam hiç silemem valla helal olsun benim de iki çocuğum var ama ben öğretmenim öğleden sonra evdeyım yine de böyle temizlik yapmam mümkün değil

X