Çalışma Hayatı

BenKendimeYeterim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2015
190
4
İki üç çocuklu anneler çalışma hayatında zorlanıyor musunuz tek çocukken çalıştım şimdi okul dönemi ve ikinci çocuk oldu tekrar çalışma hayatına ne zaman dönebilirim kendi başlarına çocuklar ne zaman eve girip çıkabiliyor

Benim arkadaşlarım sabahları çocukla evden çıkıyor, akşam eve yine çocukla beraber giriyorlar.

Okul sonrası etüte gidiyorlar yavrular.

Özelde ve devlette çalışan arkadaşlar hep bu şekilde yaşıyorlar.

İki çocuklular mı özel de çalışsam aldığım etüt ve kreşe gider o yüzden olursa devleti zorlayacagim küçük 1 yaşında

İki üç çocuklu anneler çalışma hayatında zorlanıyor musunuz tek çocukken çalıştım şimdi okul dönemi ve ikinci çocuk oldu tekrar çalışma hayatına ne zaman dönebilirim kendi başlarına çocuklar ne zaman eve girip çıkabiliyor

Tek çocuklu bir anneyim .

3 yaşına kadar ben baktım .

sonrasında babanne baktı. Allah razı olsun.

İlk okula başlayınca sabahları ben bıraktım .etütlü okuldu saat 17.30 gibi çıkıyordu dedesi alıyordu.

ilkokulun 1 . sınıfı zar zor böyle geçti.

2. sınıfa başladığında boynuna anahtar taktık

dede alıp kendi evimize bıraktı. Eve gelmesi 18.00 buluyordu bende 19:00 -19.30 arası evde oluyordum.

1-1,5 saat evde yalnız kalıyordu .

çok sorun olmadı çok şükür.

ancak kapıyı açmaması , eve girince kilitmesi v.s. gibi tembihler her gün yapıldı.

Ancak şimdi anlattığım şeyler yaklaşık 15 yıl öncesi ortalık bi nebze daha nezihti

Tek çocuklu,2 çocuklu,3 çocuklu arkadaşlar…

Bazılarının çocukları devlet okulu+etüd bazıları da özel okula gidiyor ders bitince etütü orada yapıyorlarmış doğru anladıysam…

İlkokul çocukları için etütler olabiliyor çoğunlukla kurs/ etüte kalıyorlar. Benim küçük kreşe gidiyor. Kreşler de 18- 18.30'a kadar açık oluyor. Ben öyle yapıyorum en azından. Çocuklarla çıkıp onlarla dönüyorum.

Tek çocuklu bir anneyim .

3 yaşına kadar ben baktım .

sonrasında babanne baktı. Allah razı olsun.

İlk okula başlayınca sabahları ben bıraktım .etütlü okuldu saat 17.30 gibi çıkıyordu dedesi alıyordu.

ilkokulun 1 . sınıfı zar zor böyle geçti.

2. sınıfa başladığında boynuna anahtar taktık

dede alıp kendi evimize bıraktı. Eve gelmesi 18.00 buluyordu bende 19:00 -19.30 arası evde oluyordum.

1-1,5 saat evde yalnız kalıyordu .

çok sorun olmadı çok şükür.

ancak kapıyı açmaması , eve girince kilitmesi v.s. gibi tembihler her gün yapıldı.

Ancak şimdi anlattığım şeyler yaklaşık 15 yıl öncesi ortalık bi nebze daha nezihti
Benim de iki çocuk ilk çocuk 12 yaşına falan gelse başlarının çaresine bakarlar heralde

Tek çocuklu,2 çocuklu,3 çocuklu arkadaşlar…

Bazılarının çocukları devlet okulu+etüd bazıları da özel okula gidiyor ders bitince etütü orada yapıyorlarmış doğru anladıysam…
Özel okullar da etüt kendi bünyesinde oluyor muhtamelen ama fiyatları çok arttı

İlkokul çocukları için etütler olabiliyor çoğunlukla kurs/ etüte kalıyorlar. Benim küçük kreşe gidiyor. Kreşler de 18- 18.30'a kadar açık oluyor. Ben öyle yapıyorum en azından. Çocuklarla çıkıp onlarla dönüyorum.
Kreş ne kadar ücreti kaç yaşında başladınız

Çalışmaya değer 18 20 bin alıyor arkadaşlar ama atanirsak gıda ama alimlar az
çalışınca kazanılacak gibi değil o zaman alımlar az ise ,
sizin rakiplerinizin çoğu çocuksuz genç insanlar
karamsar konuşmak istemiyorum ama bence realist bakmakta yarar var

Benim de iki çocuk ilk çocuk 12 yaşına falan gelse başlarının çaresine bakarlar heralde

Benim avantajım dede eve kadar bırakıyordu.

ev yakın mı ?

okuldan gelirken rahat olacak mı ?

siz kendi çocuğunuzu daha iyi tanırsınız tabii ki

12 yaş kaç saat evde yalnız kalacak ?

benim çocuğum taşınmadan dolayı 12 yaşında tek başına başka ilçeye otobüsle okula gidiyordu.

Çalışmaya değer 18 20 bin alıyor arkadaşlar ama atanirsak gıda ama alimlar az
Bence oturun ders çalışın
Özel sektör sürüncemece maalesef
Zaten 2 çocuklu anneye de öncelik tanımıyorlar iş hayatında
İşe alım yapılırken bile
Bekar mısın , çocuğun var mi diye soruyorlar.
O yüzden bir an evvel zaman kaybetmeden oturun KPSS kasın.
Kolay gelsin.

Kpss ile atanacaksınız da,iki çocukla nereye atanırsanız atanın ,gidebilecek misiniz?

Ben tek çocukluyum, özel sektör çalışanıyım. Oğlum 3,5 yaşındaydı işe geri döndüğümde. Şimdi 2. Sınıfta 8 yaşında,seneye servise vereceğim kendi başına gidip gelecek. Eve geldiğinde kendisi kapıyı açacak ben de 1 saat sonra işten döneceğim. Şimdilik planım bu şekilde. Ama sitede kameralar var,istediğim zaman bakabileceğim geldi gelmedi nerede diye.

çalışınca kazanılacak gibi değil o zaman alımlar az ise ,
sizin rakiplerinizin çoğu çocuksuz genç insanlar
karamsar konuşmak istemiyorum ama bence realist bakmakta yarar var
Nasip bakalım özelde çalıştım 6 yıl resmen sömürdüler şimdi 2 çocukla daha zorlanirım

Kpss ile atanacaksınız da,iki çocukla nereye atanırsanız atanın ,gidebilecek misiniz?

Ben tek çocukluyum, özel sektör çalışanıyım. Oğlum 3,5 yaşındaydı işe geri döndüğümde. Şimdi 2. Sınıfta 8 yaşında,seneye servise vereceğim kendi başına gidip gelecek. Eve geldiğinde kendisi kapıyı açacak ben de 1 saat sonra işten döneceğim. Şimdilik planım bu şekilde. Ama sitede kameralar var,istediğim zaman bakabileceğim geldi gelmedi nerede diye.
Şehir merkezi olduğu taktirde giderim. Ama özel okul desteği alabilmem lazım.

X