Yazın kreş işini ne yapıyorsunuz?

Kızlar merhaba,
Erken bir soru daha yaz tatiline var ama canımı sıkıyor bu mevzu. Oğlum 5 yaşında, bir kolejin kreşine gidiyor, bu yüzden diğer özel kreşler gibi yazın açık değil, Haziran’da okul bitiyor, Eylül’de tekrar başlıyor.

O yüzden eşim ve ailesi sürekli oğluma durup durup yazın sana biz bakarız, yazlığa götürürüz sen yazın gitme okula gibi konuşmalar yapıyorlar. Yani onların planları çocuğu alıp yazlığa götürüp orda bakmak. Ama ben en fazla 2 hafta ara verelim sonra geçici başka bir kreşe gitsin istiyorum. Çünkü çok sosyal bir çocuk değil, zorlamak lazım dışarıya, parka çıkarmak için bile. Eğer evde kalırsa yazın full yaşlılarla takılacak ya da tablet başında olacak. Babaannesi dedesi bilinçli insanlar, çok güzel ilgileniyorlar ama inanılmaz şımartıyorlar bebek gibi. Sonra çocuk bizim sözümüzü dinlemiyor, ayarları bozuluyor.

Benimle de durabilir ama istemiyorum artık 3 sene çalışmadan oğluma baktım, şimdi iş konusunda tekrar arayı açmak istemiyorum ve açıkçası 2-3 gün bile okula gitmediğinde katlanamadığım oluyor, gün sonunda inanılmaz sinirli oluyorum. 3 ay çok zorlanırım. Başka kreşe versem 2-3 ay için uyum sorunu vs olur mu sizce? Bu yollardan geçmiş anneler yorum yapabilir mi?
keşke benim de böyle bir şansım olsa da çocuklarımı yazlığa anneanne ya da babaanneyle göndersem, çok üzülüyorum çocuklar kış boyu zaten ders ödev erken kalkma bilmem ne çok yoruluyorlar bir de yazın mecburiyetten yine erken kalkıp ya yaz okuluna gidiyorlar ya benimle işe geliyorlar yani tatilden de birşey anlamıyorlar :KK43:

bilinçli insanlar diyorsunuz ben sizin yerinizde olsam gönderirdim galiba

Ben burada bencilce buldum dusuncelerinizi
Anneliği bencillikle yanyana dusunemezdım de acıkcası.

Babanne sımartmasın
Yazliga gitmesin
Tabletle oynamasın
Sadece benım ıstedıgım gibi yaşasın bu cocuk
Yaz tatili olmasın belirli Bi programı olsun kreşe gitsin gelsin yaz boyunca da.

Benimle de hıc durmasın hayatta katlanamam 3 ay, zor gelir

Peki cocuk neden üç ay daha bıseyler katlanmak zorunda geriye kalan dokuz ay zaten kreşte?

Neden yaz tatilinde sunları yaptım! Diye anıları olmasın?

Zorunuz ne
cocugunuza dusmanmısınız
Cidden sizden başka kimsenin bu konuya değinmemesine şaşırdım. Evet, konu bu değil ama üslup çok itici geldi. Katlanamam falan. Anne olmayı göze aldıysanız zorluklarını da düşünmeliydiniz. Çocuk neden hiç 'tatil' yapmıyor mesela? Her gün belli bir yere gitmek zorunda kalıyor, neden? Çok bencilce buldum. Biraz özgür bırakın, biraz 'katlanın' , 'sinir olun'.

Ben burada bencilce buldum dusuncelerinizi
Anneliği bencillikle yanyana dusunemezdım de acıkcası.

Babanne sımartmasın
Yazliga gitmesin
Tabletle oynamasın
Sadece benım ıstedıgım gibi yaşasın bu cocuk
Yaz tatili olmasın belirli Bi programı olsun kreşe gitsin gelsin yaz boyunca da.

Benimle de hıc durmasın hayatta katlanamam 3 ay, zor gelir

Peki cocuk neden üç ay daha bıseyler katlanmak zorunda geriye kalan dokuz ay zaten kreşte?

Neden yaz tatilinde sunları yaptım! Diye anıları olmasın?

Zorunuz ne
cocugunuza dusmanmısınız
Söylediklerinize katılmakla birlikte kayinvalidenin yaklaşımını da yanlış buldum açıkçası. Anne babasından izin almadan çocuğa direkt böyle bir teklifle gelmeleri de yanlış. Yani çocuklarımızın tabii ki sahibi değiliz ama günün sonunda sorumlulukları tamamıyla bize ait ve inisiyatif de bizde bu yüzden. Belki anne babası bambaşka bir sebepten ve mecburen okula devam etmesine karar verdi. Bu çocuğa boşver okula gitme bizle gel diyerek alttan alta anne babasına karşı doldurulmuş olacaklar. Ki 5.5 yaş anne babaya hesap sorma ve bildigini okumaya çalışmak için yeterli bir yaş. Niyet iyi olabilir ama anne baba ikna olmadan çocuğa bunu empoze etmeye çalışmak çok da masum gelmedi bana. Bigjetplane Bigjetplane

Kızlar merhaba,
Erken bir soru daha yaz tatiline var ama canımı sıkıyor bu mevzu. Oğlum 5 yaşında, bir kolejin kreşine gidiyor, bu yüzden diğer özel kreşler gibi yazın açık değil, Haziran’da okul bitiyor, Eylül’de tekrar başlıyor.

O yüzden eşim ve ailesi sürekli oğluma durup durup yazın sana biz bakarız, yazlığa götürürüz sen yazın gitme okula gibi konuşmalar yapıyorlar. Yani onların planları çocuğu alıp yazlığa götürüp orda bakmak. Ama ben en fazla 2 hafta ara verelim sonra geçici başka bir kreşe gitsin istiyorum. Çünkü çok sosyal bir çocuk değil, zorlamak lazım dışarıya, parka çıkarmak için bile. Eğer evde kalırsa yazın full yaşlılarla takılacak ya da tablet başında olacak. Babaannesi dedesi bilinçli insanlar, çok güzel ilgileniyorlar ama inanılmaz şımartıyorlar bebek gibi. Sonra çocuk bizim sözümüzü dinlemiyor, ayarları bozuluyor.

Benimle de durabilir ama istemiyorum artık 3 sene çalışmadan oğluma baktım, şimdi iş konusunda tekrar arayı açmak istemiyorum ve açıkçası 2-3 gün bile okula gitmediğinde katlanamadığım oluyor, gün sonunda inanılmaz sinirli oluyorum. 3 ay çok zorlanırım. Başka kreşe versem 2-3 ay için uyum sorunu vs olur mu sizce? Bu yollardan geçmiş anneler yorum yapabilir mi?
Calisan kadinlarin en buyuk problerinden biri de bu yaz tatilleri. Bence krese verin ayirmayin evinizden. Ben olsam gondermem herhangi biriyle bir yere

Ben yazlığa gönderirdim. Tüm sene sıkılıyorlar zaten aynı şeyleri yazın da yapmayıversinler. Hem yazlıkta denize gider gelir arkadaşlar edinir. Doğal bir ortamda sosyalleşir. Bulunduğunuz şehir neresi bilmiyorum ama benim memleketimde yazlık kültürü var. Haftasonları gidilip gelinir sürekli. Yakınsa siz de gider gelirsiniz hafta sonları. Değilse 15 günde bir gider gelirsiniz sonuçta yabancı değiller.

Ben yazlığa gönderirdim. Tüm sene sıkılıyorlar zaten aynı şeyleri yazın da yapmayıversinler. Hem yazlıkta denize gider gelir arkadaşlar edinir. Doğal bir ortamda sosyalleşir. Bulunduğunuz şehir neresi bilmiyorum ama benim memleketimde yazlık kültürü var. Haftasonları gidilip gelinir sürekli. Yakınsa siz de gider gelirsiniz hafta sonları. Değilse 15 günde bir gider gelirsiniz sonuçta yabancı değiller.

Aynısını yazacaktım, ben olsam gönderirdim. Çocuklar deniz kenarında açık havada oynuyor, üstüne sosyalleşiyor. Yazlık güzeldir yaf .. Bence konudaki çocuk çok şanslı , yazlığı olan üstelik davet eden babaanne-dedesi var, valla benim dedeerimden biri fakirdi, kendine çocukarı bakıyordu yazllık mazlık hak getire :halay: Diğeri de varyemezdi , misafir falan davet etmezdi yazık kültürü de yoktu. Şimdiki çocuklar çok şanslı, eğitimli, aklı başında, gezme kültürü olan dede-nine ikilisi bulunmaz nimet
:KK200:

Son düzenleme:
Ya cidden yazik cocuklara. Ben ve esim saglik personeliyiz. Yaz tatilimiz 3 hafta. Cocuklar mecburi etud tarzi bir yere gidiyordu. Biz tatile cikinca onlarda cikiyor. Hatta son 2 senedir esim ile sadece 1 haftamizi bir aliyoruz. Boylece cocuklar 5 hafta tatil yapiyor. 2 hafta baba ile 1 hafta hep beraber son 2 hafta benimle.

Artik evde durabilecek yastalar.
Ama siz cok sanslisiniz. Emnet edecek anneanne,babaanne yok herkesin yakininda

Son düzenleme:
Kızlar merhaba,

Bu yüzden koleje değil normal bir gündüz bakım evine gönderiyorum. Bizim okulun yaz okulu var sizin gibi dışardan okulu kapananlari kabul edebiliyorlar yaz okuluna. Tam gun okul. Sonuçta çalışan insanlarız yazın da çalışıyoruz.

Kızlar merhaba,

Babaannesine gidebilir yazlık bahçe yeşillik güneş dışarda oynama gibi bir şeyler beliriyor süreç çok uzun sizsiz zorlanır mı çocuk mu bilemiyorum.
Babaanne de bakabilir mi sürekli o husus da önemli... Ayrılmak istemiyorsanız çocuktan alternatif seçenekleri düşünmek zorundasınız. Çocuğun huyu değişiyor kabul ediyorum zor bir süreç ne yapsanız artısı eksisi illa olacak🤷🏻‍♀️

Neden yazlığa göndermek istemiyorsunuz Allah korusun size bisey olsa komple onlarda olacak çocuk biraz salın rahat olun siz de kafa dinlersiniz. Benimki daha bebek ama bir iki sene sonra annem de kv de isterse gittikleri yere götürebilir onlardan başka kime güvenebilirim ki

Anladığım kadarıyla şuan zaten çalışmiyorsunuz işe dönmek niyetiniz varmış ama zaten ha deyince iş bulamayabilirsiniz, çocuklar zaten 8-9 ay boyunca okula gidiyorlar liseye kadar aralıksız okula gidecekler çocuklar birakinda yaz tatilinde istediklerini gibi yatıp kalksinlar

Babaanne ve dede zaten bilincli insanlarmis çocuğu gün boyu TV tablet başında tutmazlar yazlık dediğinize göre bahçeli ev deniz kenarında çocuk için yeni sezona çok güzel bir hazırlık olur siz de gidersiniz kafanızı dinlersiniz iş hayatına dönünce kafanız ruhunuz dinlenmiş olur.

Aynısını yazacaktım, ben olsam gönderirdim. Çocuklar deniz kenarında açık havada oynuyor, üstüne sosyalleşiyor. Yazlık güzeldir yaf .. Bence konudaki çocuk çok şanslı , yazlığı olan üstelik davet eden babaanne-dedesi var, valla benim dedeerimden biri fakirdi, kendine çocukarı bakıyordu yazllık mazlık hak getire :halay: Diğeri de varyemezdi , misafir falan davet etmezdi yazık kültürü de yoktu. Şimdiki çocuklar çok şanslı, eğitimli, aklı başında, gezme kültürü olan dede-nine ikilisi bulunmaz nimet
:KK200:
Aynen öyle. Benim çocukluğumda yazları giderdik yazlığa. Denizde oynamak akşam dondurma yemek keyfine doyum olmazdı. Kahvaltı bile daha lezzetliydi sanki. Kreşler zaten geneli villadan bozma küçücük bahçeleri olan yerler. Yazın da gitmeyiversin. Biz tatil yapamıyoruz diye çocuk neden sıkılmak zorunda kalsın ki.

Bilemedim zor bir konu bence. 5 yaşındaki çocuk annesiz duramaz sizinde akliniz kalır. 3 aylığına başka kreşe göndermekte zorlar çocuğu. Bende şimdiden düşünüyorum ne yapacağımı. Geçen sene gittikleri kreşin yaz okuluna göndermiştim bu sene oğlum devlete gidiyor kızım evde. Evden çalışıyorum ikisi bir arada olunca 3 ay boyunca çok zorlanacağım. Bizim büyüklerden de hayır yok malesef.
Benim durumum da öyle, evden çalışırken çok zorlanıyorum çünkü sürekli onunla ilgilenmem gerekiyor, çocuk da haklı bir süre sonra sıkılıyor evde. Siz nasıl yapıyorsunuz evde çalışırken?

Cidden sizden başka kimsenin bu konuya değinmemesine şaşırdım. Evet, konu bu değil ama üslup çok itici geldi. Katlanamam falan. Anne olmayı göze aldıysanız zorluklarını da düşünmeliydiniz. Çocuk neden hiç 'tatil' yapmıyor mesela? Her gün belli bir yere gitmek zorunda kalıyor, neden? Çok bencilce buldum. Biraz özgür bırakın, biraz 'katlanın' , 'sinir olun'.
Üslubun itici geleceğini biliyordum ama umrumda da değil. Evet zorlanıyorum 2-3 günde bile çünkü hem evden çalışıyorum hem oğlumla sürekli evde oyun oynamam ya da dışarı çıkarmam gerekiyor gün içinde. Yemek yapmam gerekiyor vs.
Proje bazlı çalışıyorum gündüz çalışamadığım için geceleri çalışıp sabaha karşı uyumak zorunda kalıyorum ve 2-3 gün sonunda o uykusuzluk tahammülsüzlük ve sinir yapıyor. Azıcık şu annelere fırsat verin, biz de bunalıp bunu ifade edebilelim yani.

Kızlar merhaba,

Benim kizimda koleje gidiyor ama yazin yaz okulu var? Sizin okulunuzda olmadigina eminmisiniz?

Üslubun itici geleceğini biliyordum ama umrumda da değil. Evet zorlanıyorum 2-3 günde bile çünkü hem evden çalışıyorum hem oğlumla sürekli evde oyun oynamam ya da dışarı çıkarmam gerekiyor gün içinde. Yemek yapmam gerekiyor vs.
Proje bazlı çalışıyorum gündüz çalışamadığım için geceleri çalışıp sabaha karşı uyumak zorunda kalıyorum ve 2-3 gün sonunda o uykusuzluk tahammülsüzlük ve sinir yapıyor. Azıcık şu annelere fırsat verin, biz de bunalıp bunu ifade edebilelim yani.
Bunalmakta haklısınız, elbette kolay değildir ama dünyaya getiren siz olduğunuz için (anne olmayı seçen sizsiniz) bu üslupla ifade etmeniz itici olan. Yorulup, bunalan ve hatta açık açık dünyaya bir evlat getirdiğine pişman olan anneler de var. Bu da olabilir, insanız. Sadece sırf katlanamadığınız için çocuğu sürekli bir yerlere göndermeye çalışmanız bencilce geldi. Konularımı okursanız görürsünüz, anne olmakla ilgili çok büyük korkuları olan bir insanım ben de. Asla kolay demiyorum. Dünyanın en zor rolü bile olabilir.

X